Autor Tema: ADRESAR  (Posjeta: 19057 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A7GBF

• Newbie
  • *
Odg: ADRESAR
« Odgovori #45 : 28. Kolovoz 2010, 17:40:08 »
Da, problem je među nama. Uvijek kažem da za sve ima tehničko riješenje, samo je pitanje naše sposobnosti.
Tako je pravo čudo kako sve funkcionira, kada pojedinci određuju pravila većini, jer se većina nemože složiti oko biločega.  ::)

Offline 9A7KTF

• Average Member
    • 9A7KTF
« Odgovori #46 : 29. Kolovoz 2010, 01:11:48 »
Imali smo mi i JMBG koji je funkcionirao fantastično, ali opet nekima nije odgovarao iz razno raznih razloga, tako
će bojim se biti i sa adresarom 9A postaja, uvijek će se naći iznimaka i nikad tome kraja, zato imamo qrz.com
koji nikome ne smeta i nitko se na njega ne ljuti, a on nije u 9A.
Dakle problem je jedino u nama i po meni nerješiv za sada, a dokle vidjećemo.

Na qrz.com svatko sam upisuje osobne podatke koje želi. Ovdje tu mogućnost nisi imao nego je HRS tvoje osobne podatke učinio dostupnim svima bez tvoje privole, a suprotno hrvatskim zakonima.  HRS je udruga građana registrirana u RH te mora poštivati hrvatske zakone.

I mislim da problem nije nerješiv. Daš privolu HRS-u i sumnjam da će odbiti objaviti tvoje osobne podatke u callbooku.

9A7KTF, Sergio

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #47 : 19. Rujan 2010, 11:48:34 »
Kad je to profunkcionirao naš adresar? Slučajno sam kliknuo i ostao paf! Pobijedio zdrav razum? Za nevjerovat' ;D
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A1WW

• Average Member
« Odgovori #48 : 20. Rujan 2010, 06:49:50 »
Dajem prijedlog, da se prilikom svake uplate godišnje članarine popuni obrazac za dopuštanje objave pojedinog ID-a, kojeg če primiti HRS, te time uvažiti osobni zahtjev za transparentnošću osobnih podataka. Ukoliko netko neželi objavu osobnih podataka, nek se izjavi o protivnom. :P

Ovo mi se cini kao odlicna ideja. Treba samo napraviti dobar obrazac, tako da svaki clan zaokruzi  svoje zelje odnosno sta se moz objavit a sto ne. Obrazac se stavi na HRS-ovu stranicu tako da ga svatko moze skinuti i isprintati. To je dobro i za klubove koji imaju web stranice i na njima popis clanova.
vy 73 de Zeljko

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #49 : 20. Rujan 2010, 13:53:30 »
Kod mene radi ali i dalje samo za klubove ???
Možda nisam "podoban" ;D ;D

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #50 : 20. Rujan 2010, 18:37:08 »
Enti miša, sad se ne mogu sjetiti na što sam ja ono kliknuo da mi se otvorio ekran koji mi je ponudio adresar, ja ga testirao i - radi! Bio je neki banner navrh stranice www.hamradio.hr na kojeg sam slučajno kliknuo, ali sam zaboravio koji. ??? ::) Ajme meni, nije mi dobro... ;D
73 Damir 9A3VV
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #51 : 22. Rujan 2010, 00:39:41 »
Našao sam adresar na http://ham2.cc.fer.hr/cgi-bin/homepage/index.tcl?page=callbook ali sam na nekoliko znakova utvrdio da se radi o staroj i ne osobito ažurnoj verziji. Ali postoji! Samo bi ga trebalo aktualizirati. Sad mi je bolje... ;D
« Zadnja izmjena: 22. Rujan 2010, 00:44:09 9A3VV »
73 Damir 9A3VV

Offline 9A1WW

• Average Member
« Odgovori #52 : 22. Rujan 2010, 07:39:40 »
Našao sam adresar na http://ham2.cc.fer.hr/cgi-bin/homepage/index.tcl?page=callbook ali sam na nekoliko znakova utvrdio da se radi o staroj i ne osobito ažurnoj verziji. Ali postoji! Samo bi ga trebalo aktualizirati. Sad mi je bolje... ;D

Mogu ti reci da se radi o vrlo vrlo staroj verziji, ali bolje ista nego nista.
vy 73 de Zeljko

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #53 : 22. Rujan 2010, 08:00:55 »
Radi se o adresaru prije 2001 g.To vidim po svom znaku kojeg nema na ovom popisu.Znači datira negdje iz doba Krede. ;D

73,9A6R

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #54 : 22. Rujan 2010, 16:08:12 »
Ima te, ima:

Renko Kirigin, 9A3FT
Vukovarska 57
HR-21001 Split
Croatia

samo si zaboravio svoj stari znak ;D ;D
73 Damir 9A3VV

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #55 : 23. Rujan 2010, 02:20:38 »
A kad je to bilo ???Još sam crnu kosu imao :'(

73,9A6R

Offline 9A5SP

• Newbie
  • *
« Odgovori #56 : 04. Studeni 2010, 22:20:20 »
Glupo pitanje:

da li su službe HRS-a smislile formular koji bi svi trebali dobiti, ili se još izrađuje? Jer je na IO HRS-a iz svibnja odlučeno kakav će biti postupak registracije na callbook, sad je pitanje koliko se to pomaknulo od mrtvog slova na papiru. [1] Formular nisam dobio, ne vidim ga na webu, vidim da ga očito i drugi nisu vidjeli ..

[1] Razumijem kako su službe bile zauzete, poglavito ARDF svjetskim prvenstvom, ali od tog prvenstva je prošlo već mjesec i pol, problem callbooka je poznat barem 6 mjeseci. Riješenja ima sigurno više od jednog [2], pa bi bilo lijepo da se to riješi napokon...

[2] Ideje smišljene u 30 sekundi:
a) smislite registraciju na webu kao za prijespomenute "popularne" siteove. Dogovorite se da na raznoraznim hamfestima, podjelama diploma i ostalo netko ponese laptop za registaciju. Ili još bolje, napravi se web stranica koja podržava mobitele, pa da na tim mjestima ne treba ni laptop. [ova opcija bi bila najškakljivija za zakonodavce jer radioamater A može registrirati i radioamatera B, a ako se zatraži e-mail verifikacija onda pojedinci bez e-maila ne bi bili u callbooku]
     b) smislite registraciju na webu, a inicijalne lozinke pošaljite u običnom pismu svakom radioamateru. Ili pošaljite obavijest u klubove, pa neka iz klubova jave tko sve želi biti u callbooku, i onda samo tima pošaljite pismo sa lozinkom. Ili pošaljite popis inicijalnih lozinki u klub.  [opcija je jednako loša kao i opcija C, samo će biti brže obavljena]
     c) pošaljite taj famozni formular (ali ga već jednom napravite) u običnom pismu svakom radioamateru, a on nek ga osobno ili pismeno vrati natrag. Sad je samo pitanje - a koliko će nas to koštati? :(
     d) svaki radioamater neka pošalje potpisanu QSL-ku (ako ima na njoj adresu) ili (ako nema QSL-ku) najobičniji papir sa napisanim tekstom (nije valjda problem smisliti tekst koji nije u koliziji sa Zakonom) kako dopušta objavu podataka. I trenutno nekako kroz RH kolaju QSL-ke .. nekako ...

Stipe Predanić, 9A5SP

Offline 9A5SP

• Newbie
  • *
« Odgovori #57 : 08. Prosinac 2010, 00:11:17 »
Hoću li dobiti opomenu ako pitam - zašto formular/obrazac/kako će se već zvati za callbook, nakon 7 mjeseci od izglasavanja na sjednici IO HRS-a još nije napravljen? Razumijem da je vodstvo zauzeto raznim dokumentima za kraj godine, ali ako se ima vremena smišljavati "novi" pravilnik ponašanja na forumu, sa nagradnim bodovima i trajnim zabranama zašto se nema vremena smisliti jedan list papira?

Stipe Predanić, 9A5SP

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #58 : 08. Prosinac 2010, 11:24:45 »
Mislim da ćemo se još načekati,nažalost. :-\

73,9A6R

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto osma nam je tek
    • http://http://www.sibenik-meteo.com/komiza/AMP%20Komiza.html
« Odgovori #59 : 08. Prosinac 2010, 16:13:26 »
Idemo pogledati stvar s druge strane:
Zašto oni kojima je stalo do toga ( ne izuzimam ni one kojima nije) nebi napravili svoj predeložak poslali ga na hrs@hamradio.hr a oni će iz pristiglih materijala izabrati onaj za kojeg budu mislili je da najprimjereniji svrsi.
Zar nam sve mora biti servirano. Po mom skromnom mišljenju nije dovoljno viknuti "Đurđaaaaaa još dva .............."  ;)

Lijepi pozdrav
Branko 9A7YY