Autor Tema: HRSVKS  (Posjeta: 107550 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
Odg: HRSVKS
« Odgovori #375 u: 19. Siječanj 2011, 13:32:17 »
Inicijativa je OK ali S20 u bandpalanu ima cisto neku drugu funkciju. A to nije u ovlasti HRS-a da to mjenja.  Inace ideja kao ideja je dobra...
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A3WP

• Senior Member
  • @DK3WP (EMCOMM only)
« Odgovori #376 u: 19. Siječanj 2011, 15:16:50 »
INICIJATIVA  „S20“/“SU20“

Nije loše. Samo da potraje.
Često takva inicijativa u početku urodi plodom, ali s vremenom izblijedi.
Sa sve manjom aktivnošću na kraju i glavne stanice nestanu ?

Ja sam svojevremeno pitao da li postoji na nekom 2m/70cm kanalu 24h dežurstvo?
Ili barem vikendima i praznicima: za vikendaše, planinare, izletnike...

Naravno netko kome je to posao (sjediti u centru ili slično) dugi nezanimljivi
razgovori na kanalu postanu dosadni - pa će na kraju uređaj utišati, a možda
i isključiti...

Možda da se odredi kanal koji će se koristiti isključivo
za najozbiljnije aktivnosti HSVRKS i vježbe HSVRKS - a ostali bi bili po želji samo RX ?

73 Goran, 9A3WP.
><<
OP: Goran QTH: Zabok
@9A3WP @DK3WP

Offline 9A7KXP

• Senior Member
« Odgovori #377 u: 19. Siječanj 2011, 19:29:08 »
Ja sam za incijateve.
Od svake inicijative uvijek nešto ostane i onda kada sve izblijedi.

Makar volja.

Pozdrav 9a3WP,kada budemo mi nešto opet testirali? ;D

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #378 u: 19. Siječanj 2011, 23:16:06 »
Inicijativa je OK ali S20 u bandpalanu ima cisto neku drugu funkciju.

Zastoje odabran kanal V40 (S20) odgovor je ovo.

Kanal simpleks S20 odabran je kao primarna frekvencija na razini taktičkih veza iz više razloga. Isti je, svakako zato što je već poznat kao veza sa Centrima ( 985).
Izmedju ostalog i nekad je taj kanal bio pozivni za mobilne veze ali i kao pozivni kanal prema ondasnjim centrima 985 u slucaju nesrece. Mislim da je do ukidanja centra u Opatiji to bio jedini centar u sadasnjoj Hrvatskoj sa kojim se mogla uspostaviti veza na 145500. Veza bi se uspostavila na tom kanalu a zatim bi se preslo na neki drugi slobodni kanal da bi se oslobodila ta frekvencija za mozebitni slijedeci poziv.

Koja je svrha ovoga ?
-   koja je frekvencija, kanal?
Vec je dosta dugo u uporabi novi nacin oznacavanja kanala i trebalo bi ih koristiti pogotovo kad se radi o sluzbenim priopcenjima.
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #379 u: 20. Siječanj 2011, 01:45:41 »
Ajd malo procitaj band plan ITU-1. Kako god zvao 145.500 ŽBLJ 20, S20 V20 ta freq ima svoju odredjenu funkciju.  I BTW jos uvijek ima istu funkciju kao i prije. Prema tome i dalje moze ostati kao sto je bilo nekada, pozoves i preselis se na drugi kanal.
Ali valjda mozemo zanemariti regule pa raditi kako nama pase.
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #380 u: 20. Siječanj 2011, 08:20:10 »
Mislim da se netreba opterećivati band planom. Kad god je nešto posebno onda se to odvija na nekom kanalu dok traje pa je poslije kanal slobodan. Samo da se ne nađe neki pacjent koji bi htio istjerati svoj inat. Kao recimo kad je puštan balon. Usput, makar je predsjednik HRS-a rekao da zna tko je ometao ništa nije napravljeno. Ili nije radio-amaterska javnost obaviještena što ispadne na isto. Protiv ometača treba hitno reagirati.

