Autor Tema: Radio Revista  (Posjeta: 836 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2JK

• ???
  • *
    • 9A2JK Amateur Radio Site
Odg: Radio Revista
« Odgovori #15 u: 24. Srpanj 2020, 17:35:34 »
9A3EME, nisi se potpisao sa imenom pa ti se nikako drugačije ne mogu obratiti.
Ja sam radioamater duže od 50 (pedeset) godina, ali to ne znači da mi se trebaš obraćati sa Vi. 
Citat iz ''Etike i procedure rada za radio amatere'': ''Radioamateri se obraćaju jedan drugome 
isključivo po imenu (ili nadimku), nikada sa gospodin, gospođa ili sa prezimenom. To vrijedi i u 
pisanoj komunikaciji između radioamatera.'' 

Ja nigdje ne vidim nikakvu ''međunarodnu sramotu''. To da usluge HRS-a koriste
i nečlanovi HRS-a nije zabranjeno nikakvim međunarodnim dogovorom. Ako griješim,
molim uputi me na dokument gdje to piše.

To što mnogi talijani nisu članovi njihovog nacionalnog saveza i što koriste usluge saveza čiji
biroi dobro rade, to je problem njihovog nacionalnog saveza.

Naravno da se ne slažem da nečlanovi Hrvatskog radioamaterskog saveza na ovakav način 
iskorištavaju HRS. To je problem koji treba rješavati HRS, definitivno ne QSL menadžer ma tko on bio.

*** Definitvno najgore *** što IO HRS-a može učiniti je bilo kakva isprika ARI-u.
To bi tek bila sramota! ARI neka rješava svoje probleme u svojoj kući, a mi u svojoj. HRS može i TREBA 
donesti odluku da članovi HRS, a koji su i QSL menadžeri za druge amatere, HRS QSL biro mogu koristiti 
samo za članove HRS-a koji redovno plaćaju članarinu. Jednostavno, kratko i jasno.

9A3EME, da naglasim. Molim bez ljutnje. Nema za to razloga. Možemo biti i dalje prijatelji u 
radioamaterskom svijetu i izvan, a da svatko ostane kod svojeg mišljenja.
Ja svoje mišljenje mogu promijeniti (i hoću ako mi daš pravi argument).

73
Martin 9A2JK
P.S. Mato je napisao svoj post prije nego što sam ja završio svoj.
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A7PJT

• Master in Training
    • tonkojursky
« Odgovori #16 u: 24. Srpanj 2020, 18:11:47 »
OK. Hvala na pojašnjenju.
Ipak, to potvrđuje nekoliko stvari. Prva je da je naš QSL biro dobro radio.
:o
 Sigurno ce i ostale zemlje koristiti ovu  nasu matricu za rad QSL Biroa.
Ili ce ipak pricekati dok ne izadje najnovije ,  dopunjeno izdanje
-9A naputak (ili PREPORUKA, to je sad popularno ::)) za rad Biroa,-
u kojem ce do detalja biti objasnjeno kako obilaznim putem slati i primati karte.... po diskontnim cijenama ...... :P

73 PJT
uvik kontra, uvik kontra uvik kontra, takva sorta uvik kontra, takva sorta kad je nije, kad nije je je

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #17 u: 24. Srpanj 2020, 18:28:50 »
9A3EME, nisi se potpisao sa imenom pa ti se nikako drugačije ne mogu obratiti.

Martine, ima jedna odlična stvar na internetu, a zove se qrz.com
Evo baš sam bio tamo i utipkao 9A3EME u search i gle čuda - prva rečenica : "Hi, My name is Jerko..."

Da ti je bilo stalo do toga da mu se obratiš imenom uvjeren sam da bi to i napravio nego ovako samo "spuštaš" čovjeku jer mu nemaš što pametnije "spustiti". 

