Autor Tema: RADIO HRS 1/2011  (Posjeta: 26779 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6KGT

• Average Member
Odg: RADIO HRS 1/2011
« Odgovori #60 u: 26. Kolovoz 2011, 09:03:16 »
Možda sam neupućen, ali bi volio znati sto je s časopisom??

73
Toni / 9a6kgt
CW iliti A1A nije za mlakonje!!!!
A1A iliti CW nije za mlakonje!!!!
UPSsss, to sam već rekao...., al' nema veze, bez antene,hehehee
p.s.
spoznao već od SINCE iliti od DAVNE 1987, a rođen tek 1974

Offline 9A1AA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #61 u: 26. Kolovoz 2011, 10:42:37 »
Pozdrav Toni.
Radio HRS broj 2/2011 distribuiran je krajem srpnja.
U ovoj godini biti će još 2 broja časopisa........
« Zadnja izmjena: 26. Kolovoz 2011, 10:44:34 od 9A1AA »
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #62 u: 12. Prosinac 2011, 20:49:38 »
Da ne otvaram novu temu pisat ću ovdje. Ako je treći broj Radio HRS za 2011 godinu tek sada u tiskari onda od četvrtog broja u 2011 godini nema ništa? Dogodine ćemo sići na dva broja, pa na jedan, pa... Tih bi nam pedeset strana trebale biti utješna nagrada za strpljenje, što li?
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #63 u: 12. Prosinac 2011, 21:44:00 »
Da ne otvaram novu temu pisat ću ovdje. Ako je treći broj Radio HRS za 2011 godinu tek sada u tiskari onda od četvrtog broja u 2011 godini nema ništa? Dogodine ćemo sići na dva broja, pa na jedan, pa... Tih bi nam pedeset strana trebale biti utješna nagrada za strpljenje, što li?

U cemu je problem? Nema materijala ili para?
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A1AA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #64 u: 12. Prosinac 2011, 21:47:37 »
Nema materijala za tehničku rubriku. To je rak-rana već zadnje 2 godine  :(
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #65 u: 12. Prosinac 2011, 22:18:53 »
A ako bi se autorima članaka za tehničku rubriku ponudili veći honorari? Ima tu posla...
73 Damir 9A3VV
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
« Odgovori #66 u: 13. Prosinac 2011, 07:41:34 »
uvjerili smo se kako naš časopis može izgledati dobro... nije to nikakva filozofija...
treba nać čovjeka koji će biti uporan i vući ljude za rukav, pomoći u slaganju članaka... itd

ja ne prepoznajem takvog (više)...

73,
Hrle - 9A6XX

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
« Odgovori #67 u: 13. Prosinac 2011, 09:22:32 »
Dobro je što je na ovoj čitačoj stranici i post od 9A1AA, od kolovoza ove godine.
Ni demantija vlastite izjave, ni isprike... Ili bi to trebao neko drugi ?
U našem jeziku se ovo zove varanje.
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A1AA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #68 u: 13. Prosinac 2011, 13:13:10 »
Zašto bih se ja Koki trebao izviniti  ???
Pa ne izdajem ja časopis niti sam ja kriv što nije sve išlo po planu.
Vjerujem da će se službeno (i tamo gdje treba) izviniti oni kojima je to "u opisu posla".
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A7ZZ

• Master in Training
« Odgovori #69 u: 13. Prosinac 2011, 15:17:01 »
Dobro je da će u tome nadolazećem broju časopisa kako vidim u sadržaju biti i najava 9A CW contesta.Mislim da je to zaista rijedak slučaj da se najavljuje nešto što je već održano ;) jer sumnjam da će taj papir biti u rukama pretplatnika prije nego contest krene.I još kažete da se nema sa čime popuniti časopis.Stavite sve najave za CQWW ,CQ WPX, Baltic,Russian contest i sve za 2011 što je već prošlo i eto materijala za 2 časopisa  :D :D
73 iz Broda na Savi-Viktor

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #70 u: 13. Prosinac 2011, 15:26:58 »
Ne želim, i neću da se ovo pretvori u dijalog, ali za Boga miloga, Ivo , pismen si, pročitaj vlastiti post od 26. kolovoza o.g. ; ne piše u kondicionalu, nego u futuru.
Znači, ti si znao ono, što mi obični smrtnici nismo, a to je "da će izaći još dva broja".
Ja sam, na ovom forumu bio kažnjavan i za manje, a sve poradi tobožnje obmane forumske javnosti. A što si ti učinio? Baš to !

Oni drugi, na višim položajima,da imaju imalo srama i stida ,bi se morali dodatno ispričat, položit račune, a i mandat staviti na raspolaganja.
Zbog varanja s časopisom, drugu godinu zaredom.

A zbog prisilnog stanja, da klubovi MORAJU uzimati časopis, posebna priča.Laž i šuplja obećanja sa skupštinske govornice.
« Zadnja izmjena: 13. Prosinac 2011, 15:28:57 od 9A2JG »

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #71 u: 13. Prosinac 2011, 17:33:43 »
9A2JG, za Bog miloga, nikada nisi zadovoljan.
Ima li išta normalnije nego da udruga koja je član nacionalnog saveza prima
časopis koji taj savez izdaje?
Ima li išta normalnije od toga da član udruge prima časopis koji ta udruga izdaje?

Kad je časopis redovno izlazio nisi bio zadovoljan količinom materijala. Kad je
bilo materijala, nisi bio zadovoljan kvalitetom papira, ili ti se nije sviđao urednik, ili itd …

9A2JG, znaš li ti koliko je to  o g r o m a n  posao napisati čitljiv članak za časopis?
Predlažem da pokušaš. Evo i teme gdje bi se ti zaista mogao iskazati. Napiši kako su se
nekada radili QSO-i, u doba kad nije bilo Interneta, DX Clustera, qrz dot coma, itd..
Kako se dobivala dozvola za rad? Kako su se kupovali uređaji? Kako si ti nabavio svoj prvi
uređaj? Kako si dobio pozivni znak? i sl. Ima tu materijala za najmanje godišnje izdanje
časopisa, a sigurno bi bilo zanimljivo mnogima, pogotovo po godinama mlađim radioamaterima.

Iz tvoga pisanja na forumu vidi se da voliš pisati i mnogo toga znaš (iako nije znanje znati,
nego je znanje znati ga podijeliti sa drugima). Također se vidi da nemaš problema sa gramatikom
(iako je to manje važno, jer to popravlja lektor, važnija je jasnoća pisanja). Napiši nešto, pa ćeš
vidjeti kako napisati članak za časopis nije nimalo lako i da urednici baš ne dobivaju materijal
onako kako se tebi čini.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #72 u: 13. Prosinac 2011, 17:53:19 »
Dragi Martine, očigledno ste se , vi moderatori, baš kao u doba GG-a, podijelili po zaduženjima, upravo kao u trilogiji Gem, Set, Meč...
O svemu pišeš, samo o činjenicama ne...
Činjenica jest da su klubovi MORALI platiti za časopis, bez obzira dali su ga željeli.
Činjenica jest da je na moje delegatsko pitanje na Skupštini bilo odgovoreno " da će IO RAZMOTRITI da klubovi NE MORAJU kupovati i časopis".
Ništa se , ništa, prominilo nije...
I dalje, klubovi, kao moj matični, sve što dobiju za članarinu, preliju u jamu bezdanku, zvanu HRS!
QSL-ke po Grom desetini, časopis kojega ne želimo, Predsjedniče, što nam je ostalo ?

Dragi Martine, ovaj je pisao i dobijao honorare 1971., a u kući ima dvoje profesionalnih novinara, u (malo)široj porodici još dvoje, svi sa završenom žurnalistikom.
Zato, bar meni ne prodavaj jedno, za drugo.

Što se tiče lektoriranja, na HRS webu , i časopisu, o tome bih mogao pisati, kritički, dakako, do Sudnjega dana.

Zašto, kad toliko voliš istinu, i slobodu javne riječi, ne pišeš, i ne komentiraš javno objavljene Emirove izjave, na ovom forumu, da mu nešto NEĆE da objave.
E, niko neće vrući krumpir po rukama. Osim što opeče, ostaju i prljave ruke.

Bar se vi, moderatori, kunete u mani pulite...

I na kraju, ali ne i zadnje, objavili su meni jednom, članak i u HRS časopisu, nikad vidio ni kune, dva nisu htjeli, jer su bili kritički, i tako dalje.

Kako ono bijaše, Centrus mundi, a , Šute mali...?

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #73 u: 13. Prosinac 2011, 19:42:18 »
...
Činjenica jest da su klubovi MORALI platiti za časopis, bez obzira dali su ga željeli.
Činjenica jest da je na moje delegatsko pitanje na Skupštini bilo odgovoreno " da će IO RAZMOTRITI da klubovi NE MORAJU kupovati i časopis".
Da li to znači da IO nije razmotrio tvoje pitanje ili da IO nije prihvatio tvoj prijedlog da klubovi ne moraju kupovati časopis ?
Ja sam protiv toga da klubovi ne moraju kupovati časopis ili jasnije rečeno ja podržavam odluku IO HRS-a da klubovi MORAJU kupovati časopis.

... , časopis kojega ne želimo,  …

Ti kažeš da časopis ''ne želimo''. Tko je ta množina koja ne želi časopis?

...
Dragi Martine, ovaj je pisao i dobijao honorare 1971., a u kući ima dvoje profesionalnih novinara, u (malo)široj porodici još dvoje, svi sa završenom žurnalistikom.
Zato, bar meni ne prodavaj jedno, za drugo.

Uz dužno poštovanje prema tvojoj familiji, potpuno nevažno za ovu temu. Što si radio prije 40 godina nisam primijetio i, uz dužno poštovanje, potpuno nevažno za sadašnjost.

...
I na kraju, ali ne i zadnje, objavili su meni jednom, članak i u HRS časopisu, nikad vidio ni kune, dva nisu htjeli, jer su bili kritički, i tako dalje.

Molim te u kojem je to broju bilo ili barem koje godine? Zanima me da ne trošim vrijeme u potrazi.. Hvala!

I, da skratim, iz tvojeg posljednjeg posta očito je da ne želiš ništa konstruktivno dati,
osim neargumentirano kritizirati.

I na kraju, tebi za informaciju, moderatori nemaju nikakve veze sa časopisom.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #74 u: 13. Prosinac 2011, 21:13:26 »
Ne želim, i neću da se ovo pretvori u dijalog, ali za Boga miloga, Ivo , pismen si, pročitaj vlastiti post od 26. kolovoza o.g. ; ne piše u kondicionalu, nego u futuru.
Znači, ti si znao ono, što mi obični smrtnici nismo, a to je "da će izaći još dva broja".
...
Ispravka krivog navoda: svi su, ili skoro svi, znali pa i ja, obični smrtnik, da će za ovu (2011) godinu biti tiskana četiri broja časopisa Radio HRS. Ivo je samo iznio zvanični podatak, poznat svima. Dobro, ne baš svima ;)
73 Damir 9A3VV