Autor Tema: 9A DXCC RANG LISTA  (Posjeta: 19087 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
Odg: 9A DXCC RANG LISTA
« Odgovori #15 u: 11. Prosinac 2012, 20:09:30 »
Je, Leone, imaš pravo. Samo zaboravljaš da sam ja svoje prijavljene zemlje (316 priznatih do 1993, a sada je skoro 20 godina više) radio bez kojekakvih clustera, pomagača, dodavača, vanjskih suradnika i slično. Isključivo sam i sa svojim znanjem. Sve ostalo je potvrđeno ali čeka da deda dođe u DA kada bude svečano otvorenje moje nove lokacije. I ne zaboravi, ja se ne kitim sa tuđim perjem.

73 de 9a2d

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #16 u: 11. Prosinac 2012, 21:23:37 »
Djelomicno imas praf Kefoni. Nekad je to bilo puno teze. No sa druge strane je zadovoljstvo vidjeti se na listi na kojoj su i oni koji doma imaju samo televizijsku antenu a stanica im je samo imaginarna cinjenica. I stvori Bog klubove i klupsku opremu.
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A2GA

• Master
  • Carpe diem memento mori
« Odgovori #17 u: 03. Travanj 2013, 10:15:09 »
Nije bilo zadnje vrijeme velikih promjena na listi pa sam istu ažurirao tek sada nakon nekoliko mjeseci:

http://web.hamradio.hr/9a2ga/dxcc/

Pomake na listama su ostvarili: 9A2JK, 9A5F (ex 9A3GS) i 9A8A.

Novi na listi: 9A6TKS

Čestitam!

73 de Boris 9A2GA
9A2GA is a member of: HRS, 9A1WFF, ARRL, AMSAT NA, AMSAT UK, 10X, EPC, DMC, CDG,CRO-CC

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #18 u: 03. Travanj 2013, 10:28:50 »
Malo sam bacio oko na CW listu i puknuo od smijeha.
Čovjek ima preko 300 dxcc na cw a ne zna uopće CW (siguran sam u tu tvrdnju).
Svaka čast ponosnom vlasniku takve DXCC diplome.

« Zadnja izmjena: 03. Travanj 2013, 10:33:55 od 9A1AA »
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #19 u: 03. Travanj 2013, 10:37:08 »

Vjerovatno si mislio na Zlatka 9A2EU  ;D

By the way, danas uopce nije bitno poznavati CW da bi se to i ostvarilo, racunalo odradi sve  ;Dpa tako i tih 300 dxcc. Sve je u redu dok ti ne pocnu kucati "broken decoder"

Pa kad malo bolje pogledas, CW kontest se sveo na F1+F2+F4 uz klikanje po bandmapi koju puni skimmer.

QV

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #20 u: 03. Travanj 2013, 10:40:35 »
Adame, uz dužno poštovanje ne govorimo o zemljama odrađenima danas.
Govorim i o vezama koju se odrađene davno prije računala i cw programa.
Vjerujem da se može CW raditi računalom ali napraviti toliko zemalja u ovakvim pile upovima ipak spada u domenu vrhunskog baratanja CW dekoderom i ostalim pomagalima.
No ne želim širiti temu. Samo sam htio čestitati ponosnom vlasniku takve DXCC diplome.
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A3RD

• Newbie
  • *
« Odgovori #21 u: 03. Travanj 2013, 12:28:38 »

Vjerovatno si mislio na Zlatka 9A2EU  ;D

By the way, danas uopce nije bitno poznavati CW da bi se to i ostvarilo, racunalo odradi sve  ;Dpa tako i tih 300 dxcc. Sve je u redu dok ti ne pocnu kucati "broken decoder"

Pa kad malo bolje pogledas, CW kontest se sveo na F1+F2+F4 uz klikanje po bandmapi koju puni skimmer.

QV

Čini mi se da misli na 9A2OM

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #22 u: 03. Travanj 2013, 12:37:51 »
Drago, 8DU, molim te suzdrži se komentara pod tuđim znakom.
Pogledaj malo bolje listu. Govorio sam o DXCC CW. Na toj listi nema znaka koji si spomenuo.
I pozdravi mi šogora Miru 9A3RD  ;)
« Zadnja izmjena: 03. Travanj 2013, 12:41:49 od 9A1AA »
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
« Odgovori #23 u: 03. Travanj 2013, 15:46:30 »
Citat:

QV

Baš kao i DXCC i contesti mogu biti jednostavni ili složeni onoliko koliko želiš. S oproštenjem, danas svaka budala može u relativno brzo vrijeme doći do 300 DXCC, ali svijet je otišao malo naprijed.

Kada pogledaš s čime se danas DXeri bave.. u načelu je to natjecanje ko će u što kraćem vremenu skupiti što više band slotova neke ekspedicije. Zna se ko su tu hrvatske, europske i svjetske face. Tome onaj s dekoderom neće ni primirisat, a bogme ni ovi fejkeri.

Jednako tako i za conteste, i danas i nekad je potreban isti nivo jednostavnosti da se dođe do 55. mjesta, ali kreni se boriti s rogatima, pa ćeš brzo promjeniti mišljenje o F1+F2+F4 i klikanju.

