Autor Tema: Callbook  (Posjeta: 19175 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
Odg: Callbook
« Odgovori #30 u: 26. Srpanj 2007, 15:09:21 »
Želim vjerovati da su ti u HRS-u dali kompletne podatke, jer već više godina u 9A callbooku nema znaka 9A2A koji je odavno u korištenju Radio kluba Split, 9A1AKL, i koji to svake godine uredno i plaća. Želim Vam sve najbolje u uređivanju callbooka.
73, Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A2KL

• Master
« Odgovori #31 u: 26. Srpanj 2007, 18:24:46 »
Zorane, jos u callbooku ima dosta gresaka u č ć ž (upitnici umjesto slova) i nikako nemogu pronaci 9A3BLk. Clanarina placena uredno ali je u calbooku nema.

73's de Leon 9A9L

Offline 9A6JRZ

• Master
    • Osobna stranica - 9A6JRZ - Zoran Rendula
« Odgovori #32 u: 26. Srpanj 2007, 20:01:12 »
Zorane, jos u callbooku ima dosta gresaka u č ć ž (upitnici umjesto slova) i nikako nemogu pronaci 9A3BLk. Clanarina placena uredno ali je u calbooku nema.

Odgovor za 9A2JG:

U HRS-u sam pokupio podatke samo za članove zato nema izmjena za Radio klubove. Radio klubove budem rješavao kada riješim operatore.

Odgovor za 9a2kl:
Imam 63 stranice operatora za ažurirati (jedan dan poslije posla sam uspio riješiti skoro 6 stranica - ovaj utorak). Jučer sam jako malo radio jer sam imao drugog posla. Došao sam do znaka 9A3AAK. Znam za ?-ke na puno mjesta sam već napravio zamjenu s pravim slovom. S ovakvim sučeljem to ne mogu brzo napraviti.
Tražio sam skriptu za callbook i backup baze, ali nisam još dobio jer na ovakav način je to jednostavno presporo (i zamarajuće zbog kontrasta).
Jednostavno ne bih smio ništa drugo raditi tako da to završim do kraja mjeseca.

Imam dbf bazu operatora, eksportirao sam si u access i napisao SQL da si odbacim sve koji nisu platili članarinu poslije 31.12.2004.
Znači kada završim s callbook-om u njemu će biti i operatori koji su zadnju članarinu platili u 2005-oj godini.

Izvinjavam se svima što ne stignem to sve izmjeniti u kratkom vremenu.
« Zadnja izmjena: 26. Srpanj 2007, 20:06:39 od 9a6jrz »
73 de 9a6jrz

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #33 u: 26. Srpanj 2007, 22:45:19 »
Kada iz barke izbaciš manje vode nego je u nju valovi nanesu - ona potone. Tako mi se dešavalo kada sam, kao urednik ovoga web-a, čistio (ubacivao) nove podatke tijekom plime novih pozivnih oznaka... Taman završim nekoliko stranica, a iz Saveza mi pristigne desetak novih i to u papirnatom obliku, tako da i spas u obliku copy-paste nije dolazio u obzir.
Zbog toga te Zorane potpuno razumijem...

Emir, 9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A6JRZ

• Master
« Odgovori #34 u: 26. Srpanj 2007, 23:06:49 »
Za sve ima načina (bitno je imati ideju), ali samo da ja dobijem skriptu i backup baze (bar za drugo ažuriranje krajem godine).

Danas sam uspio napraviti tri stranice (oči mi se sklapaju, ne mogu više, odoh spavati).

Budem ja to već nekao riješio, ali prvi put će biti sve pješke :)

Doći ću na ZRF i morati ću Silviju za ruku i ako treba do FER-a da skinem skriptu i backup baze :)
73 de 9a6jrz

Offline 9A3HP

• Senior Member
    • 9A3HP Zoky
« Odgovori #35 u: 27. Srpanj 2007, 18:32:42 »
Ja  tek  sa  doživotnom  članarinom  mogu  biti  u   call  book-u
Jer  malo  nutra  malo  van, malko  me  zasmijava  situacija,  mislim  da  nije  kako  je   bilo  bi  komično.
Bez  uvrede.

Emire  ima li  mogućnost  da  netko  u  callbooku   ostane  kao  silent  key,  pitam  jer  budemo  svi  kad  tad. 

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #36 u: 27. Srpanj 2007, 22:15:21 »
...Emire  ima li  mogućnost  da  netko  u  callbooku   ostane  kao  silent  key,  pitam  jer  budemo  svi  kad  tad. 

Osobno smatram da za to ne bi trebalo biti nikakve prepreke.

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A3HP

• Senior Member
    • 9A3HP Zoky
« Odgovori #37 u: 27. Srpanj 2007, 22:52:09 »
Zahvaljujem  za   odgovor Emire.
Mali  promet  na  forumu. Nešto  mi  se  čini  da  svi  ljetuju  ;D
Nekad  sam  i  na  ljetovanje  nosio  bar  jednu  radiostanicu  a  sada  kad  postoje  laptop  raćunala  i  konekt  kartice  za  bežični  pristup  čudi  me  da   nitko  nije  ponio  i  ham  spirit  na  more ;D ili  mi  se samo  pričinjava.

Usput  rečeno  na  susjednom  web  site  iste  namjene, napravili  su  listu  neurednih  platiša  , pa  ima  jednu  godinu,  dvije , više   od  dvije.  To  nije  teško  takvu  podstranicu  za  složiti. :)
Naime  tko  se  na  dug  rok  "oprosti  od  plaćanja  članarine"  ili  je  našao  neku  drugu  zanimaciju  u  životu  ili  ga  je  stvarno  stislo.  ???

E   baš  sam  neupućen  u  pravilnike  i  izmjene,  moram  nagovoriti  sestru(bivša  C kategorija) da    počne  redovno  plaćati  članarinu  jer  eto  po  novom  me  stigla  :)
Ja  mislio  administrativna  greška  pa  nisam  puno  ni  gledao papir.  Ali  eto sad  imam  vremena  jako   puno  pa  sam  vidjeo,
već  ono   što  vrapci   na grani  znaju.  :o
Pa  bi  bilo  fer  što  je  potez  pera  unaprijedio.
A ko  od  šale. :)

73    DE  9A3HP  Zoky

P.S.  nadam  se  da  nebudem  skoro  silent  key   :)

Offline 9A6JRZ

• Master
Callbook
« Odgovori #38 u: 31. Kolovoz 2007, 12:25:48 »
Do ZRF-a ću završiti ažuriranje podataka za članove koji su platili zadnju članarinu 2005 (pod ažuriranjem smatram izmjenu podataka o adresi i spravak ? u pravo slovo)
73 de 9a6jrz

Offline 9A2KL

• Master
« Odgovori #39 u: 31. Kolovoz 2007, 16:18:25 »
Vidim da si dosao do 9a5.... imas na pocetku za ispraviti
9a1cep
cgx
ckg
cmc
hbc
9a2pj
2s
3b
3no

Mala pomoc....hi

73's de Leon 9A9L

Offline 9A6JRZ

• Master
« Odgovori #40 u: 31. Kolovoz 2007, 23:17:14 »
Radio klubove ću zadnje rješavati, a za radioamatere ažuriram adrese i "?" (samo za one koji su platili članarinu zadnji put 2005 ili kasnije).
Ako sam nekoga slučajno preskočio naka mi javi (mada je veća šansa da ipak nije u zadnje vrijeme netko plaćao članarinu :) )

Ako hoćeš pomoći dođi mi u goste (dobiješ računalo, flat internet, 15 listova papira, hladno pivo  i opleti :) )

P.S. Za ažuriranje moram imati neki kriterij jer u protivnom moram pogledati preko 8000 zapisa (a ovako sam si filtriranjem to sveo ispod 2500).

Danas sam došao do 9A6 (s tim ću se zadržati koji dan)

« Zadnja izmjena: 31. Kolovoz 2007, 23:20:43 od 9A6JRZ »
73 de 9a6jrz

Offline 9A3HP

• Senior Member
    • 9A3HP Zoky
« Odgovori #41 u: 01. Rujan 2007, 00:18:46 »
Imenjak  ja  bih  ti  jako  rado  pomogao,  jer  ionako    nemam  što raditi,  jedino  malo  daleko. 8)
A   pivo   ,  išlo   bi  i   bez   piva  8)

Offline 9A6JRZ

• Master
« Odgovori #42 u: 04. Rujan 2007, 06:33:15 »
Neću stići sve ažurirati do ZRF-a, pojavili se drugi prioriteti  :(
Pored sveg posla sunoć sam pokušao što duže raditi, ali neide. Jutros sam ranije ustao (4:15) da malo radim, ali sam se na kraju vratio u krevet a u 5:15 ustao da odem ranije na posao.

Idem dalje u radne pobjede  ;D
73 de 9a6jrz

Offline 9A5BEE

• Junior Member
  • **
« Odgovori #43 u: 04. Rujan 2007, 08:40:17 »
Postoji uvijek mogućnost da se joše netko primi posla oko callbooka i pomogne Zoranu. Tako da se nemojte ustručavati i samo ovdje pucati ideje. Posla ima puno pa ako želite zaista pomoći, moliim da pošaljete mail ili Zokiju ili meni kako bi Vam se to i omogućilo.  ;)

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
« Odgovori #44 u: 04. Rujan 2007, 08:58:01 »
Da nije bezobrazno, bilo bi smiješno. Znači, treba pomoći Zoranu, a ne (logički) zaključiti da je to  (ipak) posao za plaćenu osobu.
Da je mlada ženska osoba pažljivo čitala postove s početka godine vidjela bi da sam upravo ja (a i dosta starijih članova) pisao i zalagao se da to ne radi ona, jer da ima dosta i svoga posla.
Ovako, samo brani postojeću situaciju koja nije ni normalna ni zdrava. Briga oko callbooka nije jednokratan , ambulantni, posao, nego kontinuirani proces, za kojega onda mora biti zadužen profesionalac.
Da ne bude po papinsku, to je ipak samo moje mišljenje.

73, Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske