Autor Tema: Novi HRS-ov web  (Posjeta: 5036 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
Odg: Novi HRS-ov web
« Odgovori #60 : 30. Ožujak 2017, 19:13:01 »
...
Pozivam sve, skratite/dopunite ovaj moj prijedlog i dajte prijedloge drugih pojmova.
...
Znam da će potpisnicima Deklaracije... smetati ali...:

Identificira - prepoznaje
Radiostanica - Radiopostaja (radijska postaja)
Pozivni znak - Pozivna oznaka
Prefiks - Predmetak
"DX never sleeps..."

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #61 : 30. Ožujak 2017, 20:22:53 »
Emire, meni ne smeta, upravo suprotno.  8)
Međutim, inzistiranje samo i jedino na riječima koje
u biti ne mijenjaju značenje, ništa ne mijenja.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #62 : 31. Ožujak 2017, 17:31:45 »
Razmišljao sam da li se javiti ili ne, ali sam odlučio da ipak da. Jednom sam već rekao da ću se javljati samo ako su diskusije tehničke naravi. Iz priloženog se vidi da nisam tako postupio. Ali sad se stvarno javljam zadnji put jer vidim da nema smisla. Nitko ne čuje i nikog nije briga. Svi rade po svome. Pa ću  i ja po svome, malo će biti šire a administrator neka briše post, prebacuje ga u drugu temu, radi što god želi.

Zašto je promjena web stranice nepotrebna??? Je, sada je puno modernija. Slikice, bojice, meniji. Ali to je bespotrebno trošenje truda, vremena, novaca, svega. Zašto? zato jer je informacija ovdje tekstualna. Nijedna sličica osim loga HRS-a nije potrebna. Čisti tekst, u par lijepo odabranih boja da se grupiraju informacije po temi. Brzo učitavanje, jednostavno. I na jednom ekranu stane puno toga, možda i sve. A ovako. zašto je odabran ICOM za početak? Da li je netko u sukobu interesa? Zašto nije moj Kenwood ili Yaesu koji je meni drag. Ovako me to iritira  ;D ;D ;D. Prije je bilo pet, šest zadnjih vijesti, sad samo dvije. Čak mi stranica kao stranica nije lijepa. Ali to je stvar ukusa, a o ukusima se ne raspravlja. Po meni samo čisto kozmetičko, da se vidi da smo nešto napravili. A što se napravilo. Ništa dobro, promjena radi promjene.

SRVKS: To je nešto što živi samo u oblacima. To je nešto što je potrebno samo nekima, a ne svima. Uopće nije potrebno da živi u radio amaterskom svijetu. Inače bi za svako događanje bila najava na HRS-ovoj stranici. Frekvencije rada se neznaju. Da li netko zna koje su potrebe SRVKS u ljudima i uređajima? kakavi ljudi i kakva oprema? da li je uopće poznato da SRVKS u Zagrebu bi trebao raditi na 29 MHz FM? Rečeno prošle godine na Jarunu na predavanju. Koliko je to usklađeno sa ostalima. Po menei, SRVKS je sad nešto što služi da se ljudi slikaju u uniformama, za samopromociju ali da će se sve srušiti kad stvarno nešto zatreba.

Repetitori: S obzirom da je Petar postao UKV manager vjerujem da će nešto i biti. Ali zar nije se mogla uzeti baza podataka koju je 4WW ako se dobro sjećam napravio zajedno sa kartom  i da to bude osnova za razvoj? Kad će se riješiti ometači i psovači po kanalima, i simpleks i repetitor? Kad će se riješiti da se na amaterskim opsezima ljudi identificiraju svojim radio amaterskim znakom a ne pozivnim sa CB-a??

U repetitore bi stavio problematiku ne samo analognih nego i digitalnih repetitotra, APRS-a, ATV-a. Da li će se nešto pokrenuti sa paket mrežom? Vidmar je nešto pokušao u Sloveniji, neznam kako to stoji. Mesh mreže na 2,4 GHz???

