Autor Tema: O forumu i moderiranju  (Posjeta: 26887 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
Odg: O forumu i moderiranju
« Odgovori #45 : 15. Srpanj 2011, 09:43:54 »
Je lipi moj.U nas je ka veća ha ha.

9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #46 : 15. Srpanj 2011, 10:16:42 »
...
...
 Objašnjenje kako se radi sa stvarnim imenima, te kako se manje-više svi međusobno znamo te se stoga ne treba znati tko je koga moderirao ne stoji.
...

Pogrešno shvaćeno. Ja nigdje nisam vidio takvo objašnjenje. Gdje si to vidio?
...
Nije pogrešno shvaćeno nego mi je takav odgovor dao netko od mjerodavnih u jednoj ranijoj raspravi na tu temu i to sam dobro upamtio. Da idem tražiti tu raspravu ne da mi se, ako hoćeš vjeruj mi, ako nećeš - nemoj...

Damire, ja ti vjerujem da si ovakvo objašnjenje dobio od ''mjerodavnih''. To objašnjenje je pogrešno
iz jednostavnog razloga što rad ovoga forma određuju samo ''Pravila ponašanja''. U tim pravilima
sve piše. Pravila nisu napisana ''na tvrdoj stini'' i mogu se mijenjati. Uostalom, to je i jedan od razloga
zašto sam otvorio ovu temu.

Pravilima ponašanja našeg foruma nije previđeno da moderator mijenja i/ili briše dio nečijeg posta.
Pretpostavlja se da smo svi odgovorni ljudi i da svatko zna što je napisao.

...
Damire, predlažeš da moderator: ''…post očistiti od onoga čemu tu nije mjesto ostavivši pri tome ono što je čisto, …'' Ja nisam vidio forum na kojem moderator to radi. Molim te, uputi me na jedan forum gdje se tako radi.
...
Tako se oduvijek radilo na index.hr forumu. Moderator bi ušao u post, obrisao što ne valja ili čak sve i napisao objašnjenje. I tu nije bilo rasprave! Na otpad se bacalo samo ono ono što je zbilja smeće. Jesu li promijenili praksu ne znam, rijetko tamo više navraćam, ali vjerujem da nisu, osobito ne moderatorica dube koju imam čast i zadovoljstvo osobno poznavati i koja je, po mom mišljenju, etalon po kojem bi se moderatori trebali ravnati.

Upravo sam pročitao pravila ponašanja na index.hr forumu. Točno je da se u tim pravilima
spominje editiranje, ali, koliko ja vidim, u jako ograničenom obliku. Osim toga, mislim da
usporedba sa index.hr forumom nije baš sretna iz razloga što je to privatni forum i postoji
jedino i isključivo radi zarade vlasnicima, pa ni moderatori nisu volonteri.

Podržavam prijedlog da se ukine ''rangiranje'' po broju postova na forumu.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #47 : 15. Srpanj 2011, 10:40:03 »
Nisam za ukidanje rangiranja.Sad kad sam nakupio preko 1500 sad bi mi i to ukinuli.Po tom broju se vidi koliko je tko bio aktivan,učestvovao i pridonio u raspravama po raznim temama.Ja u tim brojkama ne vidim nikakve"štetnosti".A i "život posvećen Forumu"mi se baš sviđa.Opet smo došli na isto.Ne možemo svi jednako razmišljati i imati iste stavove o čemu već.

73,9A6R

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #48 : 15. Srpanj 2011, 11:16:38 »
Dakle, kad smo kod toga onda citiram sa jedne WEB stranice:
Citat:
Zastava vojske Konfederacije simbol je robovlasničkog društva i rasne segregacije. Koriste ju neonacisti širom svijeta.
Pametnom dosta.

