Autor Tema: O forumu i moderiranju  (Posjeta: 26885 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
Odg: O forumu i moderiranju
« Odgovori #75 : 19. Srpanj 2011, 09:47:25 »
Malo gledam statistiku ovog foruma i moram priznati da sam iznenađen.
Statistika, kao i svaka statistika, može se tumačiti na razne načine.
(Statistiku je na dnu foruma, a mogu je vidjeti samo prijavljeni korisnici).

2007. (samo 9 mjeseci) = 325 965 posjeta
2008. = 2 237 738 posjeta
2009. = 2 854 116 posjeta
2010. = 2 170 964 posjeta
2011. (do danas) = 1 218 553
2011.  ako se nastavi trend približno 2 160 000 posjeta

Najveći broj prijavljenih korisnika u jednom danu bio je 16. kolovoza prošle godine.
Još malo, pa će prva godišnjica najveće dnevne posjete  8)  8).

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #76 : 19. Srpanj 2011, 11:22:14 »
2007. (samo 9 mjeseci) = 325 965 posjeta
2008. = 2 237 738 posjeta
2009. = 2 854 116 posjeta
2010. = 2 170 964 posjeta
2011. (do danas) = 1 218 553
2011.  ako se nastavi trend približno 2 160 000 posjeta

2 160 000/365 dana = 5917 posjeta dnevo -> znači svi članovi HRS-a i još više onih drugih svaki dan čitaju forum. Kao da je dnevno-politički portal u pitanju. Super !!!

Martine, je, odmah si rekao da će svako tumačiti statistiku na svoj način. Ali vjeruj mi da statistikama više nitko ne vjeruje. To je samo za malu djecu.
Ako želiš objaviti prave podatke, filtriraj malo te brojeve (navedi koliko je bilo jedinstvenih posjeta, izbaci "posjete" pretraživača, ....) da dođu realne vrijednosti.
Još bolje, daj podatke za registrirane korisnike. Vidjet ćeš kako ćemo doći do sasvim drugačijih rezultata.

Hrle, da, lakše je rušiti, pogotovo ako rušiš kule od karata. No, treba znati i usmjeravati rušilačku snagu na pravi put te tako iskoristiti te potencijale. Daj neke smjernice, pokreni ljude ... preko vode do slobode .... Nemoj samo napadati druge koji imaju drugačije mišljenje od tebe jer onda si isti kao i oni koji napadaju druge koji imaju drugačije mišljenje od njih  ;D

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
« Odgovori #77 : 19. Srpanj 2011, 12:39:02 »

Ako želiš objaviti prave podatke, filtriraj malo te brojeve (navedi koliko je bilo jedinstvenih posjeta, izbaci "posjete" pretraživača, ....) da dođu realne vrijednosti.
Još bolje, daj podatke za registrirane korisnike. Vidjet ćeš kako ćemo doći do sasvim drugačijih rezultata.
...

Evo citiram samog sebe:
....
(Statistiku je na dnu foruma, a mogu je vidjeti samo prijavljeni korisnici).
....

Martin 9A2JK

Daj neke smjernice, pokreni ljude ... preko vode do slobode .... Nemoj samo napadati druge koji imaju drugačije mišljenje od tebe jer onda si isti kao i oni koji napadaju druge koji imaju drugačije mišljenje od njih  ;D

Ivo, to hoću!
Zato sam uostalom i pokrenuo ovu temu.

73
Martin 9A2JK  K

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #78 : 19. Srpanj 2011, 13:30:02 »
Hitovi Martine nisu relevantan pokazatelj i nemaju nikakve veze s tim tko može a tko ne može pregledavati statistiku (pogledaj što je Ivo napisao, tamo ćeš naći odgovor na to tko i što sve uvećava broj hitova do neslućenih i nerealnih razmjera). Radije se referiraj na ono što je stvaran pokazatelj, a to su broj upisa i novih tema, a koji su već dvije godine konstantno, uz neznatna, statistički zanemariva odstupanja, u padu! U tom grmu leži zec Martine, ne u broju hitova, broj hitova je krucijalni pokazatelj za Matiju Babića i njemu slične kvazinovinare, ne za ozbiljnu raspravu. Radije se vi pozabavite svojim kriterijima i pravilima, kako ste krenuli ugasit ćete forum... A Reuters nećete zaustaviti... Ako se razumijemo ;)

Hajd' uzdravlje, neću više!
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
« Odgovori #79 : 19. Srpanj 2011, 13:41:48 »
Svaki puta kada netko otvori neku forumsku temu, to je hit.
Ako nije, unaprijed zahvaljujem na ispravci i pojašnjenju.

73
Martin 9A2JK  K

Offline VE3ZIK

• Master
    • 9A/VE3ZIK WEB site
« Odgovori #80 : 19. Srpanj 2011, 16:36:31 »
Hitovi, da i ne...
äu pravu si sto se tice toga sta je HITS :-) ali, po meni je bitnija unique IP posjeta, amda neki imaju dinamicke IP pa se i to mijenja, HI.
Ja licno mislim da je na foruimu ovakvog sadrzaja ipak najbitniji broj kvalitetnih postova.
Da dodam jos nesto, moderator je taj i koji usmjerava diskusiju, ukazuje na neke stvari, ne mora to biti jedan mod vec to moze biti ekipa od nekoliko njih.
A, najveci problem ovfog foruma je offtopic pisanje, odnosno pisanje postova koji nemaju blage veze sa naslovom teme.
73, Zik VE3ZIK, /9A,/E7, /S5,  DK8ZZ, YT3ZZ

Offline 9A6JRZ

• Master
    • Osobna stranica - 9A6JRZ - Zoran Rendula
« Odgovori #81 : 19. Srpanj 2011, 17:18:27 »
Moderatoru su dostupni samo hitovi (samo ta statistika) jer za unikatne posjete treba imati pristup Google Analytics-u (mislim da tako Marko prati realniju statistiku posjeta).
Ova statistika je dodatak foruma i ona nije pokazatelj posjeta portalu nego samo forumu i ono što je vidljivo je poražavajuće i razočaravajuće.
Zik, u potpunosti si u pravu, ali teško da će se netko htjeti uhvatiti više posla vezano za moderiranje kad su otjerani oni koji su imali volje i znanja.
73 de 9a6jrz

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #82 : 21. Srpanj 2011, 14:36:20 »
Problem na HRS-vom forumu u većini slučajeva čine pojedini moderatori,koristeći različite kriterije ovisno koji je forumaš upitanju,nema kako netko napisa OF topic tema,tema je tema stvar je u čitanosti,posjeti i učešću u temi,tema može imati svoju dušu pa biti interesantna ili je bezvezna kao većina članaka u mom lokalnom listu" Glas Slavonije"po meni  se na radioamaterskom forumu nemora pisati samo o radioamaterskim temama,događanjima,moramo i možemo pisati općenito o problemima u milom nam savezu,koji iz dana u dan tone sve dublju mu kolotečinu nezainteresiranosti rukovodstva koji su se uljuljali u nekom tamo pred ratnim vremenima,kada je savez bio jako važan što bi moji osječani rekli ali u dumini,kada je živio na državnim narodnim jaslama,što bi slavonci rekli i poslje Pere Pero,Martin u Duvno Martin iz Duvna.
Neopisivo sam zabrinut da će mi Martin poslije ovoga zabraniti do smrtno pisanje na forumu HRS-a,vjerojatno će si umisliti kako ja pišem sve kontra njega,nisam mislio na Martina moderatora niti na Petra bivšeg predsjednika,sada će Martin sav ogorčen što nisam spomenu njega,a on si pridaje toliko važnoisti,sve se nudi a nitko ga neće,zbilja je krajnji čas da se Martinu zabrani moderiranje,neka se Martin bavi hitovima....
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
« Odgovori #83 : 21. Srpanj 2011, 15:13:37 »
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A8MM

• Master in Training
    • http://www.rkp.hr
« Odgovori #84 : 21. Srpanj 2011, 15:16:23 »
Moderatoru su dostupni samo hitovi (samo ta statistika) jer za unikatne posjete treba imati pristup Google Analytics-u (mislim da tako Marko prati realniju statistiku posjeta).

Imam :) U lipnju 2011. godine je bilo 21.368 unique posjeta na forum. U srpnju (tekućem mjesecu) je broj unique posjeta na forum do sada 14.234.

Svaki puta kada netko otvori neku forumsku temu, to je hit.

Tako je. Dokle god pregledavaš istu temu, nećeš povećati broj hitova. Ali ako naizmjence pregledavaš više tema, onda da.

Marko, 9A8MM

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
« Odgovori #85 : 21. Srpanj 2011, 16:04:35 »
Iz teme Icom 718

...
  Strucnjake za RA uredjaje nemamo, ali zato imamo strucnjake opce prakse,
  koji na ovom forumu imaju brda postova o svemu i svacemu!

Vidi temu: o forumu!Brdo hitova , brdo postova,a u stvari totalni QRM!
  Zalosno!

73 de 9a5bcl,Zvonimir

Imamo mi stručnjake za RA uređaje. Znam iz osobnog iskustva.
Problem je što se oni teško odlučuju za pisanje, a neki su davno
odustali i od čitanja, upravo zbog razloga koje si spomenuo.

Rješenje toga problema je pretvoriti ovaj forum u mjesto gdje će
se o radioamaterskim temama raspravljati na uređen način,
a na korist svima nama.

Otvarajte različite teme i držite se teme rasprave. Time će biti olakšano pretraživanje
tema i pronalaženje odgovora na ''pitanja i probleme'' o kojima se već raspravljalo.
Uređene rasprave će vratiti one koji su izgubili vjeru u ovaj forum.

….
po meni  se na radioamaterskom forumu nemora pisati samo o radioamaterskim temama,događanjima
….

Onda to više nije radioamaterski forum nego forum CB-aša.
Ti, Drago, želiš da ovaj forum bude forum CB-aša,
ja pak želim da bude forum radioamatera.

73
Martin 9A2JK

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #86 : 21. Srpanj 2011, 18:17:31 »
Što su to CB-aši kako ih pojedinci podrugljivo nazivaju???
žalosno da to piše super moderator!
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
« Odgovori #87 : 27. Srpanj 2011, 15:33:44 »
Pogledajte dva posljednja posta na forumu:

HDPE plastični blokovi
I antene gore, zar ne
??

To je primjer kako ja zamišljam naš forum.

Pregledavanjem starih postova naišao sam na jedan koji me je zaista oduševio.
Vjerujem da mi autor neće zamjeriti na citiranju:

Definitivno je demokracija na naš način uništavač HAM SPIRITA.......
Miješanja ta dva pojma rezultat je svega onoga što se događa negativno na opsezima.

Ham spirit je ruža u đardinu znanja, poštovanja, ljubavi i stiska ruke prijatelju.
Ham spirit izvire iz vrutka ljudske dobrote i regula svega onoga dobro što je u
nama radioamaterima.

Red, rad i disciplina....nekako poznato ... neugodno za uho, sve do trenutka kada
to ne prihvatiš, onda postaje simfonija sklada, prosperiteta i radosti boravka na
opsezima, uz lemilicu , natjecanjima i na Forumu.

I na koncu u demokraciji svatko ima pravo na svoje mišljenje,
samo treba razmisliti kada ga možete izreći.

Suprugama ruža i pušlek
Vama stisak ruke Eduard.

9A2KO

73
Martin 9A2JK

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #88 : 27. Srpanj 2011, 18:40:02 »
Toliko si spiritualan da te nikaj nerazmem,koliko sam razmel težiš ka spiritualnom savršenstvu,još bu od tebe nekaj....
« Zadnja izmjena: 28. Srpanj 2011, 08:11:46 9A8DU »
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #89 : 07. Kolovoz 2011, 15:30:12 »
...
Ova statistika je dodatak foruma i ona nije pokazatelj posjeta portalu nego samo forumu i ono što je vidljivo je poražavajuće i razočaravajuće.
...
Da još malo potkurim ;D Evo jedan zanimljiv link gdje se broje stvarni posjetitelji i na kojem hamradio.hr portala nema niti u tragovima (navedena su 142 .hr portala). Toliko o hitovima kao relevantnom pokazatelju ::)

U forum se ulazi preko portala, je li tako? Prema tome, kad bi one silne tisuće hitova koje su nam prezentirane bile pokazatelj stvarnih posjeta, portal hamradio.hr bi relativno dobro stajao na toj listi, ali njega na listi jednostavno NEMA.

http://www.audience.com.hr/pages/display/visitors

Gospodo, probudite se, pogledajte istini u oči!
« Zadnja izmjena: 07. Kolovoz 2011, 15:41:30 9A3VV »
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!