73,
Hrle - 9A6XX

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #24 u: 03. Travanj 2013, 16:55:08 »
Hrle, slazem se sa time sto si napisao (za divno cudo  ;D )
Ali treba bit posten pa reci, da smo svi mi fejkeri u neku ruku:

U praksi bi to bilo upravo proporcionalno, dakle sto bolji rezultat - to veci fejker.
Da li sam ja fejker ako radim snagom vecom nego dopustenom u pravilniku?
Da li sam fejler ako masiram log ?
Da li sam fejker ako prijavim SO a par nas mlati po stanici ?
Da li sam fejker ako koristim remote RX ?
Da li sam fejker ako korespodentu namjerno dam krivi raport ?
itd
itd

Dakle, mogao bih puno toga nabrojiti, ali mislim da je jasna poanta.
Kao rezutat gore navedenoga netko je ostvario dobar rezutat i diplomu, isto kao sto je netko dobio jednoslovni ili se plasirao ne neku listu....

Ja u kontestu radim samo protiv jednog suranika, sebe. Postavim si cilj i ako ga ostvarim to je moj uspjeh, ne mora to biti nista posebno, meni cilj moze biti napraviti 200 qso u dva sata, bez obzira sto je contest 48 sati itd. Ja ne sakupljam ni diplome ni salvete ni pehare ni qsl-ke. Ja se bavim hobijem radi sebe.

Fejkeri su ti kratke slave jer ubrzo ispliva ono sto je istinski.
Svatko ce u drugome vidjeti fejkera ako to bas zeli. Koliko sam ja vidio fotografija gdje se moze primjetiti npr. sonda od 3kW na birdu za 144Mhz a susjedi imaju limitiranu snagu na 500w na tom bandu. Takvih sitnica je puno. Uostalom,onaj tko visi non stop na bandu moze s lakocom vidjeti tko 'mlati" o dxevima i novim expedicijama i tko je aktivan, te tko je debeli fejker, pa uostaom znamo se, 50 tak jednih te istih 9A znakova se "vrti" na bandu ostal je sve sporadicno.

A natjecanja, cuj, skoro da bih pozdravio jedan prijedlog sa liste koji ce biti u Vieni, a to je definiranje contesta. Ako se to prihvati, zaboravi internet, skimere selfspotting, chateve itd.
Core contesting and band activity only.

QV

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #25 u: 03. Travanj 2013, 18:55:02 »
Baš kao i DXCC i contesti mogu biti jednostavni ili složeni onoliko koliko želiš. S oproštenjem, danas svaka budala može u relativno brzo vrijeme doći do 300 DXCC, ali svijet je otišao malo naprijed.

Jednako tako i za conteste, i danas i nekad je potreban isti nivo jednostavnosti da se dođe do 55. mjesta, ali kreni se boriti s rogatima, pa ćeš brzo promjeniti mišljenje o F1+F2+F4 i klikanju.

Može, ako imaš vremena, para ili ako koristi trikove i tuđu opremu. Bajdvej, može slika (ili tekstualni opis) tvog PPS-a kojim si odradio sve dosadašnje zemlje i uspjehe? Moj opis je na qrz.com.
« Zadnja izmjena: 03. Travanj 2013, 19:00:56 od 9A1IW »
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
« Odgovori #26 u: 03. Travanj 2013, 19:56:06 »
Adame, isprobaj ove fejkove, odradi top rezultat u top contestu, pa ćemo vidjeti u kojoj rubrici ćeš završiti. Snaga je naravno teška tema, iako se u Hrvatskoj izdaju licence i za više od 1KW - ako ćemo se loviti zakona/pravilnika.

Borise, ne znam na koje DXCC i uspjehe misliš? Moji uspjesi su također na mom QRZ.com profilu. Moj uspjeh je da sam dio 9A1P, 9A7P, WWYC ekipe i svi oni pozivni znakovi, prijatelji i države kroz koje me ovaj hobi proveo. Ja osobno na svoj znak u 13 godina imam jedva 15.000 veza (pokušavam ih sve kompletirati na eQSL), a u životu sam ih sigurno negdje ulogirao preko 300.000. To je moj hobi i moj uspjeh.

Zar ti baš moram odgovoriti na pitanje o svojoj stanici?

73,
Hrle - 9A6XX
« Zadnja izmjena: 03. Travanj 2013, 19:57:41 od 9A6XX »

Offline 9A1UN

• Master in Training
« Odgovori #27 u: 03. Travanj 2013, 19:59:55 »
.... je malo sutra....

Opet kakve veze cija je oprema, stvar je u operatoru pogotovo u "velikim"contestima.

Ja vjerujem da iz 9A ima manje od 10 ljudi koji mogu napraviti vrhunski rezultat sa vrhunske stanice,
ostali ce bit 20 i vise % iza.

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #28 u: 03. Travanj 2013, 20:50:54 »
Lako je uraditi vrhunski rezultat sa pravom opremom a malo teže sa skromnom.Tu se vidi ko zna. ;)
GL goys!

73,9A6R

GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A2VX

• Master in Training
« Odgovori #29 u: 03. Travanj 2013, 22:09:06 »
Čestitke svima koji imaju DXCC diplomu!
Uz odrađene veze,  DXCC lista podrazumijeva i dosta financijskih izdataka: Direkto slanje QSL karata, Uz dodatak zelenih ili IRCa u adresiranoj omotnici itd. Na kraju i plaćanje pregleda QSLki, po komadu itd. Dakle uz sve čestitke ima i onih koji su u svojih 30 i preko 40 godina puno toga odradili, ali , s pravom, nisu na toj listi.
Htio sam samo reći da uz dobru opremu i malo volje treba i financijske "pomoći". Pa tko voli, neka izvoli...
Ljudi pa to je amaterizam. Neki žele QSL i Diplome, drugi se bave konstrukcijama ( sve više UHF tehnikom), treći natjecanjima. E pa uživajte i neka drugi uživaju!
Da li je netko spomenuo HAMSPIRIT? HA HA!