• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

Kup Jadrana 2014

Autor 9A2VX, 25. Rujan 2014, 18:31:53

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A5K

Citat: 9a3ty  u 22. Listopad 2014, 08:58:08
Hi,

slažem se da je "robi-ng" nakon trećeg natjecanja morao prestati s dječjim bolestima.
Čovjek bi očekivao da će se na programu kontinuirano raditi kad ono ćorak - samo krpanje kad voda dođe do grla.

Ali da ne ispadne samo kritika ajmo lijepo navesti sve što tko misli da bi trebalo ispraviti u programu i na koji način.

Hi...

Pa zar ovo nismo napravili i službeno nakon Zimskog kupa gdje smo sve što ne valja, odnosno nije u skladu s propozicijama, napisali i opisali?
Ista stvar i u slijedeća dva natjecanja.
I što se promijenilo?
Baš ništa... osim što imamo sada i nove greške, ali i dalje pišemo o dječjim bolestima i znojenju robota...

Oprosti, ali stvarno ne vidim svrhe ponavljati jedno te isto još nekoliko puta.

Ugodnu zabavu želim.

73,
9A5K




9a6c

Ovaj robot je odličan, samo...

Jedino što treba uraditi je uskladiti njegovo djelovanje s pravilima natjecanja, a  da bi se to uradilo ista treba pročitati KV manage ri u tom smislu treba izdati odgovarajuće naloge mazače na robotu.

A potom testirati sustav prije nego dođe novi deadline i pristignu novi logovi-

Što bi značilo da smo uradili korak unatrag, jer smo vratili na staro ;D

Ko onaj most u Mostaru, srušilo ga pa osvanuo još stariji nego prije :P

9a6c

Jasno mi je - ja sam glup!

Ne samo da na ne zna pravila natjecanja, nego ih i ne poznam.

Iz rečenog proizlazi da o KV robotici znam još manje, a o načinu na koji funkcionira naš KV sustav još manje.

Normalno, obzirom da sam glup, ako što je prije rečeno, nije mi jasno kako je to 9A8A na robotu uspio zaraditi 1740 punata ukupno, a na ERROR listi samo 3 uz 71 množitelja??????????????

Mssim, znao sam da nisam baš pametan, ali nisam imao pojam da je to otišlo toliko daleko?

Jedino ako ljudi koji su poslali log nisu koristili ko zna kakve sumnjive programe, ruševne i prepune rupa koji nam, a da mi to i ne znamo u staru umanjuju rezultat samo s ciljem kako bi se ovaj novouspostavljeni robot ukazao u što boljem svjetlu i time bacio jednaku količinu fotona na djelovanje KV ekipe :o

Kako je svojevrstan autizam trenutne ekipe već postao klasika, ne bih se nimalo čudio da sve ovo skupa ostane bez ijednog suvislog odgovora.

Pa bi u tim smislu preporučio svakom koga dopadne kakva daska ili bićerin, neka prije provjeri dobro kalkulatorom da li mu ona zbilja i pripada da ne ne bi džabe radovao.

Sve se više pitam ima li u ovom našem Savezu išta kako bog zapovijeda, od predsjednika naniže...




9A4OE

Da ponovim pitanja,

Citat: 9a4oe  u 08. Listopad 2014, 17:34:15
Kako bi se definiralo što je to postaja sa Jadrana u okviru pravila?
Dali u bodovanje u kategoriji klub sa Jadrana ulazi i postaja sa kontinenta ako je ona član tog kluba (sa Jadrana)?
Koja je granica da bi se nekome priznalo kategoriju postaja sa Jadrana, dali je to neka administrativna granica luke upisa, grada, općine, naselja, doticaj sa morem ili ...?
Koliko u unutrašnjost od obale netko može biti da bi mu se priznalo kategoriju postaja sa Jadrana, naprimjer netko daje oznaku BA - Bakar a Bakar kao administrativna jedinica proteže se 15.5 km u unutrašnjist?
Dali u kategoriju portabl postaje može netko tko ima izgrađenu vikendicu ili postavljen kontejner na lokaciji koja je van njegovog mjesta upisanog u dozvolu a ima izvedenu kompletnu instalaciju (sve ono što ide za normalnu kućnu instalaciju razvod, utičnice, prekidači, rasvjeta) sa solarnim napajanjem i nema  priključka na javnu mrežu?

razlog,
do 2013., 9a1ist je redovito bio u plasmanu K2 - klubovi sa kontinenta, 2014. je u plasmanu K1 -  klubovi sa Jadrana  iako su i prijašnjih godina u svojim redovima imali članove koji su bili u kategoriji postaje sa Jadrana pa su ipak svrstavani u K2 isto važi za 9a1vzd iako je radioklub sa kontinanta u plasmanu ima postaju sa Jadrana i svrstan je u K1
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

9A8A

Citat: 9a6c  u 22. Listopad 2014, 12:30:06


Normalno, obzirom da sam glup, ako što je prije rečeno, nije mi jasno kako je to 9A8A na robotu uspio zaraditi 1740 punata ukupno, a na ERROR listi samo 3 uz 71 množitelja??????????????




Da budem iskren nije niti meni jasno ???
A nije mi jasno ni skidanje ta 3 boda kada nije moja greska? Korespodent je upisao krivo vrijeme (vidi njegov LOG na robotu), a meni se skidaju 3 boda??
Inace ja jesam clan povjerenstva za KV ( u ostavci) ali sve oko robota vodi 9A2R! Uredno cu poslati svoju primjedbu na rezultat rada robota, a nadam se da cete uciniti to i svi Vi koji imate primjedbe na njegov rad ?  Trebalo bi to jednom srediti onako kako treba?

73 Mark

9A2MI

Pozdrav KV natjecateljima.
Popravio sam robota pa sada radi po pravilima Jadranskog kupa, tj. klubovi su u dvije kategorije.
Malo mi je čudno što ima toliko prigovora u smislu lošeg robota.
Naime ja to čitam kao da sam loš programer.
Potrebno je samo da se primjedba pošalje na moj mail (link je pri dnu robota) i za dan-dva sve radi kako treba.
Isto tako morate shvatiti da je ovo program koji se javno vidi i to odmah po uploadu nekoliko logova. Upravo to je njegova prednost, tako da možete prigovor uputiti KV menađeru jer on može intervenirati ako je robot pogriješio.
Do sada (prije web robota) rezultati se nisu mogli vidjeti do konačnog objavljivanja.
Zar je to bilo bolje?!
Rezultate koje vidite su privremeni i nisu službeni dok se ne proglase službenima.
Dakle prigovori su dobrodošli, meni za programske greške a menađeru za sumnjive rezultate, ali molim vas, smanjite tenzije i dajte nam malo vremena.
Ne možemo napraviti promjene prije nego nam javite greške a nakon dojave treba nam nekoliko sati za popravak.

Miljenko 9a2mi
73 de Miljenko 9a2mi

9A2KO

Ako laže koza ne laže rog!

9A1IST NIJE POSTAJA na obali  JADRANA. Lucka ozaka ne postoji.

Ruže za obitelji.

9A3TY

Miljenko, ti dolijevaš ulje na vatru umjesto da ohladiš sve skupa .

Citat: 9a2mi  u 22. Listopad 2014, 15:55:44
Malo mi je čudno što ima toliko prigovora u smislu lošeg robota.

Što ti tu ima biti čudno? Ljudi pronalaze hrpu grešaka i nisu zadovoljni.

Citat: 9a2mi  u 22. Listopad 2014, 15:55:44
Naime ja to čitam kao da sam loš programer.

Nitko ti to nije rekao. Naime, programer piše program kako mu netko da specifikaciju. Možda je osoba koja je radila specifikaciju to loše odradila.

Citat: 9a2mi  u 22. Listopad 2014, 15:55:44
Potrebno je samo da se primjedba pošalje na moj mail (link je pri dnu robota) i za dan-dva sve radi kako treba.

Ovo mi je baš interesantno. Isti si kao i ekipa iz N1MM. Jel ti stvarno misliš da je to optimalan način rada?
Što bi napravio da ti sada 80 ljudi pošalje mail i prijavi istu grešku? Koliko bi ti vremena trebalo da svima odgovoriš na mail?
Ili si ti nepristojan pa ne bi ni odgovarao na mailove? Pa zar nije bolje da na jednom mjestu svima javno bude dostupna informacija umjesto da se skriva pod tepih?
Umjesto da si sretan što ima ljudi koji će ti dati korisnu konstruktivnu primjedbu pa da možeš popeglati svoj proizvod ti nas ovdje radi toga praktično napadaš.
Jesi li razmišljao da uvedeš, kao i svi koji drže do kvalitetne podrške korisnicima, bug tracking sustav?

Citat: 9a2mi  u 22. Listopad 2014, 15:55:44
Isto tako morate shvatiti da je ovo program koji se javno vidi i to odmah po uploadu nekoliko logova. Upravo to je njegova prednost, tako da možete prigovor uputiti KV menađeru jer on može intervenirati ako je robot pogriješio.
Do sada (prije web robota) rezultati se nisu mogli vidjeti do konačnog objavljivanja.
Zar je to bilo bolje?!

Ajme majko. Ti kao da si pao s Marsa. Pa zar prije tvog robota nije isto bio robot? I koliko je bilo prigovora na njega?

Citat: 9a2mi  u 22. Listopad 2014, 15:55:44
Rezultate koje vidite su privremeni i nisu službeni dok se ne proglase službenima.
Dakle prigovori su dobrodošli, meni za programske greške a menađeru za sumnjive rezultate, ali molim vas, smanjite tenzije i dajte nam malo vremena.
Ne možemo napraviti promjene prije nego nam javite greške a nakon dojave treba nam nekoliko sati za popravak.

E moj Miljenko. Zamisli da na nekoj športskoj utakmici kažu, čujte, mi se malo igramo sa softverom za npr. mjerenje vremena, pa ako nešto ne štima vi nam recite pa ćemo mi to popraviti za koji dan. I što onda? Hoće li se utakmica ponovno odigrati nakon par dana? Pa svaka promjena koju napraviš u ovoj fazi utječe na percepciju i stajališta svakog pojedinog natjecatelja. Jer ako sam pogledao nečiji log a ti ga naknadno ponovno ocjeniš i to drugačije ja ga moram ponovno gledati, zar ne? Pretpostavljam da ti je poznata rekurzija :-)
Stoga i rok za žalbe može poćeti teći samo nakon što je sve zacementirano i nema više apsolutno nikakvih izmjena. Za ovakav način rada kakav ste uveli zajedno s uvođenjem tvog robota postoji samo jedan komentar : "It sucks, big time" .   

U rješavanju ovih nagomilanih problema ili nejasnoća trebalo bi krenuti od temelja. Pravilnike treba pisati na način da budu jednoznačno određeni, a ne podložni tumačenju. Kada se otkrije da nešto stvara pomutnju i/ili da netko zloupotrebljava nedorečenosti u pravilima, pravilnik treba nadopuniti i/ili ispraviti. Tada bi svima sve bilo jasno i ne bi se ljudi bez veze dovodili u nedoumicu tipa "zašto je 9A1IST klub s Jadrana a nisu svi pojedinci, čiji mu se rezultati pribrajaju, davali množitelj ; zašto je 9A4W na listi više operatora kad je riječ o osobnoj pozivnoj oznaci" i sl.

Nažalost, za vas na funkcijama bilo koje vrste u HRS-u očito ne postoji nešto što se zove javna rasprava niti poziv na sudjelovanje, pa se onda nemojte buniti što se amateri barem na ovaj način, preko foruma, pokušavaju očitovati i aktivno sudjelovati.

Sretno!
73 de Ivo, 9A3TY

9A4QV

Miljenko,

ako VHF robot radi perfektno ne vidim razloga zasto i ovaj HF ne bi radio isto tako dobro ??
Da je los programer onda bi se to pokazalo tamo na onom VHF robotu  ;D

Po greskama koje su ocigledne, ispada da niste procitali pravila ili niste ih dovoljno dobro procitali.
Jer kako objasniti krivo obracunate bodove, penale, mnozitelje, nedostatak kategorija i sve ostalo na sto se zalimo.
Pa vec je kraj godine i treci kontest gdje bi te djecje bolesti trebalo zaboraviti a ne suocavati se jos vecim problemima nego kontest ranije.
Odmah vidljivi rezultati mogu biti zanimljivi ali daju puno mjesta za masiranje logova. Iako volim kibicirati prijavljene rezultate mislim da to nije bas dobro za ova KV natjecanja.
Pogotovo nije dobro da se rezultati mijenjaju dok traje period za zalbe, dakle, kad se objave nesluzbeni rezultati nema vise popravka sve dok ne istekne vrijeme za zalbu i dok ne komisija ne zaprimi iste te se izjasni o njima.

I ranije su rezultati bili vidljivi, sat vremena nakon isteka roka za prijavu vec smo imali gotove rezultate gdje je prijava na iste bilo jako malo, i to ne tehnicke naravi, dakle zbog robota nego redovito zbog kemijanja kod ucesnika.
Ovdje nitko ne prijavljuje ucesnike nego se svi zale na robot.

I da otklonimo misterij oko 9A1IST. Pa u Savezu postoji popis klubova, sa adresom sjedista. Ako je to sjediste kluba na adresi koja ima registarsku oznaku brodice onda je to postaja sa Jadrana. Kako je sjediste 9A1IST u Sujevicima kod Pazina trebalo bi biti jasno da taj klub nije sa Jadrana i spada u kategoriju klubovi sa kontinenta.

pozz
sa nadom da ce taj KV robot napokon proraditi  8)
QV

9A4OE

#69
Citat: 9a4qv  u 22. Listopad 2014, 18:20:05
...Ako je to sjediste kluba na adresi koja ima registarsku oznaku brodice onda je to postaja sa Jadrana.
...

Adame, pravila su u tom pogledu nedorečena, sjedište radiokluba nebi trebao biti kriterij za kategoriju, kod vas je situacija da su tri postaje sa kontinenta i pet (šesti u pričuvi) sa Jadrana, dakle većina je sa Jadrana.
Druga situacija RK Duga Resa uputili se na more i otuda radili (jedna postaja) klub iz unutrašnjisti kad bi se gledao kroterij sjedište kluba bili bi u K2 a radili su sa Jadran.
Kamo bi ih stavio u koju kategoriju?
Treća situacija RK Sloga Varaždin isto tako kao i predhodni slučaj.
Kamo bi ih stavio u koju kategoriju
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

9A4QV

#70
Damire, odogovor je jednostavan:

Postaja koja radi sa Jadrana iz neke lokacije koja ima brodsku registarsku oznaku moze se prijaviti u postaje sa Jadrana jer radi konkretno i fizicki sa te lokacije, bez obzira sta je ta postaja sa kontinenta i nema stalnu lokaciju na Jadranu, ali je za tu priliku dosla na Jadran.

Druga postaja koja radi sa kontinenta prijaviti ce se u kategoriju postaje sa kontinenta.

Ako obje postaje prijavljuju rezultate za isti klub, onda ce taj klub spadati u onu kategoriju klubova gdje je i registriran, dakle gdje mu je sjediste. Ako mu je sjediste u mjestu koje ima bridsku registarsku oznaku sa Jadrana onda spada u kategoriju Klubovi sa Jadrana, u suprotnome spada u kategoriju klubovi sa kontinenta.

Moze se desiti da je i klub sa kontinenta dasao na Jadran i prijavi se u kategoriju vise operatora sa Jadrana, ali ce njegova kategorija bez obzira na to biti Klubovi sa kontinenta ako mu je tamo sjediste.

Dakle, ne treba mjesati kategorije vise operatora i kategorije klubova.

pozz
QV

9a6c

Za 9A3TY:

U pravilima lijepo i jasno piše da su sve klupske postaje obavezno u kategoriji MO, a osobne to mogu biti ukoliko udovoljavaju pravilima natjecanja.

Stoga ne vidim što je sporno kod 9A4W? Nije valjda trebao prijaviti SO, ako je bio MO?

Uostalom, pogledaj malo lanjske rezultate pa ćeš naći 9A2EA ili 9A2KD.

Što se mene tiče - GAME OVER.

I slažem se s Adamom - nije problem u robotu i progameru.

Problem je u nekompetentnom i indolentnom manageru koji ne radi svoj posao kako valja i kojem ni godina dana nije dovoljan da shvati kako u njoj ima čak 365 dana i samo 3 naša kupa.

Miljenko 9A2MI sigurno zna svoj posao, ali problem je u tome što postavke robota treba podesiti prema pravilima naših kupova. A to može jedino u suradnji s 9A2R koji misli da je KV manager HRS.

Ovo što svi zajedno trpimo i podnosimo ove godine je ispod svakog nivoa i neprimjereno nivou do kojeg smo ko zna kako i zašto došli.

Za koji mjesec na redu je 9ACW contest  i pitam se, da ne kažem BRINEM, šta kad na nevoljni robot stigne preko 800 logova, a on jadan ne zna što bi s njima ::)

Ako netko iz vrha našeg posrnulog i dezorijentiranog Saveza slučajno pročlita ovo, pa makar to bila i tajnica, neka pokuša sugerirati tzv. KV manageru da do početka 9ACW natjecanja robot pripremi na ono što ga čeka kako ne bi ove naše interne sramotice počeli izvoziti i van granica Lijepe naše...

9A3R

Kad će biti objavljeni konačni privremeni i neslužbeni rezultati da ljudi mogu na miru sastaviti svoje žalbe?

Ja sam mijenjao tekst žalbe već 4 puta jer se svako malo mijenjaju privremeni i neslužbeni rezultati.

73, Rudy 9a3r

9A1IW

#73
Citat: 9a6c  u 21. Listopad 2014, 08:05:33
No što mi nije jasno je zašto robot nije htio prihvatiti moj cabrillo koji je  urađen u DXlogu?

Zasto ne koristis N1MM koji radi odlicno? Moj log je prosao bez problema, ako izuzmemo UTC/LOC bubu koja je odmah rijesena. Ili si platio 20EUR licencu, pa ti je zao da ti propadne?  8)

Citat: 9A5K  u 22. Listopad 2014, 09:18:12
Ista stvar i u slijedeća dva natjecanja.
I što se promijenilo?
Baš ništa... osim što imamo sada i nove greške, ali i dalje pišemo o dječjim bolestima i znojenju robota...

Oprosti, ali stvarno ne vidim svrhe ponavljati jedno te isto još nekoliko puta.

Ugodnu zabavu želim.

Bilo kako bilo, unifikacija robota je odlicna stvar, ovaj koncept radi daleko bolje i vise se svidja publici. "Porodjajne muke" su cijena koju cemo rado platiti. Napredak je napredak, koliko god da netko protestirao protiv promjena (na bolje).

Citat: 9a2mi  u 22. Listopad 2014, 15:55:44
Malo mi je čudno što ima toliko prigovora u smislu lošeg robota.
Naime ja to čitam kao da sam loš programer.

Mda, tako ti je to. Umjesto konstruktivne suradnje, uvijek ocekuj zakulisne igre (zainteresiranih) pojedinaca i pljuvanje "zavedenih". Ja se tebi stvarno cudim sto uopce imas volje ista raditi. Uz ovakvo javno lincovanje ja bih se odavno okrenuo i poceo se baviti necim sto smiruje, npr. pecanjem.  ;)

Citat: 9a6c  u 22. Listopad 2014, 19:28:02
Problem je u nekompetentnom i indolentnom manageru koji ne radi svoj posao kako valja i kojem ni godina dana nije dovoljan da shvati kako u njoj ima čak 365 dana i samo 3 naša kupa.

:o Opa! Neki su i dalje povlasteni, pa za pljuvacinu ne dobivaju kaznene bodove? Ili terminologiju opravdava meta u koju se strelice ispaljuju? Vrlo radioamaterski, zaista za svaku pohvalu. Sto Zeljku ne izvadis iz dosijea da je bez griznje savjesti ucestvovao u sazivanju skupstine na cvjetnicu? To je u tom stilu. ;D


Citat: 9a6c  u 22. Listopad 2014, 19:28:02
Ako netko iz vrha našeg posrnulog i dezorijentiranog Saveza slučajno pročlita ovo, pa makar to bila i tajnica

Mmmmppppfhhhhh, drugi put stavi znak za "Copyright";D

Ovo moram staviti u signature:"Sve svoje tekstove uredno arhiviram, da ne bi ponovo "nestali" kod razmatranja buducih zalbi."
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A2VX


Npr. moji prijatelji radili su iz mjesta koje ima lučicu. Prema Pravilima, dali su množitelj, ali su dali i /P. Kako su prvi u Multi op s mora, zaradili su PRVO mjesto i na tome im čestitam, Ali nisu radili s agregatom i nisu imali snagu do 100W Kako nisu ispunili sva tri uvjeta da mogu dati /P, prekršili su Pravila, jer su oduzeli prvo mjesto postajama koje su radile u portablu i držale su se sva tri kriterija da mogu biti u kategoriji /P koja se posebno ne boduje za Super kup, ali dobivaju posebnu nagradu.
Ne kažem da bi ih trebalo diskvalificirati, ali ne bi smjeli dobiti nagradu za najuspješnije portabl postaje !!!!!
Damire, definirane su postaje s Jadrana: One koje rade iz mjesta koja imaju lučice.
Kako Viškovo nema lučicu, jer nije na moru, ne može biti mjesto s Jadrana, iako bi prema slobodnom tumačenju moglo biti. Ili Tvoj problem Bakra; Da Bakar jest na moru, ima svoju lučicu i na moru je. Kukuljanovo , koje pripada Gradu Bakru, ali je posebna upravna jedinica, iako je u blizini Bakra, je diskutabilna i ja ga osobno ne bih stavio u kategoriju Postaja s mora. Bakarac i Kraljevicu te Kostrenu svakako da!
U nadi da će se ipak sve napraviti prema Pravilima natjecanja Kupa Jadrana i Općim pravilima 9A KV natjecanja, te da će se ipak sve kompletno riješiti prije 9ACW kupa srdačno vas pozdravljam.
Zvone