Autor Tema: RADIO HRS 1/2011  (Posjeta: 26778 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
RADIO HRS 1/2011
« u: 06. Travanj 2011, 06:42:25 »
Eto vraga, lijepo pise da je urednistvo imalo problema sa materijalom za pojedine teme. Ne cudi me jer je prijasnji urednik "zatvorio sve pipe" a uvijek nam je prodavao kako ima materijala za nekoliko casopisa. Sad se vidi koliko je steta napravljena kad se ovlastilo prijasnjeg urednika i za casopis i za web. Sve dolazi na naplatu kao sto se vidi.

NHF ali o tome se dosta pisalo i dosta ljudi je baceno sa foruma dok je na vlasti bio bivsi urednik.
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
Odg: RADIO HRS 1/2011
« Odgovori #1 u: 06. Travanj 2011, 08:10:24 »
Još jedan paradoks.Sada se MOLI RA da pošalju ako imaju što materijala a prije sam od nekoliko njih čuo da su za isto dobijali odbijenice??Pa ko nas b.e zavadi ???Kuda plovi ovaj brod?

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
« Odgovori #2 u: 06. Travanj 2011, 08:29:04 »
naravno da je prethodni urednik imao materijala i mogao si je priuštiti kriterije, zašto? vrlo jednostavno... pratio je što se događa i zatim zivkao ljude okolo i molio ih da pišu, čak im i pomogao da pišu... 

73,
Hrle - 9A6XX

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #3 u: 06. Travanj 2011, 08:58:07 »
Vidis Hrle kako ti pametno zboris. Ja naprotziv znam da su mu ljudi koji su redovito slali priloge, svoje radove i clanke prebacili u drugi casopis, npr u ZRS. A bas me zanima gdje su onda zavrsili svi ti silni clanci koji nikad nisu objavljeni??? Valjda u privatnoj kolekciji...??
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A5K

• Master
    • http://www.9a5k.com
« Odgovori #4 u: 06. Travanj 2011, 09:17:13 »
Leone, iskreno, pretjeruješ...

U zadnjih 10 godina, koliko je meni poznato, uvijek je problem s materijalima za časopis.
Jedino kad toga nije bilo je kad je upravo prethodni urednik doslovno vukao za rukav i moljakao svakog tko je imao nešto za napisati da i napiše.
To jako dobro znaju svi koji su s njim surađivali. I materijala je bilo i više nego što je trebalo.

A da pojedini članci kvalitetom nisu za objavu ili traže doradu, o tome procjenu radi urednik ili urednici, kako god hoćeš.
E sad, što se netko osjeti povrijeđenim kad dobije članak natrag na doradu, to je već sasvim druga priča.

Osim toga, prethodni urednik nije urednik već preko godinu dana. O čemu sad pričamo?
Nemoj mi samo reći da je prethodni urednik trebao napraviti zalihu članaka za idućih 10 godina?

Osobno smatram da je časopis u periodu dok ga je uređivao prethodni urednik bio odličan.
Naravno da svatko tko radi, napravi i poneku grešku, i to je ljudski. Ali generalno, ocjenio bih ga upravo kako sam i naveo.

73,
Krešo - 9A5K

Offline 9A5CW

• Master
« Odgovori #5 u: 06. Travanj 2011, 09:19:39 »
Question za FAQ:

ja sam lani platio za Radio-HRS, nisam dobio dva zadnja broja, mogu li ja dobiti ta dva broja u 2011 ? tj. 1/2011 i 2/2011.
Za 2011 nisam se pretplatio na Radio-HRS.

Hvala
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:
Ni EU nije šta je bija, držmo se mi Istre.
On je u Božjim rukama, ka i Papin sobar. Razlika je jedino šta sobar viruje u Boga.

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #6 u: 06. Travanj 2011, 09:22:30 »
Možda Krešo da tu i ima istine.Ali Bogami bilo je i onih koji njemu nisu bili "po guštu",nisu bili "podobni"po nekim njegovim kriterijima pa njihove nije htio objaviti.Ne zaboravi,medalja ima dvije strane!!GL sa tiskanjem.
Na kraju samo ću reći:NE PONOVILO SE!

73,9A6R

P.S.I lipo vas molim nemojte pravdati GG-a,ka Boga vas molim!
« Zadnja izmjena: 06. Travanj 2011, 09:25:06 od 9A6R »

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #7 u: 06. Travanj 2011, 09:37:08 »
Čini mi se da je G.G. bio jedini urednik na nivou,nakraju kvaliteta sadržaja u časopisu je pravi pokazatelj :'(
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #8 u: 06. Travanj 2011, 09:46:39 »
Na kraju samo ću reći:NE PONOVILO SE!
73,9A6R

Na žalost, i neće se ponoviti da svaka dva mjeseca imamo kvalitetan časopis sa 60-100 stranica..

QV

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #9 u: 06. Travanj 2011, 09:48:31 »
Kad su časopis i on bili toliko kvalitetni zašto nas je napustio ???

