Autor Tema: Izbori 2016  (Posjeta: 14069 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
Odg: Izbori 2016
« Odgovori #60 u: 18. Listopad 2016, 00:52:32 »
Ovo mi je super. Sad se svi hvataju Poslovnika. A gdje ste bili kad su se održavale "elektroničke" sjednice Skupštine iako iste nisu uređene Poslovnikom i kad su se donosile (protuzakonite) odluke zahvaljujući glasovima onih koji ga uopće nisu dali jer je stručna služba osmislila kreativni način brojanja glasova ZA koji je u suprotnosti s Poslovnikom. Onda vas nije bilo ni čuti. Kad tajnica odbija dati dokumente na uvid nitko da se oglasi i kaže da je to u suprotnosti sa Statutom i nitko da podrži borbu za transparentnost i poštivanje zakonskih odredbi.

Moram priznati da sam iznenađen kad netko nakon ovakvih izjava  "A tko je u savezu podbacio i zbog čega, baš me pretjerano ne interesira" ili "Na konfiguraciju saveza nema utjecaja, i boli me briga. Ja sam već prestar da bi se bavio stvarima koje me ne interesiraju," odjednom počne grčevito braniti jedinog kandidata za predsjednika.
No, meni je to ipak demokracija a ne laprdanje.

I ne, ne mislim da se moram kandidirati za predsjednika da bih imao pravo pisati na forumu što mislim o (ne)radu pojedinaca i kakvom savezu se nadam.
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #61 u: 18. Listopad 2016, 01:04:21 »
Ma,... Poslovnik je nedorečen jer je ... prepisan.
Ni to nisu bili u stanju složiti kak treba.

U Članak 37. spominje se Zajednica...
("Verifikacijom mandata zastupnika i izborom predsjednika i dopredsjednika Zajednice i tijela Skupštine, Skupština se konstituira."). To nije točno, jer dopredsjednika biraju članovi Izvršnog odbora između sebe a Skupština se konstituira bez te face.

U Članku 44. pojavljuje se "glavni tajnik Saveza":
"... Usvojeni zapisnik potpisuju predsjedatelj zasjedanja i glavni tajnik Saveza. "). Tko je pak taj?

Da, piše da se "stavlja novi kandidat". Di će ga naći i izvući na brzaka?
Iz šešira?
"DX never sleeps..."

Offline 9A2VX

• Master in Training
« Odgovori #62 u: 18. Listopad 2016, 13:24:05 »
Citat:
U Članku 44. pojavljuje se "glavni tajnik Saveza":
"... Usvojeni zapisnik potpisuju predsjedatelj zasjedanja i glavni tajnik Saveza. "). Tko je pak taj?
Pa HZTK ima glavnog tajnika saveza, možda i pomoćnog ???? Kriva prepiska Statuta Hahaha

Citat:
Kako stvari stoje, imamo jednog kandidata.
Neslaganje s jednim ponuđenim predsjedničkim kandidatom izražava se prekriženim listićem koji se onda proglašava nevažećim.
Naravno, glasuje li 50% (+1) nazočnih - imamo predsjednika po volji većine!
Aha, u tome je stvar. 50% + 1 od nazočnih, ili od važećih listića ????
Predvidio sam ja da 9A2R puca na predsjednika IARU, a ovo mu dodje kao
"odskočna daska" ...

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #63 u: 18. Listopad 2016, 19:38:31 »
Ivo,

Drago mi je da netko sakuplja antologiju mojih forumskih izjava iz prethodnih godina. Naravno, te izjave potpisujem ponovo i u 2016 godini.

Naravno, napomena o grčevitoj obrani jednog kandidata je čista imaginacija autora (dobro zvuči kao argument za diskvalifikaciju). Svatko tko je pročitao par mojih postova u ovom topic-u se u to može uvjeriti.

Istina, (kao što me ispravno citiraš, tnx!) prestar sam da se bavim stvarima koje me ne interesiraju. Iako sam prilično indiferentan prema tome tko će biti novi predsjednik, priznajem da me ova forumska diskusija počinje zabavljati. Forumski demokrata kome smeta spominjanje poslovnika ("ne treba se držati zakona ko pijan plota"), kandidacijski rokovi koje nitko ne zna, kandidatura koja nikog ne interesira (osim jednog), poslovnik koji ne valja ali to nije bitno, i tako dalje...  Ono što bih ja eventualno mogao pitati, jeste gdje se na HRS stranicama može vidjeti program predsjedničkog kandidata ili bar njegove ideje o ustroju saveza, ali to nije nitko u ovoj diskusiji niti spomenuo, vjerojatno nikom nije bitno, kao što nije bitno što će predsjednik vjerojatno biti izabran u skladu s statutom i poslovnikom samo zato jer se nama ne sviđa.

Ipak ćemo na kraju priče dobiti vodstvo kakvo zaslužujemo, ništa bolje ni lošije.

73

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #64 u: 18. Listopad 2016, 23:14:59 »
Zvone, program su već napisali ljudi na ovom forumu. Kad bi ga se Željko držao većina bi sigurno bila zadovoljna.
NJegov program su valjda dobili klubovi koji su podržali njegovu kandidaturu. I da, zaista je šteta što ga (već) nije javno objavio.
Da li će biti izabran je u rukama zastupnika u Skupštini. Nadajmo se da ih činjenica da nema drugih kandidata neće spriječiti u donošenju prave odluke. Usput, kakav je to izbor kad imaš samo jednog kandidata? To onda nije izbor već linija manjeg otpora.
A to da ćemo dobiti predsjednika kakvog zaslužujemo je samo floskula. Mislim da zaslužujemo puno boljeg predsjednika. Ljudi diljem Lijepe Naše se iz dana u dan trude očuvati ovaj naš hobi i bio bi red da im za nagradu dođe kvalitetan predsjednik i IO.

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #65 u: 19. Listopad 2016, 07:20:37 »
Na žalost, ovo o predsjednika po zasluzi nije samo floskula, to je stvarnost. MOgao se kandidrati tko bilo, ali imamo samo jednog, po minulom radu zbilja nevrijednog kandidata.

Znak zrelosti, a ne podilaženja, izborne skupštine bio bi da  bira, a ne da mehanički digne ruku u zrak.

I NE izbor.

Da budem posve jasan, mislim da ovog jedinog kandidata ne bi trebali izabrati za predsjednika.

Daljnji razvoj događaja ostaje pomalo nejasan, ali nije problematičan - osoba za zastupanje saveza postoji, a nije problem ni ponoviti izborni postupak.

Nekako se potiho nadam da će se u tom slučaju osloboditi prostor, uvjetno rečeno, za neke nove ljude i ideje.

I na kraju, ne prihvaćam argumentaciju da bi pravo glasa u ovom slučaju trebali imati samo oni koji su se javili na poziv za izbore ili oni koji u njima sudjeluju. Svatko ima pravo reći što misli i nikad s ne kandidirati za bilo što. A bukvalna primjena ovog principa u slučaju s jednim kandidatom pretvorila bi se u monolog, a obzirom na komunikacijske vještine konkretnog u šutnju.

Bilo je u HRS ljudi koji su htjeli nešto konkretno uraditi pa ponešto i uradili, nije baš samo da se laprda po forumu, osobito laprda.
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #66 u: 19. Listopad 2016, 09:07:20 »
...
Bilo je u HRS ljudi koji su htjeli nešto konkretno uraditi pa ponešto i uradili, nije baš samo da se laprda po forumu, osobito laprda.

Točno, bilo je. Na žalost, skoro svaka dobra akcija naišla je na žestoko neopravdanu kritiku zavidnih
i jalnih koju su ti (zavidni i jalni) širili na ovom forumu (i ne samo ovdje!).

To je samo jedan od razloga zašto se ljudi ne žele kandidirati, ne i jedini.

Ja se pak uzdam da ''Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nam nekak ne bu''.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #67 u: 19. Listopad 2016, 09:48:15 »
Mislim da je većina članova članica HRS-a izgubila nadu i pomirila se sa stanjem u HRS-u tj. sa činjenicom da je HRS tu samo pro-forma. I zastupnici u Skupštini su samo pro-forma. Kako aktivno sudjelovati u radu kad ti npr. ne daju dokumentaciju na uvid ili ti daju samo par minuta za diskusiju? 

