• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

HRK-ljuš 2016, HF robot i ost.

Autor 9A3TY, 15. Travanj 2016, 13:01:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A2MI

#30
Zvone, pa stvarno nemam riječi, zar ti nisi uploado svoj log???
Robot ne samo da te obavijesti o zaprimanju loga nego ti kaže koju si
kategoriju odabaro od mogućih i još ti daje jednu šansu za promjenu.
Isto i klub možeš popraviti.
No ostaje i admin "šansa" za promjenu kategorije ako si prijašnje dvije
promašio.
Ja sam promijenio dotičnu kategoriju na molbu natjecatelja. Prvo sam provjerio
da nema CW veza i zaključio da je čovijek pogiješio.
Da se vama "bezgrešnima" tako nešto dogodi zar bi trebalo inzistirati na nekoj
kazni?!

Da je nešto u zahtjevu promjene kategorije bilo sporno, konzultirao bih povjerenstvo.

I to je to.
Jedini problem je što se pravila još uvijek nisu promijenila i konkretizirala u smislu
tko ima kakova prava. Ja sam predlagao promjene, no ostala su ista.
Moguće zato da se na sve možete žaliti i prigovarati na baš sve, bile pogreške slučajne ili
namjerne, važno je da se prigovara...

Upravo zato još nisam napravio CC i pustio rezultate jer moram sve točno pripremiti da
nema niti jedne greške na koju biste mogli prigovarati. A zanimljivo je... No kiselite se još malo.
I ne, to nije moja odluka, žalite se povjerenstvu.
73 de Miljenko 9a2mi

9A4OE

Citat: 9A2VX  u 13. Svibanj 2016, 14:24:44
.
... to je GREŠKA ROBOTA jer nije iz CABRILO formata pročitao što je taj čovjek radio.
...

To je potencijalni znak da je cabrilo zapis naknadno editiran u nekom tekst editoru, nije robot kriv točno se zna kako zapis mora biti posložen.
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

9a6c

Kategorija u našim kupovima bira se dva puta - prvi put kod formiranja zaglavlja za natjecanje u računalnom programu, a drugi put kad te naš robot izmasira kod predaje cabrillo formata.

Smatram da je posve suvišno kategoriju mijenjati naknadno i to nakon objave prijavljenih rezultata, jer to nije u redu i nema nikakvog razumnog opravdanja za tako nešto. Da sad opet ne spominjem sama pravila natjecanja u kojima to uopće nije regulirano, a što automatski ne znači da je i dozvoljeno i osobito dopustivo.

Punoljetni smo i pametni ljudi i nije valjda da sad nekom treba oduzimati poslovnu sposobnost?

Nije poanta u nekakvom kažnjavanju, ali jednostavno treba se držati šahovskog pravila - taknuto/maknuto i priča završena. Bez obzira na vrstu rada, snagu itd. Snagu spominjem, jer mislim da smo na sličan način imali transfer iz HP u QRP kategoriju pred koju sezonu, što je isto nedopustivo.

Kazna za nepažnju i manjak koncentracije bit će plasman u neodgovarajućoj kategoriji što je posve dovoljno. Ovako se bez potrebe iako u možda najboljoj namjeri kreira nepoticajno okruženje i bezrazložno daje povoda sumnjama itd. Pa ćeš drugi put lijepo paziti prije nego okineš ENTER.

Znam da zvučim kao Katon stariji, ali ajmo se urazumit: HRS preko IO donosi Pravila za natjecanje, čelnik KV povjerenstva se stara da se ista primjenjuju u svim svojim elementima i bez iznimke, a to uključuje i obradu rezultata pa makar i preko robota.

Sve mimo toga na dobrom je putu da potpiše onu po kojoj je put u pakao popločan dobrim namjerama, ušto ubrajam i sve Miljenkove informatičke i komunikacijske napore.

Ali povijest nas uči da uporno idemo tim istim popločanim putem i da nam spasa nema. Sve dok KV manager konačno ne počne raditi svoj posao, članovi povjerenstva svoj, a Miljenko svoj.

U međuvremenu imamo kupus s manje ili više soli...

9A4QV

Citat: 9a2mi  u 13. Svibanj 2016, 15:16:56
Moguće zato da se na sve možete žaliti i prigovarati na baš sve, bile pogreške slučajne ili
namjerne, važno je da se prigovara...

Upravo zato još nisam napravio CC i pustio rezultate jer moram sve točno pripremiti da
nema niti jedne greške na koju biste mogli prigovarati. A zanimljivo je... No kiselite se još malo.

Smanji doživljaj i odi popravi UKV robot.
To je ono za šta si plaćen....
Puna ti usta featura, a ne radi ništa....

9A3TY

Citat: 9A2VX  u 13. Svibanj 2016, 14:24:44
Čovjek nije imao mogućnosti popraviti kategoriju, a 9A3TY mi piše da niti ne smije. HI!

Budimo korektni. Čovjek je mogao ispraviti kategoriju ako ju je robot krivo skužio iz cabrillo datoteke.
A ja sam napisao da ne bi trebalo biti dozvoljeno mijenjanje kategorije NAKON objave prijavljenih rezultata (koliko god oni bili netočni).

Ono što je dobro predloženo je da se:

a) log može slati više puta sve do isteka roka za predaju
b) da na listi zaprimljenih dnevnika bude naznačeno u koju kategoriju (i podkategoriju) je prijavljen

Ono što mene brine je npr. ovo :

Citat: 9a2mi  u 13. Svibanj 2016, 15:16:56
Jedini problem je što se pravila još uvijek nisu promijenila i konkretizirala u smislu
tko ima kakova prava. Ja sam predlagao promjene, no ostala su ista.
Moguće zato da se na sve možete žaliti i prigovarati na baš sve, bile pogreške slučajne ili
namjerne, važno je da se prigovara...

O kakvim pravilima je riječ? Gdje su uopće objavljena neka pravila u kojima se spominje tko ima koja prava?
Gdje su uopće pravila po kojima se rukovodi KV povjerenstvo? Gdje je uopće poslovnik rada KV povjerenstva?
73 de Ivo, 9A3TY

9A2VX

Ma Miljenko, Ovo je sve dobronamjerno.
Zašto preuzimaš ulogu koju niti "najveći svjetski roboti" ne dozvoljavaju svojim kreatorima?
Citat:Zvone, pa stvarno nemam riječi, zar ti nisi uploado svoj log???
Robot ne samo da te obavijesti o zaprimanju loga nego ti kaže koju si
kategoriju odabaro od mogućih i još ti daje jednu šansu za promjenu.
Isto i klub možeš popraviti.
No ostaje i admin "šansa" za promjenu kategorije ako si prijašnje dvije
promašio.

Ma nema toga. Robot automatski kreira mail da je u CABRILU napisao to i to, tu i tu kategoriju i ako se ne slaže, neka ispravi i ponovno uploada, a ne da drugi "ČAČKAJU" po njegovom logu.
O tome se radi.
Ja ne bih bio niti obrisao iz statistike one lažne CALLS, jer su oni svi BAD CALL, a ne "molit ću ADMINA ili KV povjerenstvo" da mi stavi UNIQUE CALL.
Ma toga nema niti za 9A3MR, niti za 9A4M niti za nikoga pa niti za mene.
Sorry to je kontest.
Ne gleda se da li je netko dopingiran, ali se gleda što je prijavio da je odradio...
Recimo konkretno prošle godine je 9A7AA radio sa 9A2R. Nakon toga 9A2R je rekao not in log. Stoga je definitivno, kao predsjednik KV povjerenstva prekršio osnovno pravilo NEOBJEKTIVNOSTI. Sato sam više puta napisao da on može raditi za svoj klub, ali ne i za sebe ( na svoj CALL ).
Iz tih razloga ovaj puta nisam radio niti stavio log, jer sam u zimskom kontestu kako znaš, vidio mnogo toga ( OPET NAKON TRI GODINE OVOG ROBOTA) Sorry, ali to je činjenica, a ne naklapanja. OK Tko želi neka rdai. Ja sam zato i radio Zimski kup jer imam 63, pa treba malo raditi, ali ako moram stalno prolivati žuč, onda mi je bolje ne raditi.
A ovo je sve da se popravi stanje, ali ne pogorša, pa da ljudi mogu normalno raditi i uživati u kontestima koje organizira HRS!

