Autor Tema: ADRESAR  (Posjeta: 19531 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A4GL

• Master in Training
    • http://ham2.cc.fer.hr/9a4gl
Odg: ADRESAR
« Odgovori #75 u: 11. Prosinac 2010, 16:09:03 »
Pa prema Zakonu o zaštiti osobnih podataka, osobni podatak je svaka informacija koja se odnosi na identificiranu fizičku osobu ili fizičku osobu koja se može identificirati.
Pozivna oznaka radioamatera je isto osobni podatak.

Tako je, i sve veze od 2005-te do danas treba poništiti jer su protuzakonite ;D ;D

73 de Tihomir, 9a4gl
-----------
Sa budalama se ne raspravlja !!! Oni te prvo spuste na svoj nivo, a onda te dotuku iskustvom !
Tihomir Heidelberg, 9a4gl
email: _NOSPAM_9a4gl@hamradio.hr

Offline 9A5SP

• Newbie
  • *
« Odgovori #76 u: 11. Prosinac 2010, 16:51:34 »
Sve pise u izvjescu sa posljednje sjednice IO HRS-a.
Ako se malo pazljivije procita zapisnik sa te sjednice mogao bi se steci utisak da u HRS-u vlada teski "n...d".

Super, još 20 dana do formulara. Weeee! :D

Za ostale: zakonska norma je kako se moraš predstaviti pozivnom oznakom pri korištenju RF spektra. Nitko vas ne tjera raditi veze, a ako ih radite, dobrovoljno (ilitiga dali ste privolu) dajete svoj pozivni. Pozivni sam po sebi ne identificira pojedinu osobu, osim kad na nekom hamfesto dođe ekipa sa pozivnim na kapi/majici itd. Problem je što reverzna pretraga (iz pozivnog u ime, prezime (i možda adresu)) ne bi smjela biti moguća bez privole (dobrovoljno stavljanje podataka na qrz.com, hamcall.net itd). A već sam spomenuo kako hamcall.net ima podatke iz "stare" baze.

Po istoj metodi neti OIB i bi smjeli postojali registarske oznake na autu, ali u praksi samo sa tim podatkom ne možemo ništa, pa mogu biti (jesu) javno dostupni. Tek uz odgovarajuće baze ti podaci mogu jednoznačno identificirati osobu....
Stipe Predanić, 9A5SP

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #77 u: 11. Prosinac 2010, 18:38:37 »
Dakle, što su naši političari u stanju zapetljati posve jednostavnu, pače banalnu, stvar... ::) Haj'mo onda zabraniti telefonski imenik RH! Pa koliko je samo tamo imena, prezimena, adresa, telefonskih brojeva, i sve to itekako identificira svakoga upisanog u taj imenik. A jedan adresar hrvatskih amaterskih radijskih postaja je neka velika tajna? Čak i klupskih... Haloooooooo... Ma ni u vrijeme one bivše države to nije bila tajna, a učili su nas tada i da broj cveka na vojničkoj cipeli može biti tajna! Vojna tajna, ni manje ni više!!! Btw, sjeća li se netko što su cveke? ;D

Ako nekoga toliko pere paranoja neka HRS-u napiše jednu rečenicu da ne dopušta objavljivanje svoga pozivnog znaka. Pitam se samo kako će taj, dotični,  izaći na band? Mislim da je Tihomir to jako lijepo opisao ;D

Dobro, za Ivicu nije problem, neka se objavi Mirkecov znak i adresa i to je to :P Na forumu neka Mirkec i dalje piše kao Ivica, na bandu neka bude Mirkec i mirna Bosna ;D Bitno je da mi znamo tko je tko :P I da moderatorima ne smeta lažno predstavljanje :-*

Tko to ne napiše znači da se ne protivi objavi pozivnog znaka, imena, prezimena i adrese. Sve više od toga je stvar pojedinaca hoće li dati u objavu ili neće (adresa elektroničke pošte, web adresa, QTH lokator...).
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #78 u: 11. Prosinac 2010, 19:37:47 »
Uostalom, ako ja HRS-u dam napisanu i vlastoručno potpisanu izjavu (ako treba i ovjerenu kod javnog bilježnika) o suglasnosti sa objavom u Adresaru hrvatskih amaterskih radijskih postaja (ili kako će se već zvati taj adresar/imenik) moga pozivnog znaka, imena, prezimena, adrese stanovanja, QTH lokatora, adrese elektroničke pošte, web adrese itd..., tko ima pravo HRS-u spočitnuti objavu tih mojih podataka? Nema nitko, ma što u zakonu pisalo i ma kako netko taj zakon interpretirao! Ako JA nekoga ovlastim da MOJE osobne podatke koje mu dam OBJAVI i da njima raspolaže na dogovoreni način, nitko se nema pravo u to sa strane miješati! Stvar je to odnosa mene i HRS-a, a ako JA utvrdim da HRS moje osobne podatke (zlo)rabi na način koji nismo specificirali, onda ću JA protiv HRS-a podnijeti prijavu mjerodavnim tijelima. Mojim osobnim podacima JA raspolažem i JA imam pravo odlučiti koje ću, kome i kako, od mojih osobnih podataka učiniti dostupnima! I točka! A JA želim da se taj nesretni adresar već jednom objavi i dat ću HRS-u suglasnost da moje osobne podatke stavi u taj adresar. Samo neka mi netko iz HRS-a kaže koje točno podatke planiraju objaviti. 8)
73 Damir 9A3VV
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A2NO

