Autor Tema: Kazneni bodovi.  (Posjeta: 12270 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
Kazneni bodovi.
« : 30. Svibanj 2014, 11:51:12 »
Kakvo je današnje stanje, kakav nam je portfelj?

Osim toga, bilo bi dobro razmotriti nedemokratsku praksu institucije "trajne zabrane", budući da i MUP briše negativne bodove stečene u prometu, pa može i HRS, kojeg banirani članovi plaćaju. Usluga mora biti dostupna svima koji su ju platili. Svjedoci smo poništavanje odluka suda časti za daleko veće prekršaje.

Predlažem rok za brisanje pojedinačnih bodova od npr. 1 ili 2 godine od počinjenja "prekršaja".

Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A6C

• ???
  • *
Odg: Kazneni bodovi.
« Odgovori #1 : 30. Svibanj 2014, 12:36:26 »
Ajme Boris...nemoj tako...ti bi sad nekima oduzeo s pravom zasluženi status žrtve režima...a baš je lipo bez nekih...kojima ionako niko ne brani da pišu...osobito tamo di im niko ne proturječi, ili to radi jaaaaako kratko...za razliku od ovog foruma koji je ipak iako iznimno nedemokratski, puno tolerantniji ;D

Ako se slažeš, pravdu i istinu niko ne more zaustavit, a o Rojteru da ne govorimo...

Sad će naš kolega raspalit iz svih tipkovnica ;D ;D ;D
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #2 : 30. Svibanj 2014, 12:52:12 »
Ako misliš na helikopterašku ekipu, ja s njihovim radom nemam ništa, čak sam im česta meta. Postoji toliko amaterskih foruma i FB grupa, da nije nikakav problem pronaći svoje mjesto pod suncem. Čak i sam imam jednu na FBu u kojoj (koliko-toliko) redovito nastojim objavljivati najave radioamaterskih natjecanja.

Ono o čemu govorim je o fer odnosu prema članovima HRSa koji financiraju i ovaj forum, a na njega nemaju pravo.
Da se razumijemo, reda mora biti, sankcije se znaju, pravila se moraju poštivati, no da se trajno baniraju ljudi zbog različitog mišljenja, bez mogućnosti "abolicije", a u isto vrijeme forumom caruju i oni koji ne plaćaju tu istu članarinu, to mi nije jasno. No, malo što danas ima logike, pa se neću začuditi ako moja ideja bude odbijena jer je opozicija uvijek nepotrebna i nepoželjna, tek čisto nužno zlo.  8)
« Zadnja izmjena: 30. Svibanj 2014, 14:33:52 9A1IW »

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #3 : 30. Svibanj 2014, 13:53:31 »
Boris,

Pravo pristupa na ovaj forum imaju i članovi HRS i nečlanovi, a svi pod jednakim uvjetima među kojima je i poštivanje pravila foruma. Ovi koji su se izdigli iznad letvice od 30 bodova nisu tako visko dogurali zbog razlike u poimanju svjeta i vremena nego ponajviše zbog vrijeđanja i sličnih aktivnosti, spammanja, flejmanja, itd.
Naravno da kroz njihovu dioptriju to izgleda drugačije, jednako kao i tvoje ili moje razmišljanje, ali to je njihovo pravo i to je OK.

Ako je ovo radioamaterski forum, onds tu ima jako malo prostora za politiku, religiju i štatijaznamšta, bez obzira koliko nas i u kojem postotku zanimaju te i druge neradioamaterske zanimacije. Problem obično nastaje kad netko (recimo...) slobodu govora poistovjeti sa svojim pravom da bilo gdje i bilo kad govori o bilo čemu. To baš ne ide.

Pravila su jasna i svima poznata, ovdje se motaju uglavnom punoljetne osobe, svjesne svojih postupaka i odgovornosti i odatle njihova potreba i volja da svojim predanim radom zavrijeđuju kaznene bodove i uspinju se na TOP LISTI.

Neki od njih su svoj izgnanički status utvrdili i prije postojanja pravila, a da je odluka o njihovoj forumskoj eutanaziji bila ispravna , potvrđuje njihovo udaljavanje sa zamalo svih foruma na kojima su iskazivali svoje umotvorne domete. Uključivo i trenutno jedini bastion slobodne radioamaterske misli u Hrvata, gdje su se te mjere poduzimale začudnom brzinom ::)

Veći je problem ovog foruma što zbog takvih likova velik dio korisnika prelazi u tabor šutljive većine, razumno svjestan mogućnosti da ga se po odašiljanju kakvog posta nadoveže kakav troll...

Tako je bilo i s mojom sada zaključanom temom o Skupštini čiji je prvi post pogledalo preko 400 ljudi, a da nitko nije rekao ni "A" na tu temu...koja je kasnije otklizala u CB smjeru zahvaljujući mom spominjanju HSCB,a li ne zato da bi govorili o  njima , nego o nama, našem savezu i ljudima koji ga vode.

Po mom sudu, zbog odsustva nekoliko ljudi na ovom forumu dobijaju svi, uključivo i njih koji imaju daleko više vremena za neke druge aktivnosti, uključivo i svakodnevnu polemiku sa samim sobom pred očima nestrpljive javnosti koja svoje odobravanje i informacije u pravilu iskazuje ranojutarnjim telefonskim pozivima :D
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #4 : 30. Svibanj 2014, 14:31:57 »
Dobivate isključivo vi pojedinci koji ste s njima ratovali, bilo da se radi o osobnim sukobima ili sukobima "po direktivi". Bilo kako bilo, svatko ima pravo na pogrešku, kao i na brisanje kaznenih bodova nakon nekog vremenskog roka. To je smisao mog zahtjeva.

Dodatno treba poraditi na načinu moderiranja, budući da je malo dosadašnjih moderatora bilo dovoljno kvalitetno i objektivno u svom radu, što je polako ali sigurno pridonosilo "bodovanju".

Dakle, pitanje je samo da li uzeti rok od 1 ili 2 godine, MUP daje aboliciju nakon 2 koliko se sjećam?
« Zadnja izmjena: 30. Svibanj 2014, 14:34:31 9A1IW »

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #5 : 30. Svibanj 2014, 15:37:23 »
Ajme Boris...
Kakva direktiva??? Ne misliš da sad nekom zvoni telefon u ranu zoru, s druge strane hrapavi glas prenosi nalog druga "odozgo" da se na forumu napiše ovo ili ono :o

O pravu na pogrešku, tu se slažem, u krajnjoj liniji to se nikome ne brani i ljudi to obilato koriste. Pitanje je samo cijene tog prava, ali kako rekoh, uglavnom se radi o punoljetnim i prisebnim ljudima, od kojih neki za sebe opetovano tvrde da su i izrazito inteligentni, školovani itd u čemu ih konzumiranje tog prava u startu diskvalificira, ali eto, ljudi smo i griješimo te snosimo posljedice.

Stvar je vrlo jednostavna i može se staviti na glasanje pa kako većina odluči, a do tada svatko ima pravo na svoje mišljenje, a i nakon glasovanja.

Za abolicije MUP-a zbilja ne znam, tu sam jako tanak:-))

Što se mene tiče, ja bih ovaj forum svakako odvojio od HRS-ovog weba i prepustio ga bilo kome, jer očito odo njega nema nikakve osobite koristi za Savez i uglavnom služi nekoj nepoznatoj svrsi, kao i puno drugih.

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #6 : 30. Svibanj 2014, 16:15:52 »
Oprosti, no ja drumom - ti šumom. Uopće se ne radi o jednom Borivoju Đorđeviću na kojeg neprestano aludiraš, već na nas ostale koji malo, po malo sakupljamo bodove jer smo rekli nešto što nekome ne odgovara, a koristimo forum i za druge stvari, osim mlaćenja prazne slame - od najave aktivacija pa na dalje.

O izdvajanju foruma bi se dalo diskutirati, dijelom bih se i složio s tom idejom.

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #7 : 30. Svibanj 2014, 16:24:45 »
Pa i ja skupljam te bodove , ali ne ide mi baš...

Možda to što nekom ne odgovara nije po pravilima ili je kontra njih pa odatče ???

Zato i dobro dođu moderatori da stvar drže koliko toliko pod kontrolom, neko mora.

A glede aluzija, šta bi čovjek tek rekao o sukobima po direktivi...

Kamo sreće da se forum koristi za te tvoje druge stvari i razmjenu znanja, iskustava i informacija. Vidiš i sam kako nam to fino ide ::)

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #8 : 30. Svibanj 2014, 16:29:09 »
Ako ljude nešto muči - ljudi o tome govore.
Neke druge svrbi - oni se češu.

Poanta je samo u tome da svi imamo jednaka prava.

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #9 : 30. Svibanj 2014, 16:34:19 »
...
Ono o čemu govorim je o fer odnosu prema članovima HRSa koji financiraju i ovaj forum, a na njega nemaju pravo.
Da se razumijemo, reda mora biti, sankcije se znaju, pravila se moraju poštivati, no da se trajno baniraju ljudi zbog različitog mišljenja, bez mogućnosti "abolicije", a u isto vrijeme forumom caruju i oni koji ne plaćaju tu istu članarinu, to mi nije jasno. No, malo što danas ima logike, pa se neću začuditi ako moja ideja bude odbijena jer je opozicija uvijek nepotrebna i nepoželjna, tek čisto nužno zlo.  8)

Znači, ti se Boris zalažeš da forum mogu koristiti samo i isključivo članovi HRS-a!

Istodobno, zalažeš se da u natjecanjima koje organizira HRS (mislim na natjecanja
tzv. ''lokalnog karaktera'', Hrvatski radioamaterski kup, Kup Jadrana i sl.) mogu
sudjelovati i strani radioamateri, nečlanovi HRS-a (i osvojiti pehar koji se plača iz
moje članarine!).

Neobičan metar, ili se to meni samo tako čini ?

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #10 : 30. Svibanj 2014, 16:34:42 »
Ako misliš na helikopterašku ekipu, ja s njihovim radom nemam ništa, čak sam im česta meta. Postoji toliko amaterskih foruma i FB grupa, da nije nikakav problem pronaći svoje mjesto pod suncem. Čak i sam imam jednu na FBu u kojoj (koliko-toliko) redovito nastojim objavljivati najave radioamaterskih natjecanja.

Ne znam zašto je otišlo dva puta i to polovično.
Važeći je prethodni post!

73
Martin 9A2JK
« Zadnja izmjena: 30. Svibanj 2014, 16:36:17 9A2JK »
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A7PJT

• Master in Training
    • tonkojursky
« Odgovori #11 : 30. Svibanj 2014, 17:29:48 »
 Ha ,

nema bas puno sudionika u ovoj temi , . .. valjda se "kaznjenici" pomalo boje  izrazavati svoje misljenje  ;) ?

Sve u svemu jedanput na godinu (dan radioamatera ,Bozic i sl. ) predsjednik HRS-a  jednostavno pomiluje par ovih sto su nekoc skrenuli s puta i gotovo.
Moze se  jos neka komisija osnovat reda radi ali u biti ne triba komplicirat jer ako Drzava moze oprostit dio kazne  nekome , zasto nebi mogli i MI ?

73 PJT
uvik kontra, uvik kontra uvik kontra, takva sorta uvik kontra, takva sorta kad je nije, kad nije je je

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #12 : 30. Svibanj 2014, 17:43:44 »
Znači, ti se Boris zalažeš da forum mogu koristiti samo i isključivo članovi HRS-a!

Istodobno, zalažeš se da u natjecanjima koje organizira HRS (mislim na natjecanja
tzv. ''lokalnog karaktera'', Hrvatski radioamaterski kup, Kup Jadrana i sl.) mogu
sudjelovati i strani radioamateri, nečlanovi HRS-a (i osvojiti pehar koji se plača iz
moje članarine!).

Neobičan metar, ili se to meni samo tako čini ?

Martine, imam osjecaj da si dobio potrebu diskusije sa samim sobom, buduci da izvlacis zakljucke sam po sebi i nastavljas duskusiju na temelju svojih pogresnih zakljucaka.
Dakle, ono sto sam ja rekao je da ima ljudi koji uopce nisu clanovi, a imaju pravo pristupa, dok se pravo negira clanovima koji sve ovo financiraju, a na crnoj su listi zbog lose definiranih principa. Te principe treba mijenjati.
Tu bih stavio tocku na ovu tvoju opasku, jer je pogresna.

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #13 : 30. Svibanj 2014, 17:52:42 »
Ajme Boris...

Čovjek registrira auto, plati cestarinu, prekrši zakon i ne daju m uvoziti po javnim površinama...A platio je...

Poanta je u poštivanju propisa, ma kakvi bili. Ako ne valjaju, uvedu se nova pa se poštuju nova.

A mislim da nije lijepo od tebe nazivati nešto nedemokratskim samo zato jer se kosi s tvojim uvjerenjima. Pravilnik su usvojila nekakva, za nevolju, demokratski ustrojena tijela ::)

Govoriti u ovom naivnom kontekstu o poziciji i opoziciji malo je hard core i za moj soft core pristup, a tek kad čujem kako forumom caruju neki koji ne plaćaju članarinu, onda mi se skroz stisne...

Mogao si jednostavno poslati prijedlog IO HRS da se izmijeni Pravilnik o pravilima ponašanja na forumu i dati prijedlog da se isti izmijeni, uvede ograničenje za trajanje zabrane i eto demokracije kako je ja vidim...

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #14 : 30. Svibanj 2014, 18:16:26 »
A mislim da nije lijepo od tebe nazivati nešto nedemokratskim samo zato jer se kosi s tvojim uvjerenjima. Pravilnik su usvojila nekakva, za nevolju, demokratski ustrojena tijela ::)

25 delegata od 150?
No, to nije tema.

Govoriti u ovom naivnom kontekstu o poziciji i opoziciji malo je hard core i za moj soft core pristup, a tek kad čujem kako forumom caruju neki koji ne plaćaju članarinu, onda mi se skroz stisne...

Sindrom stavljanja rijeci u usta. Procitaj moj odgovor Martinu.

Mogao si jednostavno poslati prijedlog IO HRS da se izmijeni Pravilnik o pravilima ponašanja na forumu i dati prijedlog da se isti izmijeni, uvede ograničenje za trajanje zabrane i eto demokracije kako je ja vidim...

Odakle ti ideja da to nisam napravio? Paralelno sa temom na forumu. I drugi imaju pravo izjasniti se o toj problematici. Ili je verbalni delikt ponovo na snazi, pa ja ne smijem javno pisati, osim nadleznim strukturama.
Malo mi orvelovski zastrasujuce djeluje ovakav nacin razmisljanja,  :o

73 de 9A1IW - Boris