Autor Tema: Izbori 2016  (Posjeta: 14070 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2Z

• Master in Training
Odg: Izbori 2016
« Odgovori #45 u: 16. Listopad 2016, 19:53:24 »
I ti sad očekuješ da ti čovjek na ovakvo pitanje odgovori?

Ako tako misliš pobrini se kao zastupnik u skupštini da dotični ne bude izabran svojim glasom.

"Pitanje" u ovom slilu je čak i ispod donjeg nivoa ovog foruma.

Želim ti uspješnu skupštinu.
73

Nema se tu više što očekivati.
Čovjek je predložio sebe za predsjednika kao i svoj IO.
Sve dogovoreno, samo treba dignuti ruke i stvar riješena?
"Pitanje" u kojem je to nivou ovog foruma, ja ne znam, netko zna?

« Zadnja izmjena: 16. Listopad 2016, 19:58:01 od 9A2Z »

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #46 u: 16. Listopad 2016, 19:56:59 »
Ja bih rekao da je pitanje sasvim na mjestu i nema veze s nivoom foruma.

Zbilja treba imati jajca do poda pa nakon 6 mjeseci na poziciji UKV managera, gdje srećom nije uradio ništa pa ni štetu,  i rekordno , ne znam kako bih rekao, štetočinjskih  previše mjeseci na poziciji KV managera gdje je zabrljao bukvalno sve što se moglo i to svaki put iznova po nekoliko puta imati obraza pa se još natjecati i za mjesto predsjednika. Ovakvu nesposobnost, neznanje, indoleciju i nebrigu nismo imali prilike vidjeti do sada.

SVAKA ČAST!

Ne znam što bi pristojan čovjek mogao na ovo sve reći, a da ostane pristojan. Vjerojatno ništa.

Sve što nam ostaje je da ovu kandidaturu pokopamo toliko duboko da se ovaj pozivni znak više ne spominje u papirima HRS, osim kao član ili na opsegu.

Ljudi, iskoristimo pravo i glasajmo protiv, iako je ovo jedina kandidatura.

Da povučemo paralelnu, ne treba ići u krevet s najružnijom ženom na svijetu, samo zato jer je jedina.

NO TNX!

Posebno me oduševljava članstvo u IO ljudi koji su i sami zivkali za podršku svojoj kandidaturi, ali izgleda na snazi je deviza DAJ ŠTA DAŠ. Koji put ni mrvice sa stola nisu za baciti, samo neka ih je.

BLJAK
BLJAK
BLJAK.

Ako ovo vrijedi koji punat, no problems, savjest mi je čista, a za razliku od mnogih bar imam jajca reći ono što mislim, iako neću biti u poziciji da dignem ruku ni ZA ni PROTIV.

Ovakakv HRS s ovakvim predsjednikom od mene ubuduće može računati na nula kuna, a svima savjetujem isto. Platiti članartinu samo ukrajnoj nuždi pa da vidim koliko će si ekipa isplatiti za kilometre , dnevnice, sokiće, a i pivu ako treba.

Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #47 u: 17. Listopad 2016, 08:49:33 »
Gorane, nemam nikakvih namjera braniti 9a2r. Moja se primjedba odnosi isključivo na stil postavljenog pitanja. To uopće nije pitanje na koje se očekuje odgovor, jer ga sadrži u sebi. Diskvalifikacijski. Nekad smo to zvali prozivanje. Iskreno, bi li ti ozbiljno odgovorio nekome na takvo pitanje ? Ja sigurno ne bih, ignorirao bi ga.

Ovo što si ti napisao sve može biti istina.  Ako je tako, glasat ćemo (direktno  ili preko naših klupskih zastupnika) za nekog drugog, odluku o predsjedniku (ako se ne varam, još uvijek) donosi skupština većinom glasova.  Kaži mi gdje je lista drugog, "dobrog" kandidata kome možemo dati glas ? 

Nakon što skupština donese odluku voljom većine, preostaje nam ili odluku poštovati ili se ispisati iz HRS...

73
« Zadnja izmjena: 17. Listopad 2016, 09:06:03 od 9a6ww »

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #48 u: 17. Listopad 2016, 09:30:42 »
...
Sve dogovoreno, samo treba dignuti ruke i stvar riješena?
...

Glasovanje je tajno. Ne dižu se ruke.
Ako su dva kandidata, zaokružuje se 1 i 2. A i ne mora.
Kako stvari stoje, imamo jednog kandidata.
Neslaganje s jednim ponuđenim predsjedničkim kandidatom izražava se prekriženim listićem koji se onda proglašava nevažećim.
Naravno, glasuje li 50% (+1) nazočnih - imamo predsjednika po volji većine!
"DX never sleeps..."

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #49 u: 17. Listopad 2016, 10:00:05 »
Zvone, evo je Emir prije mene odgovori i dao jedno moguće ,  a za moj ukus i najbolje rješenje.

Kako kaže poslovica, nema glupih pitanja, nego samo glupih odgovora, a predsjednički kandidat morao bi biti u stanju suočiti se i s pitanjima koja mu nisu po guštu, ako mu je doista stalo do podrške svih članova saveza, a ne samo uskog kruga koji ga gura na površinu. Politika je takva, a ovo je politika, iako na jednoj benigno niskoj razini.

Drugog kandidata nema, što ne znači da se jedini i mora izabrati, opet u skladu s onom narodnom da je bolje biti sam nego u lošem društvu. A ovaj je zbilja toliko loš da mu je teško naći premca.

Iako, dopuštam mogućnost da i nisam u pravu, da ima i gore.

Da se razumijemo, ne govorim o osobi, o čovjeku, nego o njegovom kapacitetu da odradi posao za koji se kandidira. Iako su ponekad, često i uvijek, te dvije stvari ipak toliko povezane da ih je teško baš razdvojiti.

Naravno da bi bila idealna situacija da je više kandidata i programa, ali kako već jednom rekoh, iluzorno je očekivati da se netko zbilja ovoga uhvati kako treba i usput izdrži onaj vječno negativistički  nastrojen dio glasačke mašine. U jednoj prigodi smo i imali više kandidata i nije bilo loše, samo je šteta da pobjednička garnitura nije izgurala mandat do kraja, ali to je već druga priča.

Ja sam ponudio jedan malo korišten program besplatno, ali niko se nije javio :D
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #50 u: 17. Listopad 2016, 10:09:41 »
Nakon što skupština donese odluku voljom većine, preostaje nam ili odluku poštovati ili se ispisati iz HRS...

Upravo tako, situacija je nadasve jednostavna, ili si unutra ili si van. Ja sam osobno odabrao ovu drugu opciju. Nekako mi je draže to gledati sa strane, svako toliko novu epizodu ekipe Pate i Mate iz A je to.

Postoji i treća opcija a to je prijaviti se kao kandidat za predsjednika HRS-a kao što je to učinio 9A2R. Sažeto i transparentno je prijavio svoju kandidaturu te naveo imena svojih suradnika koje misli predložiti u IO. Gdje ćeš bolje i jednostavnije, nadasve jasnije.

Ova podmetanja, sa raznim upitima kandidatu ne treba shvaćati ozbiljno, jer svi znamo da bi pisanje dva posta dotičnog unutar 24 sata bilo ravno senzaciji tipa pronađena još jedna civilizacija u svemiru.

Svatko tko skupi predviđeni broj potpisa koji ga podupiru mogao se kandidirati, a dosadašnje iskustvo i minimalno poznavanje matematike ukazuje na to da je to jedan od jednostavnijih načina kako promijeniti ovu sprdačinu od ponašanja HRS-a.
Dakle, što veći broj kandidata za predsjednika.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #51 u: 17. Listopad 2016, 10:28:58 »
Zvonimire, kada bi moje prozivanje bilo neutemeljeno onda bi to bila negativna pojava.
No djela govore više od riječi. Svatko realan i nepristran reći će isto - da 9A2R nije dobio prolaznu ocjenu za svoj rad kao KV manager. O komunikaciji sa svojim suradnicima izjave su dali oni sami. Nisam ih izmislio. U čemu je onda problem postaviti pitanje kako će se tek onda snaći u ulozi predsjednika kad ni za KV managera nije bio sposoban.

Ne vidim zašto se štovani kandidat za predsjednika ne bi očitovao o ovom progblemu i rekao kako u budućnosti misli obnašati tu odgovornu dužnost. Naime, moguće je da je čovjek bio prezauzet svojim poslom i obitelji a uskoro ide u mirovinu pa će imati više slobodnog vremena. Dobro obrazloženje zar ne?

Ne kužim zašto je svima rješenje - ignoriranje? Zar nije bolje u dijalogu razriješiti sve nedoumice, nesuglasice, suprotstavljena mišljenja? Zar nije korektnije na pitanje odgovoriti? Npr. kad pitam tajnicu kako smije izdavati potvrde o članstvu fizičkim osobama kad po Statutu to ne mogu biti i zašto se na taj način bespotrebno troši novac kad se s tom potvrdom možeš poslužiti jedino u WC-u, ignoriranje je samo način kako pomesti problem pod tepih i prepustiti ga zaboravu a nikako način obračunavanja s "tamo nekim idiotom koji postavlja previše pitanja" .

Može biti da su svi super zadovoljni stanjem u HRSu pa ih boli briga za sve propuste, nekolegijalnost, nerad, kršenja Statuta, nenamjensko trošenje sredstava (što je usput rečeno protuzakonito), to što godinu i po dana nije ustrojena zakonom propisana obvezna članska evidencija, to što se zastupnicima u Skupštini ne daju dokumenti na uvid, ...
Ja nisam. Želim bolji, kvalitetniji, učinkovitiji,transparentni savez. Trenutačno je moje osobno mišljenje da ćemo s ovakvim kandidatom samo potonuti još dublje. Zar to ne smijem reći?

Da li ste se zapitali zašto je samo jedan kandidat?

Naravno da nije cilj čekati beskonačno na princa na bijelom konju ali uzeti prvog koji se ponudi mi je krajnji nonsense.

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #52 u: 17. Listopad 2016, 15:26:08 »
Ljudi, zašto se onda ne kandidirate ?  Jednog kandidata može pobijediti samo drugi kandidat ... Lead or follow or go to hell. Sve je ostalo isprazna diskusija.

73

« Zadnja izmjena: 17. Listopad 2016, 15:29:50 od 9a6ww »

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #53 u: 17. Listopad 2016, 16:04:35 »
Zašto bi bila isprazna diskusija?
Ako svojim argumentima "natjeram" nekog zastupnika da malo razmisli prije nego li digne ruku umjesto da slijepo ide kao "guska u maglu" mislim da je to itekako korisno.

P.S. Nekako mi se ne sviđaju te tvoje tri opcije. U biti ispadne da su dvije jer budemo li slijedili ovog kandidata bojim se da ćemo završiti u trećoj  ;D
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #54 u: 17. Listopad 2016, 17:40:33 »
Ako sam dobro shvatio, a želim vjerovati da nisam, imamo samo jednog kandidata za
predsjednika HRS-a ?!?

Vremena za kandidiranje još uvijek ima. Ne znam do kad je zadnji rok za predavanje
kandidature, ali ako je to na samoj skupštini, mislim da to nije najsretnije rješenje.
Zato predlažem da kandidati istaknu svoju kandidaturu klubovima. Ne na ovom forumu
(iako mogu i to ako žele), nego pošaljite svoju kandidaturu s kratkom biografijom i
programom rada na adrese klubova. Valjda možete na ''predizbornu kampanju''
potrošiti 300 kunića?

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #55 u: 17. Listopad 2016, 19:26:13 »
Martin ( a i ostali),

Bojim se da je prošla baba s kolačima.

Prema poslovniku HRS rok za kandidiranje je istekao. Što uostalom nije bitno za ovu forumsku temu, jer se nitko od diskultanata nije ni u snu mislio kandidirati... Mi volimo laptrdati bez preuzimanja obaveza, ali ne i nešto konkretno uraditi.

No to nas neće spriječiti da i dalje rasturamo na forumu! Živio forum kad se već ne snalazimo u demokraciji...

73
P.S. ako netko misli da je ovaj post ironičan, griješi. Ovaj post je sarkastičan.
« Zadnja izmjena: 17. Listopad 2016, 19:31:29 od 9a6ww »

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
« Odgovori #56 u: 17. Listopad 2016, 19:43:23 »
Čini mi se da je netko na forumu bio napisao da se kandidatura može predati i na skupštini
i tako me doveo u zabludu. A može biti i da sam malo ''pomiješao lončiće'' i sve to o
kandidaturama pogrešno shvatio. Hvala Zvonko na ispravci.

Kako bilo da bilo, imamo to što imamo i što smo si sami priredili.

73
Martin 9A2JK

P.S. Zaboravio sam pitati, što se događa ako na skupštini ne izaberemo predsjednika?
Koja je procedura? 
« Zadnja izmjena: 17. Listopad 2016, 19:47:38 od 9A2JK »

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #57 u: 17. Listopad 2016, 21:24:58 »
...Zaboravio sam pitati, što se događa ako na skupštini ne izaberemo predsjednika?
Koja je procedura?

Uživati ćemo još mjesec dana u "tehničkom predsjedniku" Blažičeviću.
"DX never sleeps..."

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #58 u: 17. Listopad 2016, 22:04:06 »
Emire,

Možda sam u krivu, ali to baš meni ne izgleda tako prema čl. 36 poslovnika.

http://www.hamradio.hr/download/Poslovnik_skupstine_2016.pdf

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
« Odgovori #59 u: 17. Listopad 2016, 22:24:19 »
Ako ja dobro čitam članak 36. Poslovnika skupštine, ako kandidat ne dobije dovoljan broj
glasova, stavlja(ju) se novi kandidat(i). Dakle, može se kandidirati na licu mjesta tj. na skupštini.

Da ili ne?

73
Martin 9A2JK