Štovani kolega,

u više navrata uvjerio sam se da postoji netrpeljivost među različitim skupinama, zbog nacionalnosti, vjere, geografske lokacije, ....
Isto tako sam se uvjerio da je ponekad neznanje i nepoznavanje lokalnih običaja jedan od razloga za takvo ponašanje i da se shvaćanjem drugih ljudi dolazi do miroljubive aktivne koegzistencije (da iskoristim jednu prekrasnu parolu). Nikad mi nije bilo jasno zašto se u Zagrebu demolira auto zadarskih registarskih oznaka i mlati momke koji pričaju dalmatinski kao ni zašto auti zagrebaških registarskih oznaka završe u nadležnosti lučke kapetanije (čitaj: u moru).

Ne znam za Renija :-) ali mogu ti reći da nisam izvjesio ovu zastavu kao simbol moje robovlasničke nastrojenosti ili što mrzim ljude druge boje kože. Izvjesio sam je kao znak pripadnosti, kako su nazvali, južnoj Hrvatskoj - jer ih je smetao naziv Dalmacija. I to samo zato jer je u ovim krajevima kao takav prihvaćen (možeš vidjeti po primjerima kod nekih navijačkih skupina) a u nedostatku boljeg simbola.   Mogu samo zamisliti što bi komentirao da mi je logo tvrtke veliko početno slovo imena (Ultra).

Zanimljivo je i kako nas s lakoćom prozoveš glupima. 
Mene recimo puno više smeta i vrijeđa moje nacionalne osjećaje i ponos, zastava EU na državnim institucijama, pretpostavljam mimo ikakvog službenog protokola, a o tome nitko ne progovara.
A u EU je puno više robova negoli ih je ikad bilo u Konfederaciji. Naravno, imaju slobodu kretanja i ne ubijaju ih na isti način kao i konfederalci, ali su financijski robovi, robovi krupnih kapitalaca koji ih zakidaju za svaki Euro gdje god uspiju, drugi im diktiraju koje sjeme će posijati i na kojim površinama, ... Smetaju me i proEU reklame Goebbelsovog stila koje vrijeđaju svačiju inteligenciju (pa i nas "glupih") i manjak sučeljavanja dviju strana jer svako lice ima i svoje naličje ali eto, tebe smeta samo ova kombinacija boja i linija. Zato smo različiti. A uče nas uvažavati različitosti pa ja uvažavam tebe i molim a i očekujem da i ti uvažiš mene. 

No, da se vratimo na temu. I ja se slažem da moderiranje nije prema svakome isto. Osobno sam prijavio da sam se osjetio uvrijeđen od strane gosp. G.G. i moderatoru i mailom HRS-u i nitko nije ništa poduzeo. Nisu se niti udostojili odgovoriti na prijavu. Isto tako mislim da se mora dopustiti odmak od teme. Pa to je diskusija. U diskusiji se ide na široko i dugačko. Dokazuju se stajališta, pojašnjavaju se detalji, "ćakila se". Nije ovo škola pa da trebamo govoriti u definicijama niti je američki sud pa da odgovaramo sa DA ili NE.
Činjenica je da je kao i u realnom životu i ovdje prisutno stalno negodovanje, kukanje, žaljenje, ... Nažalost, takva je atmosfera oko nas pa je prenosimo i u ovaj medij. Potrebno je uložiti truda i "always look on the bright side of life". Također je prisutna i činjenica da svi nešto skrivaju kao zmija noge pa se tako otvaraju mogućnosti raznoraznim špekulacijama i prozivkama. Kad bi sve bilo transparentno onda bi se i to smanjilo. Ja sam maksimalno nezadovoljan jer na forumu ne sudjeluju službene osobe HRS-a. Da budem točniji, što ne sudjeluju u funkciji službene osobe i što se ne može postaviti službeni upit i dobiti službeni odgovor od HRS-a. Mislim da je to veliki nedostatak. Kome je to u interesu i zašto mogu samo nagađati a to otvara mogućnost i negativne interpretacije. S jedne strane gura se otvorenost, facebook, twitter i sve brža i jednostvnija ali nadasve otvorena komunikacija a s druge strane od službene otvorene komunikacije ni traga ni glasa. Ruku na srce, ni odgovori koje dobijete mailom od HRS-a nisu otvoreni i iskreni, pa ne znam zašto očekujem da bi ovdje trebalo biti drugačije. Valjda sam vječni optimist. A i dokazano sam glup, pa je valjda i to razlog  ;D

