Autor Tema: Novi HRS-ov web  (Posjeta: 4881 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2NO

• Master in Training
Odg: Novi HRS-ov web
« Odgovori #45 : 28. Ožujak 2017, 11:02:13 »
Ivo, može biti da tebi ide...

Nekoliko puta sam kliknuo na "Hrvatski radioamaterski savez" i sa teme i sa Foruma i uvijek sam ostao
na Forumu. Kliknuo i gore u meni i dolje, uvijek isto. Sve drugo štima...

73 Dino

PS kad pošaljem odgovor pokušat ću opet. Bez odjave.

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #46 : 28. Ožujak 2017, 11:14:17 »
Dino, vjerujem ti ;)
Marko će znati u čemu je kvaka 22
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A2NO

• Master in Training
« Odgovori #47 : 28. Ožujak 2017, 11:49:51 »
Kvaka 22 je LOGO ( iznad menija )... nisam navikao klikati LOGO... bolje je iz menija.
Navike su nezgodne stvari.

73 Dino

Offline 9A2WA

• Average Member
« Odgovori #48 : 28. Ožujak 2017, 16:40:49 »
Na velikim ekranu sasvim je sigurno dobro, ali......
Na mobitelu je forum čak i u landscape položaju neugodan.
Obzirom na to koliko se koriste pametni telefoni, bilo bi dobro da se i to malo ispegla.

73 Mike

Offline 9A4NA

• Senior Member
    • http://www.qsl.net/9a4na
« Odgovori #49 : 28. Ožujak 2017, 20:27:23 »
Obzirom na to koliko se koriste pametni telefoni, bilo bi dobro da se i to malo ispegla.

73 Mike

Pozdrav,
Slažem se sa Mikom, i mislio sam postaviti isti komentar.
Znam da nije lako ali forum treba bolje prilagoditi za mobile uređaje.
73
9a4na

Offline 9A8MM

• Master in Training
    • http://www.rkp.hr
« Odgovori #50 : 28. Ožujak 2017, 20:36:04 »

Primljeno na znanje. Htio bi da prije riješimo web, a onda da idemo dalje. Prilagodit forum za mobilne uređaje znači naći neku gotovu responsive temu, istestirati ju i promijeniti izgled foruma tako da su svi zadovoljni. Temeljem dosadašnjeg iskustva, to neće bit jednostavno :)

Marko, 9A8MM

Offline 9A4NA

• Senior Member
    • http://www.qsl.net/9a4na
« Odgovori #51 : 28. Ožujak 2017, 20:45:34 »

Primljeno na znanje. Htio bi da prije riješimo web, a onda da idemo dalje. Prilagodit forum za mobilne uređaje znači naći neku gotovu responsive temu, istestirati ju i promijeniti izgled foruma tako da su svi zadovoljni. Temeljem dosadašnjeg iskustva, to neće bit jednostavno :)

Marko, 9A8MM

Vrlo poznata problematika.
Zato good luck i samo polako :)
73
9a4na

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #52 : 30. Ožujak 2017, 14:27:25 »
Tko je autor "Bisera mudrosto(gluposti)" Pojmovi u radioamaterizmu?
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A3LI

• Master
« Odgovori #53 : 30. Ožujak 2017, 14:51:03 »

Ovak na "prvu" mi se vidi prevod iz nekog starog ARRL handbooka !
 ;D

Offline 9A8MM

• Master in Training
« Odgovori #54 : 30. Ožujak 2017, 15:27:25 »

Predloži kako bi trebalo biti, pa mogu izmijeniti, kad se većina složi.

Marko, 9A8MM

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #55 : 30. Ožujak 2017, 15:39:31 »
Što je to pozivna oznaka?
Svaka radiostanica u vlasništvu radio-amatera ima svoj pozivni znak. Pozivni znak se sastoji od prefixa, osnove, a nekada i sufiksa. Primjer: 9A1AKL/QRP – pozivni znak Radiokluba Split: “9A” je prefix, “1AKL” osnova, a sufiks “QRP”. Prefiks pozivne oznake definira međunarodna unija za telekomunikacije (ITU) i zajednički je za sav radijski promet (zrakoplove, radijske i tv postaje, radioamatere).

Marko, kakve su ovo nebuloze?
Šta bilo je teško prepisati  članak 15. pravilnika o amaterskim radijskim komunikacijama ?

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #56 : 30. Ožujak 2017, 15:45:58 »
Citat:
Da li može netko na Skupštini pod točkom Razno pokrenuti raspravu po pitanju callbook-a.
Da li se po zakonu smije u callbook-u objaviti popis svih izdanih/važećih znakova, a za one koji nisu dali svoj pismenu punomoć za objavljivanje podataka, da za ostale podatke piše samo "-"
Mislim da je malo off topic, ali slažem se da su svi podatci o njemu negdje drugdje objavljeni. Ja sam osobno za, jer su isti koji se boje objaviti ime i prezime, već negdje na internetu postoje s brojem cipela i svim ostalim podatcima. Vjerujem da nije ulazak u privatnost, ako uz pozivni znak prikaže svoje ime i prezime, vjerovatno se toga ne stidi. Recimo ja bih mu poslao direkt qsl, ali nemam adrese... HI!
...

Pitanje je bilo za nadolazeću skupštinu, ali mislim da to ne bi nužno trebala rješavati Skupština, nego
odluka IO, jer je vezano za objavljivanje nekih podataka na HRS-ovoj glavnoj web stranici.

Ako sam dobro shvatio, Zoran, 9A6JRZ predlaže da se na web stranici objavi lista svih, ama baš svih,
pozivnih oznaka koje je HRS predložio. Uz pozivnu oznaku ne treba stajati nikakav dodatni podatak.

Svrha objave svih, ama baš svih predloženih pozivnih znakova (ponavljam se), bila bi informacija da
je znak već nekome dodijeljen i da ja taj znak ne mogu tražiti. To zbog onih koji (s potpunim pravom)
ne žele dati svoj pristanak za objavu u callbook-u HRS-a.

I, za nastavak po ovoj temi, ako sam dobro shvatio, navodno ima situacija kada netko uredno pošalje
sve potrebno kao svoj pristanak za objavu u callbook-u, to se ipak ne dogodi. Ako je to zaista tako,
zna li tko gdje je ''kvaka 22''?

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A8MM

• Master in Training
« Odgovori #57 : 30. Ožujak 2017, 15:46:48 »
Marko, kakve su ovo nebuloze?
Šta bilo je teško prepisati  članak 15. pravilnika o amaterskim radijskim komunikacijama ?

Je samo to problem? Sve drugo je u redu? Da prepišem članak 15. pravilnika o amaterskim radijskim komunikacijama?

Ideja je bila da sadržaj bude točan, ali i pripremljen tako da ga šire čitateljstvo razumije. Izgleda da to nije ispravno, pa možemo:
- ispraviti sadržaj (molim svih da se usuglase i daju točne podatke koje tamo treba staviti)
- maknuti taj dio van, jer, ionako postoji pravilnik (bolje se referencirati na njega, nego kopirati)

Marko, 9A8MM

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #58 : 30. Ožujak 2017, 17:00:17 »
...
Ideja je bila da sadržaj bude točan, ali i pripremljen tako da ga šire čitateljstvo razumije. Izgleda da to nije ispravno, pa možemo:
- ispraviti sadržaj (molim svih da se usuglase i daju točne podatke koje tamo treba staviti)
...
To je jako dobra ideja i prava stvar. Onima koji su položili radioamaterski ispit to ne treba,
ali je korisno onima koji bi htjeli položiti ispit. Prepisivanje pravilnika nema smisla.

Dakle rješenje je komentirati i dati bolji prijedlog što bi na konkretnom mjestu trebalo pisati.
Također mislim da bi se u sastavljanje sadržaja ''Pojmovi u radioamaterizmu'', dodavanjem
novih pojmova, mogli uključiti svi, jer HRS smo, naravno, svi mi.  ;)

Evo za početak, pokušajmo ispraviti pojam Što je pozivna oznaka?

Svaka radiostanica ima jedinstveno ime kojim se identificira u ''eteru''. Tako i amaterska
radiostanica ima pozivni znak (jedinstveno ime), koji predlaže Hrvatski radioamaterski savez,
a dodjeljuje ga HAKOM (Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti). Pozivni znak se
sastoji od prefiksa, jednog broja i do tri slova iza broja. Npr. 9A1AKL je pozivni znak radiokluba
Split. Prefiks pozivne oznake i način sastavljanja propisani su propisima Međunarodne unije za
telekomunikacije – ITU, i zajednički je za sve radiostanice (u zrakoplovima, na brodovima, za
radioamatere itd…) Prefiks za Hrvatsku je 9A iz čega se vidi da je 9A1AKL radiostanica iz Hrvatske.
Propis za sastavljanje pozivnih znakova za zrakoplove se malo razlikuje od onih za radioamatere,
ali uvijek počinje sa 9A. Npr. 9A-CTL je pozivni znak jednog zrakoplova Croatia Airlines i napisan
je velikim slovima na trupu. Primijetite razliku između 9A1AKL i 9A-CTL.

Pozivam sve, skratite/dopunite ovaj moj prijedlog i dajte prijedloge drugih pojmova.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #59 : 30. Ožujak 2017, 17:47:07 »

Je samo to problem?

Hrvatski jezik, radioamaterska služba, radioamaterizm i radiodifuzija, ATV i SSTV, QSL kartica komad kartona, razmak izmedju kanala na 2m odavno je promijenjen, vrste veza i širenje elektromagnetnih valova...
« Zadnja izmjena: 30. Ožujak 2017, 18:21:27 9A4OE »
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS