Autor Tema: APRS Slijeme  (Posjeta: 19355 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
Odg: APRS Slijeme
« Odgovori #15 u: 24. Srpanj 2015, 17:37:04 »
Ti troskovi nisu ovdje tema?
Ovdje se radi o APRS-u, a ne o izdacima za zaposlene, nagradama, itd...

Mark, ti si pametan čovjek. Znaš dobro na što sam mislio. S jedne strane ima se desetke tisuća kuna za neopravdane izdatke a s druge strane nema se ništa za pojedine inicijative poput APRS-a.
Ako ste već htjeli nekome napraviti uslugu (ili pravnim žargonom : ako ste htjeli pogodovati nekom) onda ste mogli pokupovati onu preskupu furdu i podijeliti je siromašnim klubovima a ne na ovakav način nabijati nam na nos.

HRS ima oko 2000 clanova i ako APRS zanima 3-4 clana ne isplati se ulagati u to, zar ne? Zato pricam o "kriticnoj masi" i planovima. Treba to popularizirati medju clanstvom i biti ce uspjeha.

U pravu si. Ako nema dovoljno zaintereisranih a ne vidi se ni "viši" interes onda naravno da nema smisla. Ali zašto onda govoriš ljudima da pokušaju opet dogodine? Reci im otvoreno ako vas nema toliko i toliko ništa od toga. Postavite kriterije i držite se njih. Koliko ljudi aktivno i redovno sudjeluje u arg-u a koliko se već desetljećima izdvaja za njih? Usporedi to s brojem ljudi koji aktivno i redovno sudjeluju u UKV i KV natjecanjima i novcem koji se izdvaja za njih. Popriličan nesrazmjer, zar ne?! Koliko ljudi od tih 2000 zanimaju qsl karte? Koliko novca ide na to?
Koliko članova članica HRSa sluša hrvatske beacone? Koliko novca je išlo i ide za njih?
Zato kažem, postavite kriterije i javno ih objavite da svi vide i znaju. Bez toga sve skupa su ćorava posla.
Već sam više puta pisao da je neinformiranje članstva i nekomuniciranje s članstvom jedan od bitnijih problema HRS-a.
Pa nismo više u 1945. (iako vam se tako čini kad upalite televiziju).

Zajedljivim komentarima i raznim svadjalckim pristupima nece se nista postici...

Imaš pravo. Tek kada počnemo pisati prijave državnom odvjetništvu umjesto što pokušavamo nešto promijeniti pisanjem na forumu (i e-mailovima) tek tada će se nešto postići. Zar zaista misliš da dugogodišnje nenamjensko  trošenje sredstava u iznosima koji spadaju pod krivično a ne prekršajno pravo nikoga osim nas neće intresirati?
Baš me zanima kako bi opravdali zašto ste dali 8000 kn za 5 godina rada u HRSu novoj tajnici umjesto da ih date za konkretne radioamaterske programe ili npr. održavanje komunikacijskog sustava od važnosti za RH. 

Ja sam samo clan IO-a HRS-a i jako mi je tesko kada Vi sve generalizirate i nazivate nas raznim pogrdnim imenima.

Kao prvo, ja nikoga nisam generalizirao niti nazvao pogrdnim imenom.
Kao drugo

Izvršni odbor saveza:

predlaže Skupštini saveza osnove politike sadržane u prijedlozima Statuta, programa i drugih akata;
    utvrđuje prijedlog Financijskog plana, Financijskog izvještaja i Zaključnog računa, a ako se Skupština ne može pravodobno sastati, pravodobno utvrđuje Financijski plan i Financijski izvještaj koje podnosi na odobrenje Skupštini na prvom narednom zasjedanju;
    osigurava provođenje akata i načela djelovanja koje je utvrdila Skupština;
    odlučuje o namjenskoj uporabi, rasporedu i dinamici korištenja sredstava i vrijednosnih papira o okviru  utvrđenog Financijskog plana te donosi provedbene odluke;
    odlučuje o zaključenju pravnih poslova u ime Saveza;
    odlučuje o osnivanju radnih tijela te imenuje i razrješava njihove članove;
    donosi odluku o visini članarine i članskom doprinosu;
    izriče stegovne kazne opomene i suspenzije sukladno članku 21. ovog Statuta;
    predlaže Skupštini saveza stegovnu kaznu isključenja sukladno članku 21. ovog Statuta;
    donosi odluku o izgledu, sadržaju i vođenju Registra članica i članova te Matične knjige (registra) Saveza;
    uređuje i ustrojava nakladničku i informativnu djelatnost Saveza;
    predlaže Skupštini udruživanje i razdruživanje Saveza iz tuzemnih i inozemnih saveza, zajednica i organizacija te imenuje i razrješuje predstavnike Saveza u njihovim tijelima;
    organizira i usklađuje suradnju s drugim udrugama, savezima, zajednicama i organizacijama;
    utvrđuje prijedloge za dodjelu nagrada i priznanja;
    utvrđuje ustroj stručne službe Saveza i u svezi s tim donosi akte sukladno zakonu;
    obavlja i druge zadaće koje mu povjeri Skupština odnosno koje zahtijeva redovito djelovanje saveza ako one nisu ovim Statutom ili drugim aktima stavljene u mjerodavnost drugih tijela.

E sad, ako je ovo "samo" onda zaista nešto nije u redu s mojom logikom.

A svi Vi imate iste sanse za "visoke funkcije" samo Vas vasi klubovi trebaju predloziti u Skupstinu HRS-a.... Malo u bazi poradite na tome da se Vasa rijec cuje na Skupstini...

Eh da. Veri fani. A da vi napravite prvi korak pa predložite Skupštini da uvedemo direktne izbore? I da su izbori neregularni ako za neku funkciju nema barem dva kandidata. Ako ne zaozbiljno a ono bar pro forme radi.

Opet ponavljam, ovo piskaranje na forumu je samo zabava za dezurne forumase... ;D ;D ;D

OK. Bitno je da svi znamo što je.

Osobno nisam puno upoznat s APRSom. Ako me sjećanje ne vara prvi put kad sam čitao o tome pisalo je da je pod copyrightom autora i to mi se nije svidilo pa više nisam htio imati posla s tim. No, zar nije "u krvi" radioamatera da uvijek idu dalje, da proučavaju nove stvari, nove tehnologije, ... Zar ne bi HRS trebao biti podrška takvim radioamaterskim aktivnostima? Zašto bi mi trebali nešto najprije popularizirati da bi dobili podršku od HRS-a za to? Zar ne bi HRS trebao biti uvijek korak ispred, imati vizionarski pogled i ulagati u novitete i razvoj?

Iako APRS danas i nije novitet :-) :

APRS is now in its 21st year! APRS is digital communications information channel for Ham radio. As a single national channel (see map at right), it gives the mobile ham a place to monitor for 10 to 30 minutes in any area, at any time to capture what is happening in ham radio in the surrounding area. Announcements, Bulletins, Messages, Alerts, Weather, and of course a map of all this activity including objects, frequencies, satellites, nets, meetings, Hamfests, etc. The APRS network has grown to most countries with strong Amateur Radio populations.

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #16 u: 24. Srpanj 2015, 21:02:43 »
S obzirom da se kroz ovu temu provlači dosta toga off topic pitat ću: Da li sam ja dobro razumio da je tajnica dobila novčanu nagradu? nakon što nije odradila posao kao tajnica a tajnica CB klubova je? Ako je mogla ona zašto nije naša. ja bi joj smanjio plaću a ne još davao nagradu

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #17 u: 24. Srpanj 2015, 21:11:40 »
Evo nas ponovo, raspravljamo o tehnologiji staroj 30 godina, a HRS ju tek sad otkriva...  :(

Dakle, zasto bih ja trebao pisati ikome ista? Zar nije manager taj koji bi trebao pratiti trendove, komunicirati sa ljudima i prezentirati ideje? Ili cemo mi "smrtnici" pisati elaborate, raditi, a filozofirat o tome ce "glavonje" i to mozda, ako nas automatski ne otkantaju?
Ne treba neka posebna inventivnost, samo se pogledaju strani casopisi i portali, pogleda se u kojem pravcu idu trendovi, sta obuhvacaju nova istrazivanja, koja se nova tehnika prodaje/gradi i imamo smjernice. Imamo i ovaj forum, pa nista. Npr. vec 10x smo pisali o MESH mrezama. Da bi itko slovo jedno upitao o tome. Hardver je bagatela i radi dolicno. No, to nama ne treba.
I da, KXP i ja smo napisali manji (nazovi) elaborat na tu temu, no tada nije bilo para. Sad navodno ima para, ali nema elaborata. Sta ce biti sljedeci razlog zasto se nesto nije napravilo? Bit ce da ima elaborata, da ima para, ali nam astrologija nije sklona? Tajnica je gledala u grah prebranac i vidjela da APRS nema buducnost?

Malo je korisnika APRSa u odnosu na clanstvo? Ozbiljno? Hrvatski radioamateri su otok i radioamaterske tehnologije samo koriste oni? Granica je zeljezna, preko nje nitko ne prolazi? Tranzitna smo zemlja, okrenuta turizmu, moramo imati radioamatersku infrastrukturu na UKVu. Imaju ju i drugi:

http://aprs.fi/#!mt=roadmap&z=11&ts=1437636093&te=1437679293&call=a%2F9A1IW

Broj korisnika neke aktivnosti ovisi o interesu, promociji i infrastrukturi. Koliko ce biti korisnika, ako nema infrastrukture? Kome da stanice emitiraju pakete? Tko ce primiti moju lokaciju ili poruku kad ja zamaknem iza npr. Kutine prema Slavoniji, kad tamo nema niti jednog APRS cvora? Zasto bih uopce palio stanicu?

Koliko ima korisnika novih Yaesu Fusion repetitora? 2 su kupljena, koliko sam izbrojao? NITI JEDAN! Kako sad? Nema korisnika - ima infrastrukture, na APRSu ima korisnika - nema infrastrukture? Da me se krivo ne shvati, nemam nista protiv novih repetitora, ja sam prvi kokodakao da ga se hitno kupi dok je na akciji. Sad napokon mogu kupiti Yaesu DR1 jer ga imam na cemu koristiti, barem za probu i eksperimentiranje. Cijena mu je pala i nije vise problem uzeti nesto digitalno za ispod 300EUR. A ima i APRS! Kasnije smo ustanovili da su repetitori srednja zalost, no eto...drugih Yaesu nema, dakle: super su.  ;)
Znaci, za nesto postoji "vizija" i ne treba "elaborat", no za sve ostalo treba cijela disertacija i moljakanje iz godine u godinu?

Koliko ima korisnika repetitora? Tu i tamo netko na R1. Po toj logici treba pogasiti repetitore jer nema publike. No, zapitajmo se zasto je nema! Mozda zato sto nije bilo repetitora, ili su radili lose ili su na njima carevali poremeceni bolesnici? Danasnji vakuum na R-ovima je posljedica svega toga.
Neki dan slusam R0 (kutinsku ili bjelovarsku, vise ne znam), zavijanje, psovanje i dozivanje kao na CBu. Krenuo sam to snimati, pa sam odustao. Bilo me je sram to poslati ikome. To smo mi, radioamateri u 9A, volovi koji zavijaju po repetitorima? Ugasio sam stanicu.

Sve ovo sto nam se danas dogadja, pocevsi sa tehnickim nazadovanjem, sve je krivica pogresne i ignorantske politike HRSa. Nedostatak ideje i vizije unutar ovih "dezurnih 20" je rezultiralo ubijanjem novih/starih tehnologija, a politika da clanstvo pise i radi, a manager sluzi za ukras, to je ubilo inicijativu.

BTW, copyright je samo na naziv APRS, da ga ne "ukradu", sve ostalo je otvoreno i slobodno, akka free.

« Zadnja izmjena: 24. Srpanj 2015, 21:30:43 od 9A1IW »
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #18 u: 25. Srpanj 2015, 07:01:17 »
Pozdrav svima !

Vidim da ovo opet vodi u svadju?
Vi (HRS)  i mi (clanovi)  ???
Bilo bi dobro da jednom shvatite da smo HRS svi zajedno, IO i predsjednika ste Vi birali !!! Vasi zastupnici su u Skupstini, a Skupstina je najvise tijelo upravljanja HRS-om !

Necu se vise javljati jer to nema svrhe, a dlaku u jajetu cete morati pronaci sami  ;D ;D ;D

73
Mark

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #19 u: 25. Srpanj 2015, 09:14:21 »
Nije svađa, već je (beskorisna) analiza činjenica. Svi znamo da od APRSa ništa, da ćemo ga morati sami financirati i dalje i da će se lupati pare u kojekakve sporedne projekte.

...S čim ja nemam nikakvih problema, što se mene tiče - može. HRS mi treba samo i jedino zbog QSL biroa.

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A2NO

• Master in Training
« Odgovori #20 u: 25. Srpanj 2015, 10:20:31 »
Bok!

Osobne me ne zanimaju repetirori, APRS, UKV i slično...

Od HRS-a nikakve vajde, to vidite i sami. Jeste li razmislili da ostvarite slične projekte na nivou općinske, županijske ZTK. Pripremite projekte, objasnite korist od pokrivenosti općine / županije takvom mrežom, pripremite troškovnik i zatražite
sredstva. Vjerujem da ćete naići na bolje razumijevanje nego kod HRS-a.

To je moje osobno razmišljanje. Nekoliko klubova u općini / županiji ( ako ih ima ) ... sami kažete da nije neki preveliki iznos. Nećete ovisiti o HRS-u. Planove možete postupno razvijati...i to je to.

73 Dino

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #21 u: 25. Srpanj 2015, 10:59:16 »
Slažem se sa tobom, to je dobra ideja, no problem je sa vremenom kojeg nemam(o). Zato i postoje udruženja i klubovi, a i predsjednici i manageri koji su se dobrovoljno javili za neku funkciju jer imaju vremena tu funkciju obavljati.
Ja bih rado da imam dovoljno slobodnog vremena, pa da krenem prema drzavnim institucijama, no za to treba vremena i razumijevanje u lokalnom klubu. Ne znam šta je problematičnije.

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A7KXP

• Senior Member
« Odgovori #22 u: 25. Srpanj 2015, 12:22:54 »
Da.

Može se novce povući iz EU-fondova,to sam provjerio.

Dosta spora,mukotrpna i skupa djelatnost bazirana na radioklubu koji mora sve papirnato riješiti dugoroćno (10godina)sa davateljem usluge smještaja opreme na nekakvoj nama kvalitetnoj koti.

Ili kvalitetnija varijanta kupovina zemljišta i izrada svojega objekta koji se može unovčiti sa iznajmljivanjem pa klub može vraćati investiciju.

Moj klub nije baš tako zainteresiran tako da briši kući propalo je.

Jedina varijanta je osnovati svoj radio klub i polako razvijati odnos sa drugim pravnim osobama kao ravnopravni partner,i sigurno bi bilo lakše.

I to sam razmišljao.

Pa budemo dobili još koji klub,premalo ih imamo.

Uvijek mora težom stranom,prejednostavno je lakšom?

73

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #23 u: 25. Srpanj 2015, 23:14:12 »
Kad izračunaš koliko para moraš dati HRSu, bit će to skup klub i još skuplji APRS.

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #24 u: 26. Srpanj 2015, 11:24:09 »
Pozdrav svima !

Bilo bi dobro da jednom shvatite da smo HRS svi zajedno, IO i predsjednika ste Vi birali !!! Vasi zastupnici su u Skupstini, a Skupstina je najvise tijelo upravljanja HRS-om !

Necu se vise javljati jer to nema svrhe, a dlaku u jajetu cete morati pronaci sami  ;D ;D ;D

Mark, žao mi je što tako misliš.
Ako nema dijaloga i komunikacije neće biti ni rješenja problema.
Ima svrhe, i te kako. Pa ti nam možeš dati konkretne informacije iz prve ruke. Možeš objasniti zašto se u određenom trenutku postupilo na takav i takav način. Zašto je donesena ta i ta odluka. Možda se nakon toga ohlade neke usijane glave. Što misliš kako se osjećaju ljudi kad smatraju da nešto nije napravljeno kako treba i skrenu pozornost na to, postave pitanje pravim osobama na pravi način a ovih ih totalno ignoriraju? Zar je to ljudsko, moralno ili radioamatersko ponašanje? Po meni nije. Da stvar bude još gora, takvo odbijanje komunikacije samo dolijeva ulje na vatru i daje potvrde raznim teorijama urote. Evo ti mog zadnjeg slučaja : otvoreno sam pitao Darka 9A6ARP koji je stvarni razlog zašto D-Star repetitor nije još uvijek na Ćelavcu kad je spreman a postoji i radio dozvola. Odgovora nema. Da li je to po tebi OK? Ili moj prvi ozbiljni slučaj : službenim putem sam zatražio od HRS-a dokumente na temelju kojih je isplaćeno 8000 kn nagrade novoj tajnici. Dobio sam odgovor da se obratim HZTK. Obratio sam im se i dobio odgovor da mi neće dati ništa već da se obratim pravnom zastupniku HRS-a. Zar se ti ne bi osjećao da te neko zaj..... i da se nešto skriva?
I sad umjesto da predsjednik ili IO izađe u javnost i obrazloži / dokumentira taj slučaj isti se samo gura pod tepih. Zar to nije klasično zataškavanje? Ili kad pitam QSL managera za izvješće o prometu da bih mogao analizirati troškove a on mi odgovori "ne baljezgaj". Je li i to "pravi put" kojim treba ići HRS ?

Hristo me preduhitrio s prijedlogom o novim "čukama" tj. lokacijama za radioamatersku opremu.
Nedavno mi je također palo na pamet da bi (ako je sada postao problem s lokacijama OiVa tj. njihovom cijenom i količinom smetnji) mogli razmišljati o alternativi. Pa zar zaista imamo toliko opreme da nam trebaju veliki objekti ili zar smo toliko lijeni da se više ne možemo malo prošetati po prekrasnoj prirodi nego moramo do lokacije doći vozilom? Naravno da je tako lakše ali ako moramo birati između opstanka i lagodnosti ja bih uvijek izabrao opstanak.
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #25 u: 26. Srpanj 2015, 17:48:52 »
Postoje mnoge privatne i klupske takmicarske lokacije po brdima. Uz vrlo malo financijskog troska (do 100EUR po lokaciji), mozemo sloziti digipitere. No, za to nema para. Za sve drugo ima. Pa neka ima, zato cemo prestati biti clanovi cim rijesimo modus QSL biroa. Sad nas barem više zakonski silom ne vežu uz HRS.

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A7BCP

• Average Member
« Odgovori #26 u: 26. Srpanj 2015, 18:08:09 »
Citat:
Sad nas barem više zakonski silom ne vežu uz HRS.

Stvarno , ovo je novost za mene. Kako se može to izvest?

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #27 u: 26. Srpanj 2015, 19:04:03 »
Jednostavno, ne platis clanarinu, vec platis potvrdu o dodjeli pozivnog znaka i napravis dozvolu by Hakom. Clan ne moras biti. Samo za potvrdu sacekaj, sad je bezobrazno skupa - 500Kn za komad papira. Uskoro ce cijena pasti ili biti 0Kn. Valjda. Tako kazu.

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A7KXP

• Senior Member
« Odgovori #28 u: 26. Srpanj 2015, 19:07:53 »
Citat:
Sad nas barem više zakonski silom ne vežu uz HRS.

Stvarno , ovo je novost za mene. Kako se može to izvest?

Da.

Ne trebaš biti član niti HRS-a,niti kluba,ali moraš platiti 500kn HRS da ti da potvrdu o pozivnom znaku,bez obzira što ga nisi mijenjao,jer HAKOM ti traži tu potvrdu za produženje dozvole.

U biti HRS dobije svoje.

Pozdrav svima !

Mark, žao mi je što tako misliš.
Ako nema dijaloga i komunikacije neće biti ni rješenja problema.
Ima svrhe, i te kako. Pa ti nam možeš dati konkretne informacije iz prve ruke. Možeš objasniti zašto se u određenom trenutku postupilo na takav i takav način. Zašto je donesena ta i ta odluka. Možda se nakon toga ohlade neke usijane glave. Što misliš kako se osjećaju ljudi kad smatraju da nešto nije napravljeno kako treba i skrenu pozornost na to, postave pitanje pravim osobama na pravi način a ovih ih totalno ignoriraju? Zar je to ljudsko, moralno ili radioamatersko ponašanje? Po meni nije. Da stvar bude još gora, takvo odbijanje komunikacije samo dolijeva ulje na vatru i daje potvrde raznim teorijama urote. Evo ti mog zadnjeg slučaja : otvoreno sam pitao Darka 9A6ARP koji je stvarni razlog zašto D-Star repetitor nije još uvijek na Ćelavcu kad je spreman a postoji i radio dozvola. Odgovora nema. Da li je to po tebi OK? Ili moj prvi ozbiljni slučaj : službenim putem sam zatražio od HRS-a dokumente na temelju kojih je isplaćeno 8000 kn nagrade novoj tajnici. Dobio sam odgovor da se obratim HZTK. Obratio sam im se i dobio odgovor da mi neće dati ništa već da se obratim pravnom zastupniku HRS-a. Zar se ti ne bi osjećao da te neko zaj..... i da se nešto skriva?
I sad umjesto da predsjednik ili IO izađe u javnost i obrazloži / dokumentira taj slučaj isti se samo gura pod tepih. Zar to nije klasično zataškavanje? Ili kad pitam QSL managera za izvješće o prometu da bih mogao analizirati troškove a on mi odgovori "ne baljezgaj". Je li i to "pravi put" kojim treba ići HRS ?

Hristo me preduhitrio s prijedlogom o novim "čukama" tj. lokacijama za radioamatersku opremu.
Nedavno mi je također palo na pamet da bi (ako je sada postao problem s lokacijama OiVa tj. njihovom cijenom i količinom smetnji) mogli razmišljati o alternativi. Pa zar zaista imamo toliko opreme da nam trebaju veliki objekti ili zar smo toliko lijeni da se više ne možemo malo prošetati po prekrasnoj prirodi nego moramo do lokacije doći vozilom? Naravno da je tako lakše ali ako moramo birati između opstanka i lagodnosti ja bih uvijek izabrao opstanak.

Uvaženi izvršni odbore.............i meni je jako žao što tako razmišljate.

Oduvijek je bio najbolji odgovor:          organizirajte se dođite na naše mjesto.

To je isti sistem,ovih naših političara,koji kažu:pustite da pravna država sve odradi.

Izvršni odbore....

Koji ti je smisao hobija?

Da li je to hobi ili biznis?

Opet ponavljam u čemu je problem raditi na obostranu korist?

Da li ste vi  zbog nas ili  zbog vas?

Kako ljude navesti na nešto ako nema infrastukture?

Zašto je TELE 2 išao kroz grmlje i imao najmanje korisnika?Zato što trebao razviti svoju mrežu.

Što je prvo,korisnici nečega, ili mreža ,da bi korisnika moglo biti.

Što je svaki pojedinac IO razmišljaio kada je kupovao mobitel?

Pokrivenost ili cijena?

Imate li mobitel?

Nemate?

Koliko je korisnika na RU6,RV6,dnevno?

Manje nego što APRS dnevno ima prolaza kroz RH u ljetnoj sezoni.

Da li  je cilj HRS imati ove WEB stranice samo da nas se kasnije okvalificira u negativnom smislu,onda gasite to.

Zbog ćega nama treba WEB ako ništa amaterski ne radi

Počevši od repetitora,koji su prića za sebe?

Što HRS misli,da mi svi trebamo biti na KV-u tako da nemaju potrebe za ikakvim rashodima.

Što vi uopće radite u IO?

Pogledaj si projekte HRS.a tu lijevo.

5 godina ništa novog????

73 Hristo 9a7kxp

Offline 9A7BCP

• Average Member
« Odgovori #29 u: 26. Srpanj 2015, 19:52:24 »
Citat:
U biti HRS dobije svoje.

Pa i nije baš , ako bi stvar poprimila značajke pokreta . Na članarinu se ne plaća porez , ali na potvrde/usluge  jest , moraju se knjigovotsveno knjižit i ide porez po stopi od 20%  . HAKOM izdaje pozivne znakove i kontrolira korisnike RF spektra tako  da kad jednom dobiješ dozvolu , nije te u međuvremenu regulator sankcinirao , produženja bi trebala ići "eo ipso". Neko će to već potegnit i istjerat .
« Zadnja izmjena: 26. Srpanj 2015, 19:55:59 od 9a7bcp »