Autor Tema: Pohvale, pokude i prijedlozi (Radio HRS)  (Posjeta: 28693 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
Odg: Pohvale, pokude i prijedlozi (Radio HRS)
« Odgovori #45 u: 25. Veljača 2010, 16:59:13 »
Milane nije to kukavičije jaje,opće je poznato da je časopis dok ga je uređivao gospodin Grubišić imao jedan visoki nivo,dakle nitko me nemože uvjeriti da G.G. nezna uređivati,prema tome podmetanje odpada upitanju je nečija površnost ,neznanje uređivačkog posla ,naprotiv sada je razvidno kako bi Koki rekao, "da novi urednik" nezna posao kojega se prihvatio....
73
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
« Odgovori #46 u: 25. Veljača 2010, 17:23:15 »
Svatko će si zadnji broj protumačiti kako mu paše. Neki su ga jedva dočekali, a ja ga gledam kao rezultat događaja koji nam se dešavaju iz godine u godinu, a to je da kvalitetni ljudi dižu sidro i povlače se...

Zadnji časopis i slikovito pokazuje želje dežurnih pljuvača... ne treba nama časopis, da se vidi da smo svoje klubove propili i prokartali? nemojte nas slikat i nemojte pisat o nama, ionako ništa ne radimo,... zato hej, pustite časopis, nitko ga ne čita, nitko nije preplaćen i dajte klubovima... svakom par tisuća kuna, da se proveselimo, sjetimo starih prijatelja,... pametnije utrošeno... e da, zaboravio, i samo klubovima koji imaju hotel odmah preko puta.. ko će vozit ili nedo bog hodat...

Hvala 9A6C što je pokazao da nam časopis može biti kvalitetan...

73,
Hrle - 9A6XX

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #47 u: 25. Veljača 2010, 18:49:06 »
A kažu da pamet dolazi s godinama... Ili ipak odlazi? Bravo Hrle!
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A4CD

• Master in Training
« Odgovori #48 u: 25. Veljača 2010, 22:00:29 »
Ovdje će prije lonac naći poklopac nego pravi ručak.  :-*

73's
9A4CD
Igor

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #49 u: 26. Veljača 2010, 08:04:52 »
Ako ćemo pošteno onda bi uz GG-a tribalo vratit i Vincekove.Tek tada bi Radio Hrs bio pravi. ::)

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #50 u: 26. Veljača 2010, 11:02:19 »
3. sjednica IO HRS-a 29.10.2009

Ad 10.Časopis Radio HRS i WEB stranice HRS-a
Uvodna riječ: Zdenko Blažičević, 9A2HI Izvjestitelj: Zdenko Blažičević, 9A2HI, Mate Botica, 9A4M  

a) urednik časopisa Radio HRS
Predsjedatelj je informirao članove IO da je dosadašnji urednik časopisa „Radio HRS“, Goran Grubišić, 9A6C podnio ostavku na  dužnost glavnog urednika časopisa. Dosadašnji uredni završiti će pripremu i izlazak iz tiska časopisa „Radio HRS“ broj 5. i 6. za 2009. godinu.  

b. WEB urednik  
Predsjedatelj je informirao da je dosadašnji web urednik, Goran Grubišić, 9A6C podnio ostavku na dužnost  web urednika HRS-a.  

c.Tiskanje časopisa  „Radio HRS“  broj 5. i 6. 2009.  
Predsjedatelj je informirao članove IO da će dosadašnji glavni urednik časopisa „Radio HRS“ završiti:
1. Časopis broj 5./2009.
2. Časopis broj 6./2009.,  koji će sadržavati kalendar aktivnosti HRS-a u 2010.  godini i ostale značajnije podatke iz nadležnosti radnih tijela HRS-a  

Nakon  rasprave a na prijedlog predsjedatelja jednoglasno je donesena  
ODLUKA:
1. Usvaja se ostavka Grubišića, 9A6C na funkciju urednik časopisa „Radio HRS“ i WEB urednika.
2. Obvezuje se Stručna služba da raspiše natječaj za glavnog urednika časopisa „Radio HRS“ i WEB
urednika.
3. Usvaja se prijedlog da časopis „Radio HRS“ broj 6./2009. sadrži kalendar aktivnosti HRS-a u 2010. godini i
ostale značajnije podatke iz nadležnosti radnih tijela HRS-a.    
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #51 u: 26. Veljača 2010, 14:20:14 »
Kad je Miša, 9A4TA, otvorio ovu temu, sigurno nije mogao ni sanjati kuda će ova rasprava otići,
a otišla je u ''off topic koji to nije''.

Šest dana nitko ni slova, a onda bujica. Da nije bilo broja 6/2009. uvjeren sam da se ni do danas
ne bi nitko javio. I prije smo imali rasprave o ''kupusnom listu'' koje su bile usmjerene uglavnom protiv
(sada bivšeg) glavnog urednika. Većinom su to bile kritike radi kritika iz kojih se nije moglo jasno
razabrati da li je problem u boji njegovih očiju, načinu kako se češlja ili pak u nekom od drugih 765
razloga. Kritizirali su često čak i oni koji nisu pretplatnici. (I oni imaju pravo na kritiku, ali pitanje je da
li je to pristojno?) O objavljenim člancima bilo je malo toga konkretno. Jedine konkretne primjedbe
bile su od onih koji vjeruju da bi se uštedjelo tiskajući na drugoj vrsti papira.

Onda se Goran (pretpostavljam, ne znam) upitao: što to meni treba? i učinio što bi svatko drugi na
njegovom mjestu: dao je ostavku. Nekoga je to razveselilo. Ajde, neka u tome svemu ima i sretnih,
ma koliko malo ih ima.

...
Ugodno čitanje,pardon prelistavanje stranica kupusnog lista.
73,9A6R
Hvala. Za lijepe želje nikad nije kasno.
Br. 6/2009 smo odložili, a u prijašnjima smo zaista uživali.

...
Jedino se pitam, a kako bi mi mogli utjecati na to da se poboljsa kvaliteta?  ???
Mozda bi i o tome trebali nesto prokomentirati ali i napraviti,
Pravo pitanje. Konkretni prijedlozi naprijed, ostali stoj!

Moje mišljenje da RadioHRS nikad nije bio bolji nego u doba kad je glavni urednik bio Goran 9A6C.

Što dalje? Da li nam časopis uopće treba? Ja mislim da treba.
Da li je ovo bio posljednji RadioHRS? Vjerujem da nije. Ovo je samo smjena glavnog urednika u
nesretnom trenutku opće krize i nestašice.  Da li za novac koji smo do sada za časopis plaćali
kroz članarinu možemo dobiti časopis sa mnogo kvalitetnog i raznolikog sadržaja? Mislim da ne.
Ipak, siguran sam da pitanje sadržaja nije pitanje novca. Ima među nama onih koji znaju, mogu
i žele dio svoga velikog znanja podijeliti sa nama ostalima. Mislim da je problem u šutljivoj većini,
koja dozvoljava da svaku pozitivnu stvar ''dežurni kritičari'' popljuju. To treba jasno reći, zapravo
vikati. Mnogi prate forum, ali ih se (pre)malo javlja. Onima koji nam imaju što reći i od kojih bi svi
mogli mnogo naučiti, nedostaje povratna informacija, pa se s pravom pitaju: zašto? da li to meni
treba?

Možda bi bilo najbolje da, za neko vrijeme, časopis izlazi u PDF formatu. Svatko bi si to mogao
isprintati kako ga volja, a uštedjelo bi se na tiskanju i distribuciji.

73
Martin 9A2JK

Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
« Odgovori #52 u: 26. Veljača 2010, 15:09:37 »
Osobno miskim da je problem u glavama. Ako se pretplatim na časopis uz redovnu članarinu to je 70 kn više. To je 7 piva u najgoroj birtiji, ali kad ja popijem i platim tih 7 piva ne očekujem da će konobarica plesati na šanku i izvoditi striptiz radi toga.
Uostalom, u povijesti važi zlatno pravilo. Što nije zapisano, kao da se nije ni dogodilo. Ja još uvijek čuvam sve časopise iz moje mladosti, ponekad ih prolistam (naročito Čik, Start i sl.) i uvijek nađem nešto novo.

73 de 9a2d

Offline 9A4QX

• Newbie
  • *
« Odgovori #53 u: 27. Veljača 2010, 17:46:56 »
Zanima me gdje je nestao moj post?
Nikad ne raspravljaj sa idiotom: Prvo će te spustiti na svoj nivo a onda dotući iskustvom.

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #54 u: 27. Veljača 2010, 18:28:57 »

Vidi da nije u  košu?

73's Mark

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #55 u: 28. Veljača 2010, 00:52:44 »
A gdje bi mogao završiti onakav post? Još jedan koji zna bolje... Nema brige za budućnost našeg časopisa ;D Ni meni se ne sviđa zadnji broj ali kako je moj imenjak (9A4OE) citirao odluku IO-a od 29.10.2009. godine o sadržaju tog broja časopisa onda ne vidim razloga za napade na uredništvo časopisa. Istina, sve to što je tiskano u časopisu ima na ovoj web stranici pa nije bilo osobite potrebe da se stavlja na papir. Komu treba može pročitati a po volji si i isprintati. Bolje da su ostavili novce za ovogodišnje brojeve. Prema tome, jedini je propust uredništva naslovnica, za sve ostalo vi kojima ništa ne valja obratite se IO-u. Ima za takve poslovica: "Hrđavu ku.cu i dlake smetaju"!

Ako netko pak ima nešto osobno protiv sada već bivšeg urednika neka mu to onako muški (ako ima muda), kaže u lice, a ne ovako, s leđa i sa sigurne udaljenosti. Zna se tko se služi takvim metodama >:(
« Zadnja izmjena: 28. Veljača 2010, 21:04:28 od 9A3VV »
73 Damir 9A3VV
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A4QX

• Newbie
  • *
« Odgovori #56 u: 28. Veljača 2010, 02:39:34 »
Stojim iza svake riječi koju sam napisao. Nastojao sam biti pristojan. Ti kolega 9a3vv koji se baviš prostaklukom molim Te da daš svoj komentar na naslovnicu i objasniš mi da li je IO donio odluku da se onakva slika stavi na naslovnicu. Nemam ništa protiv slike ali nije joj mjesto tamo gdje je. Nemam ništa protiv ni da se Cicolina slika gola ali takva slika neće biti na naslovnici Glasa koncila. To se jednom uredniku ne smije dogoditi pa makar i u ostavci. A što se tebe tiće bilo bi Ti bolje da biraš riječi jer u našoj radio amaterskoj zajednici ima i djece koja čitaju forume pa ne bi bilo lijepo da nađu ovakve postove, a i meni bi oduzeo vrijeme da objašnjavam djeci zašto neki radioamateri nemaju dovoljno opće kulture pa se izražavaju prostački kao i Ti.
Nikad ne raspravljaj sa idiotom: Prvo će te spustiti na svoj nivo a onda dotući iskustvom.

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto deseta nam je tek
« Odgovori #57 u: 28. Veljača 2010, 08:32:15 »
Osobna prepucavanja, osobno molim.
Ostale članove foruma to ne zanima.

Lijepi pozdrav
Branko 9A7YY

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #58 u: 28. Veljača 2010, 11:32:25 »
Stojim iza svake riječi koju sam napisao. Nastojao sam biti pristojan. Ti kolega 9a3vv koji se baviš prostaklukom molim Te da daš svoj komentar na naslovnicu i objasniš mi da li je IO donio odluku da se onakva slika stavi na naslovnicu. Nemam ništa protiv slike ali nije joj mjesto tamo gdje je. Nemam ništa protiv ni da se Cicolina slika gola ali takva slika neće biti na naslovnici Glasa koncila. To se jednom uredniku ne smije dogoditi pa makar i u ostavci. A što se tebe tiće bilo bi Ti bolje da biraš riječi jer u našoj radio amaterskoj zajednici ima i djece koja čitaju forume pa ne bi bilo lijepo da nađu ovakve postove, a i meni bi oduzeo vrijeme da objašnjavam djeci zašto neki radioamateri nemaju dovoljno opće kulture pa se izražavaju prostački kao i Ti.
Pročitaj u košu svoj post ako si zaboravio što si nažvrljao. A pročitaj i što sam ja dva puta napisao o naslovnici. Sve drugo što si napisao nije vrijedno komentara.
73 Damir 9A3VV

Offline 9A4QX

• Newbie
  • *
« Odgovori #59 u: 28. Veljača 2010, 18:26:40 »
Vidim da je bilo vrijedno što sam napisao. Nema više prostakluka u Tvojem novom postu. Vidiš kolega, lijepo je to kad poučiš čovjeka kako se treba ponašati i brzo dobiješ natrag rezultat svog truda, i to pozitivan!

Pozdravljam Te u novom svjetlu!

Davor