Autor Tema: Rad HRS-a  (Posjeta: 50574 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
Odg: Rad HRS-a
« Odgovori #150 u: 13. Studeni 2018, 12:54:06 »
Ivo (3TY) nastavlja s jaukovanjem, a zanimljivo je kako je to napravio točno dan nakon predavanja.

Za sve koji se iskreno žele baviti mladima, a ne samo plasirati intrige, uvijek se mogu javiti u Stručnu službu, voditeljima ili postaviti pitanja ovdje na forumu - ne čeka se red.
Iz osobnog iskustva (ja nisam bio ni lani, ni ove godine na edukaciji, ali sam bio mentor na općinskom, županijskom i državnom natjecanju) dokumentacija i pravila koja se dobiju su vrlo detaljno i jasno napisana.
Osobno smatram da svaki koji sebe naziva radioamaterom (ili klub) može ovo odraditi s pol gasa, a fantastična je prilika da se uđe u škole i upozna klince sa svijetom radioamaterizma.

Ja bi s obzirom na broj mjesta postupio isto kao i Stručna služba. Prvo pozvao one koji imaju iskustva u radu s mladima i za koje se zna da rade ili imaju interes, jer je to jedina prilika da se okupe i poboljšaju neke stvari, a uz to kad dođe vrijeme za nešto napraviti uglavnom neće nestati bez traga i glasa.

73,
Hrle - 9A6XX

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #151 u: 13. Studeni 2018, 20:54:11 »
Ivo (3TY) nastavlja s jaukovanjem, a zanimljivo je kako je to napravio točno dan nakon predavanja.

Tko o čemu, Hrle o teorijama zavjere. Hrle, majstore, pitanje sam dobio u subotu navečer. (baci pogled na sliku) U nedjelju sam još radio WAE RTTY. Nisam znao da mi štopaš vrijeme do objave posta na forumu.

Ja bi s obzirom na broj mjesta postupio isto kao i Stručna služba. Prvo pozvao one koji imaju iskustva u radu s mladima i za koje se zna da rade ili imaju interes,

A ja bih rekao da je onima koji nemaju iskustva edukacija i te kako potrebnija.
I kad se već održala za limitirani broj ljudi ja bih je snimio i stavio na HRS youtube kanal da svi koje to interesira vide i nešto nauče. Ako se ne varam to nam je cilj, zar ne ?!?

jer je to jedina prilika da se okupe i poboljšaju neke stvari, a uz to kad dođe vrijeme za nešto napraviti uglavnom neće nestati bez traga i glasa.

Napad je najbolja obrana? A tko je to nestao? I am still standing ...  ;D

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #152 u: 27. Studeni 2018, 15:42:20 »
Na naslovnici HRS web-a piše: Temeljem članka 39. i 45. Statuta Hrvatskoga radioamaterskog saveza predsjednik HRS-a saziva 3./2018.redovnu sjednicu Izvršnog odbora koja će se održati u subotu, 1.12.2018. godine u Zagrebu, Dalmatinska 12, Velika dvorana (prizemlje) u 10 sati.
Pretpostavljam da su članovi IO HRS-a poziv dobili elektronskom poštom.

Sada mi nije jasno, jer ova javna obznana sastanka (koji će se održati u Velikoj dvorani!) ujedno i poziv ostalima da se pridruže radu, jer drugog razloga ne vidim. E, da je još objavljen dnevni red pa da znamo čemu bi u tom slučaju nazočili... Ovako, ispadne da se želi svekolikom (pu)članstvu poručiti: "Evo, radimo!"
"DX never sleeps..."

