Autor Tema: Pohvale, pokude i prijedlozi (Radio HRS)  (Posjeta: 28694 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
Odg: Pohvale, pokude i prijedlozi (Radio HRS)
« Odgovori #30 u: 24. Veljača 2010, 03:38:23 »
Pa i kod nas se uratci sa stranog jezika prevode na hrvatski (najbolji su primjer odlični Andrini članci o antenama, Andra ih sigurno nije pisao na hrvatskom jeziku),
Eto vidis upravo jedan od tih je Andra, YU1QT koji je redovito pisaoza HRS, nije uzimao ni lovu nego se je odrekao u korist jednog naseg kluba. Zar nije bilo cudno da njegovih clanaka vise nema nigdje. A garantirano ih nije pisao cirilicom a za jezicne varijacije odobrio je da ga se lektorira. No valjda nije bilo nikoga tko bi to mogao. A slike, dijagrami  i tablice valjda ne podljezu lektoriranju.

Glede našeg časopisa, ako ti znaš da bi ti bolje radio posao urednika zašto se nisi prijavio? Ili je ipak lakše ovako, iz zasjede, pljucati po svemu što drugi urade, bilo dobro ili slabo, pa još ako postoji i neka osobna netrpeljivost prema uredniku, kud ćeš veće sreće.

Pa neznam bas da ja pljucam? Ja samo iskritiziram ono sto nije po regulama i sto odudara od normalnog ponasanja.  I uvijek konkretno i sa evidentnim dokazima.  A dali ima osobne netrpeljivosti prema nekome.....nebih rekao. Onaj na koga ti mislis i ja smo uvijek bili u dobrim odnosima sve dok neki nisu dobili funkcije. Poslije toga vise nisu bili ono sto su bili prije.
Ja nikad nisam ni tvrdio da znam i mogu bolje. Osnovni razlog je nemam ni najmanje volje ni zelkje uzimati bilo kakvu obavezu pa cak ni kad je dobro placena. Ali kao clan HRS-a  i uredni platisa clanarine, iz cije se clanarine placaju ovakvi "OBROVCI" kao sto je ovaj broj casopisa, uzimam si za pravo da reagiram na glupo utrosene novce.
I koliko se sjecam nas dvojica smo odavno zavrsili sa komunikacijom pa prema tome smatraj ovo odgovor za krajnje finale.
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
« Odgovori #31 u: 24. Veljača 2010, 08:08:00 »
Leone, ti si iznio argumente o člancima naših autora objavljenim u drugim časopisima, odbijenim u Radio HRSu. Zašto da tražim te informacije od nekog xy urednika kad ih ti znaš? Reko si, ljudi pisali, slali, ima ih ko salate, ajde, smanjimo broj na 3, ali da budu 3 poštena :-)

Volio bi da se ovakav broj časopisa ne ponovi, ali uz ovakvu klimu gdje je svačije ispisano slovo na tapeti dušebrižnika...

73,
Hrle - 9A6XX

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #32 u: 24. Veljača 2010, 11:17:14 »
...
A garantirano ih nije pisao cirilicom a za jezicne varijacije odobrio je da ga se lektorira. No valjda nije bilo nikoga tko bi to mogao. A slike, dijagrami  i tablice valjda ne podljezu lektoriranju.
...
Haloooo, Leone, o kakvim to ti jezičnim varijacijama govoriš? Radi se o dva jezika Leone, ma koliko slična ipak različita, ne o jezičnim varijacijama. I radi se o prijevodu sa srpskog na hrvatski jezik, ne samo o lektoriranju! Zašto Andrinih članaka više nema ne znam, ili možda nešto i znam ali nije moje o tome raspravljati. Meni ostaje nada da će se Andra ipak vratiti na stranice našeg časopisa!

U pravu si što se naše komunikacije tiče. The Kraj!
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #33 u: 24. Veljača 2010, 13:35:11 »
Pa kad ste vec imenovali neke ciji se radovi nisu objavili, da nastavimo upravo sa njima.
Leone, vjerovatno si mislio na Andrine clanke o ELLY antenama koje je on objavio u Radioamateru i jos nekim casopisima.

Kao prvo, neozbiljno je isti clanak objavljivati u par tiskovina, HRS ima o tome posebnu politiku...
Kao drugo, ta toliko najavljivanja ekskluziva pisana je na nacin koji se ne uklapa u nacin na koji su objavljivani clanci u nasem casopisu, poglavito mislim na taj tekst u kojem vise od polovice zauzimaju price i autobiografske crtice iz zivota pojedinaca. Ipak je to tehnicka rubrika.
Kao trece (sto je u biti prvo kod ocjenjivanja takvih clanaka) je da je clanak tehnicki "mrsav" i nije pisan na teoretski podrkrepljivim cinjenicama. Vrhunac ove ekskluzive je bio detalj kada autor sa serpama odredjenog promjera oblikuje elipticni oblik antene!! Molim vas, za malo ozbiljnosti. Najprije se koriste posebni alati za izracun antena gdje se "isteruje" svaki dB i gdje svaki lob ima presudnu ulogu da bi se na kraju takvo "remek djelo" savijalo pomocu serpa posebnog promjera.
Ponovljivost gradnje je takodjer upitna zbog navedenih problema.
Na kraju, kako je proslo vec nesto vremena od objavljene ekskluzive, vidimo da bas antena nije prihvacena medju radioamaterima, zasto... prosudite sami...

Inace, radovi istog autora objavljivani su u razlicitim casopisima bivse drzave ali nikad nisu objavljene ispravke gresaka kojih je naravno bilo. Da li su to greske pri stampanju ili nesmotrenost autora nije na meni da ocjenjujem.

Da ne bi mislili da imam nesto protiv Andre, bilo je jos slicnih radova sa slicnim problemima i svi slicni nisu prosli granicu kvalitete koju je HRS casopis odrzavao kroz dvije godine.

QV

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
Pohvale, pokude i prijedlozi (Radio HRS)
« Odgovori #34 u: 24. Veljača 2010, 13:50:42 »
Meni se u prijašnjim broju časopisa, unatrag dvije godine, najviše dopao tekst "Koliko dugo može izdržati reed relej" 8)
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #35 u: 24. Veljača 2010, 14:09:56 »
Nemam pojma o cemu govorite jer ne primam casopis, ja sam stigao do broja tri od prosle godine koji je objavljen na web-u.
Gledajte na to ovako, prijasnji brojevi, kazete, su bili odlicni, puno autora, clanaka.... Za placanje autora i stampanje pet prijasnjih brojeva potrosena su predvidjena sredstva u budzetu HRS-a (opet ta kriza, recesija) za kalendarsku godinu. Nije se vise imalo sredstava da se stampa veci broj stranica niti da se plate autori, pa je napravljeno sto je.
Krenula je nova budzetska godina tako da ima i novih sredstava za casopis pa ce i novi brojevi biti bolji, dali ce to biti jedan, dva, tri potpuno nevazno.
Moje razmisljanje sad neznam koliko kosta stampanje i sve ostalo sto ide uz casopis neka se odustane od papirnatog izdanja i napravi elektronsko izdanje. Dakle nema troska za stampanje ostaje samo naknada autorima clanaka.
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #36 u: 24. Veljača 2010, 14:22:44 »
Meni se u prijašnjim broju časopisa, unatrag dvije godine, najviše dopao tekst "Koliko dugo može izdržati reed relej" 8)

Takvi clanci su naruceni clanci, sto bi znacilo, kad urednik slozi broj, uvijek se desi neko bijelo neiskoristeno polje na stranici. Da bi se to zakrpalo potreban je jedan kratak tekst. Onda se naruci jedan clanak koji ce imati pola kartice teksta ili koliko je vec potrebno a pisan je tako da se moze srezati u bilo kojem dijelu po potrebi urednika....
Zis-ku?

Istini za volju, da sam te pitao koliko ce jedan takav relej izdrzati prije nego sto smo ga stavili u beacon, sto bi odgovorio? I dan danas vec trecu godinu taj relej tastuje beacon 24/7...

Na to isto mjesto imao sam i clanak o tome koliko traje jedan izlazni hybrid za 23cm koji se koristi na ATV-u i zasto mu se smanjuje snaga...kroz 2-3 godine rada ali to je vec za vas veca matematika, ostanimo na reed releyu
 ;D ;D

QV

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #37 u: 24. Veljača 2010, 14:38:00 »
Bolje da si napiso ,, usta moja hvalite me ,, kad drugi niko neće..  ja te pohvalim a ti gumeni po svom i dalje u negativi..
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #38 u: 24. Veljača 2010, 14:54:31 »
A sta da ti kazem, nisam ja kriv ako mi pobjegne istina u eter.. tako mi je grah pao  ;D ;D
Ali ajde, da ne kazes da te nisam i ja nikada pohvalio:

Gledam one slike sa prezentacije o satelitima, pa opet gledam i moram te pohvaliti, pa ti si bio najmladja osoba prisutna predavanju! Sve neke sijede glave ili bez sijedih... by the way, pa ti si u mirovini odavno? LOOOOL

P.S. na mladjima svijet ostaje

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #39 u: 24. Veljača 2010, 15:14:28 »
Prvo nisam najmlađi bio ,, već sam bio od polovice njih stariji,, to što se majka priroda našalila samnom pa izgledam mladoliko  nisam ja kriv,, iz tvog posta se uvijek osjeća sarkazam podrugljivost i podcjenjivanje,zadnji post nije u tvom rangu, ali znaš ti i bolje ,,  drš se ti tvojih antena reed releja i ATV hibrida od 23 cm,, ja sam ionako samo laik koji ti je omogućio sadisfakciju da izraziš svoj talent stečen na nekoliko fakulteta,, ipak sam ja samo dijete sa ulice koje je izbacila poplava daleke godine u Zagrebu,, usput sam udario glavom nekoliko puta u rinzol a li nije ih na sreću bilo puno tada kada se to desilo.. imam amneziju..
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #40 u: 25. Veljača 2010, 00:16:30 »
I meni je danas stigao taj nesretni broj časopisa. U pravu je bio Miro 9A4MF kad je rekao da je trebalo pričekati dok se skupi dovoljno materijala za jedan pravi broj. Pa makar se i ne ispunila kvota od šest časopisa na godinu. Imam ja jedan konstruktivan prijedlog: pustimo lijepo lov na vještice, tko radi taj i griješi (već samim tim što radi sudeći po pokudama i komentarima onih koji, kao ni ja, nisu prstom makli da bi dali konkretan doprinos obujmu i kvaliteti časopisa), zaboravimo ovaj broj koji nam zbilja nije trebao i - idemo dalje ;) Bit će bolje.

Ipak bih zamolio uredništvo da unutarnji listovi budu od nekog tanjeg i jeftinijeg papira, nije nužno da se sjaje k'o pasja kesa. A tu razliku u cijeni da preusmjeri u honorare autorima. I da na naslovnice više ne stavlja slike ovakvog sadržaja, nije nam baš na čast... Malo sam uspoređivao Radio HRS sa QST-om pa vidim da je QST 2 cm kraći i nekako bolje leži u ruci. Unutarnji su mu listovi nešto tanji i, iako sjajni, nisu onako blještavo bijeli kao u Radio HRS. To je oku ugodnije, a možda je korišten i reciklirani papir... Možda bi se o tome moglo razmisliti?

Adame, malo ću braniti Andru: ima nešto u tom korištenju šerpe kao modle za oblikovanje antene. Nemaju svi visoku tehnologiju i kompjutorizirane alatne strojeve. Ipak je ovo hobistički a ne strogo znanstveni časopis i bavljenje nekom visokom znanošću. Ako malo pogledaš QST i u njemu se zna naći nekih osobnih pričica koje nemaju izravne veze s temom ali čine članak čitljivijim, humanijim. Ako već netko stručan zaključi kako neki članak ne drži vodu i ako to može argumentirati onda bi jedna takva rasprava na stranicama časopisa bila pun pogodak. Ali, molim, jezikom kojeg bi razumjeli i mi kojima elektronika nije struka kako bi ipak nešto shvatili i naučili.
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #41 u: 25. Veljača 2010, 06:23:39 »
Evo što se događa ,kada se glavnog urednika "šutne nogom u stražnjicu",,od odličnog časopisa imamo to što imamo,a kakvi smo bitće i gore....
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A4MF

• Master in Training
« Odgovori #42 u: 25. Veljača 2010, 07:36:46 »
Pomno pratim sve što je objavljeno za časopis, i vidim da se najviše govori o novcima i uštedi. Je, problem to u sadašnje vrijeme. Kod nas u klubu je več jedan član odustao od pretplate, dok se ostali nisu izjasnili još, jer če uskoro Skupština pa če se svi zjasniri.
No imam jedan prijedlog za uredništvo ali i za Izvršni odbor: neka se honoriraju svi stručni članci objavljeni u časopisu, a sve što je copy paste i ostale teme, diplome, propozicije natjecanja i sve ostalo da ne nabrajam, neka bude besplatno. Znam mnogi če mi se nasmijati, ali ipak smo mi radioamateri, i trebali bi svoja iskustva više dijeliti. Dosta se toga može nači na forumu ali ipak ne sve.
Napisao sam jedan članak o jednoj diplomi i nije objavljen, iako je diploma besplatna, i voljan sam napisati još koji txt besplatno, pa makar ostao u ladici ili košu.

Lijepi pozdrav iz Lipika

Miro

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #43 u: 25. Veljača 2010, 09:45:37 »
... bez obzira što mislili o 9A6C vjerujem kako se svi možemo složiti da je u njegovo vrijeme časopis bio najkvalitetniji...

A u čije je vriijeme izašao ovaj biser od časopisa?

Još je 16. prosinca 2009., Izvršni odbor HRS-a "donio odluku o utvrđivanju sadržaja časopisa „Radio HRS“ broj 6/2009..."  (http://www.hamradio.hr/download/io/IO_zapisnik_4_2009.pdf, Ad.6), dok je novi urednik imenovan na istoj sjednici IO HRS-a. Dakle, Izvršni odbor se suglasio s ovakim sadržajem zadnjeg časopisa, koji je očigledno (kako je GG napisao u Uvodniku) izašao (samo) kako bi se podmirile obveze prema oglašivačima, a nas tko šiša... I bila su potrebna čak dva  (!) mjeseca da takav časopis ugleda svjetlo dana!

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A2Y

• Master in Training
« Odgovori #44 u: 25. Veljača 2010, 15:24:52 »
   Ma ljudi budite pametni.Uređivanju ovog broja "Časopisa HRS" nije ni "primirisao" biši Glavni urednik 9A6C.I.O. je na svojoj Sjednici odlučio kako će izgledati #6/2009,pa kao takvog je pusti u štampu,a Glavnom uredniku u ostavci su "podbacili kukavičje jaje.
      9A2Y