Autor Tema: O forumu i moderiranju  (Posjeta: 26886 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A7IOM

• Newbie
  • *
Odg: O forumu i moderiranju
« Odgovori #60 : 16. Srpanj 2011, 20:54:33 »
Drago
Drž se ti ponija i unučadi (eh što ih ja nemam-mislim, unučadi) ostavi se rasprave i pravice, tko li će i kada ispraviti krivu Dravu. Stotinu ljudi, stotinu misli, zaključaka. Ne započinji "kavge" pa niti verbalne naravi.
Živ i zdrav ti nama sto let pa opet. I Bogu hvala što je Osijek nepokoreni grad i što je bravar zatvorio obrt.
73 de 9A7IOM

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #61 : 16. Srpanj 2011, 22:40:35 »
Kavga ???iznošenje svog mišljenja je za tebe kavga ???što  je pisac htio reći ??? budi jasan molim te....
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #62 : 17. Srpanj 2011, 10:38:44 »
U pravu si Drago.Ja sam izrekao dvije-tri riječi kritike na račun UKV komisije za konteste pa me izbaciše kako kažu za sva vremena!?
Nikakvih uvreda nisam nikome upučivao.Nije me nitko ni opominjao nego me otjeraše bez razloga.I sad će netko pričati o pravdi.Ima je koliko i u Kini.

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #63 : 17. Srpanj 2011, 15:20:54 »
Reni  možda bi kao u Kini za lopovluk trebalo sjeći po jedan prst,naravno kod nas za nepravdu od strane pojedinaca koji zlorabe ovlasti,odali bi oni bez obe ruke....
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #64 : 17. Srpanj 2011, 16:31:03 »
Martine
Vidim svakog dana imaš nekih novotarija, svagdje te ima. Pametan dečec kak bi se reklo u picoklandu. Upućen si u svaku tematiku, to cijenim, samo ti zamjeram i svim drugima kada jednu te istu maksimu ponavljaju (blažen je onaj..., držimo se mi Istre, tito je bio bravar itd itd).
Malo mi to vuče na neozbiljni komentar teme. Ili je to vid pjesničke slobode u izričaju.  Ja nisam baš aktivni konzument foruma
....
Fala lepa na pohvalama. Da sam baš ''upućen u svaku tematiku'' i nisam.
Vidi se i po broju mojih postova. 9A8DU i 9A6R imaju ih 300% više nego ja.
Glede potpisa (i avatara) to je dio Internetskog folklora, a i ovaj forum nije
ništa drugo nego Internetski forum. Potpisi i avatrai su nekome zabavni,
nekoga iritiraju i na svim forumima se toleriraju ako ne pređu granicu i
postanu uvredljivi.

Martine ti otvori temu na ime foruma,moderiranja i sada bi ti da ti pišem hvalospjeve,shvati da protiv tebe kao Martina nemam ništa,pišem ako dozvoljavaš o onome što ja smatram da nije dobro,tko kaže da je  Drago 9A8DU  upravu,ali da imam pravo pisati o narečenoj temoi imam,
...

Drago, niti ja nemam ništa protiv tebe. Svaka rasprava o tome (da ja imam
nešto protiv tebe) je glupost koju prekidam odmah u začetku.

Ovu temu sam upravo otvorio da bi ti, i svi drugi, mogli napisati konkretno
što u ovom forumu ne valja i, još važnije, što i kako mijenjati. Ti, Drago, osim
prijedloga da mene kao moderatora treba smijeniti, baš ništa konkretno
nisi napisao. Mislim da nikad niti nećeš, jer forum doživljavaš na potpuno
pogrešan način.

Žao mi je što se ovako malo članova uključilo u raspravu o ovoj temi, iako je
tema otvorena preko 2400 puta. Da li to znači da nema, osim već spomenutih,
drugih primjedbi na moderiranje i prijedloga za poboljšanje foruma?

Znam da pitati nešto na našem forumu zahtjeva priličnu dozu hrabrosti. Ovu
moju tvrdnju dokazuje povijest foruma. Naime, često se na pitanje odgovaralo
''s visoka'', u stilu: ''gdje si ti bio kad sam ja…'', ili još gore: ''… ja sam
(tu temu) proučavao godinama, i zašto bi tebi sada rekao kako se to radi.
Izvoli, potrudi se, čitaj, naučiti''
i sl.

Nekoliko godina pratim SoftRock grupu (SDR radio, ima preko 8,3 k članova)
i zadivljen sam strpljenjem i lakoćom kojom se odgovara i na najjedostavnija
pitanja. Iz ovakvih rasprava, predloženih ideja (dobrih i ''loših'', pametnih i ''glupih''),
može se jako puno naučiti. Kako bi lijepo bilo kad bi naš forum bio makar
sjena ovakvih foruma… Tko me to budi iz sna ?!?

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #65 : 17. Srpanj 2011, 17:02:52 »
Citat:
Žao mi je što se ovako malo članova uključilo u raspravu o ovoj temi, iako je tema otvorena preko 2400 puta.

U ove dvije recenice si sve rekao

Citat:
Mi imamo vrhunskih znalaca za svako radioamatersko pitanje, ali imamo nešto što drugi nemaju, točnije rečeno nemaju tako jako izraženo kao Hrvati.
To nešto se zove Hrvatski jal!

To ti je ista stvar kad sam nedavno trazio logo HRS-a (hvala) nije bilo reakcije a istovremeno kartu za koju mi je trebalo je preuzelo ili pogledalo do danas 92 osobe ili preuzelo u punom formatu 39. Jos bi se naslo masu primjera, ali...,  idemo dalje bez obzira na sve. Uskoro ce nova.

Forum ne cine moderatori, nego ljudi koji sudjeluju, pisu, Zik je to lijepo rekao.

Po meni, jedina zamjerka oko moderatora je ta, da kad nesto zavrsi u "kosu" da se potpise i dade objasnjenje zasto je to zavrsilo tamo gdje je.

9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #66 : 17. Srpanj 2011, 17:41:54 »
Blaženi je onaj koji zna da nezna,Martine ja bih se zapitao zašto je tako mali odaziv forumaša,pitao bih se dali sam ja kojim slučajem doprinio stanju na forumu da je ovakav kakav je,naravno ja kao ni ti nemam ništa osobno protiv bilo koga,istina svakog forumaša doživljavam različito,ponekada grješim i svjestan sam ponekada da sam pogrješio, Martine dali si ti svjestan ???na HRS-ovom forumu sam odprilike tri četiri godine,na puno drugih foruma sam isto dosta aktivan,očekuješ konkretne prjedloge oko foruma,Martine ljudi su valjda svjesni situacije te bezsmisla predlaganja, kada i onako prjedloge nitko to neuvažava,provukao sam ti da pročitaš Đanijev i Kokijev blog vjeruj puno ćeš toga naučiti....
« Zadnja izmjena: 17. Srpanj 2011, 17:43:30 9A8DU »
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #67 : 17. Srpanj 2011, 18:45:29 »
Ah i taj đanijev bloger.I njemu sam ukazivao na neke pojave,uputio kritike na njegovo moderiranje a kao nagradu dobio nogu.BTW,onaj drugi ga je na to nagovorio.Ne branim Martina ali za njih i slične je prva liga sa svim ev.nedostacima i manama koje svi živi ljudi imaju.Tamo se svaki dan kunu u slobodu riječi a čim im malo ne ideš uz dlaku-dobiješ nogu.Ono je sramota a ne bloger.Nije za usporedbu sa HRS Forumom.Osim toga jedan piše a drugi mu begeniše kad nije na službenom putu.Presmiješno.To kažem ja koji sam i ovdje popio ponajviše kazni.Šta mogu kad nisam dvoličan i kažem ono šta mi je na duši.Sviđalo se to nekomu ili ne.A Martin je pravi RA,i kao osoba je u redu.Spoznao sam to nakon jedne njegove lijepe geste ali nebih o tome ovdje jer će mnogi krivo shvatiti.Nek to ostane među nama,HI.
Isto tako Drago važi i za tebe.Po meni si OK,možda nekad netko ne kuži tvou z....,ja osobno da i sve OK.I od tebe sam doživio dvije lijepe geste i to mi puno znači.Naravno da ni o njima neću ovdje pričati,nek to ostane među nama.
Na koncu važno je biti čovjek,priznati nekad i vlastitu grešku,znati i usuditi se oprostiti drugome.
Onaj koji te ne može dosta je uskraćen po mom poimanju ali ponajviše nije dobro za njega samog.Bumerang se vrati tamo odakle je i bačen ;)

Lipi pozdrav svima dr OMs!

