Autor Tema: Novi HRS-ov web  (Posjeta: 5033 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A4HP

• Senior Member
    • http://www.ogulin.hr
Odg: Novi HRS-ov web
« Odgovori #15 : 26. Ožujak 2017, 15:07:30 »
Slažem se sa 9A6NDD .Zadnji postovi foruma moraju biti na  naslovnoj stranici.
9A4HP OGULIN

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #16 : 26. Ožujak 2017, 15:27:53 »
Ja mislim da bi dio foruma, koji se tiče rada HRS-a, trebao biti vidljiv samo članovima HRS-a.
Platio sam članarinu 15. siječnja 2017., dakle pristup tom dijelu foruma mogu imati do
14. siječnja 2018. Ponovni pristup tek kad platim članarinu za iduću godinu.

...
Ono što fali, ako je najposjećeniji dio weba Forum kao što Hrle kaže, onda to također stavi na početnu stranicu a ne pristup kroz dva klika, sakriven u izborniku.
Kako su vijesti na početnoj stranici onda treba biti i forum, jer to je ono što se čita.
...
...
Zadnji postovi foruma moraju biti na  naslovnoj stranici.
...
Ja želim vidjeti zadnje postove foruma na početnoj stranici  8)
...

Em ti bokca ...
Izgleda da smo nas dvojica - trojica mnogo čitani autori  ;D ;D ;D

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A6NDD

• Master
  • 9A6NDD
    • 9A6NDD Blog
« Odgovori #17 : 26. Ožujak 2017, 15:29:15 »
To što su ukinuti postovi sa foruma na prvoj stranici bila je jedna od većih gluposti, ni tada, a ni sada ne razumijem razlog takve odluke.
Nadam se da se Rukovodstvo opametilo i nadam se da će sada stranice služiti prvenstveno korisnicima, a ne nekim drugim ciljevima... Ako nije cilj da stranice budu okrenute korisnicima, onda  ne trebaju ni postojati...

73

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
« Odgovori #18 : 26. Ožujak 2017, 16:02:32 »
Drago, nadam se da si shvatio drugi dio mojega prethodnog posta kao laganu zafrkanciju.
Trebao sam još ono ''autori'' staviti pod navodne znakove.

Načelno se slažem da bi do svega trebalo doći na što lakši način.
S druge pak strane, forum se nalazi u meniju SERVISI, što je po meni logično.
Samo dva klika i tu smo. Na ARRL-ovoj stranici je, možda, mrvičicu bolje, dok je na DARC-ovj
stranici mrvičicu mrvice bolje od ARRL-a.
Međutim, ni ARRL niti DARC nemaju ono što ima naš forum: listu posljednjih 10 postova,
da bi uopće znao da li na forumu ima išta novoga.

73
Martin 9A2JK

Offline 9A8MM

• Master in Training
    • http://www.rkp.hr
« Odgovori #19 : 26. Ožujak 2017, 16:15:58 »

Zadnje što imamo na tu temu je ovdje: http://www.hamradio.hr/download/ZAPISNIK_IO_3_2015.pdf.

Probajmo to gledat ovako: na naslovnici dnevnog tiska nije sažetak svega što je unutra, već samo par stvari koje drže fokus čitatelja; to je ideja i ovdje. Ipak, ako se donese odluka da se to vrati na naslovnicu, nać ćemo mjesto i za to.

Ja mislim da bi dio foruma, koji se tiče rada HRS-a, trebao biti vidljiv samo članovima HRS-a.
Platio sam članarinu 15. siječnja 2017., dakle pristup tom dijelu foruma mogu imati do
14. siječnja 2018. Ponovni pristup tek kad platim članarinu za iduću godinu.

Ovo je početak jedne druge priče:
- najprije treba imat sređenu (ažurnu) bazu radioamatera koji su (za sad još uvijek) preko radioklubova platili svoj članski doprinos HRS-u - ovo je nešto na čemu savez trenutno radi, a paralelno se priprema i web aplikacija
- zatim treba napraviti dio na forumu kojemu će imati pristup samo oni iz gornje točke - tehnički nije problem, ali prije toga treba donijeti par pravila s kojima će se svi složiti (dali se gleda godinu dana od uplate, dali se gleda godina za uplatu, dali postoje "grace period" i slično)

S tehničke strane: razmišlja se o tome, ide se prema tome, ali je proces dosta spor. Uz malo strpljenja, vjerujem da ćemo i to posložiti.

Marko, 9A8MM
« Zadnja izmjena: 28. Ožujak 2017, 20:36:38 9A8MM »

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #20 : 26. Ožujak 2017, 17:35:22 »
Evo za početak. Imam 20 megabita i stranica se učitava sporije nego prije. Kad sam bio na modemu 64 kilobita stranica je došla u trenu a sad moram čekati. Zar je to napredak??? Nije. Bit će još. Prvo sredite ovo

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #21 : 26. Ožujak 2017, 18:12:49 »
Evo za početak. Imam 20 megabita i stranica se učitava sporije nego prije. Kad sam bio na modemu 64 kilobita stranica je došla u trenu a sad moram čekati. Zar je to napredak??? Nije. Bit će još. Prvo sredite ovo

Izvrtio sam par testova pa "mašine" kažu da postoji problem sa optimiziranjem CSS-a ponajprije fotografija.
Skoro pa sve fotke na HRS stranici (90%) nemaju difinirane visinu i širinu što usporava učitavanje. Pitanje je i težine tih fotki.

Ako ništa drugo, sigurnost je na najvećoj razini  8)

Offline 9A2Z

• Senior Member
« Odgovori #22 : 26. Ožujak 2017, 18:15:49 »
Moje je mišljenje da bi možda trebalo NASLOVNICU sa logotipom i nazivom HRS-a malo jače istaknuti (POVEĆATI)
Gotovo je neprimjetno na NASLOVNICI vidjeti, pročitati, da se radi o HRS-u   :-\
++
« Zadnja izmjena: 26. Ožujak 2017, 18:53:33 9A2Z »
Stjepan 9A2Z  &  50 godina član HRS-a

https://www.qrz.com/db/9A2Z

++

Offline 9A4HP

• Senior Member
    • http://www.ogulin.hr
« Odgovori #23 : 26. Ožujak 2017, 18:35:11 »
I dalje isto mislim .Forum je i dalje naj važniji razlog zašto posjećujemo HRS-ovu stranicu. I zašto se moramo uvijek ugledati na nekoga tko je lošiji od nas samo zato jer ima zvučno ime .Koliko sam ja primijetio američke stranice imaju kriminalno loš dizajn...
« Zadnja izmjena: 26. Ožujak 2017, 18:41:33 9A4HP »
9A4HP OGULIN

Offline 9A8MM

• Master in Training
    • http://www.rkp.hr
« Odgovori #24 : 26. Ožujak 2017, 19:25:21 »

Izvrtio sam par testova pa "mašine" kažu da postoji problem sa optimiziranjem CSS-a ponajprije fotografija.
Skoro pa sve fotke na HRS stranici (90%) nemaju difinirane visinu i širinu što usporava učitavanje. Pitanje je i težine tih fotki.

Ako ništa drugo, sigurnost je na najvećoj razini  8)

Da, ovo s fotkama je stvarno tako kako mašine kažu :) Nismo išli optimizirat fotke posebno za sve razine rezolucija, nego je uvijek ista fotka koja se skalira na klijentskoj strani. Cijela stranica (naslovnica) je "teška" oko 1 MB kad se otvara.

Jedan od dobrih servisa za provjeru weba je ovaj: https://gtmetrix.com/reports/www.hamradio.hr/oLwGlvsG (link je na rezultat nedavnog testiranja weba, s napomenom da je test sa servera iz Kanade, a server na kojem je hamradio.hr je u Hrvatskoj).

Drugi dobar servis je ovaj: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/. Na oba mjesta je stavka za poboljšanje "ubrzajte odziv sa servera", na što trenutno ne možemo utjecati (osim maknut hosting iz shareanog na neki VPS - o tome smo već pričali, i nije nam baš cijenovna opravdanost sklona. Meni je prosjek otvaranja stranice (full load) ispod 3 sekunde.

Ako ovo nije dovoljno dobro, za početak možemo aktivirati CloudFlare ili neki takav cache engine.

Marko, 9A8MM

« Zadnja izmjena: 26. Ožujak 2017, 19:44:51 9A8MM »

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
« Odgovori #25 : 26. Ožujak 2017, 19:46:38 »
Jednostavno rješenje za one kojima je forum najvažniji:
napravite bookmark i samo jedan klik miša otvara vaš najdraži forum.  ;)

73
Martin 9A2JK

Offline 9A6NDD

• Master
  • 9A6NDD
    • 9A6NDD Blog
« Odgovori #26 : 26. Ožujak 2017, 20:50:48 »

Zadnje što imamo na tu temu je ovdje: http://www.hamradio.hr/download/ZAPISNIK_IO_3_2015.pdf.

Probajmo to gledat ovako: na naslovnici dnevnog tiska nije sažetak svega što je unutra, već samo par stvari koje drže fokus čitatelja; to je ideja i ovdje. Ipak, ako se donese odluka da se to vrati na naslovnicu, nać ćemo mjesto i za to.

Marko, 9A8MM

Slažem se da na naslovnici tiska nije sve, ali jesu najnovije stvari... one najvažnije i čitateljima najinteresantnije. Mislim da nema tiskovine koja stavlja stare i nebitne stvari na naslovnici, a novosti drži podalje, negdje unutra, daleko.... To je moje razmišljanje, ne mora biti točni i ne moraju se svi složiti sa njime. Znam da je bila nekakva službena odluka o forumu na naslovnici, ali kao što kažem i dalje ne razumijem takvu odluku. Mislim da bi bio red da IO promijeni takvu odluku...

Martine, ako se ide samo na forum direktno, onda i ne treba stranica. Zar nije cilj da radio amateri idu i na web i na forum... da sve bude posjećeno?!?!

Stranica se i meni i dalje učitava dosta sporo. Probao sam za test otvoriti neke druge stranice koje pratim, a imaju čak i dosta više fotki, pa mi se čini da se učitavaju brže. Nisam mjerio sa nekim "alatom", nego onako odokativno. Vjerujem da ćete naći rješenje da to ide brže. Nije ni ovako tragično... ali uvijek može bolje.

Samo naprijed sa stranicama! Bio je i red da se promjene...

73

Offline 9A6JRZ

• Master
    • Osobna stranica - 9A6JRZ - Zoran Rendula
« Odgovori #27 : 27. Ožujak 2017, 08:53:47 »
index stranica je OK.
S obzirom da bi ubacivanje zadnjih postova s foruma bitno poremetilo dizajn, bolje da toga nema na naslovnici (bolje da toga nema nego da sve nagrdi). To treba biti jasno vidljivo kod foruma (nikad mi se nije sviđalo ovo što je dolje kod foruma - gdje se u biti vidi zadnjih 10 autora postova)
Prilagođavanje web stranica za prikaz na Androidu 4.x generacije treba zaboraviti (pogotovo ako koriste preglednik od androida, a ne chrome ili neki nadogradivi preglednik). To je gubljenje vremena.
Na poslu sam spojen preko 4 Mbps i to se brzo učitava
73 de 9a6jrz

Offline 9A3LI

• Master
« Odgovori #28 : 27. Ožujak 2017, 08:56:48 »
uh
ovo sad sa forumom u okviru je loše, vrlo loše
naravno, meni se ne sviđa, samo prigovaram  ;D
staro je bilo bolje samo si trebalo url link klikom na "Hrvatski Radioamaterski Savez" postaviti da ide
na početnu web stranicu a ne na početak foruma, za početnu stranicu foruma imamo "Forum"

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #29 : 27. Ožujak 2017, 08:59:23 »
- Stranica se učita dok kažeš keks.
- sviđa mi se izgled web-a
- i ja sam očekivao Forum na naslovnici, no, već vidim da to nije tako bitno.
- možda bi se Forum trebao otvarati u novom prozoru
- možda bi bilo dobro imati jedan okvir u kojem bi pisalo (naravno, s linkom) "što je novo na webu?" pa tu staviti zadnjih 5-6 novih objava. Naravno, ako se želi da redovni posjetitelji dođu do takve informacije a ne da klikajuću slučajno na to nalete
- 100 ljudi, 100 čudi - 100 žena, 200 ....
- hvala Marku na strpljenju i trudu

9A6AA
"DX never sleeps..."