Nego, jel se dobiju neki dodatni punti ako imaš QSL managera?
Ima li neka centralna baza QSL managera? Možda IARU-ova? Da je ažurna?
Ako na qrz.com piše da 9A0HQ ide via 9A3JB a na https://www.ik3qar.it/manager piše da je manager za 9A0HQ 9A1A jel onda šaljem via 9A3JB ili via 9A1A ?
Ako ide via 9A3JB jel to znači da će kartica ići direktno u Garešnicu pa onda u Dalmatinsku? A ako ide via 9A1A će preko Kozjače doći do DVD Brezovica ?
Ako netko pošalje karticu za 9A0HQ bez označenog managera jel to ide nekim drugačijim putem? Hoće li se izgubiti?
Ako bi kartice za 9A0HQ trebalo slati via 9A1A a na qrz.com za 9A1A piše "WE DO NOT USE ANY MGR" tko je onda zapravo manager? 
Ako za 9A0HRS na qrz.com piše QSL by Mail?   No , QSL by eQSL?   No , Uses LOTW?   No  a za 9A0HQ piše QSL by Mail?   Yes,  QSL by eQSL?   No ,Uses LOTW?   Yes  jel to znači da je nedostajuća čarapa još u perilici ?
 ;D

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A3EME

• Newbie
  • *
« Odgovori #18 u: 24. Srpanj 2020, 18:37:15 »
Jedino što HRS može napraviti(po meni) je da:
-Pošalje službenu ispriku ARI da je taj način poslovanja samovolja bivšeg QSl managera i nikako odluka Saveza i isto objavi na svom webu na hrvatskom i engleskom jeziku

Čitam ove Jerkove riječi pa me interesira jedna stvar:
Jerko čime ti potkrepljušeš svoju izjavu o krivnji Marinka ?  ta je on to napravio svojevoljno što nebi napravio ti ili ja da smo bili na mjestu QSL menadžera .. jednostavnim riječima da ti to razumiješ bi to značilo ovako :
 Dodje paket 10 kg iz Italije i unutra su qsl karte za 9A qsl biro. Marinko ili bilo koji drugi menadžer ima obavezu razvrstati te karte i proslijediti na pozivne znakove na koje su naslovljeni ... talijanske stanice koje su obilježene sa " VIA 9A8MDC, 9A5URI,9A8ARS, 9A8AOT,9A5URI ON JE DUŽAN RAZVRSTATI I PROSLIJEDITI NA KLUB ČIJI SU ONI ČLANOVI a to je RK HFF  .. http://www.9aff.sova-projekt.hr/Members
Od kuda je on trebao znati o nepoštenim rabotama talijenskih radio amatera koji su navedeni, a tvojim trudom pronađeni na čemu ti zahvaljujem ?
 ta HRS ima sa ovom rabotom? Ako ti smatraš da se treba ispričati ARI-ju onda možeš sam napisati i poslati dopis sa isprikom .. ako treba isprika nekoa se ispričavaju i ogradjuju od te rabote njihov klu u kojem ima i časnih radio amatera koje ne treba stavljati u isti koš sa muljatorima ...
Ovo nije ništa osobno prema tebi ali bez obzira na Marinka što ga baš ne podnosiš ili imaš nešto protiv njega ipak bi trebalo biti pošteno napisano i dokazano ako se nekoga za nešto okrivljuje.
Za dušebrišnike koji će ovo pročitati ( i osudjivati nas obojicu ) s ponosom ću uvijek reći da je Marinko 9A3JB moj prijatelj ali kojem sam uvijek rekao što smatram da nije dobro i ispravno i nikada mu nisam niti hoću okrenuti ledja ... to je radio amatersko prijateljstvo ..
VY 73 de Mato - 9A3SM
Mato,
mislim da ni ti a ni ja nebi hendlali ulazne ,a kamoli izlazne qsl karte gomile talijana Via 9A8ARS.Marinku sam svojevremeno napisao da ne krivim strane operatore koji su zloupotrebljavali bureau već onoga koji im je to omogućio-a to je QSL manager(ma kako se on zvao).Jedini koji je imao uvid u promet je on.Jeli ikada prijavio taj problem HRS-u ?Dok sam ja u savezu -nije.Ima li kakvu odluku IO-a(bilo kojeg od 2013) u kojem piše da je ok hendlati karte  u ovakvim slučajevima?Znači ,svojevoljno je odlučio   da je to ok-što je samovolja .Isto tako ,ovo smatram neetičnim i štetnim za Savez .Što se tiče isprike HRS-a smatram da bi se morali ispričati zato što IARU potiče svoje članice da hendlaju QSL promet unutar svojih država i sa biroima drugih članica.
IARU REZOLUCIJA 18-1 
resolves that member societies are encouraged to continue to offer QSL bureau service in their countries, exchanging cards with the bureaus of other member-societies, for as long as doing so is economically justifiable

