Autor Tema: Izvršni odbor  (Posjeta: 5231 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
Izvršni odbor
« u: 01. Listopad 2015, 11:43:13 »
Primjetio sam najavu sjednice (23.rujna) ali ne vidjeh još zapisnika....
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A8A

• Master
Odg: Izvršni odbor
« Odgovori #1 u: 01. Listopad 2015, 12:10:17 »
Primjetio sam najavu sjednice (23.rujna) ali ne vidjeh još zapisnika....

Pozdrav !

Bude i to, strpljen - spasen..hi..
Za 2-3 dana bude i to, radi se na tome. ;D
Danas smo glasali o zapisniku, ja se nadam da bude do vikenda objavlljen??

73
Mark

Offline 9A1AA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #2 u: 02. Listopad 2015, 11:48:24 »
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #3 u: 02. Listopad 2015, 22:21:31 »
Imenjače, ne znam da li bi ti zahvalio ili bi bilo bolje da nisam pročitao ovo $"#$/&

Osobito me "oduševila" odluka da moramo dostaviti preslike rješenja i preslike statuta. Ima li u IO uopće ekološki osvještenih ljudi? Alo ekipa, statuti su javno dostupni u sklopu registra udruga. Kome i za kakvu namjenu bi uopće to trebalo poslužiti? Hoće li stručne službe ponijeti to doma kao štivo prije spavanja?

Svidjela mi se i odluka po pitanju D-Stara. No, koliko čujem, zbog nekoga tko nije htio otključati kontejner gdje se nalazi repetitor to je sve palo u vodu ??

Nakon sramotnog službenog odgovora UKV managera na pitanja u svezi repetitora na zadarskom području baš me interesirala točka 5. ali opet ćorak.
Kužim da se manager ispričao za nedolazak ali barem je mogao poslati pisano izvješće pa je IO mogao raspraviti po njemu. Ovako se agonija samo nastavlja.
Očito nikoga nije briga što je stanje ovakvo kakvo je a kako nitko ne bi ni znao za to uvodi se cenzura na forumu i web stranici. Super. Velkam tu dark ejdžis. 

Pitanje : na koji način možemo pročitati pisana izvješća pojedinih povjerenstava?

« Zadnja izmjena: 02. Listopad 2015, 22:25:14 od 9a3ty »
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #4 u: 03. Listopad 2015, 12:24:31 »

Alo ekipa, statuti su javno dostupni u sklopu registra udruga.
statuti su dostupni samo kod onih koji su prošli verifikaciju Ureda državne uprave, vidljivo je da poveći broj udruga (RK) još nije prošao sa usklađivanjima statuta ili je do sporosti administracije.
Da se ne muče i da iskoristim priliku dok još mogu nešto napisati, dok ne izbace sve hrvatske građane koji usput financiraju udruge kroz poreze koje plaćaju RH a koji nisu platili neku naknadu HRS-u a istodobno će strancima dozvoliti nesmetan pristup i pisanje.
klik na ćeliju u prvoj koloni, registar Ministarstva uprave RH
klik na posljednju ćeliju, registar Ministarstva financija

ovo je već bilo objavljeno, došlo je do nekih promjena u web adresi registra pa  nije funkcioniralo
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A6JRZ

• Master
    • Osobna stranica - 9A6JRZ - Zoran Rendula
« Odgovori #5 u: 03. Listopad 2015, 21:58:48 »
Čitam pa ne vjerujem.
točku 14.3 ću ispuniti kada mi se bude dalo, i to podacima samo koji se meni sviđaju ...

2. Udruge koje nisu dobile rješenja i ovjerene Statute u obvezi su dostaviti u strucnu službu:
- presliku podnesenog zahtjeva za uskladu Statuta kojega su poslali nadležnom Uredu za opcu upravu
NEMAM TO JE SVE U UREDU
- ime, prezime, pozivna oznaka predsjednika udruge (kluba), adresu stanovanja, mail adresu i kontakt
telefon.
PREDSJEDNIK NEMA POZIVNI ZNAK, PREDSJEDNIK JE U NAŠEM SLUČAJU UGLEDNI GRAĐANIN GRADA ĐURĐEVCA
- udruge klubovi koji imaju otvorenu WEB stranicu i mail dostavljaju i te podatke.
E OVO ZNAM ;D

I nakon toga točka 14.4
koja me žalosti ...

I nakraju skenirani potpis tajnice !!?!!
73 de 9a6jrz

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #6 u: 13. Studeni 2015, 13:56:16 »

Mato, da je IO zainteresiran za rješavanje nagomilanih problema onda bi nešto i poduzeo po tom pitanju.
Koliko ja vidim, očito nije. Jer da je zainteresiran za početak bi promijenio zastarjela pravila natjecanja.
Ili bi čak prije toga promijenio managera (i KV i UKV) jer je previše primjedbi na njih.
No, očito je da za to nema interesa ili jednostavno nemaju ljude koje bi postavili na ta mjesta ali onda bi to trebali jasno i glasno reći.

Druga je opcija da IO smatra da uopće nema problema a što bi se dalo zaključiti iz npr. Markovih čestih smajlija kad se raspravlja o nečemu što smatram problemom.

Što se moje osobne pomoći tiče, ona nije upitna. Ali teško možeš pomoći nekome tko tvoju pomoć ne želi.

Pozdrav !

Ivo, nemoj IO ocjenjivati i donositi pausalne odluke po meni i mojim reakcijama? Tamo sjedi vise ljudi koji vjerojatno drugacije razmisljaju nego ja ?! Uostalom rad IO-a je javan, mozes doci koji puta pa ces se na licu mjesta uvjeriti kako radimo i kakve diskusije vodimo?
Opet ponavljam da je radio amaterizam samo hobi koji bi nas trebao spajati i ciniti sretnima, a ne svadjati i prebrojavati rijeci, tko je kome sto rekao/napisao ...itd..

I na kraju samo za Tebe jedan  ;D ..hi..

73
Mark

P.S.
Post sam prebacio u "Izvrsni odbor" jer mu nije mejsto u KV KUP-u....
Strah me da nas urednik ne opominje da se ne drzimo teme... ;D
« Zadnja izmjena: 13. Studeni 2015, 14:19:27 od 9A8A »

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #7 u: 13. Studeni 2015, 17:37:44 »
Imam jedan prijedlog. Znam da forum čitaju svi članovi IO pa ga nemoram slati službeno na mail HRS-a. Ne mislim dolaziti na sjednice IO kao promatrač. Mislim da i 99,9 posto članova HRS-a isto tako neće dolaziti. Ali u zapisnike sa sjednica bi trebalo za svaku točku napisati tko je bio za a tko protiv. I kad sveamaterska javnost to pročita znat će tko je glasao za loš prijedlog a tko za.

Članovi IO i zapisničar, na redu ste.

73 Damir

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #8 u: 13. Studeni 2015, 18:18:56 »
Pozdrav !

To nije predvidjeno Poslovnikom o radu IO-a, vise o tome imas na:

http://www.hamradio.hr/download/poslovnik_io.pdf

73
Mark

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #9 u: 13. Studeni 2015, 19:13:41 »
Ah, kako je to divno i krasno. Nije predviđeno poslovnikom. Da, da li da se smijem ili plačem. PA PROMIJENITE POSLOVNIK.

Ovako ispada da nitko nije glasao za neku lošu odluku a izglasana je. Pa dajte, malo transparentnosti. Da znamo tko radi štetu HRS-u a tko se bori protiv nje. Pa da znamo za koga glasati a za koga ne.

HRS propada. Platit ću članarinu i iduće godine. Zašto? Zato jer ako pošaljem samo nekoliko QSL karti preko biroa već sam na nuli a dalje štedim. Jedini razlog. Hajde, IO, dajte malo živosti i entuzijazma. Pa će i HRS bolje stajati. Dajte popis tko je glasao za a tko protiv nekog prijedloga

73 Damir

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #10 u: 14. Studeni 2015, 07:00:43 »
Pozdrav Damire !

Ajde mi objasni koje su to "stetne odluke" koje je donio IO?
I kakva korist od toga da se vidi tko je glasao za koju odluku, a tko nije?
Ja nikada ne idem na sastanke IO-a da bi podrzao odluku koja bi nastetila HRS-u ili njezinom clanstvu ??? Mislim da i drugi clanovi IO-a tako razmisljaju pa mi nije jasno sto zelis reci?
Mi svi bi trebali shvatiti da je rat prosao, da vise skoro pa i  ne trebamo drustvu i da ce drustvo sve manje ulagati u radio amaterizam. Na zalost, do novaca ce biti sve teze doci i kao sto kazes "HRS propada" ali ne samo HRS nego i klubovi, a i radio amatera je sve manje i manje....

73
Mark

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #11 u: 14. Studeni 2015, 07:56:56 »
Alo Marconi,

Damir sigurno spava, ka i sav normalni svit, ali meni vrag ne da mira pa ću ja pitat.

Po meni, recimo - štetna je odluka da se odustane od 9a5k robota i da se prijeđe na 9a2mi robot.

I zanima me tko je bio ZA, a tko PROTIV, jer kad sutra netko drugi bude krojio IO i na svoju listu stavi neke ljude imat ću motiva da im okrenem palac dolje ili gore.

I općenito će me zanimat kako tko u tom IO razmišlja, jer ako se radi o jednoglasnom pjevanju, onda nam i ne treba 7 ljudi, dosta je jedan da pjeva umjesto svih.

A osobito su mi zanimljivi oni koji mogu jednoglasno pjevati u svakom zboru ili oni koji nikad nemaju nikakvu primjedbu, koji nemaju inicijativu, koji ne daju neke nove prijedloge, neka nova rješenja...

Kao i u svakodnevnoj politici, recimo.
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #12 u: 14. Studeni 2015, 09:14:25 »
Alo Gogo !

Koliko se sijecam to je bila jednoglasna odluka? E, sad me jos samo pitaj tko je sve bio na sastanku.. ;D
Nama je to prezentirano da cemo o jednom trosku imati ROBOTA za KV i UKV, dakle biti ce manji trosak za HRS jer ce biti dva ROBOTA za istu cijenu..
Inace, mislim da robot i ne radi tako lose? Problem je u pregledu toga sto je robot uradio. Pretpostavljam da je i Kreso neke stvari radio "rucno" ali on je bio u prednosti jer je:
- radio kontest pa je znao tko i sto je radio u njemu
- uzeo je bazu podataka o znakovima iz HRS-a (narocito pripadnosti klubu)
- sam je napravio ROBOTA pa je znao sto treba ispraviti na njemu
- bio je predsjednik KV povjerenstva
..itd..

73
Mark
« Zadnja izmjena: 14. Studeni 2015, 09:21:32 od 9A8A »

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #13 u: 14. Studeni 2015, 09:48:27 »
Kume, ako je odluka bila jednoglasna, onda ste svi zajedno zaslužni za ovu situaciju i što se mene tiče - imate "vrtinjak".

Amater si koliko i ja ili duže pa ti ne bi želio solit pamet, ali ne mogu se nego presaviti od smijeha na izjavu da robot i ne radi toliko loše :'( A koliko bi trebalo loše biti da se konačno shvati da je loše ???

Bukvalno nijedno dosadašnje natjecanje nije završeno bez prijepora, žuči, nepravilnosti i što je najgore - kršenja pravila natjecanja od strane samog organizatora, što je vjerojatno nezabilježeno u ham povijesti kugle zemaljske.

Ako to i nije toliko loše, onda je sve OK i živimo u raju.

Ali nekako - nisam baš siguran...

A glede tvojih napomena, moje je mišljenje da:

- ni KV manager ni autor robota ne trebaju raditi u natjecanju da bi pravlno obračunali rezultate, već poznavati natjecanja i primijeniti ih svatko u svojoj domeni

- baza podataka u HRS dostupna je svima, uz uvjet da za nju pitaju

- i sadašnji robotičar je sam napravio robota pa bi trebao znati što s njim...

- ovaj posljednji argument je bez težine - pa šta da je bio predsjednik KV povjerenstva?

Ostaje činjenica da ste vi u IO (ajde, ko je bio?) kupili mačka u vreći za nula kuna i dobili ekvivalentu kvalitetu koja to tvom sudu i nije toliko loša, već nekako drugačije loša (po mom sudu jako loša).

Za moj ukus, ispali ste jednoglasno naivni, neodgovorni i što je najgore - nespremni da pogledate istini u oči, a o motivima svega zajedno bolje da ne mislim glasno.

Najsmješnije je od svega da bi za ovaj nivo aktivnosti i broja veza točnije rezulatate za nula kuna dobili bez ikakvog robota, kad već stari nije valjao, ako bi se KV povjerenstvo tim pozabavilo po starinski - na ruke.

I, tko je sve bio jednoglasan, a? Da sad ne kopamo po zapisnicima.

Kamo sreće da je ovo najgore što se događa u HRS, ali kad smo već kod toga...

Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #14 u: 14. Studeni 2015, 10:52:39 »
Gogo, hvala za vrtnjak, a i onako si nas vec "opjevao" i prije !

Nema svrhe da vise ista pisem, i onako si Ti uvijek u pravu !

73
Mark