Autor Tema: Wifi i krizna situacija...  (Posjeta: 3381 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5ST

• Master in Training
Odg: Wifi i krizna situacija...
« Odgovori #15 u: 01. Lipanj 2012, 21:37:06 »
Adame,dobro zboriš!
Ali evo mi u ST-u imamo 4-5 repetitora koji rade više-manje besprjekorno.
Komunikacija preko njih 0(nula) ili eto +1.
I šta sad,eto nepogode...repetitori ne rade,mobiteli ne rade....?
Ja krećem u centar za obavješčivanje,a oni meni...koji si ti,šta si ti ???
A i oni ne radu !!!
Nema druge nego doč do bunkera i udri brajo,a tamo sve radi...
73
9A5ST

Offline 9A7PJT

• Master in Training
    • tonkojursky
« Odgovori #16 u: 02. Lipanj 2012, 00:06:22 »
@9A7PJT
Nisam ti ja UDBA/SOA/POA da imenujem elemente opasne po državnu bezbednost.

Kaj se ne događa često? Potresi, poplave i tome slično? Pa u tome i je problem. Kad se dogodi ondaje katastrofa, za razlikud od recimo Japana di je to više-manje normalna stvar i di se ljudi znaju ponašati u takvim situacijama.
Nigde ne piše da su radioamateri jedini koji prenose poruke u takvim situacijama (a prenose ih), međutim, mogu biti od velike pomoći.

Vidim da si nekaj jako nabrijan protiv HRSVKS, i iskreno ne zanima me tvoje mišljenje u tom pogledu; Al mi ide na živce tvoja bahatost kojom prozivaš radioamatere koji bi bili eventualno spremni djelovati u bilo kakvoj kriznoj situaciji.
Ko si uopće ti da nama kao radioamaterima, i zapravo prije svega ljudima braniš da pomognemo svojoj sredini ako je to potrebno i ukoliko smo u mogućnosti pružiti pomoć?!

Di si videl da civili sa strane gledaju profiće kak izvlače unesrećene iz ruševina? Zato velim da nam fali ustroj civilne zaštite, dakle, civila osposobljenih da pomognu.

A ovo tvoje razmišljanje se more formulirati i ovak: Hm, pa veći požar se u gradu s 25.000 stanovnika događa jedanput na 5 godina. Ne trebaju nam vatrogasci, kaj će nam to?

Ajde idemo na bolje -  post prije  su bili  bageri , sad su pozari  . . .

Citaj  sta pisem jer ja nisam nabrijan -  samo sam zestoko protiv necega sto nema uopce nikakvog smisla ni buducnosti.Da jesam imao bi  kufer za krizne  situacije , agregat i akumulator , par destaka  metara  zice  , 2 vokca .
Nadalje ,  jedanput mjesecno odlazio bi na vjezbe, obucavanje  i pripremu da budem  100% spreman kada dode taj dan D .Nevalja sad "grlom u jagode",  pa neznat   band i frek. zborno mjesto, sto uopce komu javljat  .. . zamisli sad  situaciju  kada  par stotina "prezivjelih" amatera urla po bandovima - kome bi to uopce koristilo ?

Posto nisam nabijan/zagrijan uzet cu mob.  - nece valjda  bas  sve veze puknit ,a ?
A druge veze neka uspotavljaju oni koji su za to  PLACENI.

Prije 4 mjeseca Dalmacija je bila okovana ledom 10-tak dana .
Jeli to  ono bila krizna situacija ?
Ne mogu se bas sjetit ?

Tebi  zelim da budes  spreman ,  a kad  sve to  zavrsi , bit ce ajde  i koja  zahvalnica za obisit
u PPS-u.

73 PJT
uvik kontra, uvik kontra uvik kontra, takva sorta uvik kontra, takva sorta kad je nije, kad nije je je

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #17 u: 02. Lipanj 2012, 11:01:26 »
Posto nisam nabijan/zagrijan uzet cu mob.  - nece valjda  bas  sve veze puknit ,a ?
A druge veze neka uspotavljaju oni koji su za to  PLACENI.

Primjer Amera i Azijata kaže da uopće nisi u pravu.

Prije 4 mjeseca Dalmacija je bila okovana ledom 10-tak dana .
Jeli to  ono bila krizna situacija ?

Pa, baš i nije. Tj. nije uopće, a nije pogotovo po pitanju telekomunikacija i radiokomunikacija koje su radile.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris