Autor Tema: Pohvale, pokude i prijedlozi (Radio HRS)  (Posjeta: 28752 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A4TA

• Junior Member
  • **
    • http://www.9a4ta.info
Pohvale, pokude i prijedlozi (Radio HRS)
« u: 16. Veljača 2010, 23:02:44 »
Pojavom "mreže svih mreža" mnoge su papirnate tiskovine zapale u teškoće. Nadam se da  računalo nikada neće u potpunosti zamijeniti knjigu ili časopis, posebice ne u krevetu, na klupi u parku, na dekici ispod procvale lipe ili dok putujemo nekim prometalom, pa ako baš hoćete niti tamo "gdje car ide pješice". ;) Pitanje je samo kako naš časopis treba izgledati i jel' ovo maksimum što sada imamo?

Netko želi više shema za samogradnju, netko više antena, drugi bi čitali sjetne priče iz davnina ili uživali u živopisnim izvješćima... Meni najviše nedostaju priče iz zemlje i svijeta, sve što se događa na DX ekspedicijama, više povijesti i sadašnjosti ali i iz budućnosti radioamaterizma, želim čitati više reportaža o našim i stranim radioamaterima. U svakom broju bih predstavio 5 ili čak 10 operatora. Svakome dati jednu cijelu stranicu za fotografije, tekst, PPS i QSL karticu, ženu, ljubavnicu, psa i mačku... U svakom klubu ima barem jedan član koji malo bolje znade fotkati i pisati, pa neka se angažira i predstavi svoje kolege u najboljem (ili najgorem) svjetlu. :)

Meni se osobno najviše sviđa ono što rade kolege: Zlatko - 9A2EU, Goran - 9A6C, Željko - Karalić - 9A4FW, Ivica - 9A1AA i autori ispod njihov rubrika, npr.: Emir - 9A6AA, Tomislav - 9A2AA, Nenad - 9A5AN, Dean - 9A5CY, Marko - 9A8MM i Neven - 9A5YY.

Kao posebno kvalitetan tekst izdvojio bih serijal koji je napisao Robert - KQ2M, rad sa sustavom KV antena i tekst koji je napisao Željko - 9A2EY o radioamaterskim komunikacijama preko satelita. Spomenuti ću i izvrsne tekstove nekolicine stranih kolega koje je netko preveo - ovoga bi definitivno trebalo biti više zastupljeno...

Previše je pravila i rezultata natjecanja jer zauzimaju ogroman broj strana u časopisu! Sva ta silna pravila se ponavljaju iz natjecanja u natjecanje, a rezultati kratko traju i po meni nemaju nikakvu vrijednost za višegodišnje čuvanje. Takve stvari treba objavljivati isključivo na Web-u organizatora.

Treba posve izbaciti sjajni papir jer se odvratno presijava i otežava čitanje pod umjetnim svjetlom, a nije dobar za potpalu roštilja, niti za recikliranje. :(

Časopis bi se mogao malo udebljati i približiti cijeloj obitelji, a ne samo operatorima. Neka se tu nađe i ponešto za XYL-ke i sitnu dječicu. Sukladno broju strana može se korigirati cijena na više. Ipak je riječ o specijaliziranom glasilu za mali broj ljudi sa niskom tiražom, a sve skupa je takoreći na najvišem nivou kvalitete. Stoga ne bi trebalo žaliti nekoliko kuna, koje bi se u konačnici vratile kroz povećan broj stranica sa autorskim tekstovima i zabavnim sadržajima. Kada časopis stigne u nečiji dom, treba nastati otimačina. Malo više fotografija, karikatura, križaljka, anegdote, poneki vic, priče i pričice, miss i mister među radioamaterima, male tajne velikih majstora, savjeti,  recenzije uređaja, RA softver za Win i Linux platformu, vlastita programska rješenja, astronomija, robotika, kome treba pomoć. Nadalje može se osmisliti nagradna igra u kojoj bi se se osvajali razni komadi opreme koja drugima skuplja prašinu...
Miša Nicinger - 9A4TA
Web: www.9A4TA.info

Offline 9A4MF

• Master in Training
Odg: Pohvale, pokude i prijedlozi (Radio HRS)
« Odgovori #1 u: 22. Veljača 2010, 12:22:13 »
Danas je stigao časopis do mene. Vidim da još nema komentara na časopis pa ne mogu vjerovati da sam prvi do kojeg je stigao, ili nitko ne želi komentirati ovaj broj našeg časopisa.
Nije mi jasno uopče zašto je izdan? Zato da se slobodno kaže da je taj i taj broj izašao iz tiska ili da se netko pravda pred nama malima da radi svoj posao (ali kako?). Sve što je u časopisu, barem skoro sve sam pročitao davno na našem webu, pa mi nije jasno zašto to stavljati u časopis i to sa tolikim zakašnjenjem da se opet javljaju greške: u UKV kalendaru je stavito natjecanje «Bljesak» kojega više nema, i niti na web stranici u kalendaru natjecanja, pa tako stvara pomutnju na bandu.
Premalo stranica očito znači da nitko ili ne želi pisati za časopis, ili postoji neki drugi razlog?
Nadam se da če slijedeči broj časopisa biti na zadovoljstvo svih nas koji redovito sve čitaju što ih zanima.

Lijepi pozdrav iz Lipika

Miro

Offline 9A3GE

• Junior Member
  • **
« Odgovori #2 u: 22. Veljača 2010, 13:13:34 »
Stigao listić.....a šta je ovo.....časopis za radioamatere...ništa u njemu....što se ne zna..neki pravilnik...kućni red...što li...tako izgleda...lijepe šarene korice a između ništa..nije čak ni u rangu "kupusnog lista" kako neki "radioamater" ga je nazivao...zbilja slabo....! Bolje da se ne troše novci na ovako šta...objaviti ovdje u pdf ako ima šta za objaviti i neka skine koga zanima...?  Tja ! M.

Offline 9A9PP

• Newbie
  • *
« Odgovori #3 u: 22. Veljača 2010, 13:29:13 »
Ovaj put sam i ja razočaran u sadržaj časopisa.

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #4 u: 22. Veljača 2010, 14:50:28 »
Samo dvije riječi:

Šaka jada.

A više riječi?

Taj vademecuum (kako ga u  uvodniku nazva glavni urednik), koji je izašao kao rezultat "posljednjeg napora ovog uredništva", bolje da i nije izašao.

9A6AA

Dodano: A o naslovnici neću trošiti riječi...
« Zadnja izmjena: 22. Veljača 2010, 14:53:15 od 9A6AA »
"DX never sleeps..."

Offline 9A2KO

• Average Member
« Odgovori #5 u: 22. Veljača 2010, 14:55:11 »
Pa ruku nasrce, kakvi smo Mi takav na je i casopis...

VRIJEME OTKRIVA ISTINU. (Seneca)

Eduard 73

Offline 9A2BW

• Junior Member
  • **
« Odgovori #6 u: 22. Veljača 2010, 15:25:24 »
A mogla bi uslijediti i tužba Narodnih Novina
za kopiranje  njihovog lista...HI   ;D

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #7 u: 22. Veljača 2010, 15:25:55 »
Nedavno predsjedavajuci izjavljuje da je ugovor za 52 stranice i sve ostalo preko toga se skupo placa. Ajd "popusismo" i to. A sta ce se sada reci na 28 stranica???? Rad bi znati. I onaj nekadasnji ROG printan na sapirografu je imao toliko stranica jedino se nije sjajio ko pasja j...a. Blago receno jad i bjeda. I to bi se trebalo zvati radioamaterski casopis?????
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A4TA

