• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

HRK-ljuš 2016, HF robot i ost.

Autor 9A3TY, 15. Travanj 2016, 13:01:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9a6c

Citat: 9a4oe  u 14. Svibanj 2016, 14:26:45
E – više operatora (sve klupske postaje su obavezno u ovoj kategoriji)

Miljenko majstore, na ovo se misli:

2.     9A1DFG/QRP/P    2400     51      2016-05-02 00:35     9A1DFG     QRP     A     A

Ono, kad već bez obaveze petljaš po logovima, ajde mrdni i ovo pa stavi pravu stvar na pravo mjesto...

9A2MI

#46
Opet ste sve krivo shvatili. Ništa ja ne petljam po logovima, nego ispravljam pogrešne odluke robota. Ono što nestaju neke pozivne oznake u statistici događa se ne zato što sam ih ja navodno promijenio nego zato što im je robot dodijelio 0 ili negativne bodove.
U toj statistici se ispisuju samo ispravni znakovi tj. oni koji imaju više od 0 (nula) bodova.
To ćete sve moći vidjeti kada se objave privremeni rezultati. Po vašoj želji objaviti ću i sve admin zahvate kako ih ja zovem tj. petljanje kako ih vi zovete.

Ovo s 9A1DFG/QRP/P nisam shvatio a nije ni moj posao. Za to je nadležan 9A4DC, Povjerenstvo. Čim primim njegov/njihov zahtjev za promjenom kategorije ili nešto drugo, učiniti ću to. Iako 9A4DC ima administrativne ovlasti da to sam ažurira. I da, kategorije je trebalo ispraviti još prije dadlinea a svakako dok sam ja još bio izvan 9A. No očito je da su članovi Povjerenstva ljudi koji imaju i neke druge važnije obaveze.

73 de Miljenko 9a2mi

9a6c

Ma znam da nisi...DFG je klub iz Siska (nije mali Ljubo iz vica...)...

Sad si me malo zbunio - kaki je to robot koji donosi pogrešne odluke, odnosno kako je moguće da ih uopće donosi? Ja sam uvijek mislio da su ti roboti glupe naprave koje rade ono što im se kaže, a ovaj naš izgleda i misli i onda čini p....zdarije...

Ako je to istina, onda mi nije žaj šta smo se riješili onog glupog Krešinog robota koji nije ni razumija ni k...ca, ka pravi tukac probrlja bi logove, opalija penale i punte i eto rezultata.

Puno smo napredovali, svaka čast. S umjetnom intelginecijom pari mi se do umjetnih rezultata...

Aj da mi neko objasni kako se vraća izgubljeno povjerenje ???

Miljenko lave, znan da nema zla u tebi, ali brale poslušaj me i okani se foruma i pusti Careve, Pilate i ostale da se privrću na gradelama, ne triba ti to...

Višak točkica ima uporište u faktu da teška ruka HRS-a trenutno udara po F1 na 80 m pa se nadam da će točkice priživit bar do sutra ka dmu ferma smjena :P A opet, nisan ništa grubio reka ::)


9A2MI

Ah da, zaboravio sam spomenuti da sam se prvi put okušao, radeći u ovom kontestu za svoj klub 9A1BIJ pod znakom 9A1W. Radio sam CW a Tom 9A7PLT PH.
Kako sam prijavio loš rezultat (nisam dobar telegrafist), sada radim na tome da robot moj klub pomakne sa 14. mjesta na 1.
Pa za koga bi trebao robot to napraviti ako ne za 9A1BIJ.

Valjda se u tome slažemo....
73 de Miljenko 9a2mi

9a6c

9A1W je bio osvježenje i iznenađenje, ali to što pišeš samo je tebi palo na pamet.

Nemoj ovu raspravu doživljavati osobno...

I drugi put se javi svima :D

9A6WW

Citat:da moglo bi ići brže. No problem je što sve radim sam.

A ja naivac mislio da to radi program... ova diskusija me (kao programera) zabavlja. Vjerojatno ne bi da sam poslao log...

Citat:... ispravljam pogrešne odluke robota.

I ovo je zabavno. Još nisam čuo da se popravlja lista koju je dao program a ne program ili njegov setup.

I na kraju, ispravljati poslani log je apsolutno nedopustivo, pogotovo za tehničko osoblje.

A mijenjati kategoriju nakon objave rang liste još gore... super, ako mi se rezultat u kategoriji koju sam krivo "ošacao" ne sviđa, prelazim o drugu gdje se moja konkurencija nije poslala log.

Nakon svega ovog što tu čitam diskusija o propozicijama i odlukama komisija je glupo promašena. Sve je neregularno na daleko nižem nivou, zaprimanju (i po potrebi editiranju) logova.

GL takmičari.


9A3IV

nemam antenu za 80m pa ne radim na tom opsegu. ne koristim ni logove na kompu. Ali možda ću biti vrijedan pa napraviti nekakvu žicu pa i naučiti neki log program. a kako sam loš telegrafist a još očajnije čujem ssb log će mi bit sigurno pun grešaka. Poslat ću ga takvog. Ako netko promijeni i slovo u mom logu koji sam poslao sve ću diretno pslati na sud. I prgramra i pojerenstv i izvrsni obor
SVE ILI NIŠTA

9a6c

Zove me jutros najranije prika iz Slavonije i govori - pazi, nemoj da ti se te točkice obiju o glavu, još malo pa završava šihta na 80 m i onda bi moglo bit svega... Nisan nego poklopija, a eno još jednoga, ista meta isto odstojanje...nisan heroj, nisan prvoborac, evo, povlačin sve toškice prije istočkane, ali mi svejedno nije jasno ko je ovde lud, a ko zbunjen ::)
Na kraju će najnormalniji ispast oni koji zaobilaze i ove conteste i ove teme na forumu :o

9A4DC

Vrlo brzinski da nešto pojasnimo Miljenko!
Niti član Povjerenstva niti KV manager NEMAJU NIKAKVO PRAVO IZMJENA PO ORIGINALNIM PRIJAVAMA NATJECATELJA, UNOSIMA UPLOADA ISL.
Povjerenstvo (i njegovi članovi) imaju administrativno pravo pregleda SVEGA što je netko napisao il poslao i upozorit na pogreške, donijeti pismenu Odluku i izdati nalog robot mestru da nesto izmijeni u skladu s propozicijama isl AL NIKAKO ne smiju sami dirati original bez pismenog traga!
Točka.
Ako je 9A2R poslao log umjesto 9A7V to je učinio na potpuno isti način kao što sam ja uploadao log za 9A3EO.
(Na isti način i Gogo može prepisati i uploadat log za 9A/VP2M/M jer ga je kolega to zamolio).
Način na koji je Željko obradio nepostojeći tj preskočeni redni broj je potpuno isti način na koji su neki moji susjedi (informatički inženjeri) obradili svoj problem preskočenog rednog broja!I tebe upozorili na to.A ti si to riješio na funkcionalan način!
Točka.
Glede ovoga, mislim da će se ili morati mijenjati Propozicije na način da se ne dozvoli SO2T način rada u domačim natjecanjima ili mijenjati algoritme robota na način da razumije što je to "rezerviran redni broj a onda preskočen" u ovakvom načinu rada, I to uvaži.I to prije KJ 2016. Al to je posebna tema.
Točka.
Napomena: U skladu s propozicijama dužnost ili KV managera ili robot meštra je da zaprimljeni log na mail u elektronskom obliku koji nije natjecatelj mogao poslati, a proslijedio im je mail u roku (prije deadlinea) uploadaju na normalan način nakon što otklone greške u postavkama koje natjecatelj nije mogao ili znao otkloniti.
Napomena 2 tj moje osobno mišljenje: Ovo je zamisljeno u duhu ham spirita, a ham spirit pretpostavlja da će i svi ostali radioamateri postupit na isti način i pomoć nakon natjecanja bilo kome da objavi svoje rezultate pa makar im bio direktna konkurencija. Ko misli suprotno ovome, ok ne smijem o tome, ne bi bilo kulturno.
Napomena 3: U skladu s Propozicijama, dužnost Povjerenstva (pojedinačno ili svi skupa) je da zaprimljene "papirne" logove (može i jpeg fotka takvog loga) pretvore u robotu razumljiv format i proslijedu robot mestru (i nakon deadlinea) da ih uploada u robota kao check log! Osobno zahvaljujem robot mestru Miljenku na pomoći oko prepisivanja ovakvih logova.
Napomena 4: Točno je, ne mogu biti nonstop online i pri računalu da u realnom vremenu reagiram (emailom il pozivom članovima Povjerenstva il robot mestru) na sve uočene probleme (što uključuje i sve vaše hvale vrijedne postove na forumu koje pratim i uvažavam), jer nisam zaposlenik HRSa nit KV Povjerenstva i nemam nikavu naknadu za to, a kako nisam u nikakvoj mirovini to moram minimum 10 sati dnevno radnim danom radit poslove koji nisu u direktnoj vezi s radioamaterizmom kako bih imaio novčanih sredstava za sebe i bavljenje radioamaterizmom (što uključuje i rad u Povjerenstvu). Pretpostavljam da Vam je to razumljivo
Točka, idem se pripremat za sutrašnji QRL
VY 73 TO ALL
9A4DC

9a6c

Damire,

Malo mi je ka nezgodno da članovi povjerenstva interveniraju po dnevnicima prije uploada, da izvineš...bez obzira na ham spirit i dobre namjere...

I moj je log stigao s emajl adrese od 9A4W, jer mi je za identičan cabrillo robot dao pedalu, ali 9A4W nije član KV povjerenstva.
Da ne velim kako smo svojedobno nas nekoliko prepisivali tuđe logove i onda ih u dogovoru s sudionicima natjecanja ubacivali na robot ili slali njima natrag da ih sami uploadaju, to se ne sjećam, ali - mi nismo bili članovi Povjerenstva...
To je bio prije izuma DXloga kad smo se svakako snalazili u kreaciji cbr  formata.

Kakve su to greške u postavkama koje natjecatelj sam nije znao ukloniti pa robot neće primiti cabrillo? Prije bih rekao da je problem u robotu koji nije susretljiv prema nekim browserima s kojih dolaze cabrillo formati...S.E.O...

Malo sam pogledao pravila igre pa nisam naletio na obavezu KV managera i robotičara da obrađuju i ubacuju tuđe logove na robot, ali godina&dioptrija čine svoje, sve je moguće...

A ovo rezerviranje brojeva u kategoriji SO, svaka čast...i na potrebi da se u ovom kupu radi INBAND..

GL na poslu...ja ga nemam i volio bi imat manje vremena za razbijanje glave oko gluposti...ali eto...



9A2VX

1. Bravo, Damire. Skužio si što ne valja, ali i sam kažeš da to radiš (ti, Miljenko, Željko itd.).
Citat:Vrlo brzinski da nešto pojasnimo Miljenko!
Niti član Povjerenstva niti KV manager NEMAJU NIKAKVO PRAVO IZMJENA PO ORIGINALNIM PRIJAVAMA NATJECATELJA, UNOSIMA UPLOADA ISL.
2. U Općim pravilima a i posebnim, nigdje se ne spominje papiranti log. Spominje se log koji dođe nakon dedlajna, da će biti samo check log.
U 9ACW se spominje, ali o tom kontestu sada ne govorimo.
3. Ajde sad mi objasni kako možeš normalno raditi u kategoriji SO sa 2 TX . Svaka čast!
Citat:Propozicije na način da se ne dozvoli SO2T način rada u domačim natjecanjima ili mijenjati algoritme
Lijeva ruka lijevi TX, desna desni ili svi imamo FT1000 MP ili Kenwood 990 sa dva prijemnika, ali ne dva TX! Pa jest mnogi imaju dva vfoa ali to nije 2TX. To mogu eventualno klupski ili multi, ali tada to nije 9a3TY SO već 9A3TY Multi op. Evo gdje se muti!
4. Jedno je pomoći oko loga, a drugo je prepravljati ga, dobacivati ERR itd, jer je to "peglanje" To su 2* ili 3* kazneni bodovi, jer radi SO s dva predajnika ili nije primio CALL pa će biti Error na "majke mi"  a Damir ili Željko će napraviti da nemam kaznenih bodova. i TOČKA kako ti to kažeš...
5. Takav papirni log se ne bi smio učitavati u robota, već samo eventualno vizualno usporediti sa spornom vezom ako postoji...Zašto? jednostavno, jer čovjek ima svoj rukopis i može reći da mu je komisija namjerno ispravljala log, a drugi da ste namještali njegov log prema svojim željama  ;D  ;D Prema tome OKANI se unosa papirnatih logova.
Jedan log ti neće donijeti "slavni vijenac " oko glave. Pomogni mu da sam napiše log u kompu...


9A1AA

Ja ću samo reći ovo na Damirove izjave o slobodnom vremenu za "potrebe obrade logova za i umjesto robota"
Kalendar natjecanja je poznat pa si i manager i članovi Povjrenstva i Robot admin mogu unaprijed planirati godišnje odmore za termine kada treba (nakon contesta) udarnički zapeti i dan i noć raditi na izradi rezultata  ::) Strašno i prestrašnooooo

Ovo stvarno prevazilazi sve granice i dovodi nas u Zonu sumraka......no tako to obično biva kada nam nešto što je odlično radilo ne valja.
Sva sreća pa manadat ovog Povjerenstva završava sa mandatom Izvršnog odbora ove jeseni.
Ako bude sreće možda neće morati uzimati godišnje odmore za obradu logova za Kup Jadrana.

I pošto je tema HRK-ljuš 2016 reći ću samo da jedva čekam open logove jer ovoga puta ću, za razliku od Zimskog kupa, ipak to malo bolje pogledati i naravno (ipak sam ja 50% Zagorac) ovoga puta se budem žalili...sigurno....

73, Ivo 9A1AA

9A3TY

Na temelju čega je netko iz moje izjave "Naime, tek se učim raditi sa dva prijemnika" zaključio da sam radio SO2T nemam pojma.
Na temelju čega je netko zaključio sa sam radio inband nemam pojma.
Na temelju čega nešto što nije zabranjeno nije dozvoljeno nemam pojma.
Na temelju čega je Miljenko naredio robotu da ne zaprimi log u kojem ima preskočenih rednih brojeva nemam pojma.
Na temelju čega je Miljenkov ERR bolji način označavanja preskočenog rednog broja od 9A0PRESKOCEN nemam pojma.
Gdje u pravilima piše da nije dozvoljeno preskočiti redni broj nemam pojma.
Gdje u pravilima piše da se preskočeni redni broj upisuje u cabrillo sa pozivnom oznakom ERR nemam pojma.
Kome smeta moj osrednji rezultat nemam pojma.
Zašto se ne objavljuju prijavljeni rezultati (s logovima točno onakvima kakvi su poslani), neslužbeni rezultati (podaci izmjenjeni od KV povjerenstva uz obrazloženje) i službeni rezultati (nakon žalbenog roka) nemam pojma.
Zašto se dozvoljava da u službenim rezultatima ima grešaka iako se na propuste u kontroli upozorilo nemam pojma.
Da li ću raditi u sljedećem domaćem natjecanju nemam pojma.
73 de Ivo, 9A3TY

9A2MI

#58
Tri veze koje sam neovlašteno prepravio u ERR, vratio sam u originalan upis.
Sada ima ukupno 195 grešaka i 12 mojih intervencija. (intervencije su izvan originalnog loga natjecatelja)

Detalji intervencija su u privitku u obliku slike.
73 de Miljenko 9a2mi

9A2MI

#59
Zabranio sam upload sa preskočenim i duplim brojevima jer je 9a5tim radi takve greške (obrisao je prvih 5 veza) izbačen iz poretka te mu je log završio u Check logovima.
Ne slažem se sa takvom odlukom Povjerenstva. Jedino što je u mojoj moći za sada, je da spriječim kako se slična pogreška/nepravda ne bi ponovila.
Ponavljam, nisam u stanju isprogramirati robota za sve nebuloze koje se mogu dogoditi kod loger programa.
Za logove koji imaju problem ostavljam mogućnost natjecateljima da koriste moju pomoć za upload istih.
Smatram da je previše truda uloženo u natjecanje da bi se plasman bilo kojem natjecatelju poremetio samo radi pogrešnih nekoliko "klikova".
Nadalje smatram da natjecatelj ima pravo svoj log "fabricirati" nebrojeno puta prije samog uploada.
Uvjet je da u tom fabriciranju (ispravljanju) ne koristi nedozvoljene podatke. Nedozvoljeni podaci su i podaci s robota.
Kako ti podaci nisu dostupni za vrijeme upload perioda a i neko vrijeme poslije, ne vidim razloga zašto ne bi mogao upozoriti natjecatelja o grešci i dati mu vremena da grešku ispravi, naravno, koristeći se samo s dozvoljenim podacima. To su podaci iz njegovog logera, koji nekom čudom nisu uspjeli doći do robota na ispravan način.

Na primjer: natjecatelj snimi svoje natjecanje. Složit ćete se sa mnom da je to potpuno legalno i čak poželjno. Nakon natjecanja, presluša svoju snimku i unese ispravke u log te izvrši upload. Sve OK.

2. Primjer: Natjecatelj završi natjecanje, napravi nekoliko "klika" u svojem logeru, izvrši upload, robot prihvati log i sve je ok.
E nije OK. Zašto? Robot je obavijestio natjecatelja o primitku loga, brojem veza i kategorijama koje je odabrao. No nije rekao koliko bodova je obračunao za taj log. Naravno to i nije mogao jer još nije pokrenut CC.
Sada ja pristupam robotu i radim CC. Gledam i čudim se! Zašto jedna stanica ima 0 (nula) bodova!?
Nakon što se sjetim pogledati u log natjecatelja shvatim u ćemu je greška.
Log je zaprimljen bez i jedne primljene oznake. Naravno da je to greška natjecatelja, nije gledao sve redove veza koje mu je robot pokazao prije nego klikne na "Pošalji". Ali radi se o samo jednom ili nekoliko klika.
Kakav bi ja to bio radioamater da kažem, e pa drugi put bolje gledaj. Ja drugačije shvaćam hamspirit.
Uopće ne gledam o kome se radi, u kojoj je kategoriji, na kojem mjestu bi završio, jel možda bolji od mene ili nekog drugog.
To me uopće ne zanima. Natjecatelj se je natjecao i naša dužnost je njegov log na ispravan način dovesti do robota koji će mu na pošten način obračunati bodove kao i svim ostalim natjecateljima. I kako kaže 9A4DC, Točka.

Još da spomenem, u nekim natjecanjima oznaka (distrikt/množitelj) može biti prazna, pa zato nije odbijen upload.
Još jednom, nemoguće je predvidjeti sve greške koje se mogu dogoditi a pogotovo ih unaprijed spriječiti. Ali se može legalno pomoći jer cilj nam je omasoviti natjecanja i čestitati pobjednicima na uspjehu.
73 de Miljenko 9a2mi