73,9A6R

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #10 u: 06. Travanj 2011, 10:19:11 »
Iako sam odlučio prestati pisati na forumu učinit ću izuzetak. Ovaj je forum postao pljuvaonica za privatne obračune pojedinaca s onima koji im nisu po volji, ponajprije upravo sa Goranom Grubišićem i to od onih koji se, očigledno, mada to neće priznati, osjećaju inferiornima u odnosu na njega. Gorana Grubišića sam sreo jedan jedini puta u životu i to na kratko, nakon toga se naša komunikacija svela na e-mail, p.p. i rijetke telefonske razgovore. I drago mi je da sam ga upoznao. Moram reći da mi je zbilja žao što sam osobno upoznao neke od sudionika ovoga foruma. Mogao sam i bez toga... Sve u svemu - Radio HRS je imao urednika kakvoga ni prije ni poslije Gorana Grubišića nije imao a, Boga mi, ne vjerujem ni da će ga tako skoro dobiti! Krešo, Hrle, Drago i Adam su posve u pravu, a vi koji pljujete po Goranu Grubišiću stanite pred ogledalo pa se zagledajte u svoj obraz. Ako ćete biti imalo objektivni - zacrvenit ćete se!

Vidjet ćemo što će nam donijeti novi broj časopisa Radio HRS...

Toliko od mene, odgovarati neću nikome, možete i mene pljuvati koliko hoćete, neki već i jeste!
« Zadnja izmjena: 06. Travanj 2011, 10:22:14 od 9A3VV »
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #11 u: 06. Travanj 2011, 15:23:24 »
Osim toga, prethodni urednik nije urednik već preko godinu dana. O čemu sad pričamo?
Nemoj mi samo reći da je prethodni urednik trebao napraviti zalihu članaka za idućih 10 godina?

Pa ako je vec ustvrdio da ima dovoljno clanaka za nekoliko casopisa zasto onda te clanke koji nisu objavljeni, lijepo dostavi novom uredniku pa nek on kontaktira autore ako sta treba popraviti.  Kad bi ih imao mozda bi to i napravio....
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #12 u: 06. Travanj 2011, 15:29:27 »
A zar ne bi bilo bolje da sami autori pošalju svoje članke uredništvu časopisa?
Naravno, ako žele da im se članci objave.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #13 u: 06. Travanj 2011, 15:35:39 »
Tko se jednom opece i na hladno puse.

I da odgovrim QV-u. Mislis da je problem napraviti 100 stranica casopisa sa C/P rezultaima sa natjecanja na 2 m ukljucujuci i ASL i QRB i marke i modele uredjaja i i izlazne snage.. I za 2 kontesta uredno 6 stranica. Samo treba pogledati ciji suclanci objavljivani i na koliko stranica i sve je jasno. Placanej po karticama je i unistilo financije za casopis.
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #14 u: 06. Travanj 2011, 17:00:00 »
Leone,

Ne naravno da nije teško složiti takvih 100 stranica časopisa, ali časopisi za period koji spominjemo nisu bili takvi, u što se može uvjeriti svatko tko ih je pročitao. Da li je u zadnju godinu dana časopis takav, to ne znam. Ovdje ste se zakačili za prethodnog urednika, koji po pisanju mnogima nije bio po ukusu, pa se čovjek maknuo na zadovoljstvo tih istih.

Iz onoga što i kako pišeš, vidi se da nisi upoznat ni sa sadržajem časopisa za vrijeme prethodnog urednika a izgleda ni sa načinom kako funkcionira sustav pisanja i objavljivanja članaka.

Najviše tehničkih članaka, samogradnji, je objavljeno upravo za te dvije godine dok je Časopis uređivao G.G. Posebna pažnja je data na oblikovanje i ispravnost i vjerodostojnost objavljenih članaka. Članci koji nisu zadovoljili kriterije nisu bili objavljivani. Znam da te boli to što npr. neki od članaka tvojeg prijatelja o antenama nisu objavljeni (koji su kasnije objavljeni u glasilu ZRS). Taj članak također nije zadovoljio kriterijima. Taj isti autor objavljivao je članke i u svojem nacionalnom časopisu gdje su primjećene greške. Mi smo pazili da se nama takve packe ne dešavaju jer je časopis nešto što se čita godinama i sramotno je kad netko nakon par godina pročita jedan članak i kaže "ma koja je to b...la napisala, a još veća objavila".

Bilo je tu i "većih faca" kojima nije objavljen tehnički članak iz nekih drugih razloga, naravno sadržajne prirode.

Što se tiće plaćanja, držim da je pravilno plaćati članak po kartici texta i to po ključu koji smo koristili. Dakle najviše su plaćani članci vezani za samogradnje. Rezultati su bili čini mi se upola plaćeni, ne znam jer nisam radio na tom djelu.

Što se tiče materijala i toga je bilo i ima i danas, pogotovo onih o samogradnjama što najviše vole čitatelji. Naravno, to je privatno intelektualno vlasništvo, Leone!! Kad se takav članak objavi u časopisu, i kada autor za njega dobije honorar onda više to nije vlasništvo autora, nego HRS-a kao izdavača časopisa i taj članak onda autor ne može "prodati" nekom drugom časopisu.

Urednik je imao zalihu članaka za svaki idući broj i ona se punila, ali većinu članaka su imali i oni koji su redovito surađivali i pisali za časopis, jer to je njihovo vlasništvo. Po načinu kako ti razmišljaš, mi smo pisali članke samo radi love. Novac nije bio razlog pisanja tadašnjih suradnika, jer da je tome tako ti isti bi i danas pisali za časopis...

Konkretno, meni je draže to objaviti na netu i to besplatno i na nekom drugom jeziku i to kada hoću i šta hoću..bez komentara onih koji nikad nisu ni pokušali napisati članak za časopis.

Pozdrav
QV