• Junior Member
  • **
    • http://www.9a4ta.info
« Odgovori #8 u: 22. Veljača 2010, 15:33:49 »
U Slatinu zadnji prošlogodišnji broj još uvijek nije stigao...  :'(
Sudeći po vašim reakcija bolje da niti ne dolazi...  >:(
I to baš kada sam ih nahvalio i dao malo gasa kako bi bili još bolji.  :-\
Ništa zato... Neka onda ne diraju cijenu, niti debljinu. Neka smanje brojku sa 6 na 5 ili 4 godišnje.  ::)
Miša Nicinger - 9A4TA
Web: www.9A4TA.info

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #9 u: 22. Veljača 2010, 15:47:01 »
Tko god se i dalje pretplačuje na kupusni list taj svjesno(ili nesvjesno)podupire taj jalovi projekt.Pa zašto sada ronite suze?Dobili ste što ste tražili.

Ugodno čitanje,pardon prelistavanje stranica kupusnog lista.

73,9A6R
« Zadnja izmjena: 24. Veljača 2010, 20:20:09 od 9A6R »
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A2CD

• Newbie
  • *
    • http://www.qrz.com/9a2cd
« Odgovori #10 u: 22. Veljača 2010, 15:48:59 »

Pozdrav svima neznam o kakovom uratku to govorite neznam moram se žaliti
pošti kao ja nisam dobio taj broj časopisa. Meni je došlo samo neko iziješće pretpostavljam s nekog
uredničkog brifinga. Ja sam to htio uvezati ali mi je gospodin savjetovao da to je bolje da mi urami na šata sam pristao pod uvjetom zlatnog okvira ,jer to je za pamčenje tako nešta još nije viđeno u Radio-amaterskoj populaciji. Kada mi stigne časopis javit ću Vam dragi Radio amateri a do tada 73 ! ::)

9A2CD

QRZ ????

Offline 9A5CW

• Master
« Odgovori #11 u: 22. Veljača 2010, 15:54:20 »
Prez besid?
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:
Ni EU nije šta je bija, držmo se mi Istre.
On je u Božjim rukama, ka i Papin sobar. Razlika je jedino šta sobar viruje u Boga.

Offline 9A3DRD

• Newbie
  • *
« Odgovori #12 u: 22. Veljača 2010, 16:04:23 »
Pozdrav,
               Zadnji broj časopisa upravo danas stigao i u moje ruke. U najkraćim crtama:uzalud poštarev trud da mi ga donese. JEDNA velika nula i šteta novaca koji je potrošen za ZADNJI broj.
                  Toliko o zadjem broju našega glasila. ???

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #13 u: 23. Veljača 2010, 00:04:18 »
Prez besid?

Najraji bin muco, ma ne moren...

Kakav sadržaj časopisa - takva i fotka na njegovoj naslovnici. (Da sad ne navodim neke antolgijske pojmove iz Ferala...)

Da je 9A0HQ ekipa snimljena uz neku antenu ili uređaj, ajde de... A ne ovako, s flašama PAN-a (kao da su ispred birtije)... Jedina tehnika u njihovoj blizini je onaj bicikl.
Valjda je urednik računao da su majice dovoljne i da će se s njima iskupiti za ovaj urednički promašaj...

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #14 u: 23. Veljača 2010, 00:20:40 »
I uz sve bacen novac na minimum 6 kartica rezultata 9A activity 2009. Ajd shvatio bi da treba sve rezultate objaviti ali da osim rezultate treba i svaki period objavljivati to je bas bacanje para. Stalo bi sve na maksimalno 2 kartice. Ali kao i u ostalim brojevima kad su rezultati UKV u pitanju, treba se objaviti i ODX i Lokatori i Uredjaj i Antena i cudi me da ne ma i broja cipela. Valjda se na tablicama najvise dobiva. Umjesto 2 kartice materijala ispadne 6 kartica i to copy/paste sa VHF neta, najlakse zaradjena lova. Pa onda nije ni cudo da nema para za stampanje.
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM