• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

Kup Jadrana 2014

Autor 9A2VX, 25. Rujan 2014, 18:31:53

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A4QV

Citat: 9a2mi  u 22. Studeni 2014, 23:02:07
Priznajem grešku u programiranju, no za objavu konačnih rezultata NISAM KRIV!

Miljenko

Miljenko, imati ces ti tu sta krpati....

Pogledaj LOG od 9A2DC, prijavio je uredno dva puta redni broj 0013, dakle dva puta prijavio je isti redni broj razlicitim postajama. Obje veze su mu priznate. Prvi put je prijavio umjesto rednog broja 0007 , u biti to je bio 0008 jer je mene radio i dao mi je 0008 a drugi puta je prijavio redni broj 0013 po redosijedu.

Jasno je da je LOG masiran, i to veoma loše, što se vidi i po ostalim postajama koje su imale za grešku njegovu pozivnu oznaku, no to je vec druga prica. Ono što bi robot trebao naći kao grešku jesu ta dva ista redna broja.

Evo još jedne jako bitne situacije, koja može debelo promijeniti izračun:
Pogledaj log postaje 9A1C, redni broj veze 62. 9A1C je prijavio 9A4QV sa mnoziteljem RS iako ja taj mnozitelj nisam davao. Ta veza mu je prosla kao ispravna. Postavlja se pitanje, da postaja nekim slucajem nije odradila taj isti mnozitelj ranije u periodu, da li bi se onda moj kao jedini racunao kao mnozitelj, jer veza nije penalizirana niti je 0 bodova, veza je za robot ispravna. Dakle robot ne radi check prijavljenih mnozitelja.
Hipotetski se moglo i desiti da sam ja njemu i dao mnozitelj ali nikome drugome nisam, sto bi robot trebao opet penalizirati kod postaje 9A1C jer crosscheckom svih drugih logova vidi se da ja nisam imao mnozitelj.
Spasiti ga moze jedino audio snimka.
U biti ovo je dosta kompleksan problem. Sta napraviti u slucaju da stvarno dajem mnozitej samo onima koje "favoriziram" ?

A sto cemo sa prijavljenim frekvencijama??
Robot krsi pravila natjecanja, jer imamo puno logova koji imaju 3500 ili 3501, 3501, 3503, 3504 prijavljenu frekvenciju kroz cijeli dnevnik. Ako taj podatak nije bitan, zasto ga onda uopce prikazivati ?

pozz
QV

9a6c

Na žalost, rekao bih da sve prije napisano upravo potvrđuje ono što cijelo vrijeme govorim...robot jednostavno nije bio dobro podešen. A vremena za testiranje je bilo na pretek, osobito što mu ovo i nije baš prvi Kup Jadrana, ako se dobro sjećam. Što s einače ne radi na forumu, nego negdje u pozadini i u kordinaciji s nekim itd...

Adame, tvoj nepostojeći množitelj iskočio bi iz data baze, jer si ga nekad davao. Tko ga ne bi ubio u prvom periodu, radio bi ga i u svim ostalima :D

A oznake frekvencija u logu znaš i sam iz čega proizlaze...ako nemaš CAT onda ti logger dodijeli default QRG, a kod nekih evolutivnih softvera broj na kraju je oznaka za period itd...Pa SSB radiš na 3502 ;) Ali ti bar nisu šuplji i ruševni ;D

Unatoč zakašnjelom pomaku, ostaje činjenica da ljudi koji su potpisali službene rezultate nisu s razumijevanjem pročitali žalbe i otvorili sporne dnevnike, već su uradili što su uradili.

Pa ćemo sad valjda konačno imati poništenje ovih zadnjih rezultata, upgrade robota i ponovnu objavu privremenih i neslužbenih rezultata, žalbe i grand finale...

Eppur si muove

9A4QV

Citat: 9a6c  u 23. Studeni 2014, 02:37:21
Adame, tvoj nepostojeći množitelj iskočio bi iz data baze, jer si ga nekad davao. Tko ga ne bi ubio u prvom periodu, radio bi ga i u svim ostalima :D

Ne gledajuci na umjesnost operatora i njegove pogreske, ovdje se radi o necem drugom. Bitan je robot koji mora naci takvu gresku.
Jer... moguca je situacija gdje ja sebi u log mogu dopisati ispravni mnozitelj pojedine lucke ispostave odredjenoj stanici sa kopna koja mi je u logu i to ce biti racunato kao mnozitelj-i i dignuti ukupan score.

p.s. Blazeni LZDX contest ESM i tipka ENTER  ;D

9a6c

Naravno, u pravu si, moja namjera je bila samo malo osvijetliti tvoj konkretni slučaj, jer se i meni dogodio, ali sam ga na vrijeme neutralizirao :D

Lako je za dopisani množitelj, ali kad se prazno polje uračuna u mpl, onda je rock 'n roll ;D

Nije to ništa što se ne moće riješiti, ali je loše što se rješava sad umjesto prije početka natjecanja, jer bi se izbjegla određena količina loših vibracija i bespotrebnog piskaranja u čemu se trolllovi snalaze kao ribe u vodi.

Zato su pametni ljudi i uveli tehnički pregled kao preduvjet da auto može na cestu. Kad kočnice otkažu pa odeš u PM, kasno je za dijagnostiku i možeš se nadati da si preživio i da ćeš opet na put.

Nije dobro ni to što šef tehničkog pregleda ne vidi u čemu je problem i stalno tvrdi da je autić ispravan.

Još malo pa kreće vrijeme darivanja, valjda ćemo do tad stići do novih rezultata, pa nove žalbe, pa sastanak povjerenstva, pa konačni rezultati i sve po planu.

Srećom , početkom godine je ZK (vrijedi kao direktna obavijest) pa ima vremena za sve potrebne predradnje.

Srećom znamo čija mama najbolje kuha pa se oko toga više ne moramo sporiti :D

9A1IW

"Gumeni" će biti posebno opasan u ZK 2015.! Naravno, ako postoje nacrti za neki Optibeam za 80m koji je ovim threadom zaradio.  ;D Jedino se nadam da će biti trajniji i bolje napravljen od dosadašnjih.  ;D

BTW, ne znam koliko Miljenko često prati forum, pa mu probajte poslati uočene greške na mail, kao što je i sam zamolio da napravite. Osim ako se ne radi o promociji sebe ili bivšeg KV managera-robotičara, što je bila praksa do sada.  :-X
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A2D

A da nagodinu probamo revitalizirati Kup NO? Naša nadasve susretljiva tajnica (ne Ljilja), koja se špancira po gradu, ganja silne projekte od kojih nema ni p, iz arhive će vam, kao iz rukava izvući bivša pravila natjecanja.

73 de 9a2d

9A3TY

Citat: 9A1IW  u 22. Studeni 2014, 23:59:41
Nitko nije nista kriv, to se samo ovi "teatralci" vole nepotrebno puhati i smisljati teorije zavjere. Ne treba se puno zamarati. Opusteno, sve je ovo samo hobi i zabava.

Za nekoga tko to doživljava "opušteno" si previše gorljivo i žućno zauzeo poziciju a iako sam prvi koji bi glasovao da se ukine trajna zabrana pisanja na forumu zbog tvog stalnog spominjanja kaznenih bodova predložio bih da se u forumska pravila doda da svatko tko više od 10 puta spomene svoje kaznene bodove dobije onoliko bodova koliko ih je puta spomenuo.

Miljenko, ako već misliš koristiti taktiku "napad je najbolja obrana" onda barem prije toga budi siguran da si jači od neprijatelja i da ćeš ga u prvom napadu potući.
Inzistiranje na komunikaciji e-mailom nije ništa drugo do nastojanje da se problemi pometu pod tepih.
Točno je da je ovo tvoj prvi Kup Jadrana no ovo nije prvi Kup Jadrana za kojeg su logovi natjecatelja poslani elektroničkim putem i k tome još uvijek javno dostupni. Kako to da ti nije palo na pamet da provučeš stare podatke kroz svoj robot pa prijašnje rezultate usporediš sa rezultatima koje dobiješ od svog robota? Pa to spada u osnove testiranja softvera.

Iako neki pokušavaju stvari prikazati drugačije, ovdje je riječ o komercijalnoj usluzi. Niste valjda mislili da sam stvarno mislio ono "poklonjenom konju se ne gleda u zube" ? A s obzirom da je riječ o komercijslnoj usluzi onda je red da ista i bude odrađena u skladu s tim. A to podrazumijeva puno toga. Uvjeren sam da je svatko tko je ikada išta radio u privatnoj firmi doživio da ako ne odradi posao kako treba onda snosi i posljedice. Ili ostane bez klijenta ili plaća penale na ovaj ili onaj način. Zašto bi onda ovdje vrijedila drugačija pravila i mi bi trebali biti "beta-testeri" i još podnositi niska podmetanja autora softvera tipa "kako se niste sjetili"?
Sramota je i da HRS nije u stanju organizirati da se sav softver razvija u suradnji s klubovima i školama a kad već to nije u stanju onda su barem mogli objaviti natječaj i postaviti pravila pa bi barem dobili nešto po najnižoj cijeni uz određeni stupanj kvalitete a ne da nas ovako vozaju od kontesta do kontesta.

Sve u svemu žalosno i tužno.
73 de Ivo, 9A3TY

9a6c

Nemojte mi Borisa, ne dam ja!

Nastranu sad galama, ali ovo NIJE PRVI KUP JADRANA na ovom robotu!

I ne bih ja sad na Miljenka, Problem je u komuniakciji na relaciji manager robot admin i kad to proradi sredit će se i robi.

Prije smo imali nekakav robot za koji nisi ni znao kako radi, ali je radio kako treba i rezultati su bili korektni. Politička odluka je pala da se ide na ovo rješenje, ali kao ni mnogošto drugo, ni ovo neće raditi po duhu svetom.

U komercijalne detalje ne bih ulazio, ali sam uvjeren da kad se uzme izdatak po godini korištenja pomnožen s kvalitetom, za sada stari, nepregledni, pristrani, šuplji, nepoudani, omrznuti i još svakakvi robić ipak vodi.

Pustimo sad Miljenka da odradi svoje, a nadajmo se da će u suradnji s managerom i povjerenstvom izbaciti korektne rezultate pa ćemo od početka pokrenuti proces predviđen Pravilima.

Boris, samo lagano ;)

9A1IW

Već treći put pišem odgovor, nešto mi uvijek pojede post...  ;D
Pa da ponovimo:

"Miljenko nije napisao ništa što bi bilo zataškavanje, agresija, folirancija ili bilo šta u stilu opstruiranja pogodbe. Robot će se popraviti, doraditi, profunkcionirati i ne vidim razloga da se nastavi sa "svetim ratom" jer je ovo stvarno smiješno. Ako netko ima nešto konstruktivno, neka pošalje na "emajlo", brže je, lakše je i funkcionalnije."
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A3TY

Citat: 9A1IW  u 23. Studeni 2014, 23:23:40
Robot će se popraviti, doraditi, profunkcionirati i ne vidim razloga da se nastavi sa "svetim ratom" jer je ovo stvarno smiješno.

Možda je tebi smiješno ali dozvoli i mogućnost da ima onih kojima to ni najmanje nije smiješno.
Da li bi ti bilo smiješno i da ti internet bankarstvo "pojede" tvoje krvavo zarađene novce jer se treba "popraviti, doradit, profunkcionirati" ?

Citat: 9A1IW  u 23. Studeni 2014, 23:23:40
Ako netko ima nešto konstruktivno, neka pošalje na "emajlo", brže je, lakše je i funkcionalnije."

To kažeš ti. Ja kažem da je to u ovim uvjetima kad postoji forum (a kad već ne postoji bug tracking sustav) zastarjeli i neoptimalni sustav komunikacije jer, da ponovim još jednom, istu grešku će prijaviti 50 ljudi i Miljenko će morati odgovoriti na 50 e-mailova a ostali i dalje neće znati da je greška prijavljena i da se radi na ispravljanju, niti ćemo u konačnici znati da je greška ispravljena.
I što ćemo sad ?

73 de Ivo, 9A3TY

9A1IW

Citat: 9a3ty  u 24. Studeni 2014, 09:30:49

Možda je tebi smiješno ali dozvoli i mogućnost da ima onih kojima to ni najmanje nije smiješno.
Da li bi ti bilo smiješno i da ti internet bankarstvo "pojede" tvoje krvavo zarađene novce jer se treba "popraviti, doradit, profunkcionirati" ?

Naravno da ne bi, no ovo nije internet bankarstvo, ono nije apsolutno ništa bitno, ovo je hobi. Nekima je to i sveti rat. Takvima ne treba dobar robot, već stručna pomoć. Ljudi, ovo je hobi! Zabava! Kad postane tlaka, više se nema smisla njime baviti. Stoga, opušteno, iskuliraj se, nema razloga za frku, nitko ti ne maše crvenom krpom, iako neki pletu mrežu kojekakvih intriga, što je i dalje totalni smijeh.  :)
BTW, ako ćemo baš o parama, 3500 Kn je bolje potrošiti na neki repetitor.


Citat: 9a3ty  u 24. Studeni 2014, 09:30:49
To kažeš ti. Ja kažem da je to u ovim uvjetima kad postoji forum (a kad već ne postoji bug tracking sustav) zastarjeli i neoptimalni sustav komunikacije jer, da ponovim još jednom, istu grešku će prijaviti 50 ljudi i Miljenko će morati odgovoriti na 50 e-mailova a ostali i dalje neće znati da je greška prijavljena i da se radi na ispravljanju, niti ćemo u konačnici znati da je greška ispravljena.
I što ćemo sad ?

Nećemo ništa. Ti ćeš poslati mail, ako želiš biti kooperativan ili nećeš ako ne želiš. Čemu glumiti dušebrižnika? Ako je čovjek rekao koji modus rada mu odgovara, čemu diskusija? Ti očito znaš bolje šta nekom drugom paše? Svaka ti čast na tome, počni se baviti TV tarotom.  :D Jasno je svima da se forum koristi ili za samopromociju ili za mlaćenje pratzne slame. Imali smo svega par primja konstruktivnog sugeriranja, sve ostalo je "trla-baba-lan". I sad bi naš developer trebao to sve pratiti? Daleko više vremena će mu pojesti ono naše lupetanje, nego da pregleda MOŽDA 10 mailova koje će dobiti.
No, bez halabuke u javnosti nema ni "zahvalnosti".   ;)

Da dignemo Bugzillu? Ljudi jedva da se znaju služiti forumom...no nema veze. Za 3500Kn vam to i ja odradim. No na godinu bih molio neku nagradu ZTK jer sam išao ispod cijene.  :D
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A4OE

Ako takmičarskoj komisiji nakon što je nekoliko puta donijela "Službene rezultate - konačne rezultate" na koje ne postoji pravo žalbe ("Odluke povjerenstva su konačne i na njih ne postoji pravo žalbe."), ne bode oči:
"Napomena: Oznaka LP znači da je ta postaja radila sa snagom odašiljača do 100W, CW – samo CW
vrstom rada, SSB – samo SSB vrstom rada, QRP – snagom odašiljača do 5W.
",
a nisu našli za shodno da izvuku nešto što je pravilima propisano "U kategorijama postaja s Jadrana ( a1 i a2) posebnim priznanjem bit će nagrađena postaja koja ostvari najbolji rezultat radeći s nekog od otoka prema IOCA programu (obvezno kao ekspedicija  i uz obvezno davanje oznake /p)."
svaki e-mail je suvišan.
Možda nesvjesno slažu slova u riječi i rečenice pa nisu niti svjesni što su napisali
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

9a6c

Čitanje i razumijevanje pravila posebna su priča, a njihova implementacija u sferi duhovne obnove...

Nakon više postova&mailova i sam je autor robota priznao grešku u programu, ali rezultati su po ko zna koji put konačni...šta sad? Nije predviđeno Pravilima da se konačnim i službenim proglase očito neispravni rezultati :D a dogodilo se...

9A3MA je dobio epitet CW postaje, a to nije bio, a nešto se ne sjećam tih /p postaja s otoka...

Kaos goes on...