Autor Tema: Kazneni bodovi.  (Posjeta: 12269 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6C

• ???
  • *
Odg: Kazneni bodovi.
« Odgovori #15 : 30. Svibanj 2014, 18:39:10 »
Ajme Boris...

Pa ti si napisa ovo o carevanju na forumu? Nemoj da moran stavljat screenshot ???

Ne znam di je bilo 25 delegata od 150, ali pogledaj Statut HRS i tamo ćeš naći ponešto o legitimnosti održavanja skupštine, a i u poslovniku iste o tome ima par slova. Svi su dobili poziv i mogli su doći, ali nisu.
Nećeš valjda reći da bi skupštine trebalo sazivati dok se ne skupi po tvom sudu dovoljno velika kritična masa? Bilo bi jednostavnije ugasiti savez. Ipak smo mi pjevačko društvo bez puno para pa je i logično da nas nema uvijek previše, stoga mi se ovo čini razumna mjera. Jer bi tako neaktivna većina koju nije briga ili nema love blokirala sve.

Ako si poslao prijedlog na IO, odlično, ali to nisi rekao pa sam pretpostavio da nisi.
Izvinjavam se, to je pravi put i zato bravo ;)

Samo brale, to s orvelovštinom...ajme Boris...i verbalni delikt? Ma ko ti je to reka? Samo ti glasno razmišljaj, ali dozvoli da i drugi imaju pravo na to i onda kad se ne slažu s tobom.

Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #16 : 30. Svibanj 2014, 19:37:11 »
Boris, drago mi je da sam pogrešno shvatio.
Kakve god bile ''moje potrebe'' one ne mijenjaju lako provjerljivu činjenicu, a to je da nije
potrebno biti član HRS-a da bi bio član ovoga foruma. Sve to lijepo piše u Pravilima
ponašanja na forumu.

Raspravljamo o kaznenim bodovima, a nikako da dođemo do toga kako su zarađeni.
Prije nego je bilo tko dobio kazneni bod, njegovi postovi su završili u forumskoj kategoriji
Koš, tako da su svi članovi foruma mogli vidjeti što je to napisano završilo u Košu. Više
puta je bilo postavljeno pitanje: ''Što sam ja to krivo napisao da mi je post obrisan?''.
Ovo pitanje je početak problema. Da budem jasan i glasan, ovo pitanje ne samo da je
neumjesno i nepristojno, nego je i krajnji bezobrazluk. Da, dobro ste pročitali. Gore
citirano pitanje je  b e z o b r a z l u k.  Iz prve ruke znam da je više od 90% obrisanih
postova bilo obrisano po točki 7. Pravila ponašanja. Dakle, oni koji su postavili pitanje
zašto, nisu se bili udostojali ni pročitati Pravila, ali traže nekakva svoja prava.

73
Martin 9A2JK

Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #17 : 30. Svibanj 2014, 22:35:37 »
Oprosti, no neki moji postovi su bili obrisani "tek tako", jer se nisu svidjeli moderatoru, pa sam po logici "tek tako" u jednom komadu zaradio 15 bodova, cisto da me se prije ukloni odavde. Dakle, sve sto ljudi donesu kao pravilo, isti ti ljudi mogu krsit, labavo tumaciti ili zloupotrebljavati. Tko ne vjeruje, neka pogleda nalizu zadnjih 10tak HRSovih KV takmicenja. Pravila jasna, izvrdana na 100 raznih nacina. No to nije uopce poanta, bit je samo u tome da treba postojati vremenski rok koji brise stare kaznene bodove i time anulira nedemokratsku i cesto zlobno koristenu instituciju "trajne zabrane". Imali smo slucajeve da su ljudi sami isprovocirali trajni ban, jer im je dosadilo sikaniranje i provociranje.

I zasto uopce netko ne smije nesto pitati? To su te slobode o kojima pricamo. Pardon, ne slobode, vec neka izmisljena "pristojnost"?

I opet ponavljam, ako moze MUP, moze i HRS. Tj. ako moze HRS u slucaju zlonamjernih ometaca na frekvenciji, onda moze HRS i u slucaju "temperamentnih diskutanata".

Najkasnije, prihvacanjem mog "amandmana" HRS sa sebe skida nedemokratsku stigmu "gusenja slobodne rijeci" koja ga prati u zadnjih nekoliko godina.
Ne ulazim u analizu opravdanosti takve stigme, da ne dobijem trajni ban. ;D
« Zadnja izmjena: 30. Svibanj 2014, 22:43:12 9A1IW »
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #18 : 31. Svibanj 2014, 01:33:58 »
Ajme Boris...

Pa ko ti brani pitati bilo što? A pristojnost nije izmišljena, ima toga, samo se treba potruditi.
Iz mog iskustva, malo tko od kažnjenih ili izopćenih ima hrabrosti priznati da je u krivu.

Ne zovu se bezvraga zatvorski bendovi "Nisam kriv" :D

A to s gušenjem slobodne riječi tek? Ako slobodna riječ podrazumijeva kršenje nekih propisa, onda je treba gušiti, kao i slobodu kretanja, izbora i slično...ako se time nešto krši...Nisi ni ti baš dobio po repu "tek tako", kao ni ja. Lajali smo na mjesec pa je nekom dosadilo slušati i otvorio frižider.

Trajno baniranje nema nikakve veze s demokracijom ili stigmama (???), to je samo stvar dogovora i konvencije. Kad malo pogledam unatrag, ne bih rekao da se ovdje osjetio nedostatak onih koje nema, kao što se neće osjetiti ni moj. Malo je doduše biblijskih citata, poslanica, latinštine i savjetodavnih izljeva, za te stvari ima prostora na drugim forumima ili blogovima pa u globalu nema manjka, sve se iznivelira.

Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #19 : 31. Svibanj 2014, 10:21:32 »
Kad malo pogledam unatrag, ne bih rekao da se ovdje osjetio nedostatak onih koje nema, kao što se neće osjetiti ni moj. Malo je doduše biblijskih citata, poslanica, latinštine i savjetodavnih izljeva, za te stvari ima prostora na drugim forumima ili blogovima pa u globalu nema manjka, sve se iznivelira.

Stvar stava. Stvar direktive. Stvar izbora. Svemu je isti zajednicki nazivnik - osobna procjena.

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #20 : 01. Lipanj 2014, 17:13:34 »
Ajme Boris...

Pa normalno da je osobna procjena, nije potpisao predsjednik HRS, ja sam napisao post.

Nije mi jasno ono o direktivi, nemoj mi samo reći da po tvom sudu, ili osobnoj procjeni, netko s vrha HRS piramide izdaje direktive po kojima se dijele kazneni bodovi ??? Ma ne virujen u to, to mi je za tebe malo preparanoično, iako ne kažem, ima kolega koji bi sad digli obe ruke u zrak u znak podrške...

Ne znam kako sad stvari stoje, u moje vrijeme toga nije bilo. Jednom sam imao razgovor na temu da kao vijest objavim inofrmaciju o smrti jednog člana HRS, što nisam prihvatio i to je otišlo u neku forumsku kućicu. Preživio sam, a poslije sam se samoubio iz drugih razloga :D

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #21 : 01. Lipanj 2014, 20:20:56 »
Igrom slucaja nisam bio prisutan kada se puno kos komentarima iz ove teme, no kad sam pogledao kako je to islo, odmah sam se prisjetio svojih 15 kaznenih bodova u komadu.

Stoga me je i potakla ta kalkulacija da zatrazim izmjenu pravilnika, koja nece proci, to mi je jasno, no bar sam pokusao.

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #22 : 02. Lipanj 2014, 02:18:08 »
A ko zna, biće da je brzina bila prilagođena prostornoj i sadržajnoj adekvatnosti postova ???

Bilo je i prije takvih situacija, samo u drugu uru, iza ponoći, ali to je ipak individualno.

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #23 : 03. Lipanj 2014, 17:19:30 »
Mislim da bi nakon nekog vremena trebalo brisati kaznene bodove, a i da bi trebalo onima kojima je zabranjeno javljanje na forumu to ponovo omogućiti. Ako je nešto naučio, dobro. Ako nije, netreba se brinuti, skupit će on bodove ponovo

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #24 : 03. Lipanj 2014, 19:25:58 »
Vjerujem da nisi jedini koji tako razmišlja.

Osobno ne vjerujem da bi se ti ljudi promijenili, radi se o odraslim osobama čije je ponašanje u virtuelnom prostoru odraz njihova karaktera, a to se u nekim godinama jako teško mijenja. A čekati da ponovo sakupe kvotu izložilo bi onaj drugi dio korisnika uobičajenim i već viđenim stvarima koje zbilja ne bi trebalo ponavljati.
Povijest je učiteljica života rekoše stari Rimljani.
To bi možda imalo smisla ako bi im se FUCK OFF  limit snizio na 25% uobičajenog.

U međuvremenu, ostaju im brojni radioamaterski opsezi, u posljednje vrijeme i CB, brojni drugi forumi i kvazi blogovi na kojima mogu ispoljavati svoje kulturološke i svjetonazorske domete i vještine i pod firmom promicanja samo njima znane istine i dalje u svom stilu vrijeđati, lagati, podmetati, ali na sreću u vrlo uskom krugu i ponajviše samima sebi, obzirom da se i na takvim prostorima neograničene slobode ista u vrlo kratkom vremenu izgleda stisne i postane pretijesno za više od 2-3 uma takvog ranga...

Rečenica mi je malo preduga, sve se bojim da me lektorica ne isjecka...

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #25 : 03. Lipanj 2014, 22:32:25 »
Gorane, bez ljutnje, no pokrenuo sam ovu temu sa ciljem smislene diskusije o problemu (neopravdanog) kaznjavanja ljudi i trajnog baniranja na forumu, a ne zato da bi ti ovo koristio za diskusiju sa svojim prijateljem Borivojem Djordjevicem. Otvori si account na njihovom helikopterskom forumu i raspravljaj do mile volje.

Na kraju ces dovesti publiku do zakljucka da je sve ovo s ciljem rehabilitacije doticnog, buduci da ih njime neprestano plasis. Nemamo 10 godina da se plasimo "babaroge".

Nemam namjeru zakljucavati teme, stoga...

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #26 : 04. Lipanj 2014, 04:16:51 »
Nema ljutnje, ali mislim da pogrešno čitaš napisano.

Posve je jasno što si htio postići ovim topicom i dopisom prema HRS, a nadam se da da je tako i u mom slučaju. Jedina je razlika u izboru argumenata pro et contra, na što svatko ima pravo i mislim da to treba tolerirati. To je pomalo i stvart stila, ja imam običaj stvar potjerati do najgore opcije da pojačam utisak.
A spomenuti kolega ionako nije tako strašan kako ti misliš, a još manje vjerujem da bi ti pokrenuo ovo radi njega, ne brini.

Posve se slažem s tim da ne zaključavaš temu, ishod još nije ni poznat ni izvjestan, a prostora za različita mišljenja još ima.

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #27 : 04. Lipanj 2014, 09:08:08 »
Mislim da bi nakon nekog vremena trebalo brisati kaznene bodove, a i da bi trebalo onima kojima je zabranjeno javljanje na forumu to ponovo omogućiti. Ako je nešto naučio, dobro. Ako nije, netreba se brinuti, skupit će on bodove ponovo

I ja sam bio razmišljao slično, ali samo onda došao da zaključka da to ne bi bilo dobro.

Prvo treba pogledati kako i zašto je došlo do baniranja.
Obično počinje sa QRM-om, nenamjernim ili namjernim svejedno. Moderator taj QRM
rješava sa brisanjem posta i nikome ništa. Sve bi ostalo na ''nikome ništa'' da namjerni
ometač ne počne pojačavati QRM …

Evo i z m i š l j e n i  primjer:
Primijetio sam da je ovu temu otvorio Boris, 9A1IW, znači on to i prati. Sad nastupam ja
i usred rasprave o kaznenim bodovima postavljam pitanje Borisu kad će mi već jednom
poslati QSL kartu za aktivaciju onog tamo dvorca ...
Zainteresirani koji prate ovu temu, na naslovnoj stranici vide informaciju da je netko
napisao novi komentar na temu kaznenih bodova. Kad otvore raspravu, tamo je pitanje
o QSL karti. Totalno bez veze, i što je još važnije, ovakvo skretanje sa teme je nešto što
se ne smije raditi na niti jednom forumu i što jasno piše u Pravilima ponašanja. To je,
radioamaterskim rječnikom rečeno, namjerni QRM i moderator to  m o r a  obrisati.
Ali sad sam se ja našao uvrijeđen zašto je moj post obrisan, jer nisam nikoga uvrijedio
nego sam lijepo pitao Borisa za QSL-kartu, pa onda …

Kao i na bandu, nepotrebna pitanja DX-u nisu prihvatljiva. Znamo zašto!

Zato sam protiv povratka baniranih. Moramo se naučiti ponašati i prihvaćati pravila igre.

73
Martin 9A2JK

Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A2NO

• Master in Training
« Odgovori #28 : 04. Lipanj 2014, 09:41:51 »
Bok!

Uveo bih oprost kaznenih bodova slično kao i MUP...najstarija godina se briše.
Ali...( uvijek postoji ali ) ne za one koji su već izgubili pravo pisanja. I u MUP-u
postoji kazna trajnog oduzimanja vozačke pa bih tu analogiju ostavio.

73 Dino

Offline 9A3EME

• Newbie
  • *
« Odgovori #29 : 04. Lipanj 2014, 09:43:03 »
Iako te ljude osobno ne poznajem i nisam dugogodisnji clan foruma ja sam za izmijenu pravila tj za ukidanje trajne zabrane .
73de 9A3EME