HF robot: Ne takmičim se, ne šaljem dnevnike ali ono što čitam na forumu o robotu uopće mi ne budi želju za takmičenjem i slanjem loga.

Popis članova HRS-a: Ako tajnica i administrativna djelatnica nemogu to napraviti evo, javljam se da to napravim ja. Bez naknade. dajte mi papire i složit ću to u elektronskom obliku.

Callbook: Nekad davno, kad sam počinjao sa radio-amaterizmom svake godine je izlazio call book u papirnatom obliku. Svako tko nije bio u njemu bunio se. A danas se buni ako je u njemu jer jadnik, njegova privatnost je ugrožena. I ne bune se mladi amateri, nego oni stari. Užas.

Zašto puno amatera je protiv HRS-a? Adam, 4QV, s njim se malo malo porječkam. Ali pitam se zašto se za nekog tko toliko puno zna, može i umije ne riješi pa da on doprinese boljitku HRS-a na zadovoljstvo svih. Ostali koje sam preskočio neka se ne ljute. Previše ih ima a da ih poimence spominjem.

Za tjedan dana je skupština. Imamo novo vodstvo, nadam se pušu neki novi vjetrovi. da će biti bitan sadržaj a ne forma. Da će se gledati konkretan posao a ne samo izmišljati tisuću opravdanja zašto nešto nije kako treba. I onda se ništa ne mijenja. Ako imamo sreće neće postati još gore nego će samo ostati jednako loše.

damir

Offline 9A8MM

• Master in Training
    • http://www.rkp.hr
« Odgovori #63 : 01. Travanj 2017, 20:26:29 »
Bok Damir.

Pokušat ću ti odgovorit na stvari koje mogu.

Zašto je promjena web stranice nepotrebna??? Je, sada je puno modernija. Slikice, bojice, meniji. Ali to je bespotrebno trošenje truda, vremena, novaca, svega. Zašto? zato jer je informacija ovdje tekstualna. Nijedna sličica osim loga HRS-a nije potrebna. Čisti tekst, u par lijepo odabranih boja da se grupiraju informacije po temi. Brzo učitavanje, jednostavno. I na jednom ekranu stane puno toga, možda i sve. A ovako.

To onda vrijedi i za sve ostale stranice, pa vidiš da ih je manjina takva :) Prihvaćam da ti se stranice ne sviđaju i sigurno te neću uvjeravati da su ni lijepe ni dobre. Ovaj put si dao i prijedloge za poboljšanje (čisti tekst, bez sličica). Kao i za ostalo: ako se većina složi da je tako bolje, može to ići na IO i u realizaciju, ako se prihvati.

zašto je odabran ICOM za početak? Da li je netko u sukobu interesa? Zašto nije moj Kenwood ili Yaesu koji je meni drag. Ovako me to iritira  ;D ;D ;D.

Pofotkaj svoj Kenwood ili neki Yaesu koji ti je drag, ali da je fotka oku ugodna, pa ću staviti to :)

Prije je bilo pet, šest zadnjih vijesti, sad samo dvije. Čak mi stranica kao stranica nije lijepa. Ali to je stvar ukusa, a o ukusima se ne raspravlja. Po meni samo čisto kozmetičko, da se vidi da smo nešto napravili. A što se napravilo. Ništa dobro, promjena radi promjene.

Sada je 6 najnovijih vijesti na naslovnici (jest da treba scrollat, ali tu su).

Marko, 9A8MM

Offline 9A8MM

• Master in Training
« Odgovori #64 : 01. Travanj 2017, 20:28:48 »
Pozdrav Damir.

Je samo to problem?

Hrvatski jezik, radioamaterska služba, radioamaterizm i radiodifuzija, ATV i SSTV, QSL kartica komad kartona, razmak izmedju kanala na 2m odavno je promijenjen, vrste veza i širenje elektromagnetnih valova...

Hvala na komentaru. Dali bi ti se dalo (dali bi mogao) pripremiti tekst koji bi zamijenio (ili ispravio, proširio) postojeći?