HRS se trenutačno samo održava na životu a da su tajnička mjesta također volonterska mislim da bi odavno krepao. Da imamo pravu vlasničku strukturu i managera na čelu najprije bi srezali troškove najma prostora, knjigovodstvenih usluga, osoblja, ... preseljenjem npr. u Vukovar. Umjesto da zaposlimo djelatnika s osnovnim znanjem računovodstvene struke i tako uštedimo mi to i dalje outsourcamo. A od klubova koji žive i rade s par tisuća kuna godišnje se očekuje da to odrade volonterski ?!

Odraz stanja tj. nezainteresiranosti i bezvoljnosti se vidi i po broju sudionika u ovoj raspravi.
Da ljudi koji ovo čitaju dignu glas (bez obzira koju "stranu" zastupaju samo neka prozbore) mislim da bi stvari mogle krenuti na bolje. 

Glas naroda se mora čuti. I to ne samo zbijeno u par minuta na sjednici Skupštine.

Svima kojima je radioamaterizam u srcu poručujem - PROBUDITE SE !!!! Sad je onaj trenutak "SAD ILI NIKAD".
73 de Ivo, 9A3TY

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #68 u: 19. Listopad 2016, 10:02:44 »
Vrag mio ne da mira, ali moram se složit s puno toga...

Ne bih baš tražio tajnika među računovođama, mislim da taj outsource ne bi previše koštao HRS, kad sam ja za firmu plaćao 1200 kn/mj za 1 M kn godišnjeg prometa.

Ali izmještanje s ove adrese na neku gdje se ako ništa može pristojno doći, to da, i to u 3x3 m, a za tajnika koji bi usput vodio i web itd dosta je i pola radnog vremena. Da ne kažem da bi ukinuo sastanke IO u ovom obliku, uz svu silu komunikacija koja nam stoji na raspolaganju.

Možda sam previše anakron, ali prije +30 godina UKV komisija SRH se nalazila na 80 m LSB, a pred koju godinu RADIO HRS imao je mislim 1.5 formalnih sastanaka uredništva - jedan cijeli na preuzimanju dužnosti i polovicu u Kraljevici kad je pola ljudi bilo odsutno tijelom, a prisutna polovica i duhom :D, a motiv je bio što smo ionako bili na mjestu lica, pa kao eto itd...

Proces donošenja odluka, a o tome se u osnovi radi, nipošto nije vezan za fizičko prisustvo, pa ne krojim valjda odijelo po mjeri?

Naravno, dok nama koji o sebi imamo jako visoko mišljenje ovakve sitnice doputuju iz guzice u glavu, proći će još dosta vremena.

Odgovorno tvrdim da bi s 2000 članova koji plaćaju razumnu članarinu i za to dobiju odgovarajući servis takav HRS bio posve samodostatan i bilo bi me baš briga hoće li me neki birokratić iz HZTK gledati milom ili silom, jer bi se za novce s pametnim programima mogli izboriti i sa strane.

Jasno sve volonterski, stavivši svoja znanja i potencijale u službu saveza u želji da damo svoj mali doprinos sveopćem boljitku.

Zvuči pomalo utopijski, ali tako to ide po mom skromnom sudu...
« Zadnja izmjena: 19. Listopad 2016, 11:37:47 od 9a6c »
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #69 u: 19. Listopad 2016, 11:24:43 »
Gogo, neizmjerno mi je zadovoljstvo da se u nečemu slažemo  ;D

Da su nam dostupni podaci (koje tajnica iz ne znam kojeg razloga krije kao zmija noge) mogli bismo u praksi i provjeriti tvoje mišljenje. No, u  financijskom izvješću za 2015. pod Prihodi od članskog doprinosa fizičkih osoba (članova HRS-a) NEMA PODATKA, pod Prihodi od članarine pravnih osoba (radioamaterskih udruga) NEMA PODATKA, pod prihod od članskog doprinosa od pravnih osoba za dodijeljene jednoslovne i dvoslovne pozivne oznake stoji 36.326,58 (iako je naknada za jednoslovnu bila 500 a za dvoslovnu 300 pa se množenjem s brojem klubova koji je plaćaju nikako ne može dobiti iznos u lipama !!! ) a pod ukupno stoji 202.348,82 (dakle još nešto je u lipama a članski doprinosi su 100,50,25 ili 200 kn - interesantno zar ne?!)
Treba li spomenuti da ima još dosta praznih polja koja bi trebala biti popunjena a na upit za dostavu svih podataka tajnica odgovara sa "Dobili ste što i svi ostali!"

No, da pokušamo malo izračunati :

Imamo oko 86 klubova * 500 kn = 43.000 kn
Kad bi tih 2000 članova platilo po 100 kn (što sad ne plaćaju) = 200.000 kn
Ukupno je to 243.000 kn
U 2015. HRS je (bez amortizacije i troškova zaposlenih) potrošio 527.463,79 kn
Zaključak - fali nam još 2000 članova koji bi plaćali po 100 kn godišnje da bi mogli funkcionirati na istom "zavidnom" nivou  ;D

Da ima troškova koji bi se dali smanjit ili izbaciti zna svatko tko je barem bacio oko na spomenuto financijsko izvješće. No, uvijek je bolje povećavati prihode nego smanjivati rashode. Nažalost u HRS-u ne rade niti jedno niti drugo.

Pita Zvone gdje je program. A ja se pitam što je od programa koji je predao sadašnji predsjednik zaista i realizirano? S obzirom da na  službenoj web stranici HRS-a stoji samo 9A2HI - "Prijedlog plana rada HRS-a 2009 - 2012 (pdf)" ispada da se nije ni planiralo raditi u razdoblju 2012-2016 ?!?! Naročito uspješno je bilo "Podizanje kvalitete časopisa Radio HRS na višu razinu " i "Kvalitetu i kvantitetu realizacije stručne službe ocjenjivat će IO Saveza, temeljem čega će se određivati pozitivne ili negativne stimulativne mjere (stimulacija na osobni dohodak). "

Šala mala.
73 de Ivo, 9A3TY

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #70 u: 19. Listopad 2016, 11:46:02 »
Kako je krenilo, složićemo se i još oko čega, a to ne sluti na dobro :P

Pa ću se ja i sa sobom složit da bi nam 250.000 kn godišnje bilo sasvim dovoljno da održimo HRS na nogama i obavimo sve  njegove svete dužnosti , od qsl biroa pa dalje i bliže.

Jasno, ne bi bilo love za laprdanje po hamfestima, dolaženje na sastanke, osim možda jednom godišnje prije Skupštine, a članovi IO su ionako delegati pa i klub može dodat koju kintu i tako to.

Možda ne bi išli baš na svaki sastanak IARU, ali bože moj, ne vjerujem da je tamo odaziv baš 100% ???

Ono gdje po mom sudu najviše gubimo je neiskorišteni potencijal velikog broja članova koji u ovakvoj situaciji nemaju motiva za sudjelovanje u radu saveza.

E, da ne zaboravim, oslobodio bi dužnosti i moderatore na forumu, a forum prepustio bilo kome i neka ga voda nosi...Ima ih na internetu koliko te volja, manjak ovog neće se osjetiti.

Ali naravno, zauzvrat omogućio maksimalnu javnost rada saveza, od dnevnog uvida u stanje na žiro računu do svih ulaznih faktura i tome slično...jedan scanner od 300 kn sve rješava...

Eto kako mali Ivica zamišlja...itd :-*

Offline 9A2VX

• Master in Training
« Odgovori #71 u: 19. Listopad 2016, 14:16:28 »
Gogo i Ivo, kako ste lijepo sve isplanirali ne vodeći računa o realnom, stvarnom svijetu.
Kako dobro planirate, mogli ste se oba kandidirati za potencijalne predsjednike !!!

U plan spada i financiranje  Kluba, Udruge ili Saveza. Sve po leđima članstva MA BRAVO! Gdje su tu projekti, 9A fondovi, Euro fondovi?
1. Neću vam otkrivati toplu vodu, ali svi se bave financiranjem nekih projekata...
2. HZTK definitivno spada u jednu oddonacijskih institucija. Zašto? Pa radio amaterizam i jest veliki dio HZTK, jer uz maketarstvo, itd... postoji i nekoliko aktivnosti koje se mogu odvojeno promatrati pri HZTK, a upravo radio amateri vrše tih nekoliko djelatnosti , ne samo pisanje po forumu. To baš i ne bih želio da HRS ima bilo kakve veze s time, a kamo li financirao i održavao forum...
3. Jest da cijenim vašu ljubopitljivost, koja ponekad prelazi granice zainteresiranosti članstva, npr. popis svih članova, plaćanje članarina itd. Tek za vašu informaciju nemaju svi članovi plaćanja obveze od 100 kn koja je za naše životne prilike visoka! Najprije izdvajama velika sredstva za taj hobi baveći se njime, a zatim biste uveli i članarine enormnih iznosa. A baš vam je na mjestu.
4. poslovanje HRSa je ustanovljeno Planom i Programom HRSa. Ako želite informaciju, postanite članom Skupštine, članom Izvršnog odbora ili Predsjednikom tog saveza, konkretno HRSa. Čak i ako postanete članom nadzornog odbora, imat ćete info. Ja nisam u niti jednoj radnoj skupini pa nemam pojma .  Dobijem Odluku o članarini i kao tajnik kluba imam dovoljnu informaciju... Zašto niste izaslanik svoga kluba? Ako jeste, zašto ne dodjete na sastanke? Ako tražite lovu od HRSa da vam plati put ( i dnevnicu) zašto ne dozvolite da u Program za 2017 ne uđe i taj izdatak?
Ako niste to sve skupa, onda pitajte svog predstavnika kakve je odluke donosio i kakve odluke je birao ???
Ovakvo piskaranje stvarno nema smisla. Niste se htjeli kandidirati za Predsjednika ( Gogo iako si imao Plan i program u ladici a ti  Ivo imaš uvjek ideje na stolu i na forumu, a nikad nisi proveo te ideje u stvarnosti ( jedino ako ne smatraš konkretni rad kada si uzeo repetitor i strpao ga u auto u ZG ispred HRS za Zadarsko područje, ali još ne radi, pa tko bi i za vas glasovao.)
5. Nije problem blatiti tuđi rad, konkretno prethodnog predsjednika i IO, Treba iznaći rješenja i poboljšanja u svom mogućem djelokrugu.
Kako bi moji prijatelji s one strane Medvednice rekli " Najte se sekirati", ali netko vam je i to trebao reći! 
Pozdrav svima Zvone, 9a2vx

« Zadnja izmjena: 19. Listopad 2016, 14:18:01 od 9A2VX »

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #72 u: 19. Listopad 2016, 15:08:56 »
Zvone, trebam li vikati "pobrkani lončići, pobrkani lončići" ?
Naime, nikad nisam preuzeo nikakav repetitor u Zg.
Da sam htio pomoći (što sam nekad davno i radio) jesam. Tražio sam samo dokument koji definira odgovornost "odgovornog operatora". Nikad ga nisam dobio.

Da, ja sam zastupnik u Skupštini HRS-a. Napisao sam to u pitanju predsjedničkom kandidatu u ovoj temi. No, stručna služba, predsjednik i predsjednik NO me sprječavaju u obnašanju te dužnosti jer mi ne daju spise na uvid (a na što imam pravo po Statutu HRS-a tj. moja udruga čiji sam zastupnik).

Mi u klubu svi odreda plaćamo 100 kn klubu i 100 kn Savezu. Osim jednog člana obitelji koji plaća umanjeni iznos. 100 kn ti je enorman iznos? Pa zašto se onda ne boriš da se HRS ne razbacuje s novcima?
Tajnica dobije jubilarnu nagradu za 5 godina rada u iznosu od 8.000,00 kn i to ti ne smeta?
Za web se potroši 25.582,06 kn i to te ne smeta?
Za naknade tijelima upravljanja se potroši 27.963,21 kn i to ti ne smeta?
Isplaćuju se bonusi djelatnicama iako većina komentira kako slabo (ili nikako) obavljaju svoje radne zadatke. Protuzakonito (jer nije riječ o namjenskom trošenju sredstava za ostvarenje ciljeva iz Statuta) se potroši 20tak tisuća kuna da bi Ljiljana radila još par mjeseci i to te ne smeta.
Zašto kod takvih stvari ne digneš svoj glas za promjene? A 100 kn članarine te tako dirnulo u srce?

Da, treba iznaći rješenja i poboljšanja ali kako ih realizirati kad ti "vrhuška" ne da ??? Kandidirati se za predsjednika? Pa nismo svi predsjednički materijal. Vjerujem i da je većini dobrih ljudi najveći problem slobodno vrijeme. Preselite HRS iz Zagreba u Zadar, zaposlite dva radioamatera iz Zadra u stručne službe pa ćete vidjeti napredak (i uštede).  ;D

Predlagao sam rješenje za održavanje sjednice Skupštine elektroničkim putem. Ćorak.
Predlagao sam da jedan dio foruma bude službeni i da stručne službe i ostala tijela HRSa tu moraju komunicirati s članovima članica. Ćorak.
Predlagao sam razne on-line usluge članstvu (izdavanje potvrda, uvid u podatke, digitalne certifikate, ...). Ćorak.
Prijavljivao sam razne nepravilnosti i nelogičnosti (poput izdavanja potvrda o članstvu nečlanovima). Ćorak.
Nudio sam se za odgovornog operatora za Ćelavac i Prominu. Ćorak.
Htio sam se uključiti i u D-Star projekt. Repetitor je ležao u blizini godinama. Ćorak.

Mogao bi ja ovako nastaviti ali s obzirom da vam očito kvarim forumski eko-sustav - neću.
Idem korisnije iskoristiti vrijeme - pripremati se za CQWW.
Nadam se da ćemo se imati prilike upoznati uživo.

Demokracija u HRSu je samo na papiru. Sve je unaprijed definirano i pripremljeno a mi bi kao tuke trebali samo dizati ruke i ne postavljati nikakva pitanja ?!? Ne trebaš biti genijalac za vidjeti da to nije to.
73 de Ivo, 9A3TY

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #73 u: 19. Listopad 2016, 18:00:38 »
Citat:
Zvone, program su već napisali ljudi na ovom forumu. Kad bi ga se Željko držao većina bi sigurno bila zadovoljna.
Ivo, da ne bi mislio da sam se uhvatio samo tebe, ima tu i izjava drugih, ali mi je malo preopširno sve ih citirati.

Bojim se da jako pretjerujemo s ulogom i svrhom foruma. Forum HRS nije ništa drugo nego pričaonica. Malo popričamo (ko uz pivu u birtiji), ali tu imamo nešto veću publiku pa možda padne i po koja žešća riječ. Dok nas gazda birtije ne izbaci ako pretjeramo u galami (Ivo 9A1AA - vidim malo je posustao u predizborno vrijeme...).

Forum nije nikakva institucija demokracije! Demokracija se sprovodi želju članstva preko zastupnika u tijelima HRS prema pravilima koje uređuju za to (demokratski) donešena akta. Forum jeste lijepa stvar za razmjenu mišljenja (naročito stručnih, a i ovih manje korisnih, kao što mi sada radimo) i tu je kraj njegove uloge (kao što smo često svjedoci, može se izroditi i u ružnu svađu).

Pozivanje predsjednika, članova IO, managera i drugih dužnosnika HRS na uvažavanje forumskih mišljenja (kojih ? - iz nekih postova umalo proizlazi i obaveznih "zaključaka" kao ultimatuma), prozivanje zbog nečitanja foruma i forumske neaktivnosti je, kao što sam imao prilike vidjeti, često. To je naravno besmisleno i rekao bih odraz osobnih frustracija, naročito kad tvrdimo bez pokrića da je naše mišljene bezuvjetno i mišljenje većine. A vidim ima tu i nezadovoljenih osobnih interesa, ponekad i financijskih... Volja većine se može ustanoviti isključivo na za to legalno predviđen način, t.j. nakon glasanja, a forum može ali i ne mora postojati. Jeste da to nije uvijek jednostavno (kao što kažu Gogo i Martin, dobre ideje loše završavaju iz zavisti), ali to je tako.

Daleko od toga da sam protiv foruma i kritike na forumu. Vidi se iz "priloženog" da ga čitam, a i ne bi se javljao da smatram da je beskoristan. No to je svar osobnog izbora a ne nečija obaveza.

Ako su neki imali ideje, volju za promjene, ili barem podršku nekome (ja ne spadam u tu grupu), izgleda kao propuštena prilika. Lako je na forumu napisati da je "demokracija u HRS samo na papiru" zato jer odluke donose oni koje smo izabrali. Unatoč svemu uvjeren sam da savez neće propasti, sad, jel bi mogao biti bolje ili lošije, to je druga priča... za sad se još nisam odlučio prestati plaćati članarinu.

LP

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #74 u: 19. Listopad 2016, 18:51:16 »
@Zvonko, 9A6WW
POTPISUJEM SVAKU RIJEČ KOJU SI NAPISAO U GORNJEM POSTU!

(Isprika što vičem, to zato da me se čuje kad me se ne vidi  ;) )

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.