Moja primjedba je da netreba sked svaku večer. Ako će biti svaku večer sve će se razvodniti za mjesec dana. Bolje je jednom mjesečno, vikendom, po danu. Moj prijedlog je subota u 12:00. Onda je puno ljudi doma, vjerojatno će se javiti. Ako je kontest, on počinje u 14:00. Biti će i nešto ljudi u portablu zbog kontesta. Možda se i javi netko od radio-amatera planinara sa kojeg vrha, makar i vokcem.

73   Damir

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #381 u: 20. Siječanj 2011, 12:36:24 »
Mislim da se netreba opterećivati band planom...
Ni Talijani se ne opterećuju ;D
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #382 u: 20. Siječanj 2011, 14:06:04 »
Od tih skedova nema ništa.Imali smo sked par miseci na R2 Vis pa smo odustali jer se "razvodnija ka bevanda".
U početku ima kao nekog interesa ali s vrimenom to "padne"na par RA koji su konstatni.A ljude nemoš puškom natirat da se javljaju!Ako nemaju volje sve je uzalud.
Od toga nema ništa.Moje mišljenje,neko će se složit,neko neće ka i uvik.

GL

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A5EX

• Senior Member
« Odgovori #383 u: 20. Siječanj 2011, 15:34:40 »
Pozdrav,
upoznati radioamatere o onome što radi HRSVKS je osnovna namjena ovog napisa na forumu. Važno je zanti koje su to
frekvencije - kanali koji će se koristiti u kriznom momentu. Pogledaj http://hrsvks.hamradio.hr/frekvencije/.
Bilo bi dobro da se tema fokusira na taj detalj. Koordinatori regija će napraviti planove veza za svoje okružje, jer ih najbolje poznaju, to sada upravo radimo. Imate priliku se uključiti i dati svoj doprinos iz klubova ili osobno.
     Ostale frekvencije koje su odabrane kao središnje frekvencije, imaju isto svoje razloge. Oni koji se neće javljati na sked je njihov problem, ne moraju. Ipak sada znaju koja je (su) to frekvencija, neće moći reći "kako ih o tome nitko nije
obavijestio" . Uvijek ima netko tko se s nećim ne slaže ili se slaže, to je bar jasno. Možda je i ovo interesantno, otkad sam pkrenuo ovu temu ovdje na forumu i kad se situacija "zagrije" jave mi se radioamateri sa željom da se uključe aktivno u rad grupe HRSVKS.
      Ovim putem pozivam posebno radioamatere iz Istre, Varaždina i okolice, također iz Zagrebačke županije, mail 9a5ex@hamradio.hr.  Ispričavam se onima kojima se nisam stiogao javiti a već su se prijavili putem stranice HRSVKS.
      Uskoro će biti aktivna EmComm stanica u Zagrebu a i u drugim sredinama, mislim na s20 prije svega. Trenutno baš nema uređaja pa će se koristiti osobne i klupske stanice. Da li rade i kako rade stanice na KV- u, ALE radio sutav
može pogledati na http://hflink.net/. Za one "znalce za ALE" danas sam dobio odobrenje za MARSALE.
73 de 9a5ex

Offline 9A7PJT

• Master in Training
    • tonkojursky
« Odgovori #384 u: 20. Siječanj 2011, 16:01:44 »

INICIJATIVA  „S20“/“SU20“

Ne slazem  se , jer danas  im das prst  a  sutra  ti uzmu  cilu ruku . . .

73 PJT
uvik kontra, uvik kontra uvik kontra, takva sorta uvik kontra, takva sorta kad je nije, kad nije je je

Offline 9A3LI

• Master
« Odgovori #385 u: 20. Siječanj 2011, 19:48:38 »
Izmedju ostalog i nekad je taj kanal bio pozivni za mobilne veze ali i kao pozivni kanal prema ondasnjim centrima 985 u slucaju nesrece. Mislim da je do ukidanja centra u Opatiji to bio jedini centar u sadasnjoj Hrvatskoj sa kojim se mogla uspostaviti veza na 145500. Veza bi se uspostavila na tom kanalu a zatim bi se preslo na neki drugi slobodni kanal da bi se oslobodila ta frekvencija za mozebitni slijedeci poziv.

Dobro je da samo misliš ! :)
Dakle nije istina.
Do gašenja lokalnih centara u svako doba dana se mogao dobiti i centar za obavješčivanje
u Križevcima.
Imali su tu praksu od 1991 do gašenja, bez pozivne oznake samo "centar" i uvjek se je netko javio.
Radio amaterska legenda Štefan 9A2KH je bio vrlo čest korisnik njihovih usluga za vrijeme planinarenja
po Kalniku i okolici kada GSM mreža nije bila toliko raširena i mobiteli dostupni.
Dakle bilo je koristi i nkada nikome nisu smetali.
A band planovi su preporuka a ne zakon.

Offline 9A5EX

• Senior Member
« Odgovori #386 u: 28. Siječanj 2011, 09:50:42 »

Inicijativa s20/su20 u Zagrebu
Vezano uz prijašnju najavu glede ove inicijative u Gradu Zagrebu se isto pokreće 29/30 siječnja  u 20.00 sati. Održavati će se svaki vikend u navedenom vremenskom  terminu. U Zagrebu će se javljati EmCom stanica 9a0zg te će pozivati na sked. Od stanica koje su u skedu očekuje se da se jave sa podatcima o operatoru , stanici , mjestu javljanja i dr..  9a0zg neće prenositi ovaj puta, hitne – žurne pozive. Vrijeme trajanja sekeda će ovisiti o broju radioamatera koji će se javljati. Ukoliko se nitko ne javi, operator  će čekati 30 minuta, te prekinuti sked. Ovaj puta operator će biti 9a4fs, Franjo koji stanuje u Zagrebu, Prečko.
Radioamateri koje rade sked na s20/su20 će se povremeno mijenjati. Svrha ove inicijative je objašnjena u prijašnjem napisu.
Željko Herman, 9a5ex
Glavni koordinator HRSVKS
National EmComm Coordinator

Offline 9A2GA

• Master
  • Carpe diem memento mori
« Odgovori #387 u: 28. Siječanj 2011, 14:49:27 »

Uskoro će biti aktivna EmComm stanica u Zagrebu a i u drugim sredinama, mislim na s20 prije svega. Trenutno baš nema uređaja pa će se koristiti osobne i klupske stanice.

Trenutno baš nema uređaja pa će se koristiti osobne i klupske stanice.

Bez komentara.

9A2GA is a member of 9A1WFF

Offline 9A5EX

• Senior Member
« Odgovori #388 u: 30. Siječanj 2011, 14:30:06 »
INICIJATIVA S20/SU20

Pozdrav,
jučer u 20 sati odrađen je prvi sked SU20/S20 na području Grada Zagreba a i šire. Sked je vodio 9a4fs, Franjo iz lokacije u Španskom, stambeno naselje, i koristio se EmComm znakom 9a0zg.  Ukupno se javilo 23 stanice na S20 i 8 stanica na SU20.
Stanice koje su bile izvan Zagreba:
- 9a4tt Bjelovar
- 9a7ie Bjelovar
- 9a7idc Čazma
- 9a6blw Krapina
- 9a1ww Karlovac .....

Stanice iz Zagreba neću nabrajati, ukoliko treba, objaviti ćemo detaljan popis iz loga stanice 9a0zg.
Bio je dobar odaziv stanica, s obzirom na poćetak pokretanja inicijative. Bilo je vjerovatno još jedan dio stanica koji se nije javio a bili su na slušanju, tzv "kontrolne stanice".
Situacija je prikazala mogući scenarij za krizne situacije, gdje se upravna stanica javlja iz gradskog središta, i s time smo dobili mogući pregled zone pokrivanja Grada Zagreba i šire okolice.
Širi krug radioamatera saznao je da su ova dva kanala središnja kanala-frekvencije za slučaj katastrofa i da će se javljati stanica 9a0zg.
Danas je nastavk skeda u 20.sati.
73 de 9a5ex

Offline 9A7BBD

• Senior Member
    • http://www.fly-high.com.hr
« Odgovori #389 u: 05. Veljača 2011, 16:59:34 »
Molim može li netko objaviti imena regionalnih menađera sa kontakt podatcima .
Hvala .