Autor Tema: ZD repetitori  (Posjeta: 14464 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5TD

• Master in Training
Odg: ZD repetitori
« Odgovori #60 : 03. Rujan 2015, 22:33:10 »
Ovo se pretvara u zaje.....u  pa ne vidim smisao cijele price....!!

Prije ili kasnije SVE tajne postanu javne, a ne vidim bas neki TOP SECRET radi kojeg bi se ..ARP blamirao pred javnosti i uvodio cenzuru,, niti ima takve ovlasti...

Moje misljenje je netko od Vas nesto mulja ili nije postupio po dogovoru, mozda se i varam ali to se desava vrlo rijetko.

No ako bude srece uskoro cu morati malo protresti jedan ZD radio koji se nalazi na tom objeku pa cu snimiti situaciju u krupnom planu.
« Zadnja izmjena: 03. Rujan 2015, 22:57:23 9A1AA »

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #61 : 04. Rujan 2015, 11:39:23 »
Kako izgleda antenski priključak uvjeri se sam - pogledaj slike.

Što se tiče rekla kazala, ako mene muljaju muljam i ja tebe ali ne znam kome od nas je u interesu muljati bilo što.
Cilj je samo da se repetitor dovede u funkcionalno stanje.
Mi smo amateri i ne zarađujemo od ovih radova. Riječ je o dobroj volji, ulaganju truda i slobodnog vremena.

Kako ne bi bilo više rekla-kazala uputio sam danas službeni upit HRS-u u svezi oba repetitora. Bumo videli kaj će odgovoriti.
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #62 : 04. Rujan 2015, 14:13:24 »
Jooooooooooooooj...majko !

Reci mi da li je ta oprema jos uvijek tamo u desnom kutu gdje se nalazi odasiljac  2Kw FM ?

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #63 : 04. Rujan 2015, 18:01:14 »
Duplexer je skinut po nalogu UKV managera i nalazi se u Zadru.
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #64 : 08. Rujan 2015, 11:59:53 »
OK, sada je sve jasno....

Repetitor ( pokusava ) raditi bez duplexera na toj lokaciji, vrlo vjerovatno preko dvije antene....???

Sa obzirom na polja koja se tamo nalaze steta je truda i vremena dok se to ne rijesi.

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #65 : 14. Studeni 2015, 15:52:21 »
Nasao sam slike sa Mihovila iz 2011

;D

Radili smo nesto za FM i ovo je slikano onako cisto za arhivu....ne znam kako je sada stanje ???
« Zadnja izmjena: 14. Studeni 2015, 16:00:47 9A5TD »

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #66 : 14. Studeni 2015, 16:01:48 »
Samo pogled na sumu FM-a na toj lokaciji i to bez vanjske antene...

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #67 : 13. Siječanj 2016, 06:58:26 »
Cijenjeni i uvaženi 9A3TY, dobili ste  prošle godine na hamfestu ZARS-a, novi RPT Yeasu za Zadar, imate odgovornu osobu koja ga je preuzela, do  dana današnjeg mi se odgovorna osoba nije javila. Znam da ima problema jer je bila loša priprema a vi kao neki stručnjak i akademski školovan čovijek neznate riješiti problem . Jako mi je žao ako od mene očekujete da dođem u Zadar i složim vam novi rpt koji ste dobili ili neznate čemu služi UKV menager, čak ni duplekser neznate podesiti da funkcionira u minimalnom stanju. Dok se odgovorna osoba ne oćituje što treba ne mogu ništa poduzeti. RPT se na nabrzaka preuzeo i dobio dozvolu, došlo je do smetnje na ulaznoj frekvencij. Moj prijedlog je da se odabere druga frekvencija kako bi se mogao podeseti duplekser za taj repetitor.. Neće funkcionirati tako dugo dok ne dobijem bilo kakav pisani zahtjev ili prijedlog kako bi repetitor stavili u funkciju. Stoga ne širi krive informacije nego se uhvatite posla. Nema ništa na ljepe oći i dogovora preko telefona da je obećano ovo i ono. Mora postojati pisani trag kako bi se sredstva odobrila. Prošlo je vrijeme obećanja i radnji ispod stola, ako nema suradnje sa terena nema niš od posla. Stoga prilagodite se novim naćinom komunikacije a ne vrijeđanjima, neću tolerirati nećiju nemarnost neznanje i nezainteresiranost na svoju štetu. Duplekser je u HRS-u i čeka se odgovorna osoba da se javi, što se prije javi prije će rpt proraditi kako treba.
« Zadnja izmjena: 13. Siječanj 2016, 12:55:31 9A6ARP »
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #68 : 13. Siječanj 2016, 16:22:45 »
Darko, postavljaš stvari krivo. TI SI UKV MANAGER. To ne znači da ležiš i spavaš nego da aktivno radiš. Ako se odgovorna osoba ne javlja javi se ti njoj. Ako se nezna tko je odgovorna osoba pronađi ju. Ako se zna tko je ali ništa ne radi promijeni ju.

UKV menađer ne spava. On se aktivno bavi problematikom i gura stvari

73 Damir

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #69 : 14. Siječanj 2016, 11:25:40 »
Darko,

moram priznati da sve slabije razumijem što ti pišeš.
Ajmo krenuti od osnovnih stvari.
Cilj mojih kontinuiranih pritužbi je samo jedan - da što više repetitora bude u funkciji i da stvari što bolje štimaju.
Koji je tvoj cilj?
Po svemu što pišeš očito neki drugačiji.

Ja stojim iza svake svoje riječi i mogu svaku izjavu potkrijepiti dokazima. Možeš li i ti?

Kažeš da se čeka da ti se javi odgovorna osoba. Pa zar ti nije ta odgovorna osoba na tvoj zahtjev donijela duplexer u Zagreb? Niste se tada mogli dogovoriti oko togo što ćete poduzeti?
Kažeš da si predložio da se promijeni frekvencija repetitora. Pa u čijoj je nadležnosti ta odluka? Odgovornog operatora? Mislim da si malo poprkao lončiće.
I s kojom opremom misliš da bi odgovorni operator trebao obaviti mjerenja na terenu i donijeti zaključak na kojoj frekvenciji bi ti moglo raditi ok? Da li treba angažirati babu vračaru za donošenje takve odluke?

Ja se svog akademskog statusa ne sramim. Čisto za tvoju informaciju, jer očito ne znaš, tijekom svog studiranja niti jednom u nastavnom programu nisam imao dodira sa spektralnim analizatorom. Naime, na FER-u (u moje doba ETF-u) postoje i drugi smjerovi a ne samo radio komunikacije. Ja sam završio jedan od tih drugih smjerova.
No, kao radioamater rado volim naučiti nove stvari a i pružiti ruku, ako je tko voljan prihvatiti. Zato sam i pokušao pomoći oko problema na Mihovilu.

Pričaš o zahtjevima, sredstvima, radu ispod stola. Ako itko radi sa sredstvima onda si to ti. Ja nikada (u davna doba kad sam bio uključen u radove) nisam dobio ni lipe za odlaske na Ćelavac i Mihovil. Dapače, išao sam sa svojim vozilom o svom trošku. I zato nemoj pričati priču i pokušavati ovaj problem prikazati drugačije nego što on jest.

Ja nisam već godinama bio na Mihovilu niti me itko kontaktirao u svezi pomaganja oko rješavanja ovog problema i zato mi nemaš što predbacivati. Ali ja tebi imam, jer ti si UKV manager. I ja sam nezadovoljan tvojim radom. I nisam u tome jedini - pokazala je to demokratska anketa na ovom forumu. Čovjek bi nakon nje očekivao da ćeš malo stati na balun i razmisliti pa svoje ponašanje promijeniti a aktivnost povećati. Ali ne, to je za tebe ostalo samo jedno mrtvo slovo na papiru. Psi laju a karavane prolaze, zar ne?

Ne zavaravaj se. Loptica je prebačena na tvoju stranu i čeka se samo na tebe.
Odgovorni operator s rješavanjem ovog problema (a i ostalih koji su se nagomilali) nema apsolutno ništa osim da odradi ono što mu HRS preko tebe naloži.

U nadi da neće proći još nekoliko godina dok se pomaknemo s nulte točke srdačno te pozdravljam.
73 de Ivo, 9A3TY

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #70 : 15. Siječanj 2016, 15:29:02 »
Očito nisi vidio novu dozvolu   koju je dobio Zadarski RPT, stoga ni ne razumiješ što pišem.
Više si bio onda oko fakulteta nego na fakaltutu pa ne razumiješ kad moraš još učiti.
Sjetimo se osamdesetih RPT na Ćelavcu, ako me sječanje ne vara bila je po starom označavanju dvica.
Više nije radila nego što je bila uključena, ako je to tvoje djelo rada onda ti hvala što je sad na Svetoj Geri dvica a ne na Čelavcu. Osamdesetih sam napravio možda jednu vezu preko tog repetitora te je i to upitno jer je više bila off.
Imaš odgovornu osobu i s njom komuniciraj, ne preskaći lanac odgovornosti. Sve je spremno za taj RPT samo se treba javiti odgovorna osoba sa dozvole a to nisi ti.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #71 : 16. Siječanj 2016, 13:13:18 »
Darko,
mislim da je svima više nego očito da na konkretno postavljena pitanje i upućene primjedbe niti daješ odgovore niti postupaš u skladu sa svojom managerskom pozicijom.
Žao mi je što, poput naših političara, znaš samo napadati i vrijeđati ali ne nudiš nikakva rješenja problema.
Dapače, po tebi problema niti nema.

Naravno da ne razumijem što pišeš. Ne znam da li postoji osoba koja je u stanju to uopće razumijeti.
Npr. kako sam mogao vidjeti novu dozvolu. Da li si je negdje javno objavio?
I kakve to uopće ima veze sa činjenicom da repetitor ne radi dvije i po godine?

Da li sam ja bio više oko ili na fakultetu je za ovaj problem također nebitno. To što sam ja dipl.ing. elektrotehnike ne znači da moram odmah biti stručnjak za projektiranje radio-komunikacijskih sustava. Da sam završio samo četiri razreda osnovne škole valjda bi rekao da se to uči u drugom razredu. Pa valjda i kao neuki član članice HRS-a smijem postavljati pitanja i tražiti odgovore ?!?

Mislim da je stari repetitor na Ćelavcu ipak bio na Ćelavcu i radio a ne bio na Murteru ili u Zagrebu i ne-radio kao ovi moderni kojima ti upravljaš.
Možeš ti sada pisati što hoćeš ali činjenice nitko ne može promijeniti. Da si napravio bolju antenu možda bi i tebe poslužio taj repetitor. Ljudi su preko njega išli s poprilično velikog teritorija. Nije da se hvalim. Nit sam ga ja lemio nit sam ga ja postavljao. Nažalost, s ovim današnjim nrepetitorima na Mihovilu i "na Ćelavcu" nikakva antena ne pomaže.

Lanac odgovornosti? Nemoj me zasmijavati. Kakav lanac i kakva odgovornost. Da imaš ikakvu odgovornost ti bi probleme porješavao ako si u stanju a ako nisi onda bi se lijepo zahvalio na ukazanoj časti i pokupio se.
A da je netko drugi predsjednik onda bi ti se on zahvalio i dao ti poticaj straga da brže stigneš kući.

Žao mi je i što je s dnevnog reda IO između trećeg i četvrtog sastanka nekim čudom nestala točka Održavanje infrastrukture (realizacija, problemi, prijedlozi) ali i to je dobar pokazatelj stanja i "brige" o toj važnoj stvari.

S obzirom da ne namjeravaš raditi na rješenju problema već se samo primitivno prepucavati neću se više upuštati s tobom u diskusiju. Ako budem u prilici obratit ću se Skupštini HRS-a i tu će biti kraj.

P.S. Onoga tko te postavio za predsjednika inventurne komisije (a ti ne znaš ni gdje ti se nalazi repetitor) bi također trebalo priupitati za zdravlje ...

« Zadnja izmjena: 16. Siječanj 2016, 13:19:20 9a3ty »
73 de Ivo, 9A3TY

Offline 9A3OW

• Average Member
« Odgovori #72 : 17. Siječanj 2016, 17:08:49 »
Krivi ljudi na krivom mjestu i zbog toga se javljaju samo problemi, a nema rješavanja problema.
Zar se i repetitorska mreža treba ostaviti na nemilost i vremenu propadanja.

DAmir , 9A3OW
JN85FV - Vrbovec

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #73 : 17. Siječanj 2016, 20:39:15 »
Nažalos je tako, dokle god neće biti odgovornosti osuđeno je na propast.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #74 : 23. Siječanj 2016, 19:24:59 »
Ako je suditi po ovome onda je stanje zapravo vise nego dobro, jer ispada da jedini problem rep.mreze u Hr predstavlja ovaj Rep o kojem se toliko prica..... KAda malo zatopli valjda ce se naci malo vremena za baciti oko i na taj jeb....Mihovil ?  TY ce dogovoriti dobru janjetinu a 6ARP sve ostalo.... Moze ?