• Master in Training
« Odgovori #79 u: 11. Prosinac 2010, 19:52:12 »
Bok!
Je, Ivice, nemoraš objaviti svoje podatke kad te HAKOM ne pozna, ali Hamcall ima sve
info....zgodno...

73 Dino

Offline 9A3GE

• Junior Member
  • **
« Odgovori #80 u: 11. Prosinac 2010, 21:53:57 »
Haha ! Internet je čudo...? Ali ne za sve ? Beeeee ! M.

Offline 9A7KTF

• Average Member
    • 9A7KTF
« Odgovori #81 u: 12. Prosinac 2010, 13:10:52 »
Haj'mo onda zabraniti telefonski imenik RH! Pa koliko je samo tamo imena, prezimena, adresa, telefonskih brojeva, i sve to itekako identificira svakoga upisanog u taj imenik. A jedan adresar hrvatskih amaterskih radijskih postaja je neka velika tajna?

Svaki korisnik javne telekomunikacijske usluge može u svakom trenutku svom operateru zabraniti objavu svojih osobnih podataka u telefonskom imeniku. Isto tako, na svakom zahtjevu za zasnivanje neke TK usluge (u pravilu glasovne) korisnik ima mogućnost odabira da li želi da mu broj bude dostupan u imeniku ili ne, a u skladu s Općim uvjetima poslovanja operatera.

9A7KTF, Sergio

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #82 u: 12. Prosinac 2010, 15:10:07 »
...
Svaki korisnik javne telekomunikacijske usluge može u svakom trenutku svom operateru zabraniti objavu svojih osobnih podataka u telefonskom imeniku. Isto tako, na svakom zahtjevu za zasnivanje neke TK usluge (u pravilu glasovne) korisnik ima mogućnost odabira da li želi da mu broj bude dostupan u imeniku ili ne, a u skladu s Općim uvjetima poslovanja operatera.
Reci mi nešto što ne znam ::) A o čemu ja pišem? I ne samo ja! Hoćemo taj adresar, imenik ili kako već će se zvati, ima nas koje ne pere paranoja i koji hoćemo i ne stidimo se biti u tom imeniku. I spremni smo dati HRS-u dopuštenje za objavu podataka. Pa što se onda kog vraga čeka? >:(
73 Damir 9A3VV

Offline 9A9C

• Senior Member
« Odgovori #83 u: 12. Prosinac 2010, 21:18:15 »
svaki radioamater /RADIOAMATER/ima svoju adresu objavljenu na qrz.com
73...9a9c...đuro

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #84 u: 12. Prosinac 2010, 22:06:03 »
Pa baš i nema. Istina, odnedavno se na QRZ.com pojavio i Ivica 9A6BRC a nije ga bilo :P Radio sam dosta znakova kojih na QRZ.com jednostavno nema, vjerojatno se nisu prijavili ili ih nitko nije prijavio (k'o što je Mirkec prijavio Ivicu ;))...

Svaki savez koji imalo drži do sebe ima svoj Callbook pa bi red bio da ga ima i HRS.
73 Damir 9A3VV

Offline 9A1WW

• Average Member
« Odgovori #85 u: 13. Prosinac 2010, 06:59:51 »

Svaki korisnik javne telekomunikacijske usluge može u svakom trenutku svom operateru zabraniti objavu svojih osobnih podataka u telefonskom imeniku.

Nevidim u cemu je tu problem, zar nemoze isto biti i kod nas? Svi oni koji ne zele svoje podatke javno objavljene neka to zabrane (pismenim putem , mailom ili telefonom na broj HRS-a). Jednostavno nazoves HRS i kazes sakri moje podatke i problem rijesen.

vy 73 de Zeljko

Offline 9A2QP

• Master
    • http://hamcall.net/call?callsign=9a2qp
« Odgovori #86 u: 14. Prosinac 2010, 07:13:22 »
Bravo Željko tao i treba a ove komplikacije sa znakom to je stvarno sad previse pa kako bi se inace identificirao a da ne spominjes svoj znak (9A2GL).Pa tko zeli da mu se ni znak ni podaci ne spominju u adresaru radioamaterskog saveza neka se ne bavi tim hobijem i netreba mu ni pozivna oznaka.
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe