Autor Tema: RADIO HRS 1/2011  (Posjeta: 26848 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
Odg: RADIO HRS 1/2011
« Odgovori #75 u: 14. Prosinac 2011, 07:14:44 »
Dragi Martine, saga o "morati, ili ne morati" kupovati časopis je počela prije više od 2 godine.

Kad kažem mi, onda to nije oznaka za neku tajnu družbu, nego označava skupinu ljudi kojima je stalo do svoga matičnog kluba.

Poštujem pravo na svačije privatno mišljenje, ali ti ovdje pokušavaš naturiti forumskom čitateljstvu samo tvoju postavku da je "normalno da klubovi moraju kupovati časopis".

Ne komentiraš Emirovu javnu tvrdnju da mu ne neće da objave priloge. Prevrući krumpir ?

I budala znade da nema direktne veze moderatori-časopis, ali nam baš vi, moderatori, pokušavate naturiti neke stavove, koje bi , za ljude koji znaju iščitavati između redaka, prije bili stavovi IO HRS-a, nego vaši osobni.

I za kraj, da te ja nešto pitam, u svjetlu tvojih stremljenja istini, i samo istini : Zašto se u časopisu godinama ne dopušta ijedan kritički intoniran članak, nego same lakirovke ?
Zašto nam je i za ovaj, koji je , urbi et orbi, otišao u tisak, udarni članak o vunderkindima iz Zvjezdanog sela ? Zar nismo tečaj od 6 dana debelo apsolvirali, i na ovom forumu ?
Guinness još nije došao u Hrvatsku, a kako javlja Đekna, i neće.

Nego, Šute mali, reci ti meni, koji je to padajući niz : 6, 4, 3, 2, 1, 0 ?
Ja san uvik bija dobar iz matematike, i repeticije san dava, za prihranit se, ali ovaj, ne pripoznajen ! Nije logaritamski, nije kubni, nije kvadratni, ma koji li je........... ?
« Zadnja izmjena: 15. Prosinac 2011, 18:15:56 od 9A2JG »
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #76 u: 14. Prosinac 2011, 08:33:33 »
@9A2JG – shvati, ako želiš, da ja (koji sam usput i moderator na ovom forumu)
ne pišem o časopisu kao moderator. Moja dužnost moderiranja ovog foruma
nema nikakve veze sa mojim razmišljanjima o nekoj radioamaterskoj temi.

Ja znam da ti NE ŽELIŠ SHVATITI, (pišem radi onih koje si ovakvim napisima
možda doveo u zabludu), da moderatori na ovom forumu ne iznose službene
stavove HRS-a.

Točno si zaključio da ja ovdje iznosim svoje i samo svoje mišljenje.
Najnormalnija stvar na svijetu je kupovati časopis udruge koje sam član.

Tvoju tvrdnju o mojem:
...
 u svjetlu tvojih strmljenja istini, i samo istini :
...
neću puno komentirati, jer je to bedastoća.

O sadržaju časopisa, kad izađe. Ako je pak u njemu, kako ti kažeš, ''udarni članak o
vunderkindima iz Zvjezdanog sela
'', samo kratko, prije nego sam članak vidio –
ovakve teme trebaju biti u našem časopisu.

Da, činjenica je da časopis ima problema sa izlaženjem. Zašto je tako? Kako taj
problem riješiti? Zašto je malo i premalo radioamatera spremno napisati (ili barem
pokušati) nešto za časopis? To su prava pitanja o kojima bi trebali raspravljati.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #77 u: 14. Prosinac 2011, 11:54:15 »
Znači, ti si znao ono, što mi obični smrtnici nismo, a to je "da će izaći još dva broja".
Ja sam, na ovom forumu bio kažnjavan i za manje, a sve poradi tobožnje obmane forumske javnosti. A što si ti učinio? Baš to !

Aha, to je u igri, osobno prepucavanje i treniranje vlastite taštine. Koliko mi se čini, ovo nema apsolutno nikakve veze ni sa čim, a kamoli sa časopisom, što je tema članka.
Moj ti je savjet da se ne poružnjuješ mrgodnim borama i da prestaneš kupovati časopis, ako to ne želiš, a uz to slobodno prestani čitati HRS forum, kad je na njemu toliki fašizam.

