• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

Kup Jadrana 2014

Autor 9A2VX, 25. Rujan 2014, 18:31:53

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

9A4OE

#90
Nisam spominjao nikakve kolbuke, napisao sam da ne postoji javno dostupan registar pozivnih oznaka iz kojeg bi se vidjela pripadnost matičnom RK, za tako nešto nisu potrebna nikavi osobni podaci, stvar je dobre volje tajništva saveza da to uradi, pošto volje nema ....

Zanimljivost iz povijesti takmičenja Kup jadrana:
- prvi put je organizirano 1982 godine
- organizator je bio Savez radioklubova Zajednice općina Split
- radioklubu Šibenik je pripala počasna dužnost da prvi provede takmičenje u organizacijskom dijelu, obrada dnevnika takmičenja i rezultata
- pokrovitelj takmičenja ondašnja vpo

Dali postoji snaga u HRS-u da kao pokrovitelja takmičenja pridobije Hrvatsku ratnu mornaricu i da se organizira u novom terminu na dan HRM-a tj. najbliži vikend koji predhodi tom datumu u 09. mjesecu?
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

9A1IW

#91
Citat: 9a6ww  u 23. Listopad 2014, 16:09:30
Pozdrav, odoh ja na VHF (i više).

Slazem se sa svim napisanim. U prethodnoj raspravi ovog tipa smo zakljucili da se ocito ne radi o takmicenjima, vec o takmicarima. Na UKV-u stvari redovito stimaju, čak i među onim "CBjašima" na FM-u.  ;)

I onda vele znalci da je ukidanje telegrafije degradiralo kvalitet operatora.
Pa bas ove sijede glave vecinom muljaju, sve redom "A" kategorije jos iz vremena ex YU sa polozenim CW dijelom ispita.  ;D
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9a6c

Citat: 9a4oe  u 23. Listopad 2014, 16:14:19
Nisam spominjao nikakve kolbuke, napisao sam da ne postoji javno dostupan registar pozivnih oznaka iz kojeg bi se vidjela pripadnost matičnom RK, za tako nešto nisu potrebna nikavi osobni podaci, stvar je dobre volje tajništva saveza da to uradi, pošto volje nema ....

Zanimljivost iz povijesti takmičenja Kup jadrana:
- prvi put je organizirano 1982 godine
- organizator je bio Savez radioklubova Zajednice općina Split
- radioklubu Šibenik je pripala počasna dužnost da prvi provede takmičenje u organizacijskom dijelu, obrada dnevnika takmičenja i rezultata
- pokrovitelj takmičenja ondašnja vpo

Dali postoji snaga u HRS-u da kao pokrovitelja takmičenja pridobije Hrvatsku ratnu mornaricu i da se organizira u novom terminu na dan HRM-a tj. najbliži vikend koji predhodi tom datumu u 09. mjesecu?

Mala nadopuna - KJ je prvi put organiziran 1972 od Radiokluba MARJAN u povodu Dana mornarice. trajao je 7 dana, radilo se puno veza i bilo je za ono vrijeme puno i DQ.

S pozicije predsjednika SRK ZOS pokrenuo sam njegovu ponovnu organizaciju koje se prihvatio Radioklub Šibenik. Nagrade su bile u duhu vremena i pokrovitelja - slika u prilogu ;D

Ponovno pokretanje KJ sam predložio predsjedniku HRS Peri 9A6A i za koju godinu eto ga...ali bez povezivanja s bilo kakvim datumima novijeg vremena.
Jednako je prošao i moj prijedlog za uvođenje trećeg kupa koji je postao Zimski, ali to nimalo ne umanjuje njihovu vrijednost.

Normalno, bez Superkupa sve bi bilo dosadno pa je tako i to prošlo ;)

Obzirom kakva je situacija u zemlji, mislim da bi možebitni pokrovitelji bili više deklarativnog nego realnog karaktera, na žalost. Dobro je i ovako...

9A2MI

Pozdrav
Pola kopnenih stanica je izvršilo upload loga sa pogrešnim podacima u stupcu Send-ex2.
Bio je redni broj umjesto "" (prazno ili "--").
To je rezultiralo pogrešnim množiteljima.
Ispravio sam to.
Molim provjerite sada bodove i množitelje te dajte nove primjedbe.

73
Miljenko 9a2mi
73 de Miljenko 9a2mi

9a6c

Evo da provjetrim malo kosture iz ormara :D

Ozirom da je u radu našeg KV managera dosta toga nejasno, nerazumljivo i tzeško dokučivo, a da je kratka povijest pokazal da se ni organizator preko nejga ne drži vlastitih pravila natjecanja, o rokovima itd d ane pričam, ja sam lijepo jutro poslao KV povjerenstvu  žalbu na rezultate natjecanja. Pri tom sam se bavio samo sobom, jer bi s e uprotivnom trebao baviti svim pristiglim logovima, a to je njgvo posao, ne moj.

Ukratko, po meni sam trebao izgubiti 23 boda a ne 29 koliko mi je oduzeto, pri čemu je robot prikazao samo 16 ???

Da stvar bude još veselija, na robotu sam zaradio jedan množitelj :o

Konačna razlika po meni nije velika, samo 10 bodova, što nije ni bitno, jer je veliko pitanje kako su prošli svi ostali, a što automatski unosi sumnju u  konačan ishod.

Stoga pozivam sve da bez zadrške i fige u džepu pogledaju svoje rezultate i  prekontroliraju stanje i primjedbe pošalju povjerenstvu, da se ljudi ne osjete zapostavljenima :P

9A1IW

Ja bih sad ponovo stao u Željkovu odbranu, no to bi moglo rezultirati ponovnim kažnjavanjem, mojom ponovnom žalbom i ponovnim manevrom "vrhuške" koja uvijek pogubi ili pobriše materijalne dokaze koji žalbu potvrđuju. Stoga se iz navedenih razloga suzdržavam od suprotstavljanja.  8)

Samo ću reći da je ovo prvi KJ za novi robot i da je normalno da se stvari trebaju uhodati. U svakom slučaju, to je cijena napretka. I ovakav nesavršen robot je bolji od prethodnog, a nadam se da je i jeftiniji.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A3TY

Citat: 9A1IW  u 03. Studeni 2014, 23:04:17
I ovakav nesavršen robot je bolji od prethodnog

A argumenti za ovakvu tvrdnju su .... ??
73 de Ivo, 9A3TY

9A1IW

Pa pogledaj ga. Rang-listu vidim odmah, unificiran je izgled i nacin uploada logova kakav je za UKV takmicenja, jednostavniji za upotrebu, laksi za pregled...
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9a6c

Kad malo bolje razmislim - Boris je potpuno u pravu.

Sad se kao i na UKV robotu odmah vide prijavljeni rezultati što pridonosi sveopćoj transparentnosti i omogućava neodlučnima da taktiziraju od zadnjeg časa i odaberu kategoriju koja im iz nekog razloga više odgovara.

Upload logovaje kudikamo jednostavniji i lakši, osobito ako se uradi nekoliko puta bez uspjeha za razliku od bivšeg robota koji bi ti samo poslao potvrdu prijema. Ovaj ima puno više smisla za humor pa ti samo objavi da je filek koji si mu htio podvaliti "not cabrillo" (vidi sliku u privitku).

Naravno, osim pravilnog cabrillo formata koji očito svi programi , a osobito oni koje preporuča sam oganizator, treba imati i preglednik kojeg organizator , doduše, ne preporuča i na sudionicima je da sami prošire horizonte u tom pogledu kako bi im operacija uspjela i rejting robota ostao intact.

Upotreba robota s ove strane zbilja je jednostavnija i lakši je za pregled, jedino još nisam utvrdio u čemu je ta skoro nepodnošljiva lakoća o kojoj se priča u odnosu na ono prije.

Odgovor zna samo vjetar, možda i Milan Kundera, ko zna ::)

S druge strane, valja bit iskren pa priznat - ovaj robot je puno narodskiji, bliži ljudima. Onaj prije bi samo oduzimao, ali ovaj, bogami, i daje. Kako se zna reći ovih dana - krao je, krao, ali je i nama dao 8)

Inače Boris, ovo mu i nije baš prvi Kup Jadrana, ali taj mali propust toleriram. Ono što mi baš i nije sjelo je što su Opća pravila KV natjecanja ista za sve Kupove, a individualne razlike među njima toliko male da zbilja nije trebalo tri puta trokirat da se vidi u čemu je finta.

Jedino s čim se bezrezervno slažem s tobom - napredak je očit i zbilja nema te cijenu koju ne bismo trebali platiti za to. Kad malo bolje pogledam, nismo ni onu jednu godinu dana trebali onako masno plaćati korištenje starog robota, nego sve od reda.

Ako sad neko posli ovog svega pomisli - pa ovaj nije skroz svoj - u pravu je :-*

9A1AA

Nastavak rasprave koja je prešla okvire teme iz naslova možete pratiti u novoj temi "KV natjecanja u organizaciji HRS-a".
73, Ivo 9A1AA

9A1IW

Koliko se sjecam, ovaj problem sa lsike se pojavio odmah na pocetku, taman nakon takmicenja, to je brzo rijeseno. Ako ti se to dogadjalo kasnije, ocito si slao krivi file. Mozda swap file od Windowsa ili nesto.  ;D
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A5K

Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 17:57:41
Koliko se sjecam, ovaj problem sa lsike se pojavio odmah na pocetku, taman nakon takmicenja, to je brzo rijeseno.

Da, da... možeš si misliti...  ;D.. i onda je svizac zamotao čokoloadu, jel tako?

9A1IW

Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 20:57:19
Da, da... možeš si misliti...  ;D.. i onda je svizac zamotao čokoloadu, jel tako?

Bar je rijeseno. Tvoj loger se rusi i dan-danas  8)
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A5K

Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 21:43:43
Bar je rijeseno. Tvoj loger se rusi i dan-danas  8)

Da, baš je... možeš si misliti...

Moj loger mene veseli... i još gotovo 2.000 onih koji su ga downloadali... tebi smeta? Nitko te ne tjera, imaš drugih koliko te volja..  :P

9A1IW

Ne smeta me, zašto bi me smetao? Koristim N1MM jer mi odgovara, preporučim ga i drugima i to je OK. Velika mu je prednost i u tome što nema onih 25EUR za licencu  ;)
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris