• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

Logotip HRS-a

Autor 9A2JK, 11. Listopad 2016, 19:28:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A5HZ

Ovo je moj prijedlog a nosi oznaku v13, znakovito  ???
73 de 9A5HZ  Zlatko

9A2JK

Verzija 13 je lijep dizajn. Vidi se da Zlatko zna!
Međutim nije rješenje za logo. Svaka verzija sa pleterom prije bi mogla proći kao značka
nekakve inspekcije, nego logo HRS-a.

Po mojem mišljenju, verzija 10, ali na bijeloj podlozi, je do sada, najbolji prijedlog.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

9A5HZ

Hvala Martine!
Sutra će biti tvoj odabir ovdje.
73 de 9A5HZ  Zlatko

9A3IV

jedno vrijeme nisam se ovdje javljao jer nisam znao što napisati. Jučer na televiziji, danas u novinama sam pročitao da je Hrvatska naj odredište u Americi. Pa, zašto to petljam ovdje u temi o logotipu HRS-a? Stvar je u tome što Amerikanci nisu odabrali Hrvatsku kao naj zato što je ista kao svi ostali nego zato što je različita.

I da, jesmo različiti smo. I ostali su različiti od nas. Svaki ima nešto svoje. Te razlike nisu nešto loše. One su dobre. I sad bi nas sve koji smo različiti htjelo se smjestiti u kućice, da svi budemo jednaki, da se ne razlikujemo među sobom, da budemo jednoobrazni. Hm, to me podsjeća na razmišljanje sa kojim smo se razišli 90-tih godina.

Ne osjećam nikakav sram, neugododu bilo kakav loš osjećaj kad si zamislim da je netko bacio na stol 200 značkica različitih saveza ili 200 dopisa tih istih saveza i da svi na prvi pogled kažu e, ovo je Hrvatska. Ili ovo je iz 9A. Zato što smo drugačiji od drugih. Zato što se nismo dali stjerati u kućice, biti kao svi ostali. Budimo slobodni i svoji.

73 Damir
SVE ILI NIŠTA

9A2JK

Damire, 9A3IV, apsolutno se slažem s tobom. Znam da ti ova rečenica izgleda u najmanju
ruku neobično, ali pogledaj što je to zajedničko Hrvatskoj zastavi, grbu Hrvatske i grbu
Predsjednice Republike Hrvatske. Nigdje nema pletera, ali zato ima crvenih kvadratića.
Dalje, puno hrvatskih tvrtki ima logo s crvenim kvadratom, zato jer je upravo crveni kvadrat
u logu ono što na prvi pogled razlikuje taj logo od drugih i asocira na Hrvatsku. Kad bi, kao
što kažeš, bacio na stol 200 znački, na prvi pogled sa sličnim simbolima, ona jednostavna,
i upravo zato uočljiva, sa crvenim kvadratom, asocirala bi na Hrvatsku. Pleter definitivno ne!

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

9A5HZ

Martine je li ovo rješenje. To je 14 verzija i mislim da je dosta hi....Samo za info ako nekom treba rješenje za QSL-e neka se javi na e-mail pa ćemo napraviti i to bez ikakvih trškova.
Za sada dosta. Možda po drugoj temi  ;D
73 de 9A5HZ  Zlatko

9A2BX

Ver 14 je grozna.
Ver 10 na bijeloj podlozi je najćešće prihvaćena.

PRIJEDLOG: Ver 10 (na bijeloj podlozi) osobno ću financirati 100 komada značkica.
                   I podijeliti besplatno.

Molim za upute kome se obratiti za izradu.

9A2Z

Verzije razne. Do konačne odluke, obrade i izrade još puno posla, ovisi o narudžbi, količini kao i za QSL karte  :)

9A2BX

Prosim fino.
Izradite mi Ver10 sa bijelom podlogom.
Sve potom učinit ću na svoju ruku.

9A5HZ

Najkasnije u toku sutrašnjeg dana 
73 de 9A5HZ  Zlatko

9A2BX

9A2NO

Bok!
Tonči, zainteresiran sam za 5-6 kom. Sudjelujem koliko treba.
Ima prijatelja, starih kvrga koji čak ni ne znaju za ovu ideju.

Pozz, Dino, 9A2NO

PS. Ima li HRS uopće značke u ponudi? Ima li uopće bilo što?
Dnevnike, tipizirane QSL karte...???

9A5HZ

Evo tražene v10 u 3 varijante. Uz dvije u boji i jedna c/b jer nekada treba kao npr za tisak na majice i slično. Ako treba u većoj rezoluciji ili drugom formatu javi e-mail da ti pošaljem.
73 de 9A5HZ  Zlatko

9A2BX

Ver 10/1 moj je osobni odabir.
Molim za preporuku osobe koja isto može izraditi kao značkicu.
Trošak je moj.

9A2Z

Citat: 9A2BX  u 17. Studeni 2016, 00:07:30
Ver 10/1 moj je osobni odabir.
Molim za preporuku osobe koja isto može izraditi kao značkicu.
Trošak je moj.

Duro - metal, bavi se izradom tih stvari (značke i ostalo) Radili su i za HRS

www.duro-metal.hr

+++++++++++