Offline 9A1AA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #153 u: 03. Prosinac 2018, 10:56:28 »
Klikom na " 3./2018.redovnu sjednicu Izvršnog odbora" u informaciji o održavanju sjednice dobiti će te dnevni rad ;)
Neću dodati "jel ste vi to tražili" jer je istina u tome da sam ja to tražio od trenutka kada sam prvi puta dobio nalog da stavim najavu sjednice na web stranicu.
No bio bih nezahvalan kad ne bih rekao da je i Emirov post pomogao u postignuću željenog ;)
Eppur si mouve ;)
« Zadnja izmjena: 03. Prosinac 2018, 11:00:46 od 9A1AA »
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #154 u: 04. Prosinac 2018, 11:01:32 »
Eppur si mouve ;)

Pitanje je samo u kojem smjeru.  ;D

"Svim članovima Izvršnog odbora, Nadzornog odbora, povjerenicima za UKV i međunarodnu suradnju i stručnoj službi HRS-a"

Vidi li netko ovdje KV ? Ili je zbog loših propagacija KV ispao iz igre do daljnjega?  ;D

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #155 u: 04. Prosinac 2018, 14:15:32 »

Vidi li netko ovdje KV ? Ili je zbog loših propagacija KV ispao iz igre do daljnjega?  ;D

Povjerenik za KV (Zlatko, 9A2EU) je clan IO HRS-a ..... ;)

73
Mark

Offline 9A6NDD

• Master
  • 9A6NDD
    • 9A6NDD Blog
« Odgovori #156 u: 12. Veljača 2019, 20:42:30 »
Kada je Savez bio spor i kada sam na odgovor čekao danima, bio sam glasan... pa bi bio red da sada kada je sve odrađeno u ekspresnom roku i nekako pohvaliti rad.
U nedjelju navečer sam poslao zahtjev za posebnu pozivnu oznaku, u ponedeljak dobio odgovor da je prosljeđeno povjerenstvu i danas dobio odgovor i upute za daljnje korake. Dakle, brže skoro i ne može. Mark i povjerenstvo su uvijek bili brzi, pa da će oni sve odraditi brzo nisam niti sumnjao, ali reakcija Saveza me je ugodno iznenadili.  :) Eto, izgleda da može i drugačije nego što je bilo prije i nadam se da će ovako brzo i efikasno biti i u budućnosti.
I da ne zaboravim, u potpisu e-maila sa odgovorom bila je gospođa Suzana.

73 de 9A6NDD

Offline 9A7KXP

• Senior Member
« Odgovori #157 u: 14. Veljača 2019, 08:34:42 »
Kada je Savez bio spor i kada sam na odgovor čekao danima, bio sam glasan... pa bi bio red da sada kada je sve odrađeno u ekspresnom roku i nekako pohvaliti rad.
U nedjelju navečer sam poslao zahtjev za posebnu pozivnu oznaku, u ponedeljak dobio odgovor da je prosljeđeno povjerenstvu i danas dobio odgovor i upute za daljnje korake. Dakle, brže skoro i ne može. Mark i povjerenstvo su uvijek bili brzi, pa da će oni sve odraditi brzo nisam niti sumnjao, ali reakcija Saveza me je ugodno iznenadili.  :) Eto, izgleda da može i drugačije nego što je bilo prije i nadam se da će ovako brzo i efikasno biti i u budućnosti.

73 de 9A6NDD

Interesantno,a moji mailovi u ime kluba vezano uz neke projekte za koja je potrebna suglasnost HRS sustavno ne dolaze na isti taj mail.

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #158 u: 14. Veljača 2019, 13:16:50 »
...
...
Ne dijelim mišljenje da mi, članovi HRS-a, imamo pravo ocjenjivati rad
stalno zaposlenih u HRS-u. Ipak, ne mogu odoljeti i veselim me pridružiti
se pohvalama. U nekoliko posljednjih upita koje sam imao prema HRS-u,
telefonom ili e-mailom, javljala se gospođa Suzana.
Sve je bilo riješeno brzo, kvalitetno i profesionalno.

73
Martin 9A2JK

Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #159 u: 14. Veljača 2019, 13:44:35 »
Citat:
stalno zaposlenih u HRS-u.

A zašto ne bi imali? Ili je to zabranjeno?
Naravno, ostaje otvoreno pitanje tko će naše ocjene uzeti u obzir.

73

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #160 u: 14. Veljača 2019, 20:16:50 »
Zašto članovi HRS-a nebi imali pravo ocjenjvati rad HRS-a??????????

Ne ocjenjujem lovačko društvo ili željezničke modelare. Ocjenjujem rad udruge koje sam član.

Bilo gdje da odeš, trgovina, šalter, kafić, bilo gdje MORA postojati knjiga žalbe. Što je tu čudno ako kritiziram loše i hvalim dobro?

73 Damir

Offline 9A6NDD

• Master
  • 9A6NDD
    • 9A6NDD Blog
« Odgovori #161 u: 14. Veljača 2019, 20:26:26 »

Interesantno,a moji mailovi u ime kluba vezano uz neke projekte za koja je potrebna suglasnost HRS sustavno ne dolaze na isti taj mail.
[/quote]

Ja sam slao e-mailove na 9a0hrs@hamradio.hr .... odgovori stigli brzo i sve riješeno.
Moja bi preporuka bila da Savez napravi da nakon poslanog e-maila automatski stiže odgovor da je e-mail "zaprimljen", tj. da je prošao spam filter i došao na pravo mjesto... da li će to netko pročitati i odgovoriti, to je druga stvar. Sa takvom "automatizacijom" pošiljatelj ne bi bio u nedoumici da li je ili nije e-mail uopće stigao na željenu adresu.

73

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #162 u: 15. Veljača 2019, 06:50:24 »

Bilo gdje da odeš, trgovina, šalter, kafić, bilo gdje MORA postojati knjiga žalbe. Što je tu čudno ako kritiziram loše i hvalim dobro?

73 Damir

Od 6. srpnja 2013., odnosno stupanjem na snagu Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o ugostiteljskoj djelatnosti, ugostitelji ne moraju više voditi i posjedovati knjigu žalbe već je umjesto nje dovoljno korisniku usluge omogućiti podnošenje pisanih prigovora sukladno propisu koji štiti prava potrošača.

Hocu reci, ni knjiga zalbe vise nije svetinja.. ;D
Ali slazem se da bi trebalo nesto mijenjati?

73
Mark

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
« Odgovori #163 u: 15. Veljača 2019, 09:11:10 »
9A7KXP: Ako ste poslali dopise za koje je potrebna suglasnost HRS-a, stručna služba može samo zaprimiti isti. Vjerujem da će se ti upiti pojaviti na dnevno redu IO. Ako vam nisu potvrdili privitak e-pošte ili ako vam je žurno, pošaljite na predsjednika HRS-a ili nekog od članova IO. Moj mail možete naći na QRZ.com, ako je potrebno ja ću uputiti vaš dopis.

Ljudi, o radu HRS-a pišiti što god želite, dok je to u granicama kulturnog ponašanja i pravilima foruma.

73,
Hrle - 9A6XX

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #164 u: 15. Veljača 2019, 10:33:18 »
stalno zaposlenih u HRS-u.
Zašto članovi HRS-a nebi imali pravo ocjenjvati rad HRS-a? ??? ??? ???

Ne ocjenjujem lovačko društvo ili željezničke modelare. Ocjenjujem rad udruge koje sam član.
Svatko čita kako ga je volja i, naravno, svatko je u pravu.  ::) ::)

Stalno zaposleni u HRS-u primaju plaću o HZTK.
I, naravno da NEMAM PRAVO OCJENJIVATI RAD KOLGE NA POSLU GDJE RADIM.
Njega, kolegu na poslu, zaposlio je poslodavac.

Ljudi, o radu HRS-a pišiti što god želite, dok je to u granicama kulturnog ponašanja i pravilima foruma.
Nešto posve drugo je ako govorimo, pristojno i argumentirano,
o HRS-u i volonterima koje smo izabrali na Skupštini.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.