Nije mi jasno ni zašto HRS ima više foruma, niti zašto se na ovom HRSovom forumu ne smije komentirati drugi HRSov forum. Nisam pročitao "pravila ponašanja", valjda tamo piše.
Pretpostavljam da uskoro nećemo smjeti ni istinu govoriti ako bi mogla nekom nešto naškoditi - tako se sprema zakon za novinare pa nema razloga da ne bude isto i ovdje. Mi smo u neku ruku elektroniči novinari.

Ne znam zašto se očekuje neka velika "pametna" aktivnost na forumu. Iz osobnog iskustva mogu reći da je, uz iznimku pojedinaca, duh zajedništva u HRS-u otišao u debeli minus, suradnja među klubovima je nikakva, postoje elitni krugovi u koje ne možeš ući dok nemaš nešto u malom prstu ali to znanje od njih ne možeš dobiti nego se potrudi kako znaš i umiješ,... I što onda očekivati od foruma?  Ista je situacija i s časopisom. Izgleda da bi većina odustala od njega pa nam se nameće kao obveza u članarini - nema više slobodnog izbora - opet jednoumlje. S druge strane raznim ograničenjima otežavaju dotok materijala. Mene je npr. zasmetalo što ne mogu poslati prilog besplatno. Zašto - jer bih zbog tih 80kn koje bih dobio, po našim poreznim propisima morao pisati godišnju prijavu i platiti dodatni porez za nešto što u ovom trenutku ne moram.  Drugima možda smetaju prozivke zbog autorksih prava. Jeli realno da se otkupi autorsko pravo na neki elektronički uređaj za 80kn? Po meni nije. I zato me ne smeta što ljudi istu stvar objave i u drugim časopisima. Neka, potrudili su se.

Ovdje nema "pametne" aktivnosti jer je nema ni u osnovnim poljima naše djelatnosti. Ne razvija se naš 9A hardver, softver, ... ljudi uglavnom rade sa tuđim nacrtima, programima, ... pa zar je onda čudno što nema komunikacije o tome ovdje? Zar sam trebao upit o bugu u N1MM loggeru u svezi sa IOTA contestom prijaviti ovdje i očekivati da će se naći netko tko će mi pomoći oko toga? Naravno da ne. I zato je većina naših amatera aktivna po raznim stranim forumima. Tamo se dolazi do pravih informacija.

Srdačan pozdrav i isprike zbog duljine. Nadam se da zbog toga nećete propustiti odraditi i spotati 9A3W/P u skorom IOTA contestu  ;D .

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
« Odgovori #49 : 15. Srpanj 2011, 11:31:06 »
Nisam za ukidanje rangiranja.Sad kad sam nakupio preko 1500 sad bi mi i to ukinuli.Po tom broju se vidi koliko je tko bio aktivan,učestvovao i pridonio u raspravama po raznim temama.Ja u tim brojkama ne vidim nikakve"štetnosti".A i "život posvećen Forumu"mi se baš sviđa.Opet smo došli na isto.Ne možemo svi jednako razmišljati i imati iste stavove o čemu već.

73,9A6R

Prijedlog nije za ukidanje ''brojčanika postova''.
Prijedlog je za ukidanje opisa kao npr. ''Master'', ''Master in Training'',
''Život posvećen forumu'' i sl., dok bi prikaz broj postova ostao (za
tumačenje svakome po volji).

73
Martin 9A2JK

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #50 : 15. Srpanj 2011, 15:18:04 »
Dakle, kad smo kod toga onda citiram sa jedne WEB stranice:
Citat:
Zastava vojske Konfederacije simbol je robovlasničkog društva i rasne segregacije. Koriste ju neonacisti širom svijeta.
Pametnom dosta.

Štovani kolega,

u više navrata uvjerio sam se da postoji netrpeljivost među različitim skupinama, zbog nacionalnosti, vjere, geografske lokacije, ....
Isto tako sam se uvjerio da je ponekad neznanje i nepoznavanje lokalnih običaja jedan od razloga za takvo ponašanje i da se shvaćanjem drugih ljudi dolazi do miroljubive aktivne koegzistencije (da iskoristim jednu prekrasnu parolu). Nikad mi nije bilo jasno zašto se u Zagrebu demolira auto zadarskih registarskih oznaka i mlati momke koji pričaju dalmatinski kao ni zašto auti zagrebaških registarskih oznaka završe u nadležnosti lučke kapetanije (čitaj: u moru).

Ne znam za Renija :-) ali mogu ti reći da nisam izvjesio ovu zastavu kao simbol moje robovlasničke nastrojenosti ili što mrzim ljude druge boje kože. Izvjesio sam je kao znak pripadnosti, kako su nazvali, južnoj Hrvatskoj - jer ih je smetao naziv Dalmacija. I to samo zato jer je u ovim krajevima kao takav prihvaćen (možeš vidjeti po primjerima kod nekih navijačkih skupina) a u nedostatku boljeg simbola.   Mogu samo zamisliti što bi komentirao da mi je logo tvrtke veliko početno slovo imena (Ultra).

Zanimljivo je i kako nas s lakoćom prozoveš glupima. 
Mene recimo puno više smeta i vrijeđa moje nacionalne osjećaje i ponos, zastava EU na državnim institucijama, pretpostavljam mimo ikakvog službenog protokola, a o tome nitko ne progovara.
A u EU je puno više robova negoli ih je ikad bilo u Konfederaciji. Naravno, imaju slobodu kretanja i ne ubijaju ih na isti način kao i konfederalci, ali su financijski robovi, robovi krupnih kapitalaca koji ih zakidaju za svaki Euro gdje god uspiju, drugi im diktiraju koje sjeme će posijati i na kojim površinama, ... Smetaju me i proEU reklame Goebbelsovog stila koje vrijeđaju svačiju inteligenciju (pa i nas "glupih") i manjak sučeljavanja dviju strana jer svako lice ima i svoje naličje ali eto, tebe smeta samo ova kombinacija boja i linija. Zato smo različiti. A uče nas uvažavati različitosti pa ja uvažavam tebe i molim a i očekujem da i ti uvažiš mene. 

No, da se vratimo na temu. I ja se slažem da moderiranje nije prema svakome isto. Osobno sam prijavio da sam se osjetio uvrijeđen od strane gosp. G.G. i moderatoru i mailom HRS-u i nitko nije ništa poduzeo. Nisu se niti udostojili odgovoriti na prijavu. Isto tako mislim da se mora dopustiti odmak od teme. Pa to je diskusija. U diskusiji se ide na široko i dugačko. Dokazuju se stajališta, pojašnjavaju se detalji, "ćakila se". Nije ovo škola pa da trebamo govoriti u definicijama niti je američki sud pa da odgovaramo sa DA ili NE.
Činjenica je da je kao i u realnom životu i ovdje prisutno stalno negodovanje, kukanje, žaljenje, ... Nažalost, takva je atmosfera oko nas pa je prenosimo i u ovaj medij. Potrebno je uložiti truda i "always look on the bright side of life". Također je prisutna i činjenica da svi nešto skrivaju kao zmija noge pa se tako otvaraju mogućnosti raznoraznim špekulacijama i prozivkama. Kad bi sve bilo transparentno onda bi se i to smanjilo. Ja sam maksimalno nezadovoljan jer na forumu ne sudjeluju službene osobe HRS-a. Da budem točniji, što ne sudjeluju u funkciji službene osobe i što se ne može postaviti službeni upit i dobiti službeni odgovor od HRS-a. Mislim da je to veliki nedostatak. Kome je to u interesu i zašto mogu samo nagađati a to otvara mogućnost i negativne interpretacije. S jedne strane gura se otvorenost, facebook, twitter i sve brža i jednostvnija ali nadasve otvorena komunikacija a s druge strane od službene otvorene komunikacije ni traga ni glasa. Ruku na srce, ni odgovori koje dobijete mailom od HRS-a nisu otvoreni i iskreni, pa ne znam zašto očekujem da bi ovdje trebalo biti drugačije. Valjda sam vječni optimist. A i dokazano sam glup, pa je valjda i to razlog  ;D

Nije mi jasno ni zašto HRS ima više foruma, niti zašto se na ovom HRSovom forumu ne smije komentirati drugi HRSov forum. Nisam pročitao "pravila ponašanja", valjda tamo piše.
Pretpostavljam da uskoro nećemo smjeti ni istinu govoriti ako bi mogla nekom nešto naškoditi - tako se sprema zakon za novinare pa nema razloga da ne bude isto i ovdje. Mi smo u neku ruku elektroniči novinari.

Ne znam zašto se očekuje neka velika "pametna" aktivnost na forumu. Iz osobnog iskustva mogu reći da je, uz iznimku pojedinaca, duh zajedništva u HRS-u otišao u debeli minus, suradnja među klubovima je nikakva, postoje elitni krugovi u koje ne možeš ući dok nemaš nešto u malom prstu ali to znanje od njih ne možeš dobiti nego se potrudi kako znaš i umiješ,... I što onda očekivati od foruma?  Ista je situacija i s časopisom. Izgleda da bi većina odustala od njega pa nam se nameće kao obveza u članarini - nema više slobodnog izbora - opet jednoumlje. S druge strane raznim ograničenjima otežavaju dotok materijala. Mene je npr. zasmetalo što ne mogu poslati prilog besplatno. Zašto - jer bih zbog tih 80kn koje bih dobio, po našim poreznim propisima morao pisati godišnju prijavu i platiti dodatni porez za nešto što u ovom trenutku ne moram.  Drugima možda smetaju prozivke zbog autorksih prava. Jeli realno da se otkupi autorsko pravo na neki elektronički uređaj za 80kn? Po meni nije. I zato me ne smeta što ljudi istu stvar objave i u drugim časopisima. Neka, potrudili su se.

Ovdje nema "pametne" aktivnosti jer je nema ni u osnovnim poljima naše djelatnosti. Ne razvija se naš 9A hardver, softver, ... ljudi uglavnom rade sa tuđim nacrtima, programima, ... pa zar je onda čudno što nema komunikacije o tome ovdje? Zar sam trebao upit o bugu u N1MM loggeru u svezi sa IOTA contestom prijaviti ovdje i očekivati da će se naći netko tko će mi pomoći oko toga? Naravno da ne. I zato je većina naših amatera aktivna po raznim stranim forumima. Tamo se dolazi do pravih informacija.

Srdačan pozdrav i isprike zbog duljine. Nadam se da zbog toga nećete propustiti odraditi i spotati 9A3W/P u skorom IOTA contestu  ;D .
,
Bog se štuje ljudi poštivaju,kakva nacionalna netrpeljivost,takve tvrdnje su nevjerojatne....
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
« Odgovori #51 : 15. Srpanj 2011, 16:18:29 »
Sve sam više uvjeren da se naša gledišta o forumu, (što je to internetski forum i čemu služi),
previše razlikuju. Posebno kod nas starijih, koji nismo rasli uz kompjutore. Zato bi, po mojem
mišljenju, trebali bar malo ''usuglasiti stavove''.
(Što je to internetski forum općenito, ovdje nije tema. Koga zanima jednostavno u Google-u
napišite ''internetski forum''.  Ovdje je tema internetski forum Hrvatskog radioamaterskog saveza.)

Treba li to nama, radioamaterima, internetski forum?
(Kad već imamo svoje radije preko kojih možemo komunicirati koliko nas volja!)

Ako nam treba, zašto nam treba?