Umjesto svađalačkog posta bolje bi bilo da si napisao nekakav text za Radio HRS. Svi problemi bi bili riješeni. Najlakše je kritizirati, no kritika se uzima u obzir samo onda kad kritičar nešto konkretno predloži i napravi s ciljem rješavanja problema. Sve ostalo je lajanje na karavane koje i treba brisati.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A7ZZ

• Master in Training
« Odgovori #78 u: 14. Prosinac 2011, 12:37:52 »
Citat:
Ima li išta normalnije nego da udruga koja je član nacionalnog saveza prima
časopis koji taj savez izdaje?
Ima li išta normalnije od toga da član udruge prima časopis koji ta udruga izd
Ima Martine,itekako ima.
Hrvatski Kinološki savez izdaje časopis MOJ PAS ,članovi -ni pojedina društva ili klubovi,kako hoćeš-ga nisu plaćali unaprijed i usto bili prevareni o broju časopisa koji će izaći za tu godinu,
 Hrv.Ribolovni savez izdaje časopis koji članovi(klubovi) nisu morali platiti unaprijed i posebno i usput bili prevareni o broju časopisa koji će izaći za tu godinu,
Hrvatski lovački savez izdaje časopis koji članovi(društva) nisu morali platiti unaprijed za tu godinu i usput bili prevareni o broju časopisa koji će izaći za tu godinu.   itd itd itd itd
Jednostavno odu na kiosk Tiska i isti po želji kupe ili nekupe.Naravno da je to ogroman problem za HRS jer tko će se zaboga sada zaj..... sa Tiskom i mogućnosti da časopis HRS-a bude dostupan na kiosku,jer gle čuda moglo bi se desiti da ga kupi i netko tko nema znak 9A.... jer mu je dosadno na putovanju ,u vlaku,busu ili sl. pa usput na spomenutom kiosku ipak to kupi .A takvih ima,budite sigurni!
Sada će se naći netko od vas pametnih koji brane isti taj HRS pa će reći to je velika naknada ,nema se para i slične gluposti,pa je onda bolje neka glupani plate unaprijed pa onda tko ih šiša.Lako je izmisliti neko opravdanje,tu smo majstori.

Jedina sreća u cijeloj toj priči je što vidim da takav časopis ipak ne nedostaje puno članovima HRS-a pa ovdje pišu više zbog toga da ukažu na pokvareni i mačehinski odnos Saveza prema svojim članovima nego što žale za nepročitanim dubokoumnim člancima iz svakog od zamislite 2 broja do sada,a tek je 12-ti mjesec 2011.I sam sam takav,ja priznam i što onda!
73 iz Broda na Savi-Viktor

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
« Odgovori #79 u: 14. Prosinac 2011, 13:45:29 »
7ZZ, zaboravio si samo nekoliko malih sitnica.... lovački savez 55.000 članova, ribički savez 26.000 članova... + svi ovi savezi koje si nabrojao vrte lijepu lovu oko dozvola, od rodovnica pasa, do "suradnje" s talijanskim/austrijskim/njemačkim lovcima...  a mi se borimo da i to malo prava koje smo izborili od HAKOM-a vratimo njima...

+ sve ove teme (ribičija, lov i psi) zanima još puno šira skupina ljudi, a i profesionalna primjena je puno šira...

volio bi vidjeti taj eksperiment da se stavi časopis Radio HRS na neki kiosk oko glavnog zagrebačkog kolodvora, pa da se vidi koliko će ga to ljudi pokušati kupiti...

73,
Hrle - 9A6XX

Offline 9A7ZZ

• Master in Training
« Odgovori #80 u: 14. Prosinac 2011, 14:15:23 »
Hrle,možda si u pravu što se tiče broja članova,(a možda i nisi-u mome ribičkom društvu članarina je 470 kn,dio savezu,dio društvu pa se opet nađe  dio para ako ništa za druženje jednom godišnje sa dobrom klopom pa čak i muzikašima a ne na varanje članova)ali normalno,nisi se ni osvrnuo na dio moje rečenice koji ide ovako
Citat:
koji članovi(klubovi) nisu morali platiti unaprijed i posebno i usput bili prevareni
jer to ne ide u prilog obrane!
Normalno,o tome ni ti ni ostali branitelji po funkciji nemate što reći.
A što se tiče kioska:ako ne pokušaš nešto nečeš ni znati bi  li uspjelo.
Lakše je sjediti u toplome,ništa ne raditi,malo putovati pod krinkom suradnje  :D :D sa klubovima,utrpati dnevnicu u đep a ovce neka bleje.Sramotno i jadno!A ti  i dežurni samo branite,puno će vam koristiti. :-[
73 iz Broda na Savi-Viktor

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #81 u: 15. Prosinac 2011, 08:23:27 »
Dragi Martine, časopis će biti vjerni reprezentant moje udruge zvane HRS kada SVATKO bude mogao pisati u njemu.
Dosadašnja praksa je bila da je mogao pisati samo onaj koji nije stavio ni jednu povisilicu u kritičkom tonu.
To je samo jedan, od brojnih razloga zašto ljudi ne šalju priloge za časopis-
Ja osobno, za razliku od onih koji vide fašizam (?!), sam digao ruke, nakon jednog neisplaćenog honorara, i dva neobjavljena članka, koji su , dobronamjerno, kritički govorila o radu Udruge.

Ne mali broj ljudi se JAVNO požalio, od GG-a, do danas, da im nisu objavljeni članci, od Maria, preko Djanija, do Emira.
Znam, sad će neki skočiti na zadnje noge, kad sam spomenuo Emira, jer mu se objavljuje dosta, ali zar on sam javno ne napisa da mu se nešto (valjda kritički intonirano) nije objavilo.

Za kraj, ne nužno, i svršetak, neka mi "pravovjerni" navedu bar jedan kritički intonirani članak u zadnjih 5 godina. Plaćam kil janjetine u Macole, vina ,koliko se popije.

Varam, društvo, ne trudite se, nećete ga naći... Zašto ? Jednostavno zato što je to stil i način ponašanja, da se piše samo kao da ovom državom teku med i mlijeko, pa sukladno tome, i u HRS-u.

U tom i takvom ozračju, ima li mjesta za neutralno obojeni članak, ili ijedan pismeni doprinos, a koji uključuje i kritički snimak stanja ? Odgovor dajte sebi, ne meni, ja ga znam.

Za one koji bi , baš kao i Martin, htjeli sve podvesti pod nazivnik "to je onaj koji se uvijek buni, i ništa mu ne valja" mali podsjetnik iz ekonomije, bi li vi izdavali časopis ovakvog dizajna, ovakve tiraže, te da vam izdavanje "visi" o činjenici hoće li RA iz Crne gore poslati prilog, ili ne.

Danas je 15. prosinca, znamo brojit do 4, a znamo gledat i na kalendar.
Ponavljam se, namjerno, to se u hrvatskom književnom jeziku zove varanje, ma što IO HRS-a, i čitatelji , mislili o tome.

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
« Odgovori #82 u: 15. Prosinac 2011, 14:09:28 »
Citat:
Za kraj, ne nužno, i svršetak, neka mi "pravovjerni" navedu bar jedan kritički intonirani članak u zadnjih 5 godina. Plaćam kil janjetine u Macole, vina ,koliko se popije.

Kad je janjetina u igri, odmah sam se sjetio jednog članka objavljenog u Radio HRS, kojeg je napisao čini mi se Željko Belaj na račun Svjetskog prvenstva u ARGu. Ne samo da je to bio kritički napisan članak nego pljuvačka u lice mnogima koji su uložili jako puno truda u taj događaj.

Sjetio sam se i jednog članka iz prosinca 2006. gdje se optužuje sve klubove u Hrvatskoj da prikazuju nerealna izvješća.

Za sve treba postojati vrijeme i mjesto, a ja smatram da časopis Radio HRS treba prije svega biti alat promocije našeg hobija, a ne prepucavanja, i često iznošenja neargumentiranih "istina". 

73,
Hrle - 9A6XX

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #83 u: 15. Prosinac 2011, 17:56:52 »
Bože mili, kad , ovako, čitam što Hrle piše, ne znam bi li plako, il' se smijo, stvarno sam u čudu.
Jer, ako je do sada bilo imalo prepucavanja, i iznošenja neargumentiranih "istina", a , mogli su pisati samo oni, podobni, moš mislit šta bi bilo da možemo pisati mi (u svakom sistemu) nepodobni, sa istinitim argumentima.

I još nešto, dragi Hrle, u to doba kada su se štelila izvješća većine radioklubova, to je bila ISTINA, ma ko da je o tome pisao.

Časopis, između ostaloga, služi i za promociju pokreta, istina, samo ako i ne služi istini, bolje da ga i nema.

Padajući niz, 6 , 4, 3, 2, 1, 0. Matematika je egzaktna znanost.

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
« Odgovori #84 u: 15. Prosinac 2011, 20:48:11 »
Dragi Martine, časopis će biti vjerni reprezentant moje udruge zvane HRS kada SVATKO bude mogao pisati u njemu.
...

Da ne bi dolazilo do greški u komunikaciji (i kasnije do ''ispravaka netočnih navoda'')
bilo bi dobro definirati pojmove.

9A2JG, što to znači SVATKO ?

Bilo tko može napisati članak za časopis. Da li to znači da članak treba biti i objavljen?

73
Martin 9A2JK
P.S. Hrle naveo ''jedan kritički intonirani članak'', ali izgleda ništa od janjetine.   :'(

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #85 u: 16. Prosinac 2011, 06:40:58 »
Martine, daj se skuliraj. Hrle je napisao da se jednom u časopisu bila potkrala i istina.

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
« Odgovori #86 u: 16. Prosinac 2011, 08:19:07 »
Ja sam pisao što se tražilo za osvajanje janjetine... podrazumijeva se da se kritika temelji na istini - i ono što je Belaj pisao je baš to...

Kad kritiku piše Koki sve to se treba provjeravati jer ispade da njegove kritike uglavnom sadrže elemente neistine... kao i ova posljednja...  dakle, em smo našli članak, možemo ih naći još, em nećemo dobiti janjetinu... to je sad već i nova kategorija... :-)

Ajde, barem negdje da je niz koji raste, Kokijeve neistine...234, 235, 236....

73,
Hrle - 9A6XX

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
« Odgovori #87 u: 16. Prosinac 2011, 08:32:58 »
9A2JG, nije lijepo izokretati tuđe riječi. Hrle nije bio napisao da se u časopisu
bila potkrala i istina. Na tvoju ponudu da ćeš platiti kil janjetine i vina koliko
se popije, ako ti netko nađe bar jedan članak …  Hrle je našao dva, ne jedan.
Toliko o istini.

Također nije istina da u časopisu mogu pisati samo podobni, ali je istina da
svaki članak napisan za Radio HRS treba udovoljavati nekakvim kriterijima.
O tome bi također trebali raspravljati.

Nego, još uvijek mi nisi odgovorio na pitanje (molba za pomoć!) koja je to
godina bila kad je u Radio HRS-u bio objavljen tvoj članak, a za koji,
(po tvojoj tvrdnji!!) nisi nikada dobio honorar ??

A nisi mi odgovorio ni na pitanje, što to znači SVATKO ??

73
Martin 9A2JK

P.S. Ovaj post je trebao biti prije Hrletovoga, ali nisam bio dovoljno QRQ ...

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #88 u: 16. Prosinac 2011, 13:23:38 »
Jedan od sporednih, iako ne i nevažnih, zadataka moderatora je da umrtve (svaku) diskusiju na ovom forumu, a koja nije po volji trenutnim obnašateljima vlasti u HRS-u.

Ako to ne uspije, onda, pod mus, treba okrenut na zafrkanciju.

Odavno sam ja, mladoj Uzdanici, Hrletu javno napisao da s njime javno ne komuniciram, zbog (opetovanih) izjava da ja (nešto) lažem.
Kako on to sada, opet, piše, široko čitateljstvo zorno vidi da , oni u milosti vlastodržaca, mogu nemilice pisati što im padne na pamet, a da ih (ovakvi) moderatori ne kažnjavaju.

Čak i njegovi citirani navodi nisu članci, jer kritički (kompletan) članak ne bi imao šanse probiti baražu ispred Dalmatinske 12 ; to je bio samo citat iz članka.

Interesantno kako one, bitne, činjenice niko ne komentira. Valjda se čeka svoje mišljenje...

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
« Odgovori #89 u: 16. Prosinac 2011, 14:00:08 »
Jedan od sporednih, iako ne i nevažnih, zadataka moderatora je da umrtve (svaku) diskusiju na ovom forumu, a koja nije po volji trenutnim obnašateljima vlasti u HRS-u.

Ako to ne uspije, onda, pod mus, treba okrenut na zafrkanciju.
...

Bedastoća stoljeća !  ::)

Dakle, da ne bude na zafrkanciju, odgovori na moja ozbiljna pitanja iz
prijašnjih postova. Ako ti misliš da je neplaćanje autorskog honorara
za objavljeni članak zafrkancija, onda si ti taj koji je počeo zafrkanciju.

73
Martin 9A2JK