9A8A

Pozdrav !
Vise ne mogu izdrzati, a da nesto ne napisem.... ;D
Zaista mi vise nista nije jasno?
Odradli smo kontest, prosao je rok za upis LOG-a, a nema CC-a (cross checking-a)??
Pa sve nas (natjecatelje) zanima gdje smo napravili gresku? Ali to treba cekati 30 dana ???
Cemu???
Vjerujem da ROBOT nije kriv ali sto se duze ceka sa "CC" to se vise podgrijava atmosfera nepovjerenja u konacne  rezultate jer svi sumnjaju da se nesto "preradjuje" , kategorije, veze, vrijeme..itd..?!
Cemu to?
Nakon isteka roka za prijavu LOG-a, ROBOT u 15-ak minuta obradi te veze i daje "CC", to bi bilo normalno u cijelom normalnom svijetu osim u 9A..??
Koliko bi tek trajalo da se u 9A obradjuje CQWW ili CQWPX... ;D ;D ;D

Jel se moze to sve malo ubrzati?

73
Mark


9a6c

E sad ??? ??? ???

Pa bio si u KV povjerenstvu, radiš ove konteste od stoljeća sedmog...Bio si tamo i kad je stari robot dobio pedalu u svrhu napretka...

Pravila kažu da se privremeni rezultati objavljuju u roku od 30 dana od završetka, prema tome za sada je sve u roku, ali znajući tko vodi igru i prisjetivši se neznanja i nesnalaženja iz neposredne prošlosti za nervozu i nepovjerenje si posve u pravu. Iako, skraćenje roka objavljivanja ne bi utjecalo na radnje sumnjiva porijekla koje si spomenuo, za koje želim vjerovati da ih nema, jer bi to bilo dno dna.

Ako se dobro sjećaš, prije smo čekali rezultate do zadnje minute ovih 30 dana, ali smo ih u idućoj sekundi imali i čini mi se da na njih nije bilo primjedbi ni u opsegu ni u naravi ovih kojih smo se naslušali u zadnjih par godina i u pravilu s tim nije bilo nikakvih problema.

A ovdje zapinje od prvog kontakta s robotom pa do kraja i to je činjenica koja se na žalost ne mijenja.


9A2VX

Danas imamo rezultate novog "kopanja" po logovima
Pojavio se ERR CALL !!
Naravno oni nepostojeći su obrisani !!

Citat:91IW    9A0KG    9A0P    9A0PRESKOCEN    9A1AA    9A1BGU    9A1BST    9A1CAL    9A1CAR    9A1CBB
 9A1CBS    9A1CFN    9A1CPB    9A1CPG    9A1CRR    9A1CRS    9A1CSB    9A1D    9A1DFD    9A1DFG
 9A1DL    9A1E    9A1EZA    9A1IW    9A1M    9A1MI    9A1MM    9A1TAL    9A1W    9A2BD
 9A2CW    9A2D    9A2EY    9A2GS    9A2KO    9A2MX    9A2MZX    9A2R    9A2SB    9A2UN
 9A2UV    9A2UVK    9A2VF    9A2VG    9A2VQ    9A2WA    9A2YF    9A2Z    9A2ZH    9A3BD
 9A3BDA    9A3BDD    9A3BDE    9A3BED    9A3BWW    9A3CAJ    9A3CDJ    9A3CGG    9A3CJW    9A3CT
 9A3CTK    9A3DF    9A3DGW    9A3DZG    9A3DZH    9A3DZK    9A3DZW    9A3EME    9A3EO    9A3IVA
 9A3JVA    9A3MA    9A3NI    9A3PM    9A3QB    9A3TY    9A4AA    9A4DGW    9A4FB    9A4KFF
 9A4MF    9A4NA    9A4R    9A4TO    9A4V    9A4W    9A4WT    9A5CPB    9A5CPG    9A5HZ
 9A5RPZ    9A5ST    9A5TIM    9A6C    9A6CI    9A6IVA    9A6JAP    9A6K    9A6M    9A6MF
 9A6V    9A6ZZ    9A7AA    9A7B    9A7BG    9A7BGU    9A7D    9A7DRI    9A7DZH    9A7JAP
 9A7JCY    9A7KFF    9A7PPD    9A7S    9A7T    9A7V    9A8DX    9A8RA    9A9C    9A9DX
 9A9I    9A9R    9A9RR    9AEBWW    9AEO    9AICFN    A7V         
                             
                           
9A0KG    9A0P    9A1BST    9A1CAL    9A1CFN    9A1CPB    9A1CRR    9A1CRS    9A1CSB    9A1D
 9A1DFG    9A1DL    9A1E    9A1IW    9A1MI    9A1MM    9A1W    9A2BD    9A2CW    9A2EY
 9A2GS    9A2KO    9A2MX    9A2R    9A2SB    9A2UN    9A2UV    9A2VG    9A2VQ    9A2WA
 9A2YF    9A2Z    9A2ZH    9A3BDE    9A3BWW    9A3CDJ    9A3CJW    9A3CTK    9A3DF    9A3DGW
 9A3DZH    9A3DZK    9A3EME    9A3EO    9A3IVA    9A3MA    9A3NI    9A3PM    9A3QB    9A3TY
 9A4AA    9A4FB    9A4MF    9A4NA    9A4R    9A4TO    9A4W    9A5CPG    9A5HZ    9A5RPZ
 9A5ST    9A5TIM    9A6C    9A6JAP    9A6K    9A6M    9A6V    9A6ZZ    9A7AA    9A7B
 9A7BGU    9A7DRI    9A7JCY    9A7KFF    9A7PPD    9A7S    9A7T    9A7V    9A8DX    9A8RA
 9A9C    9A9I    9A9R    9A9RR    ERR               

9a6c

A lipo san ja reka, dektiva i gotovo :D

Obzirom da je u pogonu cross-checking nije problem što nestaju ti klonovi, sad ostaje vidit kako će to izgledat kad se logovi objave, odnosno kako će se te veze penalizirat.

Ako ih ne bude u origigi cabrillo's, e onda će bit barufe ;)

Ti ćeš nas svakako na vrijeme izvijestiti o daljnjem razvoju događaja 8)

9A2VX

A svakako.
Sve dok su se takve stvari događale i ne pestanu se događati.
Tada ćemo svi odahnuti i baviti se kontestima a ne forumima...


9A2MI

#41
Da odgovorim Marku, da moglo bi ići brže. No problem je što sve radim sam. Problem je što sam ovaj put bio otsutan 6 dana baš u najkritičnijem trenutku. Ono malo posla što sam ostavio manageru, povjerenstvu (čitaj 9A4DC) nije odrađeno, čekalo se mene...
No moram ih pohvaliti. Željko je izvršio korekciju u logu 9a7v, dodao je fiktivnu vezu koja je nedostajala i radi toga je robot odbio upload. Nakon toga je izvršio upload i time su svi problemi glede uploada 9a7v loga riješeni. Naknadno sam samo poništio tu vezu br.70 upisavši "ERR" u Call stupac.

Nadalje sve promjene koje pratite u statistici (pozivne oznake u natjecanju) rezultat su CC-a i mojih intervencija.

Nakon izvršenog CC-a ima 195 grešaka koje je robot pronašao, a ja sam za sada unio 13 korekcija.
Mislim da bi se sada moglo pustiti privremene rezultate kako ih ja zovem tj. Prijavljeni rezultati + UBN
kako je službeni naziv.