Što je to nama toliko korisno da, pored radija, trebamo i internetski forum?
(Zašto neki drugi savezi nemaju internetski forum? Npr. ARRL i DARC).

Ja mislim da nam forum treba!

Drugo je pitanje, za što nam treba i kako ga koristiti.

Da li nam treba da bi na forumu prezentirali sebe?
Da li nam treba da bi na forumu rekli ono što nikad ne bi jedan drugome u oči?
Da li na ovom forumu postoji avatar ili potpis za koji mislite da mu ovdje nije mjesto?
Da li nam forum treba da bi komunicirali sa ''rukovodstvom'' HRS-a?
Da li bi naš forum trebao biti zatvoren?
(Neke radioamaterske forume mogu čitati samo prijavljeni članovi,
a naš može svatko tko ima pristup na Internet!)

Da li …

Da ne nabrajam više, odgovorite na gornja i sva druga pitanja koje ovdje nisam
postavio, a tiču se ovog foruma.

73
Martin 9A2JK

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #52 : 15. Srpanj 2011, 17:47:04 »
Koje bedastoće!!Da neki rasizam,robovlasničko društvo,rasna segregacija.9A3LI imaš zaista bujnu maštu.Ako je neko rob onda sam to prvi JA a mislim i TI.I puno ljudi oko nas.Kako ti je 3TY napisao ne u pravom smislu te riječi,naravno.Moderno roblje,tako bih ja to nazvao.Sve što je prošlost nalazi se u knjigama iz povijesti i ako nisi primjetio svatko tumači iste događaje,učesnike istih kako mu odgovara i paše.Južnjaci dan danas tvrde da su oni bili u pravu i da im je Sjever nametnuo rat(prvo ogromne poreze na izvoz u prekomorske zemlje).Ovaj naš PDV je mačji kašalj koliki je bio za proizvode iz CSA.Ako misliš da je Abe Linkoln bio poštenjačina,grdno se varaš.Nakon rata su progonili Južnjake ko stoku,slali svoje ljude da u bescjenje "kupuju"zemlju po Južnim državama.Čak su slali i crnce,davali im novce za tu otimačinu.Neznaš ti puno o tom ratu i poraću a bojim se i o ovom zadnjem,našem,domovinskom.Neda mi se više pisat jer bi ti moga do ujutro.Imaš Google pa traži malo tekstove na ovu temu ako te baš zanima.
Ne mogu ti ja sve kazat,daj se malo i ti potrudi pročitati.NHF

73,9A6R

Offline 9A3LI

• Master
« Odgovori #53 : 15. Srpanj 2011, 18:16:58 »
Koje bedastoće!!Da neki rasizam,robovlasničko društvo,rasna segregacija.9A3LI imaš zaista bujnu maštu.

Ja sam napisal da to prenosim sa jedne WEB stranice, to nije moje mišljenje.
A ako se vi identificirate sa američkim jugom to je vaš problem.
:)
Mislim da nemate baš ni jedne jedine dodirne točke sa njima ali ako vas to veseli, vaša volja.
 :)

73 !

Offline 9A3TA

• Master
    • http://www.procom.hr
« Odgovori #54 : 15. Srpanj 2011, 19:50:28 »
Majko mila...

Ispričavam se svekolikom občinstvu što sam čačnuo mečku.

Idem na godišnji, potpuno bez interneta, nadam se da će do mog povratka temperatura ovdje pasti.

Ili sam možda unaprijedio forum?

P.S. Obzirom da mi je ovo slavljenički post nr. 300, grb Dinama stavljam u slijedećem broju.

LP Neznalica Dado Štujući Velemislioce Majko Mila Još Jednom
Prodajem ili mijenjam opremu...

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #55 : 15. Srpanj 2011, 19:51:49 »
Ne identificiram se ja ni sa kim pa ni sa njima.Da sam stavio grb Dalmacije opet nekom to nebi štimalo,jel tako??Trenutno je ratna CSA zastava,za koji dan možda osvane i nešto drugo.Malo smo se udaljili od teme pa bih ovo priveo kraju ako nemate ništa protiv :D

Dobar DX onima koji se s njim bave,HI.

73,9A6R

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
« Odgovori #56 : 16. Srpanj 2011, 17:05:23 »
Nadam se da smo se ''malo ohladili'' unatoč vrućinama.
Idemo, ''hladne glave'' malo analizirati postove u ovoj temi.
Evo kako ja to vidim:

Obzirom na broj sudionika u ovoj temi previše je netrpeljivosti, ''kvalifikacija'' i
netolerancije, a za što nema nikakvoga razloga (''netrpeljivost'' prema meni,
moderatoru, ne brojim   8)), dok se istodobno (gotovo u istoj rečenici) poziva
na toleranciju i slobodu pisanja.

Kakove veze sa temom ima ova silna rasprava o nečijem avataru? To je
skretanje sa teme, što nepotrebna generira internetski promet (u konačnici to
plaćaju svi koji prate ovaj forum) i znatno otežava praćenje rasprave (kako
neki kažu, ''čitanje''). Normalno je da nekoga ''nervira'' nečiji avatar i/ili potpis.
Normalno je da to ponekad i spomene i normalno je da se vlasnik ''brani'' i to,
samo po sebi, nije upitno. Ali u tome treba imati mjere i voditi računa i o
''čitateljima''. Ako pak postoji potreba za duljim ''obrazloženjem'' koristite
privatne poruke. Ako ne znate kako poslati privatnu poruku sa foruma, pitajte.
Nije sramota ne znati. Sramota je oholost onih koji s visoka gledaju na one
koji postavljaju pitanja ''na koje bi trebali znati odgovor''  ::).

Nekoliko Draginih, 9A8DU, postova su primjer za što se na drugim forumima
automatski dobiva ban, a ako se ponavlja, onda slijedi trajna zabrana postanja.
To su postovi u kojima Drago citira dugačke postove drugih članova, da bi na
kraju dopisao par beznačajnih riječi. Radioamaterskim jezikom, to se zove
namjerni QRM i u radioamaterizmu se to ne tolerira.

Forum ima kategorije i teme, a koje služe da bi se uopće moglo o nečemu
smisleno raspravljati. S druge pak strane, možemo ovaj forum pretvoriti u
nešto slično CB-u. To smo već imali, ali ako većina to želi, zašto ne ????

73 (uz hladni napitak   ;))
Martin 9A2JK

Offline 9A7IOM

• Newbie
  • *
« Odgovori #57 : 16. Srpanj 2011, 18:53:48 »
Martine
Vidim svakog dana imaš nekih novotarija, svagdje te ima. Pametan dečec kak bi se reklo u picoklandu. Upućen si u svaku tematiku, to cijenim, samo ti zamjeram i svim drugima kada jednu te istu maksimu ponavljaju (blažen je onaj..., držimo se mi Istre, tito je bio bravar itd itd).
Malo mi to vuče na neozbiljni komentar teme. Ili je to vid pjesničke slobode u izričaju.  Ja nisam baš aktivni konzument foruma ali ponekad naletim. I prije sam primjetio da se kod postavki tema dešavaju čarke i čarkice. Ja sam 92-ge došao u RH iz dijaspore (komšiluka) i imao sam dojam da je sve u redu sa Sjeverom i Jugom u RH. Tamo mi nije padalo na pamet da dijelim bile ili plave (ispadoh iz teme ali radi pojašnjenja navodim primjer). Sada vidim da se spočitavaju neke stvari jugu ili sjeveru. Jedno smo mi, jedno, kakav loš jug, kakav loš sjever? Loši su samo ljudi. Na forum dođu razni ljudi, neki malo više upućeni u temu, neki malo manje. Svakog treba saslušati, diskretno skrenuti pozornost na njegove zablude i to na fini način a ne etiketiranjima. Moguće da ja gledam na sva ova zbivanja na forumu malo drugačije ali me to čudi i odmah pomislim kakav je to čovjek koji se krije iza svojeg pozivnog znaka kojeg je naveo.
Toliko za sada
Ostaj mi Martine i svi ostali zdravi i veseli. Možemo se čuti na 3675 kHz ili na 2 m,
73 de 9A7IOM

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #58 : 16. Srpanj 2011, 19:01:27 »
Nadam se da smo se ''malo ohladili'' unatoč vrućinama.
Idemo, ''hladne glave'' malo analizirati postove u ovoj temi.
Evo kako ja to vidim:

Obzirom na broj sudionika u ovoj temi previše je netrpeljivosti, ''kvalifikacija'' i
netolerancije, a za što nema nikakvoga razloga (''netrpeljivost'' prema meni,
moderatoru, ne brojim   8)), dok se istodobno (gotovo u istoj rečenici) poziva
na toleranciju i slobodu pisanja.

Kakove veze sa temom ima ova silna rasprava o nečijem avataru? To je
skretanje sa teme, što nepotrebna generira internetski promet (u konačnici to
plaćaju svi koji prate ovaj forum) i znatno otežava praćenje rasprave (kako
neki kažu, ''čitanje''). Normalno je da nekoga ''nervira'' nečiji avatar i/ili potpis.
Normalno je da to ponekad i spomene i normalno je da se vlasnik ''brani'' i to,
samo po sebi, nije upitno. Ali u tome treba imati mjere i voditi računa i o
''čitateljima''. Ako pak postoji potreba za duljim ''obrazloženjem'' koristite
privatne poruke. Ako ne znate kako poslati privatnu poruku sa foruma, pitajte.
Nije sramota ne znati. Sramota je oholost onih koji s visoka gledaju na one
koji postavljaju pitanja ''na koje bi trebali znati odgovor''  ::).

Nekoliko Draginih, 9A8DU, postova su primjer za što se na drugim forumima
automatski dobiva ban, a ako se ponavlja, onda slijedi trajna zabrana postanja.
To su postovi u kojima Drago citira dugačke postove drugih članova, da bi na
kraju dopisao par beznačajnih riječi. Radioamaterskim jezikom, to se zove
namjerni QRM i u radioamaterizmu se to ne tolerira.

Forum ima kategorije i teme, a koje služe da bi se uopće moglo o nečemu
smisleno raspravljati. S druge pak strane, možemo ovaj forum pretvoriti u
nešto slično CB-u. To smo već imali, ali ako većina to želi, zašto ne ????

73 (uz hladni napitak   ;))
Martin 9A2JK
,
Martine ja znam a i ti si pokazao u nekoliko navrata da bi me naj rađe šutnuo nogom u stražnjicu,zabranio mi doživotno javljanje na forumu i td....
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #59 : 16. Srpanj 2011, 19:12:13 »
Martine ti otvori temu na ime foruma,moderiranja i sada bi ti da ti pišem hvalospjeve,shvati da protiv tebe kao Martina nemam ništa,pišem ako dozvoljavaš o onome što ja smatram da nije dobro,tko kaže da je  Drago 9A8DU  upravu,ali da imam pravo pisati o narečenoj temoi imam,nisam nikoga uvrjedio,omalovažio i dalje tvrdim da ti nisi sposoban moderator,nerazlikuješ zajebanciju od ozbiljne teme,neznaš kada je vrijeme da smiriš loptu bez drastičnih poteza BANIRANJA ,puno toga bi mogao od Đanija I Kokija naučiti,mada se ja sa njima oko mnekih stvari neslažem,ali da su majstori pera,moderiranja svaka čast jesu,a ista ta dvojica su otjerana pardon jedan sa HRS-ove stranice,mene je isto zabranjeno nekoliko puta pisanje,puno puta je zloupotrebljena moja poz.oznaka od strane sada mi poznatog lika,nekoliko puta sam pisao HRS-u ali nitko nije reagirao zašto ??? ??? ???
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???