Marko, 9A8MM

Offline 9A8MM

• Master in Training
« Odgovori #65 : 01. Travanj 2017, 20:48:07 »
Možda nije prava tema za raspravu, ali da istaknemo problem:

Callbook: Nekad davno, kad sam počinjao sa radio-amaterizmom svake godine je izlazio call book u papirnatom obliku. Svako tko nije bio u njemu bunio se. A danas se buni ako je u njemu jer jadnik, njegova privatnost je ugrožena. I ne bune se mladi amateri, nego oni stari. Užas.

Svrha objave svih, ama baš svih predloženih pozivnih znakova (ponavljam se), bila bi informacija da
je znak već nekome dodijeljen i da ja taj znak ne mogu tražiti. To zbog onih koji (s potpunim pravom)
ne žele dati svoj pristanak za objavu u callbook-u HRS-a.

Možda je vrijeme za reviziju Callbooka na webu (ne podatkovno, nego strukturno). To je definitivno tema za IO. Callbook na webu krenuo je kao digitalno izdanje onome što se tiskalo kao prilog časopisu RadioHRS (popis pozivnih oznaka, s imenima, prezimenima i adresama). Tada se dogodio "2010 moment" (vidi: http://hamradio.hr/download/callbook_2011_dopis.pdf i http://www.hamradio.hr/download/io/IO_zapisnik_3_2010.pdf i http://www.hamradio.hr/forum/index.php?topic=5603.0). Sada imamo popis samo onih koji su dostavili pismenu dozvolu (i to, kako čitamo, ne kompletan).

Tehnički nije problem izvesti sinkronizaciju s bazom članstva (kako je bilo i do sada), može se napraviti i na druge načine, ali trebalo bi krenuti od onoga što želimo i onda to tehnički riješiti.

Marko, 9A8MM

Offline 9A8MM

• Master in Training
« Odgovori #66 : 09. Travanj 2017, 16:29:24 »
Pozdrav svima.

Od sinoć je na Google Playu dostupna aplikacija za pregled vijesti s HRS-ovih stranica: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hamradio.hr. Aplikaciju je napravio Sergio (9A7KTF). Aplikacija ima pregled vijesti, navigaciju po rubrikama i podržava push notifikacije.

Marko, 9A8MM

Offline 9A3NC

• Junior Member
  • **
« Odgovori #67 : 11. Travanj 2017, 13:50:23 »
Kako mi se novi web ne ucitava pravilno na android 6.0 telefonu i Chrome browseru,
odlucio sam se za instalaciju aplikacije sa google playa.
Aplikacija uredno i lijepo ucitava web, ali ne znam kako doci do servisa,
tj. foruma, oglasnika, etc.

9A3NC
Fredi

Offline 9A8MM

• Master in Training
« Odgovori #68 : 13. Lipanj 2017, 10:55:26 »
Pozdrav svima.

Dva i pol mjeseca nakon što smo krenuli s novim webom, napravio bi kratki rezime u obliku statističkog pregleda:

- dnevno prosječno imamo 150 čitatelja, koji naprave nešto ispod 1.000 pregleda stranica - ovo se odnosi samo na web (sadržaj, vijesti, mali oglasi, callbook), a ne i na forum (on ima zasebnu statistiku i praćenje)
- u tom je razdoblju bilo aktivno 206 korisnika (aktivan korisnik je korisnik koji se sa svojom pozivnom oznakom u proteklih dva i pol mjeseca logirao na HRSov web ili na forum)
- objavljeno je 67 vijesti
- objavljeno je 68 malih oglasa
- u prilogu je screenshot s google analyticsa, za one koji žele znati više

Vezano za sadržaj, pokušali smo (Ivo i ja), temeljem dostupnih informacija, popuniti sve dijelove sadržaja koji nisu bili kompletirani kad je pušten novi web - najviše su to bili aktivnosti i projekti saveza (odnosno izvještaji s događanja).

Sergio (9A7KTF) napravio je i Android aplikaciju za pregledavanje vijesti na HRSovom webu. Aplikacije je dostupna ovdje: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hamradio.hr.

Među najčešće postavljanim pitanjima bila su:
- "Zašto se ne mogu logirati?" što je objašnjeno ovdje: http://www.hamradio.hr/prijava-hrs-stranice/
- "Zašto me nema u callbooku?" što je objašnjeno ovdje: http://hamradio.hr/download/callbook_2011_dopis.pdf

Statistiku foruma neću posebno iznositi s obzirom da je svima dostupna ovdje: http://www.hamradio.hr/forum/index.php?action=stats.

S obzirom da je ovdje bilo primjedbi na "Pojmove i značenja", a nitko nije poslao konkretne ispravke ili prijedloge, podsjećam na to kao i na ostale dijelove weba za koje smatrate da mogu biti bolji. Unaprijed zahvaljujem na svim prijedlozima za poboljšanje.

Marko, 9A8MM
« Zadnja izmjena: 13. Lipanj 2017, 10:57:39 9A8MM »

Offline 9A2WA

• Average Member
« Odgovori #69 : 13. Lipanj 2017, 14:31:33 »
Odlično, bravo, lijepo!
Ali samo na PC.
Velika gimnastika za pročitati forum ili novosti na Androidu.
Valjda može bolje....
Po neznam koji put sam se dao navesti da pročitam zašto me nema u Callbook.
Poslao sam za sebe i članove koji su pristali na objavu.........
Zaista, zaista neprimjereno.
Također sam zatražio za članove koji su uplatiti članarinu, a žele mijenjati dozvolu i potvrdu o pozivnog oznaci....
Ništa.
Poslao potvrde o plačanjima članarine....
Ništa, niti potvrda primitka maila, niti pismena potvrda za člana.
Puno pozdrava iz Splita
« Zadnja izmjena: 13. Lipanj 2017, 14:34:36 9A2WA »

Offline 9A4CW

• Newbie
  • *
« Odgovori #70 : 03. Svibanj 2019, 11:12:49 »
Pozdrav,

kako se obriše oglas?
Pokušao sam nekoliko puta i još uvijek je tu.
Logirao sam se iz oglasnika, weba, foruma i ništa.
Oglas nestane kada pritisnem "obriši" kada se ponovo logiram opet je tu.

By the usput one ikonice pored prozora su katastofalno male i nepregledne.
Samo se uzaludnim uzastopnim pokušajima može otkriti što su i zašto služe.

Pozdravm društvu, 9A4cw, Dejan

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #71 : 03. Svibanj 2019, 13:48:52 »
Pozdrav Dejane !
I ja sam to dugo radio pa su mi onda objasnili da je jako jednostavno?
Kako?
Napises MAIL WEB uredniku i on ga obrise  ;D ;D ;D ;D

73
Mark

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #72 : 03. Svibanj 2019, 13:52:11 »
Deda, ja sam odmah pokušao stupiti emailom u kontakt s 9A4CW i pitao ga koji oglas treba obrisati.
Odgovor još čekam.....
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #73 : 03. Svibanj 2019, 15:07:23 »
Deda, ja sam odmah pokušao stupiti emailom u kontakt s 9A4CW i pitao ga koji oglas treba obrisati.
Odgovor još čekam.....

Pozdrav !

Aha, OK, znaci spor je  ;D

73
Mark

Offline 9A4CW

• Newbie
  • *
« Odgovori #74 : 17. Svibanj 2019, 21:09:00 »
Eh, evo mene opet.
Nisam tu baš često pa očito propuštam redovne upute o korištenju web-a.

Svakako hvala ekipi na pomoći, i uputama. Jednostavnije ne može :).

Pitanje je kada dođem na oglase, izaberem izbornik "antene i antenski pribor"
dobijem rezultat iz sličice u prilogu. Nemoguće je da tu nema niti jedan oglas?

Pozdrav društvu, 9A4cw, Dejan