Autor Tema: Izbori 2016  (Posjeta: 14072 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6C

• ???
  • *
Izbori 2016
« u: 07. Lipanj 2016, 20:31:04 »
Za pravo, tema su neke izborne dileme...

Ako se ne varam, čeka nas izborna jesen...Godina je sama po sebi zanimljiva, a mene zanimaju dvije možebitne situacije s kojima se još nismo susretali, ali kako je u toku jedna daleko ozbiljnija, evo ih:

1/ Što ako se po raspisivanju izbora za predsjednika IO NITKO ne javi s programom i Skupština ga izabere :D?

2/ Što ako se NETKO javi s programom i Skupština ga NE IZABERE ???

Obzirom na količinu odiuma koju na sebe navuče osoba koja se prihvati te funkcije, opcija 1/ nije neizvjesna. S druge strane, nije isključeno da odium koji na sebe neki predlagači ili osobe mogu navući i prije izbora, ni opcija 2/ nije nezamisliva.

Ako se ne varam, nijedno rješenje nije predviđeno Statutom koji po defaultu funkcionira u idealnom svemiru, a kruže glasine da ni svemir nije idealan kako se čini, čak i da je zakrivljen...

Tko i kako vodi HRS u ovom slučaju? Tko raspisuje nove izbore? Koja Skupština bira, obzirom da je mandat skupštinara ograničen? U kojem smjeru ide hladni pogon saveza koji bi se u tom slučaju pretvorio u raj za zarađivanje plaće s tendencijom da to stanje entropije i težnje raju traje vječno?

Možda izgleda kao suvišno naklapanje, ali život nas i u daleko ozbiljnijim stvarima uči da je sve moguće, a strateški je mudro predvidjeti što je moguće više pa i posve nepredvidivih nepredviđenosti...

PS - da ne bude zabune i zlih primisli, kod referiranja na vremensko ograničenje mandata zastupnika u skupštini imam u vidu:

Članak 27.
Mandat izabranih zastupnika  članica Saveza u Skupš
tini traje četiri (4) godine i isti može biti ponov
no biran.

Ovo je iz Statuta HRS...
« Zadnja izmjena: 08. Lipanj 2016, 08:18:18 od 9a6c »
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A2VX

• Master in Training
Odg: Izbori 2016
« Odgovori #1 u: 08. Lipanj 2016, 14:27:01 »
Gogo, na ova tvoja pitanja bi teško odgovorila i naša pravnica.
Pogotovo ako uzmeš samo jedan članak od onih koji uređuju članstvo i zastupnike u skupštini.
Tumačeći samo ovaj članak, ispalo bi da je broj zastupnika konstantan 4 godine, pa nijedna skupština ne bi bila poništena jer je "krivi broj zastupnika"
Tumačeći onaj nenavedeni dio kada članica prestane s radom, onda zastupnik zastupa ostatak do 4 godine samoga sebe? Ili gubi legitimitet zastupnika?
A o Programima i predsjednikovanju stvarno još nisam razmišljao pa ne pripremam program... ;D

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #2 u: 08. Lipanj 2016, 16:41:56 »
A e, program...toga se nisan ni sitija...

Ako oćeš, ima ti ja jedan odličan, taman proslavio deseti rođendan, malo korišten ;D

Ka garažirani rols-rojs :D

Možda ga stavin i u oglasnik, ko zna, samo moran prije vidit je li pravilnik o oglašavanju predvidio prometovanje intelektualnih uradaka sumnjive kakvoće ::) najbolje da napišen - bez garancije, vožnja na osobnu odgovornost, hehehe...

Na ove detalje sam ukazivao davno, ali nije bilo sluha, jer nikom nije bilo ni na kraj pameti da se ovakvo nešto može dogoditi. To smo valjda mislili i na trenutnu situaciju na višem nivou, pa gle...

Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A2VX

• Master in Training
« Odgovori #3 u: 08. Lipanj 2016, 17:34:09 »
A čuj, ako si dobre sreće možda "riba i zagrize".
Kada drugi kupuju diplome, zašto ja ne bih kupio gotov program.
Zamisli ovaj forum da postanem Predsjednik s tvojim programom ?!
gdje bi nam bio kraj  ;)  ;)

Naravno da niti jedan Statut nije idealan.
Čak i profesionalni pravnici pokušavaju popravljati statute pa ih ovjere i izostave jednu stranicu, ali brojevi članaka su im u redu. Kako je pak to moguće napraviti?  A  E događa se!

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #4 u: 08. Lipanj 2016, 19:49:34 »
A zvone, znaš kako je, ljudi smo, dogovorićemo se ;)

A Bračani bi još dodali - ni važno ko će platiti ;D

Offline 9A2VX

• Master in Training
« Odgovori #5 u: 08. Lipanj 2016, 22:51:11 »
A, E  pa ljudi smo.
Dakle mogu početi na potkupljivanju ZARSA i Slavonaca. Oni će doći na Izbornu skupštinu.
Splićanima je daleko, Zadrani će me otpisati, U Rijeci imam potporu od samo jednog izaslanika, a Istarnima ću ponuditi UHF/SHF menadžerstvo. I eto nas na tronu!

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #6 u: 05. Rujan 2016, 17:49:25 »
Lito još traje, niko ništa ne govori, a Radio Mileva radio svoje 24/7...

Jedini za sada možebitni kandidat i dalje tvrdi da mu se ne da pisati na forumu, a bez argumenata... Za njega znam, pitao me da budem urednik časopisa - odbijenica...

A opet, čuje se da će jedan od kandidata preko ZARS biti za sada bez konkurencije najnesposobniji manager u povijesti HRS...

Ako je i od ZARS-a, dobro je...

Ajmo ljudi, di su programi, izbori će...

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #7 u: 05. Rujan 2016, 19:09:05 »
Ajdemo curice, dječaci… budući da se kandidati za predsjednika još ne javljaju,
predlažem da izrazimo svoje želje i očekivanja  ;) .

Što sve očekujemo od budućeg predsjednika HRS-a i Izvršnog odbora?

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #8 u: 06. Rujan 2016, 03:48:22 »
Nije loša ideja, ali bojim se da je kontraproduktivna, a moguće i destimulativna za možebitne kandidate...Da se ljudi ne uplaše kad vide očekivanja...

A opet, svatko od njih svjestan je svojih ambicija, mogućnosti i ograničenja (iako, ovo zadnje...) i u skladu s tima će iskovati neki svoj program od kojeg će po običaju malo ostati u praksi...

Postavimo li unaprijed svoja očekivanja kao ljestvicu lako se može dogoditi da niko ne prođe kvalifikacije... i zato smo prisiljeni prihvatiti ono što se nudi, bez obzira koliko ljestvica bila nisko postavljena, čak i uz cijenu nepovjerenja u program...jer nam kao alternativa ostaje NITKO za predsjednika, a to još nismo probali :D

Možda bi taj bio i dobar, ko zna?

Offline 9A2NO

• Master in Training
« Odgovori #9 u: 06. Rujan 2016, 07:46:47 »
Bok!

Ja bih krenuo sa druge strane. Što ja očekujem od budućeg predsjednika, IO i HRS-a.

1. Da kvalitetno obavlja dužnost koje se prihvatio. Da vrati vjeru članovima u HRS.
   Da zaustavi pad ugleda HRS-a među članovima. Da se drži propisa HRS-a.
2. Da izabere IO odbor koji će obavljati posao kojeg su se prihvatili,
   ljude koji žele raditi a ne "podobne i provjerene neradnike".
3. Da očisti paučinu nerada HRS-a. U Zakonu o radu spominju se i prava radnika,
   zaposlenika ali i njihove obveze. Tko dobro radi, nagradi ga a tko ne, makni ga.
4. Da uvede obvezu komuniciranja sa članovima HRS-a i putem foruma.
   I predsjednik i članovi IO prema dužnost koju obavljaju.
5. Da osigura kvalitetni rad KV, UKV, QSL, ARG managera.
6. Pravovremenu objavljivanje dokumenata HRS-a.
7. Transparentno financijsko izvješće, bez sakrivanja iza financijskih fraza kontnog plana.

Ima toga još, da se ulazi previše u detalje, pa neka budući predsjednik razmisli.
Može li on/ona provesti ove osnovne zamisli ili ne... Ako ne, bolje da se ne javlja
jer takve već imamo.

73 Dino

Offline 9A2Z

• Master in Training
« Odgovori #10 u: 07. Rujan 2016, 08:45:49 »
Bok!

Ja bih krenuo sa druge strane. Što ja očekujem od budućeg predsjednika, IO i HRS-a.

1. Da kvalitetno obavlja dužnost koje se prihvatio. Da vrati vjeru članovima u HRS.
   Da zaustavi pad ugleda HRS-a među članovima. Da se drži propisa HRS-a.
2. Da izabere IO odbor koji će obavljati posao kojeg su se prihvatili,
   ljude koji žele raditi a ne "podobne i provjerene neradnike".
3. Da očisti paučinu nerada HRS-a. U Zakonu o radu spominju se i prava radnika,
   zaposlenika ali i njihove obveze. Tko dobro radi, nagradi ga a tko ne, makni ga.
4. Da uvede obvezu komuniciranja sa članovima HRS-a i putem foruma.
   I predsjednik i članovi IO prema dužnost koju obavljaju.
5. Da osigura kvalitetni rad KV, UKV, QSL, ARG managera.
6. Pravovremenu objavljivanje dokumenata HRS-a.
7. Transparentno financijsko izvješće, bez sakrivanja iza financijskih fraza kontnog plana.

Ima toga još, da se ulazi previše u detalje, pa neka budući predsjednik razmisli.
Može li on/ona provesti ove osnovne zamisli ili ne... Ako ne, bolje da se ne javlja
jer takve već imamo.

73 Dino

Konačno nešto konkretno.
U ovih sedam prijedloga gotovo je sve rečeno. Tako bi trebalo izgledati novo rukovodstvo HRS-a. Nemam više tu stvarno što dodati kao član HRS-a. Očekujem da to već jednom krene nekim normalnim putem jer ovim dosadašnjim rukovodstvom izgubili smo puno. Zato je i ovaj zadnji prijedlog jako bitan, kako bi se moglo odraditi navedenih sedam točaka.

++++
« Zadnja izmjena: 07. Rujan 2016, 13:08:23 od 9A2Z »

Offline 9A2Z

• Master in Training
« Odgovori #11 u: 11. Rujan 2016, 20:32:32 »
Ajdemo curice, dječaci… budući da se kandidati za predsjednika još ne javljaju,
predlažem da izrazimo svoje želje i očekivanja  ;) .

Što sve očekujemo od budućeg predsjednika HRS-a i Izvršnog odbora?

73
Martin 9A2JK

++++++++

Martin! Ajde konačno da pročitamo  tvoje želje i očekivanja od budućeg rukovodstva HRS-a.
            Požuri jer vrijeme brzo "teče".  Iskoristi ovu priliku dok neće biti kasno.
            Predlažeš a tvojeg prijedloga nema ?   :-\   

++++

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #12 u: 12. Rujan 2016, 08:58:59 »
Stjepane,

sigurno si primijetio, kroz moje pisanje na forumu, da ja ne spadam u one koji zahtijevaju
da predsjednik HRS-a, ili tajnica ili neki od članova IO, moraju nešto napraviti. Upravo obratno!
Ja mislim da je vrijeme ''lidera'' prošlo, nismo ''ovce da nam treba ovan''.

Ja zastupam stav da svatko od nas napravi nešto malo, jako malo, za Hrvatski radioamaterski
savez i onda će HRS profunkcionirati puno bolje. Poziv je bio upućen onima koji stalno nešto
traže da se sad konkretno izjasne. Naravno da se to neće dogoditi, jer onda kasnije ne bi mogli
ponovno govoriti kako ne valja ovo ili ono …

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A2NO

• Master in Training
« Odgovori #13 u: 12. Rujan 2016, 12:54:34 »
Bok!

Martine, ti si u svim postovima napisao jedno veliko NIŠTA!

Mi, ja, članovi, bi morali raditi ono što HRS mora odraditi i za što je plaćen:

"Idemo curice, ajmo dječaci" ( poznati stih... Bjelo dugme)
- pratite zakone i pravovremeno reagirajte jer HRS ne stigne
- pišite i objavljujte sve dokumente, zapisnike na vrijeme, HRS nema vremena
- pomozite i odradite za KV managera promijenu pravila natjecanja jer on ne stigne
- pomozite i sami se dogovorite tko će za UKV managera obići teren i reći što ne radi  i kako to riješiti
- pomozite HRS-u donacijama jer QSL biro nema novaca za pravovremeno slanje karata - in & out
- pomozite i odradite papirologiju jer zaposlenici ne stignu
- pomozite i odradite marketing za potrebe saveza, tajnica ne stigne
- ažurirajte i objavite popis članova jer ga savez nema ili ne stigne ažurirati
- objasnite i odradite HRS-u što je to transparentni financijski plan i utrošak novca
- napišite program kako pomoći klubovima da ima više članova, da ne budu samo krave muzare

Neki nisu svjesnih svojih (malih) sposobnosti ali su im ambicije nezasitne. Nema veze što on/ona ne može (ne želi, ne zna) odraditi prihvaćeni (dobro plaćeni) posao. Uložena sredstva nisu opravdana vrijednošću odrađenog posla.

I nakon par dana svi koji prigovaraju, komentiraju i dalje šute. Zar nitko nema svoje mišljenje što treba promijeniti budući predsjednik i članovi IO?
Moramo biti svjesni da nas, još uvijek, plaća država (tj. svi mi) ... ali do kada.
Kad tad će to prestati i buduće rukovodstvo HRS-a neka se već sada priprema.
Ono što dobijemo moramo maksimalno iskoristiti za članove HRS-a.

73 Dino

PS: Martine, tko je autor izreke: "My fellow Americans, ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country".
Trebam li ju prevesti ... ti si ju već preveo na svoj način, ali si "zaboravio" navesti konotaciju.
John F.Kennedy bi bio oduševljen.

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #14 u: 12. Rujan 2016, 13:17:54 »
I nakon par dana svi koji prigovaraju, komentiraju i dalje šute. Zar nitko nema svoje mišljenje što treba promijeniti budući predsjednik i članovi IO?

Dino, nije problem u mišljenju što bi trebao biti posao predsjednika HRS.

Problem je naći osobu koja bi se toga prihvatila - a u krajnoj liniji zašto i bi? U konačnici to znači stresno izlaganje neugodnostima i gubljenju vremena na stvari koje nikog od nas ne zanimaju. U svjetlu slučaja Severinac osobito.

I zato ćemo po svoj prilici dobiti nekog tko se neće usuditi ni promisliti zatalasati išta, vodeći pri tom osobito računa da pravilno odigra sve moguće poteze svog lutkara.

U tom kontekstu 9a2r je idealan izbor i zato ga treba ignorirati do daske.

Igra ide na slijedeći način - idealist predloži program koji bi nam se trebao dopasti i onda uživa u njegovom provođenju na opće zadovoljstvo.

Postavljanjem uvjeta koje bi naš zamišljeni predsjednik trebao ispuniti samo ćemo bitno suziti izbor i eliminirati one koji još misle da se nešto može promijeniti.

Problem je što nemamo razrađen alternativni scenarij, tj slučaj tehničke vlade ako nijedan od kandidata ne prođe na skupštini. Što je idealno stanje močvare u kojoj se ništa ne događa, plaće dolaze, a stručna služba je na GO 24/7.

U ovom kontekstu najradije citiram Katona starijeg, ono o Kartagi i ostali...

Tu smo priliku propustili sa Severincem, a danas mi se čini da je naš NO u tome imao značajan udio...

Kako se ono uvijek kaže nakon svih izbora - narod ima vlast kakvu je zaslužio pa će tako i s nama biti.

Ostaje nam samo kao i u stvarnom životu - odnaroditi se, zanemariti i baviti se nečim veselijim odperidičnih nerviranja izbornom problematikom...

Ako kome treba malo korišten izborni program, neka se slobodno javi :D