73,9A6R

GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #68 : 17. Srpanj 2011, 22:30:47 »
Reni vjerojatno svi mi pomalo pogrješimo,ljudski je to,naravno svi imamo svoj pogled na život pa tako i na forum,treba raspravljati naravno u duhu tolerancije,ja osobno kao što i znaš volim zezanciju,neki me razumiju a neki to opet preozbiljno shvaćaju,šta ćeš različiti smo,evo ja obožavam gradonačelnika Splita gospodina Keruma,nema dlake na jeziku a splićanke su lude za njim,lipa mu i ona zaboravija san kako se zove,ćabi ja tamo zamoća noge u lavor,možda Kerumu to ne bu praf,ća da mu radim to je moj pogled na život....
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #69 : 17. Srpanj 2011, 23:29:29 »
Žao mi je što se ovako malo članova uključilo u raspravu o ovoj temi, iako je
tema otvorena preko 2400 puta. Da li to znači da nema, osim već spomenutih,
drugih primjedbi na moderiranje i prijedloga za poboljšanje foruma?

Martine, zar ti nije palo na pamet da je ljudima već dosta mlaćenja prazne slame i da su svjesni da se ništa neće promijeniti ?! Prolaze godine, mijenjaju se urednici ali stvari ostaju po starom.

Ti pitaš, ja odgovaram (kad nitko drugi neće  :)

Da li nam treba da bi na forumu prezentirali sebe? - NE (ako misliš u negativnom smislu), DA ako misliš u pozitivnom (npr. kao što Matjaž Vidmar prezentira sebe svojim radovima)
Da li nam treba da bi na forumu rekli ono što nikad ne bi jedan drugome u oči? - NE
Da li na ovom forumu postoji avatar ili potpis za koji mislite da mu ovdje nije mjesto? DA - onaj koji je protuzakonit
Da li nam forum treba da bi komunicirali sa ''rukovodstvom'' HRS-a? DA - definitivno. Ali ne znam kako ćeš ih natjerati na to.
Da li bi naš forum trebao biti zatvoren? NE. Nikako. Dosta je guranja smeća pod tepih. Javna smo udruga i naš rad je javan, zašto bi išta skrivali. Neka oni vrhunski, elitni klubovi skrivaju sve, no naša udruga se ne bi trebala služiti takvim sredstvima.

Što se tiče prijedloga za forum, mislim da bi dobro bilo da postoji i RAZNO-2 gdje bi ljudi mogli pričati o čemu god žele - čak i o temema koje nisu radioamaterske. Kad se nađeš s kolegom radioamaterom na piću zar pričaš samo o radioamaterizmu? Pa zašto ne razmjenjivati misšljenja i o drugim temema s ljudima s kojima imaš dodirnih točaka. Je, sad ćeš reći to se može na nekom drugom forumu i to je točno ali mi smo sada tu i u kontaktu smo, zašto bi se trebali seliti negdje drugdje samo zbog nečijih krutih pravila koja su odavno prestala biti smislena.

Moderiranje - definitivno se moraju poštivati standardi za sve jednako. Ne smije biti privilegiranih. Svako bacanje u koš treba obrazložiti. Ako ništa drugo da autor a i drugi nauče nešto. A i da se moderator može pozvati na odgovornost ako neargumentirano briše ljudima postove. Pretvaranje "zabranjenih" riječi u točkice je glupost. Koliko puta ste već vidjeli da se pretvori i nešto što nije trebalo. Trajna zabrana pristupa je isto tako glupost. Ako je netko napravio nešto tako grozno treba ga izbaciti iz HRS-a i onda automatski neće imati pristup na forum. Sve ostalo je totalna glupost. Kako drugačije okarakterizirati činjenicu da netko ne može pisati doživotno na jednom HRS-ovom forumu ali na drugom može.

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
« Odgovori #70 : 18. Srpanj 2011, 12:01:31 »
Ivo, samo ti piši, pa će se i drugi ''ohrabriti''.
To što se ja sa jednim dijelom tvojih razmišljanja iz posljednjeg posta
ne slažem je dobro, zato jer samo kroz raspravu i različite ideje/razmišljanja
može doći do korisnih rješenja.

Ne slažem se sa tvojom tezom ''…da je ljudima već dosta mlaćenja prazne
slame i da su svjesni da se ništa neće promijeniti ?!...''. Da je tako onda
ova tema ne bi do danas doživjela 2,6 k hitova. Promijeniti se može itekako,
samo ako mi, forumaši, to hoćemo. Promjene ne dolaze nakon izražene
želje ''Ja hoću …''. Većina se treba složiti kakav forum želimo. Mi možemo
imati forum kakav si zamislimo, jer smo mi Hrvati, naravno, najpametniji
na svijetu  ::), mi sve znamo i u konačnici mi smo izmislili Internet i
Internetski forum  ::). Ako se ipak složimo da mi nismo izmislili Internetski
forum onda bi možda bilo dobro pogledati kako izgledaju drugi forumi i
tek onda predlagati promjene  8).

Što se pak tiče prijedloga za uvođenje forumske kategorije u kojoj bi
pisali o svemu drugome nevezanom za radioamaterizam, kako je koga
volja, zašto ne? To bi bila posebna tema i ničim ne bi ometala druge teme.

Moderiranje:
Koliko god neki žudili/žalili za autoritetima, od kada sam ja moderator,
na ovom forum ne vlada autoritet osobe ili funkcije. Jedini autoritet
su pravila foruma.

Editiranje nečijeg posta nije dobro. Time se mijenja značenje napisanog!
Jedina ispravna opcija je brisanje posta. Normalno je da je pisac posta
povrijeđen kad moderator obriše njegov post. To je ljudski. Kad vas
zaustavi policajac, jer ste vozili 110 km/h tamo gdje je ograničenje
80 km/h, normalno da su svi krivi samo ne vozač  ;).

Od kad sam ja moderator 99% postova je obrisano iz jednog jedinog
razloga: NISU BILI TEMA RASPRAVE. Umjesto da raspravljamo
o tome TKO je obrisao nečiji post, zar ne bi bilo poštenije pitati
ZAŠTO je post obrisan ? Na većini foruma moderator briše post
bez obrazloženja, na nekima daje obrazloženje, a neki imaju koš (kao
što ima naš forum). Kad post završi u košu, dovoljno je pogledati iz
koje teme je post izbrisan, podsjetiti se forumskih pravila i više
objašnjenje neće biti potrebno.

Izjednačavati forum i članstvo u HRS-u nije dobro, jer ovaj forum
ipak nije radioamaterizam.

Ima još, ali već sam ionako odužio. Neka ostane malo i za druge postove.
Sad su drugi forumaši na redu.

73 Martin 9A2JK  K

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
« Odgovori #71 : 18. Srpanj 2011, 14:50:24 »
kad treba nešto rušiti, puno se njih brzo složi, ali kad treba graditi malo je junaka...

73,
Hrle - 9A6XX

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #72 : 18. Srpanj 2011, 15:17:43 »
E moj Martine, ja sam znao da si ti Podravac, Picok, ali eto doznah da sireddikul.

Ono što Martin, u formi polu-monologa, ili, polu-dijaloga, dođe na isto, pokušava promovirati na HRS forumu je ridikulozno. Zato mi , u Splitu, takve i zovemo ridikulima. Razlika je samo u tome što ti u Splitu nalipe tu etiketu (ako si je zaslužija) u čas posla, a ovdje je on sam sebi nalipija, i na kosti, i na čelo, da ne bi bilo zabune.

Sve ostalo je mlaćenje ispražnjene slame.
Koki 9A2JG
50 g. u Narodnoj tehnici Hrvatske - 45 g. u Savezu radioamatera Hrvatske

Eto takvo je misljenje pojedinaca o tvojim razmisljanjima kao moderatora.
A i tvrdnja stoji da nema razloga nista ni pisati jer se nista ne mjenja.  Zato je na forumu sve manje i manje pisanja.
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
« Odgovori #73 : 18. Srpanj 2011, 16:47:43 »
Što reći, Leone ?
Neugodno mi je kad me stalno hvale  :D.
Ipak, hvala na pohvali  8).
Očekujem još prijedloga za forum.
Sad sam malo QRL, ali čim stignem nastojat ću sumirati sve dosadašnje primjedbe i prijedloge.

73
Martin 9A2JK  K

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #74 : 18. Srpanj 2011, 17:16:26 »
Martine nikada nisi obrazložio brisanje bilo kojeg moga posta ??? stvarno treba imati hrabrosti napisati istinu na HRS-ovom forumu,a nebojati se da ćeš biti obrisan ili kažnjen,dokaza je bezbroj,tema o uvođenju uopćene teme,zar tema pod razno nije ta tema,gdje je kako netko reče dozvoljeno mlaćenje prazne slame,pohvalno je što si se ti počeo mjenjati kao moderator ,to me posebno veseli,bit će da si ipak poslušao moj savjet,čitaš Kokija gdje imaš besplatnu edukaciju :D
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???