Dakle nekakve asocijacije (koje nisu članice IARU)po Italiji uzimaju novac za 9a bureau...a Savez od toga ima jedino zagušenje,trošak i prosvjedne note drugih članica.Martine ako nije zabranjeno ,ne znači da je moralno i etično.9A bureau je za članove HRS-a i za nikog drugog.Isto tako smatram da svaku zloupotrebu manager treba i mora prijaviti HRS-u jer sve troškove plaća HRS i njegovi članovi(i HZTK-dakle Hrvatska)
E da ,još jednom: HRS se (po meni ) mora ispričati jer je član IARU-a i radio je na štetu druge članice i protivno rezolucijama tog istog IARU-a.

9A3EME-Jerko

« Zadnja izmjena: 24. Srpanj 2020, 18:40:16 od 9A3EME »

Offline 9A3SM

• Master in Training
« Odgovori #19 u: 24. Srpanj 2020, 18:57:33 »
Jerko rekao sam da sve što je zakonito i jedino tako podržavam a za neispravnosti ili protuzakonite radnje bilo bi dobro jedino dokazati krimen pa onda prozivati i osudjivati ..
Karte koje su i na taj način primane i proslijedjivane su završavale u "njihovom klubu" pa možda i oni nešto znaju ili bi mogli znati (iako i ne nužno) o hendlanju koje si ti pronašao ..

Sad ćemo vidjeti šta će dalje biti sa ovih 5 pozivnih oznaka po meni su oni krivci za situaciju jer su na kraju krajeva oni uzimali novac za hendlanje a ne Marinko pa bi najbolji način i kazna bila BRISANJE istih iz 9A evidencije i poništavanje njihovih pozivnih oznaka .. no to je odluka IO HRS-a.

Biti će interesantno vidjeti daljnji tijek primljenih karata navedenih znakova kako će to završiti i gdje ..

Jerko bitno da se razumijemo a vrijeme će pokazati svoje.

VY 73 de Mato - 9A3SM

Offline 9A2JK

• ???
  • *
« Odgovori #20 u: 24. Srpanj 2020, 19:42:43 »
Jerko,

IO HRS-a treba donesti odluku kojom više ne dopušta takve aktivnosti.
Slično je prije par godina napravio RSGB. Jednostavno, održite elektronsku
sjednicu i donesite odluku za budućnost. Nekakvog ''krivca'' nema smisla
tražiti. Prošlost ionako ne možemo vratiti.

Pogrešno si protumačio IARU Rezoluciju 18-1. Slanjem i primanjem QSL-ki
bavim se dulje od 50 godina, prvo kao SWL i kasnije kao licencirani operater,
pa se zato smatram vrlo kvalificiranim za komentar o slanju/primanju QSL-ki.

Vrlo veliki broj nacionalnih saveza, članova IARU, nema QSL biro ili su njihovi
biroi ugašeni (ne rade). Rezolucija 18-1 poziva nacionalne saveze da aktiviraju
biroe i da razmjenjuju karte sa drugim biroima. Onako općenito. Da li će biroi
''baratati'' sa QSL-kama amatera koji nisu članovi njihovih nacionalnih saveza,
stvar je svakog biroa.

Da malo pojasnim primjerom američkih QSL biroa. Korisnik nekog američkog
QSL biroa plaća po prometu. Pa ako je neki amerikanac menadžer za nekog
stranca i voljan je platiti ''svojem'' birou za prijem i slanje karata, sve OK. Ako
ne plati, nema usluge.

U mojem mladom  :D i dugom radioamaterskom životu primio sam bezbroj QSL-ki
preko biroa od DX-ova koji koriste QSL biroe drugih saveza. Kako su oni to riješili,
ne znam, ali znam da npr. OQRS via bureau na ClubLog-u radi izvanredno.
Većina tih DX-ova koriste neke druge QSL biroe. Testirano bezbroj puta. 
I sve besplatno, via bureau.

Ili, ti si, ako se ne varam, bio član ekspedicije TO19A. QSL ide preko 9A biroa.
Ja sam apsolutno za to da za HRS članove QSL-ke idu preko 9A biroa iako
ima nekih 9A amatera koji su jako protiv toga. Toliko su protiv da čak nisu
htjeli ni raditi sa TO19A. Osim toga, kako i zašto QSL menadžer treba znati
da su TO19A zapravo članovi HRS-a.?

Dužnost svakog QSL menadžera je razvrstati karte prema onome što piše
pod QSL VIA:. I gotovo. Ako je taj koji piše u kučici QSL VIA: neki 9A8… i
nije član HRS-a, to je onda problem HRS-a, preciznije članova IO HRS, a
ne QSL menadžera.

HRS se nikako *** ne smije *** ispričavati nikome za rad QSL biroa. Za to
nema nikakvog razloga. Upravo obratno. QSL karte su uredno išle u oba
smjera i to je dokaz dobrog rada. Nešto sasvim drugo je pitanje iskorištavanja
našeg biroa i za iskorištavanje nije odgovoran QSL menadžer.

IO HRS-a treba donesti odluku kojom više ne dopušta takve aktivnosti.
Slično je prije par godina napravio RSGB. Jednostavno, održite elektronsku
sjednicu i donesite odluku za budućnost. Nekakvog ''krivca'' nema smisla
tražiti. Prošlost ionako ne možemo vratiti.

Svaka čast onima koji su ovo pročitali do kraja. Zato sam posljednji pasus
stavio na početak.

73
Martin 9A2JK

P.S. Opet je Mato brži. Nije ni čudo s obzirom na duljinu mojega teksta.  ;)

Offline 9A3EME

• Newbie
  • *
« Odgovori #21 u: 24. Srpanj 2020, 20:14:03 »
Martine ,ovaj put cu biti vrlo kratak;
ne slažem se sa Vama.

73 de 9a3eme

Offline 9A2JK

• ???
  • *
« Odgovori #22 u: 24. Srpanj 2020, 20:54:45 »
Martine ,ovaj put cu biti vrlo kratak;
ne slažem se sa Vama.

73 de 9a3eme
Jerko,

to nije nikakav problem. Barem ne meni.
Za Boga miloga! Zašto bi se ti, ili bilo tko drugi, trebao slagati sa mnom?
Treba se složiti sa situacijom.
Što je stvarna situacija i što su fakti, do toga dolazimo temeljem
vjerodostojnih informacija. Imam li ja sve informacije? Vjerojatno
ne! Informiraj me.

73
Martin 9A2JK

Offline 9A5ST

• Master in Training
« Odgovori #23 u: 25. Srpanj 2020, 06:51:59 »
Evo se ja nudim bit menager za sve domaće postaje, pa ja šaljem na 9A biro.
Naravno ja platim godišnju svotu 100 HRK savezu i iman pravo korištenja biroa.
Sve domaće postaje nisu dužne platit to isto, ali sam ja njihov menager.

73
9A5ST
Zeky