Autor Tema: Cijene polovnih postaja  (Posjeta: 1375 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3IV

• Master in Training
Cijene polovnih postaja
« u: 27. Srpanj 2020, 17:58:06 »
Kao prvo, da kazem kako svatko moze i smije za svoju robu traziti koliko zeli. I da svatko moze ali nemora pristati na tu cijenu. Tako da mozda ovo nema smisla pitati.

Sve cijene su na njuskalu tako da nemoram davati linkove. FT4x, yaesu duobander, novi je 70 eura. Po njuskalu se prodaju 2m postaje stare 20 ili 30 godina bez subtona sa losom baterijom po 60 ili cak 70 eura. Ima li to smisla? Po cemu prodavaci smatraju da je njihova cijena realna?

FT891 je 690 eura. FT450 koji euro manje. Da, to je poprilicno. Ali, da li ft277 vrijedi 300 eura? Ili atlas210 200? Kad usporedimo sto nudi jedan a sto drugi dobivam bar 5 puta vise sa novim uređajem u usporedbi sa ft277 ili 10 puta vise u usporedbi sa atlas210. Po cemu prodavaci smatraju da je njihova cijena realna? Po kojem kriteriju formiraju cijenu?

Offline 9A7BCP

• Average Member
Odg: Cijene polovnih postaja
« Odgovori #1 u: 27. Srpanj 2020, 20:40:27 »
Potvrđujem tvoju prvu , drugu , a naručito hvalim tvoju treću rečenicu posta . Zbirno bi bilo : Veži konja kako gazda kaže i svaka roba ima kupca .
« Zadnja izmjena: 27. Srpanj 2020, 20:42:56 od 9A7BCP »

Offline 9A5CB

• Junior Member
  • **
« Odgovori #2 u: 27. Srpanj 2020, 21:57:19 »
Pozdrav!

Tablica prosjecnih cijena RA uredaja,  koju je izradio jedan talijanski kolega,
iz 2018 godine je.

73,9a5cb,Zvonimir

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #3 u: 27. Srpanj 2020, 23:04:05 »
Zanima me od kud izvlaci te cijene? Sa ebay? Upisite tr9000. Ima ih u japanu za 350 dolara. Plus postarina. Za 20 posto vise dobijes novog ft818. Ne zanima me italija. Jos uvijek zivim u Hrvatskoj i primam kuna koliko primam. Za one koji jos uvijek eade.

Dj120 na njuskalu 420kn. Star 30 godina, sa baterijom koja drzi pola sata. Za 30 eura vise (cca 220kn, ukljucena postarina) kupis iz graca novog ft4x. Duobander, nova baterija, subton. Upali i radi. FT4v, 2m samo, jos nesto jeftiniji. Kad kupujem, kupujem radio postaju. I gledam sto dobijem za svoje novce. Racunam sto dobijem za ulozenu kunu. Pa, necu kupiti dj120. Kupit cu ft4x. Necu se plakati po forumu da nemogu kroz repetitor jer imam postaju bez subtona i zahtjevati da se iskljuci. Sve sto mi na analognom vokcu treba on ima. Plus jos fm radio.

Slicna stvar i sa hf postajama. Cijene jesu visoke ali kad usporedim sto dobijem (a dobijem glanc novu postaju sa garancijom) a sto dobijem za duplo manje novaca u nekoj polovnoj postaji NE isplati mi se kupovati polovno.

Uostalom, vidi se na njuskalu. Oglas se ponavlja po dvije, tri godine. I ne prodaje se

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #4 u: 28. Srpanj 2020, 08:38:03 »
Onome koji prodaje uvijek je prejeftino a onome koji kupuje uvijek je preskupo.

Kažu da nešto vrijedi onoliko koliko je netko voljan platiti za to.

Često zbroj vrijednosti dijelova premašuje vrijednost cjeline.

Ponekad je staro po nečem bolje od novoga (npr. osobno se uvjerio da TR-9130 ima bolji prijem od TS-2000) pa ako ti to nešto baš treba spreman si dati i koju kunu više.

Velikoj većini vlasnika uporabna vrijednost nečega je veća nego tržišna.

Osobno, prije bih poklonio svoje uređaje (TS440, FT225RD) nekom mladom amateru za kojeg bi se uvjerio da se "navukao" nego ih prodao za 100kn (a samo filteri u TS440 vrijede puno puno više).

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #5 u: 28. Srpanj 2020, 08:52:41 »
Ima nesto u tome sto si rekao kako nebi prodao nesto za 1000kn. Vjerojatno velika vecina tako razmislja. I sto je posljedica? Stotine postaja stoje po ormarima i kvare se zbog stajanja. Nitko ih ne koristi. Vlasnik najmanje. I nema cak ni tih 1000kn od njih. Meni je tuzno da postaja stoji a ne tece struja kroz nju. Ne radi ono za sto je napravljena

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #6 u: 30. Srpanj 2020, 09:37:16 »
Razmisljao sam malo i za sebe mislim da ako mi postaja stoji u ormaru recimo tri godine i nisam je izvadio onda je trebam prodati za 1000kn. Bez obzira sto mi je tesko pri dusi rastat se od nje za te novce.

Kad pogledam oko sebe vidim hrpu stvari koje cuvam jer su "vrijedne" i nemogu dobiti novce koje mislim. A da riknem ovaj tren, moji, koje amaterizam i gradnje uopce ne zanimaju odnjet ce sve to u kontejner.

Lose je sto nece objaviti gdje je kontejner pa da se to  pokupi iz njega :))))

Ukratko, stavi na njuskalo, prodaj. Ako se nitko ne naljepi tri mjeseca, smanji cijenu. Tako cu ja ubuduce.

Offline 9A3TA

• Master
    • http://www.procom.hr
« Odgovori #7 u: 02. Kolovoz 2020, 19:43:54 »
evo pravo pitanje za trgovce teoretičare...

ponudi mi kolega iz naših istočnih krajeva nekoliko uređaja po solidnoj cijeni... ništa badava, taman cijena...

upozoren od drugog kolege da je žestoki pušač, upitah da li su uređaji ispravni, uredni...

naravno, samo će im on prašinu prebrisat prije isporuke... i ne šalje poštom, nego samo osobno...

obzirom sa se radi o oko 300km u jednom smjeru, dogovorim da platim traženo bez ikakvog cjenkanja internetom... i da će zajednički poznanik prevesti...

i tako stignu uređaji na neviđeno... fale 2 mikrofona i kabli za napajanje... još nikad nitko ovdje nije vidio tako prljave uređaje... da su 20g ležali među prascima, bili bi uredniji...

pa uhvatih telefon da ga pitam za poštenje...

ukratko mi reče... ako trebaš mikrofon, znaš gdje je Kenwood dućan u ZG, pa si idi kupi... a za novce koje smo pogodili (njegov pun iznos bez cjenkanja) nek si ih sam čistim...

radi se o amateru sa starim pozivnim znakom, među prvim dvoslovnim...

pa pitam trgovce teoretičare... što bi sad oni učinili?
Prodajem ili mijenjam opremu...

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #8 u: 02. Kolovoz 2020, 20:39:47 »
Kao što sam rekao, svatko si je sam kriv ako plati cijenu. Mozes ali nemoras

I ja sam platio skolarinu sa pusacima. Priznam, nisam naucio od prve. Tek od treci put. Ali naucio sam. A od pusaca, cijena je jos niza

Naslov topica je cijene polovnih postaja. Naslov nije tko mi je sto uvalio jer sam vjerovao. Pa, ja volim tvoje oglase ne njuskalu. Podijelim sa dva i znam sto je realno. Ponekad i sa tri

Offline 9A3TA

• Master
« Odgovori #9 u: 03. Kolovoz 2020, 13:56:29 »
realno je da sam postavio pitanje u dobru temu

realno je da si mi ništa korisno nisi odgovorio

realno je da mi intelektualac koji 40 godina RADI na CB jučer nudi 40 EUR za MC-85

realno je da ne RADI nego se bavi hobijem

i da MC-85 ima svoju vrijednost svugdje u svijetu osim u njegovoj (i još ponečijoj) glavi

svašta je realno

onome koje cijene nisu realne, sigurno neće prodati ni kupiti

realno je da je moja roba obično 10-20% jeftinija od drugih u oglasu, rijetko je ikad itko ovdje prodavao jeftinije od mene istu robu

tak da tvoje i moje realno nisu isti

i realno je da sam mojim prethodnim postom postigao jedino što sam ja htio, a ne ti

LP svima Dado

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #10 u: 04. Kolovoz 2020, 16:12:23 »
realno je da mi intelektualac koji 40 godina RADI na CB jučer nudi 40 EUR za MC-85

Zašto ne bi bilo realno? Ako se ne varam kod cjenkanja kupac uvijek ide s nižom cijenom od one koju je spreman platiti.
Osim toga, na e-bayu je prodan jedan za 42GBP dakle nešto malo više od tih 40EUR pa što čovjek ne bi probao.
Ne znam zašto se svi (i kupci i prodavači) ljute jer ona druga strana misli drugačije.
No, budimo realni :-) za rabljene stvari ne postoji "realna" cijena. Postoji samo ona koju je netko voljan platiti, sve ostalo su virtualne cijene "u nečijoj glavi".

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A3LI

• Master
« Odgovori #11 u: 04. Kolovoz 2020, 17:11:50 »

radi se o amateru sa starim pozivnim znakom, među prvim dvoslovnim...

pa pitam trgovce teoretičare... što bi sad oni učinili?

Što bi učinili?
Pa za početak objavili ime, prezime i pozivni znak tog amatera sa starim pozivnim znakom.
To barem nije neki problem.

Offline 9A7BCP

• Average Member
« Odgovori #12 u: 04. Kolovoz 2020, 18:03:51 »
Svako tu ima svoju priču . Ne dvojim da i prodavač ima svoje viđenje ove transakcije . Forum nije mjesto za prozivke ni obračune .Vidim da se insistiralo na osobnom preuzimanju od strane prodavača. To je najpošteniji pristup kupoprodaji , roba se pregleda, isproba i kupi u viđenom stanju . Ili se odustaje od kupovine . Možda je bila niska cijena ? Pa pohlepa zamrači um ? Po meni je puno bezobraznije oglašavati RA opremu kao neispitanu . Pa sve se može spojit na napajanje i isprobati . Onda radije kaži neispravno ili ispravno .
« Zadnja izmjena: 04. Kolovoz 2020, 18:05:41 od 9A7BCP »

Offline 9A2JK

• ???
  • *
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #13 u: 04. Kolovoz 2020, 18:15:00 »
No, budimo realni :-) za rabljene stvari ne postoji "realna" cijena. Postoji samo ona koju je netko voljan platiti, sve ostalo su virtualne cijene "u nečijoj glavi".
Potpuno točno!
Onaj koji prodaje, jeftino je prodao.
Kupac je skupo kupio.
I sad neka netko kaže da teorija relativnosti ne vrijedi!  ;D

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A3TA

• Master
« Odgovori #14 u: 04. Kolovoz 2020, 19:07:56 »
3TY, cijena koja je na e-bayu vjerojatno ne uključuje i poštarinu i evt trošak uvoza, molim link, baš me zanima

7BCP, gdje je bezobrazluk? cijena mojih neispitanih uređaja je bitno manja nego da su oglašeni kao ispravni... ide se s kalkulacijom radnih sati koje su potrebni da se nešto ispita... koji put mi se ne isplati, koji put mi se jednostavno ne da, najčešće imam pametnijeg (čitaj bitno bolje plaćenog) posla...  svatko tko je pitao, odgovorio sam da ako idem raditi i ustanovim da je uređaj ispravan, onda tražim cijenu ispravnog uređaja... a većina neispitanih se proda bez problema... samo teoretičari trgovine imaju nekaj za brundati

3LI, kad budem htio objaviti javno s kim trgujem, to ću učiniti...

za sad pitam općenito mišljenje... niti sam prozvao niti se obračunavam... kaj MD ne bi trebal i to znati razlikovati? Pere jugo?