Autor Tema: ADRESAR  (Posjeta: 19529 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
ADRESAR
« Odgovori #30 u: 18. Travanj 2010, 21:49:14 »
Ovo me podsjeća na onaj spisak o braniteljima,, nije valjda da imamo i lažnih radioamatera ovdje pa sad ni adresar nećemo više dobiti on line,, tužit ću QRZ com za sve što su objavili ,, od novaca si budem kupio novi auto ,, čim sakupim lovu dajem tužbu sa ljudska prava tam negegde u evropi.

p.s baš ste bedasti
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline N5CRO

• Master in Training
    • http://www.qrz.com/n5cro
Odg: ADRESAR
« Odgovori #31 u: 18. Travanj 2010, 22:40:10 »
Najjednostavnije bi bilo napraviti da onaj tko zeli biti clan HRS-a potpise da se slaze da HRS moze javno objaviti osobne podatke(znak i adresu) svojih clanova.

Na QRZ.com sve informacije se upisuju direktno iz FCC baze podataka samo za USA amatere, ostali to cine sami ako zele.
Problem je kad netko od US amatera zatrazi da ga skinu sa liste na QRZ.com,njegove informacije su jos uvijek vidljive na FCC webu.
(FCC Freedom of Information Act (FOIA) )

Znam jednog lokalnog amatera koji je trazio da ga skinu sa svih lista,
uspio je u svemu osim za FCC informacije. On to nije trazio bez razloga, posto radi kao District Attorney imao je priliku poslati masu
ljudi na dugogodisnju robiju, a nakon toga je dobivao prijeteca pisma,tel.pozive sa prijetnjama da ce mu pobiti cijelu obitelj i pucanja na kucu gdje zivi.

Nije bas sve jednostavno kako izgleda.
73,Josip  N5CRO

Laissez Le Bon Temps Roulez

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #32 u: 18. Travanj 2010, 22:50:55 »
I to je Amerika,ama meni je to sve bez veze,ja se slažem da me stave u sve bjelosvjetske adresare,imenike i šta znam gdje,svi oni koji bi tužili HRS zbog radi imenika u kojem stoji i njihova poz.oznaka su popizdili,šta će vam poz.oznaka,bavljenje hobijem ako neželite da se vaša poz.oznaka pojavi u imeniku,mislim da nam je zapad i sve zapadne bedarije udarile u glavu ;)
73
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A2Y

• Master in Training
« Odgovori #33 u: 19. Travanj 2010, 14:00:01 »
     Dobro je da je do ovoga došlo.Imali smo veliku inflaciju pozivnih oznaka.Po mojoj gruboj procjeni,preko 2000 tisuće,u skinutom Adresaru.Nisam "PC mag",netko, tko zna ,treba  napraviti Adresar(Callbok),po uzoru na QRZ.COM.Svaki radioamater u HR.bi trebao sam ispisati pozivnu oznaku i sve osobne podatke.Admin bi trebao provjeriti istinitiost podataka u HRS,i kao takve pustit u Adresar.Jednostavno???!!!
      Primjer:Hvar; oko 50 R.A s položenimim ispitom i dobivenom pozivnom oznakom od HRS-a,nikad nisu nabavili uređaj ,i nikad se nisu pojavili na bandu.
        E sad je drugi problem.Ako idemo na izdavanje suglasnosti objave podataka za svakog operatora,onda nas neće više bit 2000 i kusur,nego po mojoj gruboj procjeni,najviše TISUĆU,a to se nekome neće svidjeti.
        9A2Y

Offline 9A4TA

• Junior Member
  • **
    • http://www.9a4ta.info
« Odgovori #34 u: 10. Svibanj 2010, 12:46:16 »
Ovih dana intenzivno tragam za nekim radio uređajem na ebay.com i na eham.net pa rekoh sebi - idem se prijaviti i registrirati na neki od turbo izvikanih sajtova. S obzirom da 9A nema Callbook mogle bi uvažene kolege iz inozemstva pomisliti da sam UNLIS. ;)

Najveće razočarenje doživio sam na "qrz.com" na kome je postupak registracije traljav da ne može biti traljaviji i nemoguće je dodati pozivnu oznaku u njihovu bazu. :( Velike muke sam imao i na "eham.net" gdje sve škripuće i treba stvar dobro podmazati da bi se moglo upasti unutra.

Na stranu svi ti američki site-ovi i njihove mogućnosti, prednosti i manjkavosti - oni nemaju nikakvu stvarnu vrijednost koju ima 9A adresar, imenik ili callbook. Mišljenja sam da samo HRS služba ima uvid u valjane dokumente (diploma o položenom ispitu, osobna iskaznica, plaćena članarina, dozvola za rad...) i samo HRS može, treba i mora voditi Callbook, odnosno imenik 9A radioamatera. Sve ostalo je tek onako, bezveze i da se zove kako postoji. Na stranim adresarima ne postoji procedura, nema provjere, ne zna se jesu li podaci istiniti ili nisu, jel' HAM živi ili mrtav, jel' platio članarinu ili nije...

Zato predlažem da rukovodstvo HRS-a što prije osmisli proceduru za davanje privole za objavu osobnih podataka i ponovno pusti ga u pogon službeni Callbook, sa opisom na hrvatskom jeziku, a svakako bi trebalo nešto napisati i na engleskom jeziku da se zainteresiranim strancima omogući uvid...
Miša Nicinger - 9A4TA
Web: www.9A4TA.info

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #35 u: 10. Svibanj 2010, 13:14:01 »
Sta mislis koliko ljudi gleda QRZ.com a koliko je u zivotu pogledalo 9A callbook. A da bi se prijavio poprati upute, obrati se vlasniku QRZ.com-a i sve je gotovo za sekundu. Mislim da ti on odobri status managera za znak i sve ide bez problema.
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #36 u: 10. Svibanj 2010, 13:46:28 »
Na stranim adresarima ne postoji procedura, nema provjere, ne zna se jesu li podaci istiniti ili nisu, jel' HAM živi ili mrtav, jel' platio članarinu ili nije...

Nisi se mogao registrirati zato sto nisi postivao proceduru prijave.
Podatci su istiniti onoliko koliko ih sam prikazes istinitima.
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A4TA

• Junior Member
  • **
    • http://www.9a4ta.info
« Odgovori #37 u: 10. Svibanj 2010, 15:15:13 »
9A9L i 9A4OE taj dio o događanjima na QRZ.com i njihovoj proceduru je nebitan! Dobio sam obavijest od 9A6NDD da je potrebna preporuka drugog radioamatera prije upisa u bazu pozivnih oznaka (hvala Drago)...

Poanta mog javljanja na ovu temu je - da Callbook treba održavati nacionalni savez, a ne tamo neki privatni inozemni site koga danas ima, a sutra nema i gdje nema nikakve kontrole istinitosti podataka... Na primjer kako vlasnik QRZ.com stranica zna jesam li ja platio članarinu i obnovio dozvolu za rad u matičnoj državi!? Ne vjerujem da im HRS dostavlja takve podatke...  ::) QRZ.com bi po meni imao smisla i kredibilitet tek kada bi se integrirali sa bazama svih članicama IARU-a ili u prijevodu kada bi podatke povlačili direktno iz HRS-ove baze, odnosno iz baza podatka drugih nacionalnih saveza...

Stoga još jednom molim odgovorne da porade na našoj (9A) bazi pozivnih oznaka. :)

P.S.
Bolje da nas ima 350 koji radimo na opsegu, plaćamo članarinu, šaljemo QSL-ke, obučavamo mlade operatore, natječemo se, gradimo uređaje i antene, nego 2.500 od kojih 2.150 ne postoji nigdje osim možda na forumu. ;)
Miša Nicinger - 9A4TA
Web: www.9A4TA.info

Offline 9A5CW

• Master
« Odgovori #38 u: 10. Svibanj 2010, 15:59:06 »
QRZ.com postoji godinama, od floppy, CD pa do WEB-a.
Sve ama baš sve dxpedicije daju info na QRZ.com...
Sve ostalo su varijacije na temu...
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:
Ni EU nije šta je bija, držmo se mi Istre.
On je u Božjim rukama, ka i Papin sobar. Razlika je jedino šta sobar viruje u Boga.

Offline 9A5K

• Master
    • http://www.9a5k.com
« Odgovori #39 u: 10. Svibanj 2010, 16:03:46 »
Stoga još jednom molim odgovorne da porade na našoj (9A) bazi pozivnih oznaka. :)

Na sjednici IO koja je zakazana kroz 9 dana jedna od točaka dnevnog reda je i objava podataka za 9A callbook.
Nakon toga bi trebali biti poznati detalji oko procedure kojom će se objava podataka uskladiti s važećim propisima.

73,
Krešo - 9A5K

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #40 u: 11. Svibanj 2010, 13:38:16 »
Kad adresar bude gotov, opet nece biti kompletan adresar hrvatskih radioamatera, jer ce u njemu biti samo oni koji su clanovi HRS-a.
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A2Y

• Master in Training
« Odgovori #41 u: 11. Svibanj 2010, 14:26:38 »
               Iiiiiiiiiiiiiiii što ima loše u tome?.Ono koji nisu članovi HRS-a,oni koji su "položili" R.A. ispit na razno razne načine i iz razno razni popuda,a ne da bi bili istinski radioamateri,jel im mjesto u Adresaru ?? Nije!!Opet primjer; Zadnje ugašeni radio klub "Wi-fi Sunčani Hvar" Jelsa na Hvaru.Ja sam trebao biti član komisije na ispitu za tridesetak novih,ali kad sam vidio kako su se pripremili i kako će ići tijek ispita,odustao sam od toga.Njihova namjera je bila samo raditi Wi -fi(bezžični Internet),ali im je netko rekao da zato moraju biti RADIO AMATERI.Svi su dobili pozivni od HRS-a.Kad su vidjeli da je ADSL(flet) jeftinije od opreme koju su oni htjeli koristit,ugasili su Klub.Jesu li to R.A.Nikad bili i nkad neće biti.
        9A2Y

Offline 9A2QP

• Master
    • http://hamcall.net/call?callsign=9a2qp
« Odgovori #42 u: 12. Svibanj 2010, 08:15:09 »
Pa u callbook-u bi morali biti svi ali svi pozivni znakovi koji su registrirani u HRS-u bez obzira dali su platili clanarinu a samo onima koji su aktivni (citaj platili clanarinu) omoguciti dostupnost nekim informacijama npr. casopis radio HRS (skidanje pdf) pisanja na forumu odn sudjelovanja u diskusijama a ostalim samo citanje postova (a ako netko zeli sudjelovati u raspravama i komentarima nek izvoli platiti clanarinu).A po pitanju pozivnih oznaka u 9A callbook-u svaki ponaosob (opet samo clanovi koji su platili clanarinu ) mogu editirati svoju pozivnu oznaku sa osobnim podacima :adresa ime i prezime grad i ostali podaci interesantni drugim radioamaterima normalno uz jednu izjavu da se slazu objavom tih podataka u callbook-u i to je to.
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe

Offline 9A7GBF

• Newbie
  • *
« Odgovori #43 u: 28. Kolovoz 2010, 14:25:40 »
Dajem prijedlog, da se prilikom svake uplate godišnje članarine popuni obrazac za dopuštanje objave pojedinog ID-a, kojeg če primiti HRS, te time uvažiti osobni zahtjev za transparentnošću osobnih podataka. Ukoliko netko neželi objavu osobnih podataka, nek se izjavi o protivnom. :P

Offline 9A6BRC

• Junior Member
  • **
« Odgovori #44 u: 28. Kolovoz 2010, 15:23:47 »
Imali smo mi i JMBG koji je funkcionirao fantastično, ali opet nekima nije odgovarao iz razno raznih razloga, tako
će bojim se biti i sa adresarom 9A postaja, uvijek će se naći iznimaka i nikad tome kraja, zato imamo qrz.com
koji nikome ne smeta i nitko se na njega ne ljuti, a on nije u 9A.
Dakle problem je jedino u nama i po meni nerješiv za sada, a dokle vidjećemo.

Ivica, 9a6brc