Autor Tema: ADRESAR  (Posjeta: 19056 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
ADRESAR
« : 16. Travanj 2010, 12:04:54 »
Više puta sam primjetio da adresar ne "hvata"tj.za niti jedan znak ne mogu dobiti informaciju.Dali se to samo meni događa ili je po srijedi neki BUG?

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A5K

• Master
    • http://www.9a5k.com
Odg: ADRESAR
« Odgovori #1 : 16. Travanj 2010, 12:26:35 »
Reni, niti jedno niti drugo.

Sukladno dopisu Agencije za zaštitu osobnih podataka podaci fizičkih osoba (pojedinaca) nisu vidljivi u callbooku do daljnjega.

Citiram:

... navodimo kako se osobni podaci članova Hrvatskog radioamaterskog saveza (kao što je primjerice ime i prezime, adresa stanovanja i sl.) smiju dalje obrađivati (objavljivati) samo ukoliko je svaki član za takvu obradu (odnosno objavu podataka) dao privolu (članak 7. stavak 1. podstavak 1. ZZOP-a).

Slijedom iznesenog, objava predmetnih osobnih podataka članova Hrvatskog radioamaterskog saveza na web stranici bez prethodno dane privole svakog pojedinog člana nije sukladna odredbama ZZOP-a.

ZZOP je dakako Zakon o zaštiti osobnih podataka.
Prema napisanom, dok se ne pribave pismene privole svakog člana za objavu njegovih podataka, callbook sadrži isključivo podatke klubova.

73,
Krešo - 9A5K

Offline 9A2NO

• Master in Training
« Odgovori #2 : 16. Travanj 2010, 13:05:35 »
Bok!
Pa meni nije jasno čemu se i stavlja tzv. Callbook na web stranicu HRS-a. Ako smo svi postali toliko paranoični zašto se to i uopće poteže. Kod nas je sve tajno i zabranjeno.
Svi koji žele biti prepoznati u RA svijetu ionako imaju adrese na QRZ.com (bez obzira na kojekakve "zakone o zaštiti podataka"). Ako nisi u QRZ nisi relevantan sudionik u RA svijetu i ne postojiš.
Telefonski imenik radi na webu bez problema...i nitko se ne buni. I po imenu i po tel. broju i po adresi.
Kad smo veći Pape od Pape maknite to sa HRS stranice.

73 Dino

Offline 9A2HM

• Senior Member
« Odgovori #3 : 16. Travanj 2010, 13:15:31 »
B
Telefonski imenik radi na webu bez problema...i nitko se ne buni. I po imenu i po tel. broju i po adresi.

73 Dino
Ovdje si malo neinformiran ili nisi primjetio da moraš stavidi kvačicu u polje ako želiš da ti budu objavljeni podaci, ili najčešće moraš staviti kvačicu ako želiš da ti ne objave podatke.

LP
K

73 de Kreso

Offline 9A6JRZ

• Master
    • Osobna stranica - 9A6JRZ - Zoran Rendula
« Odgovori #4 : 16. Travanj 2010, 13:23:03 »
Imam dojam da taj zakon nije radi općih nego radi pojedinačnih interesa. Opet sam ovih dana morao popunjavati JMBG (uz OIB).
Što treba poslati u Savez da se u callbook-u objave podaci.
73 de 9a6jrz

Offline 9A5K

• Master
    • http://www.9a5k.com
« Odgovori #5 : 16. Travanj 2010, 13:42:25 »
Dino, zakon je takav kakav je.
Neovisno o tome što je nešto uobičajeno negdje drugdje, ove informacije su podložne navedenom Zakonu, a da bismo bili u to apsolutno
sigurni, zatraženo je mišljenje od Agencije za zaštitu osobnih podataka, a dio njihovog dopisa HRS-u citiran je u mom postu od maloprije.

Što se tiče tel. imenika i sličnih stvari, prilikom sklapanja ugovora korisnik mora označiti kvačicom ili kako god da želi da se njegovi podaci objave javno, odnosno da je suglasan s tim i da se ti podaci ne mogu koristiti u druge namjene.

Opet, QRZ.com i slični adresari na webu prikupljaju podatke najčešće na način da ih korisnik sam ispuni i samim time pristaje da se njegovi podaci objave kao takvi.

Podaci koje prikuplja HRS služe za jednu namjenu i ne mogu se koristiti za nešto drugo sve dok to eksplicitno ne odobri onaj čiji su podaci, tj. svaki pojedinac za sebe.

Zašto je zakon takav kakav je, možemo raspravljati u nedogled, ali on je takav i mi ga se moramo pridržavati i tu ne možemo puno.
U proteklih nekoliko mjeseci bilo je i pojedinaca koji su zahtjevali da se njihovi podaci maknu iz web adresara na ovim stranicama i imali su apsolutno
pravo podnijeti tužbu temeljem navedenog zakona. Upravo iz tog razloga zatraženo je mišljenje nadležnog tijela, te kad je isto službeno zaprimljeno, nema nam druge nego postupiti sukladno istome.

Pretpostavljam da će model za rješavanje navedenog problema biti popunjavanje određenog obrasca koji će biti dostupan na web stranici, te njegova dostava u HRS. Obradom obrasca na kojem je i suglasnost za objavu podataka za potrebe adresara, podaci će postati vidljivi na istom mjestu gdje su i bili do sada.

73,
Krešo - 9A5K

Offline 9A6JRZ

• Master
« Odgovori #6 : 16. Travanj 2010, 14:08:59 »
Hvala za odgovor.
Čim opazim web obrazac ja ću ga popuniti.
73 de 9a6jrz

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #7 : 16. Travanj 2010, 14:35:21 »
Tko salje podatke za "HamCall CD-ROM",  "Radio Amateur Callbook"?
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A6JRZ

• Master
« Odgovori #8 : 16. Travanj 2010, 14:49:02 »
Tko salje podatke za "HamCall CD-ROM",  "Radio Amateur Callbook"?
Ako Savez ne smije objaviti bez pristanka pojedinca, onda ne smije ni poslati. Prema tome do sada sve u skladu sa Zakonom  ;D
73 de 9a6jrz

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #9 : 16. Travanj 2010, 15:22:18 »
Tako je i sa famoznim OIB-om.Govorili su sve će bit tajno kad ono svatko može preko interneta do njega a malo vještiji vrlo vjerovatno i do svih podataka.Živilo informatičko doba!!
Krešo sve sam razumio ali mi nije jasno zašto nitko iz Saveza o ovome nije ovdje napisao niti riječi dok ja nisam upitao i ne znajuči o čemu je riječ?Jeli se to smatralo nebitnim ili je riječ o nemaru?

73,9A6R

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #10 : 16. Travanj 2010, 15:25:43 »
Vjerojatno ako bude volje i to ce se rijesiti, ako se mogu dobiti podatci svakog gradjanina RH koje nekretnine posjeduje, popis katastarskih cestica cemu onda takva tajnost u popisu hrvatskih radioamatera. Jedino ako netko nije nesto "smuvao" pa se sad vadi na zakon.
Inace  zakon je na snazi od 2003 sa neznatnim izmjenama 2006 i 2008.
http://www.azop.hr/default.asp?ru=121

Posljednji popis hrvatskih radioamatera objavljen u papirnatom obliku je bio ako se ne varam u casopisu kad je bio A5 formata. Godina?
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A2NO

• Master in Training
« Odgovori #11 : 16. Travanj 2010, 15:28:02 »
Bok!
OK Krešo. Slažem se da sve bude po zakonu...Onda napravite obrazac pa tko god želi biti u 9A Callbooku  i da se ti podaci javno objave ( da su svima dostupni ) neka ispuni podatke i to je to. Na QRZ.com je isto tako. Ili se registriraš i sam ispuniš podatke ili zamoliš nekoga da ti to napravi. I ta osoba je naznačena kao administrator podataka. Tako može i kod nas ( da netko ne kaže "tko je stavio moje podatke"...sve se vidi ). I nema problema.
Napravite obrazac da se jednom zauvijek raščisti zašto nam Callbook nevalja i ne radi ili ga nema.

73 Dino

PS Malo je off ali pitanje i prijedlog. Žali mi se prijatelj da se nazna ragistrirati na HRS forum jer nezna engleski. Poradite malo na tome. Ipak smu u hrvatskoj.

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #12 : 16. Travanj 2010, 15:38:09 »
Pa sve i da se stavi taj obrazac za prijavu mali broj će ga popuniti.Taj adresar će biti jako krnj.Pa i do sada masu naših RA nisam mogao pronaći ::)
Di sve ovo ide ???

9A6R

Offline 9A2SB

• Senior Member
« Odgovori #13 : 16. Travanj 2010, 15:44:18 »
Ovo što odgovorni napisaše da nije žalosno bilo bi smješno ili obratno ;D  :-X
« Zadnja izmjena: 16. Travanj 2010, 15:55:13 9A2SB »

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #14 : 16. Travanj 2010, 15:52:14 »
Sve skupa zaista nema smisla.Pa nismo mi neka tajna služba.Mi smo ljudi moji RA,otvoreni prema cijelom svijetu bez zadrške.Koje tajnosti, koje zabrane?Imam osječaj da ponekad sami sebi zapličemo noge. :-[
Ovo je za :'( :'( :'(

73,9A6R