Na potezu je Povjerenstvo.

73 de Miljenko 9a2mi

9A4OE

E – više operatora (sve klupske postaje su obavezno u ovoj kategoriji)
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

9A3TY

Citat: 9a6c  u 14. Svibanj 2016, 10:28:25
Ako ih ne bude u origigi cabrillo's, e onda će bit barufe ;)

A kako to misliš ustanoviti / dokazati? Zar si zaboravija da se origigi datoteke NE ČUVAJU !!!

Citat: 9a2mi  u 14. Svibanj 2016, 13:58:11
Nakon izvršenog CC-a ima 195 grešaka koje je robot pronašao, a ja sam za sada unio 13 korekcija.
Mislim da bi se sada moglo pustiti privremene rezultate kako ih ja zovem tj. Prijavljeni rezultati + UBN
kako je službeni naziv.

Znao sam da nešto krivo kužim. Dakle "prijavljeno" znači ono što ljudi prijave + izmjene.
Što ćeš, čovjek se uči dok je živ.

Još da se negdje lijepo navede popis svih izmjena pa da svi sve lijepo vide tj. da bude kako se ono kaže - transparentno.


73 de Ivo, 9A3TY

9a6c

Citat: 9a2mi  u 14. Svibanj 2016, 13:58:11
No moram ih pohvaliti. Željko je izvršio korekciju u logu 9a7v, dodao je fiktivnu vezu koja je nedostajala i radi toga je robot odbio upload. Nakon toga je izvršio upload i time su svi problemi glede uploada 9a7v loga riješeni. Naknadno sam samo poništio tu vezu br.70 upisavši "ERR" u Call stupac.

Nadalje sve promjene koje pratite u statistici (pozivne oznake u natjecanju) rezultat su CC-a i mojih intervencija.


Jesam li ja lud ili je Miljenko upravo diskvalificirao cijeli contest ??? ???

Jel' moguće da se samo meni čini da je ovo ludilo doseglo vrhunac? Ili ima još ??? ???

Pa zašto uopće i radimo u contestu kad nam robot mehaničar može otpisivati i dopisivati što ga je volja po logovima,  primati logove gdje i kako je njega volja iako nisu korektno formiranog formata i još onda o tom nonšalantno izvijestiti svekoliki puk radioamaterski u Hrvata ??? ???

Pa Majstore, što meni nisi lijepo upisao desetak veza koliko mi fali da prestignem onog lopova 9A4W koji za razliku od mene sve što mu treba napravi na bandu u vrijeme trajanja contesta? Kog vraga ja kradem i lažem kad imam tebe koji to lijepo odradiš kako bog i robot zapovijedaju i nikom ništa ??? ???

Citat: 9a2mi  u 14. Svibanj 2016, 13:58:11
Mislim da bi se sada moglo pustiti privremene rezultate kako ih ja zovem tj. Prijavljeni rezultati + UBN
kako je službeni naziv.


Majstore, privremeni rezultati su službeni naziv ove faze objave po Općim pravilima, a ne ovo što ti govoriš >:( :o ::) :-\

Citat: 9a3ty  u 14. Svibanj 2016, 15:01:41

A kako to misliš ustanoviti / dokazati? Zar si zaboravija da se origigi datoteke NE ČUVAJU !!!


A šta ja imam brale dokazivat kad je robot sve lipo isprinta, a Zvone copipejsta pa se vidi kakva smo sve sranja prijavili kroz cabrillo i kad se logovi objave lipo pogledamo logove da vidimo te čudne pojavei ako ih nema, eto...

Pa ako nema 9AICFN, znači da je to neko pretvorio u 9a1cfn ida je sranje kompletno.

Smi li se reć sranje na glas? Ili je to dozvoljeno raditi samo u backgroundu ???

A Zdenko, rane ti ljute, našto si srozao ovaj jadni savez, ovo je čisti horror...