Autor Tema: Tko je radioamater?  (Posjeta: 8773 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A7PJT

• Master in Training
    • tonkojursky
Tko je radioamater?
« u: 11. Svibanj 2010, 14:31:08 »
              Njihova namjera je bila samo raditi Wi -fi(bezžični Internet),ali im je netko rekao da zato moraju biti RADIO AMATERI.Svi su dobili pozivni od HRS-a.Kad su vidjeli da je ADSL(flet) jeftinije od opreme koju su oni htjeli koristit,ugasili su Klub.Jesu li to R.A.Nikad bili i nkad neće biti.
        9A2Y

Ma jesi vidia ti koji bezobraznici   >:(   . . .   ;)  .

73 PJT
uvik kontra, uvik kontra uvik kontra, takva sorta uvik kontra, takva sorta kad je nije, kad nije je je

Offline 9A2Y

• Master in Training
Tko je radioamater?
« Odgovori #1 u: 11. Svibanj 2010, 14:40:51 »
  A i ti Jure ga znaš za-špork-at samo tako,a ne znan zašto ti to tribaaaaaaaaaaaa???!!
    9a2y

Offline 9A4GL

• Master in Training
    • http://ham2.cc.fer.hr/9a4gl
Tko je radioamater?
« Odgovori #2 u: 11. Svibanj 2010, 14:48:01 »
Pozdrav,

Njihova namjera je bila samo raditi Wi -fi(bezžični Internet),ali im je netko rekao da zato moraju biti RADIO AMATERI.Svi su dobili pozivni od HRS-a.Kad su vidjeli da je ADSL(flet) jeftinije od opreme koju su oni htjeli koristit,ugasili su Klub.Jesu li to R.A.Nikad bili i nkad neće biti.  9A2Y

Morati ću te razočarati, oni naravno da jesu radioamateri. I tisuće klinaca u raznim wireless udrugama su isto tako radioamateri. Pa i Tesla je bio radioamater a nije skupljao DXCC, QSLke i sve šta "pravi" radioamateri rade. Da bi bio radioamater čak niti ne trebaš imati položen ispit. Ako pak želiš biti licencirani radioamater, onda moraš položiti ispit. Što ima loše ako neki radioamateri žele postati licencirani ? Zašto ti misliš da su KV-aši bolji radioamateri ? Budite pravi radioamateri i poštujte i divite se uspjehu drugih radioamatera.

73 de Tihomir, 9a4gl
« Zadnja izmjena: 11. Svibanj 2010, 14:49:39 od 9a4gl »
-----------
Sa budalama se ne raspravlja !!! Oni te prvo spuste na svoj nivo, a onda te dotuku iskustvom !
Tihomir Heidelberg, 9a4gl
email: _NOSPAM_9a4gl@hamradio.hr

Offline 9A2Y

• Master in Training
Tko je radioamater?
« Odgovori #3 u: 11. Svibanj 2010, 15:23:39 »
    E moj Tihomire
A gje sam ja to rekao da su KV-jaši bolji radioamateri.Pored onoga što imam na KV-u,recimo imam i 38 DXCC na 2 metra,tropo i ES.Eto bar to nitko za mene nije radio ,hi.Kod nas izgleda svatko može  reći,ja sam to ili ja se bavim time,i mi mu moramo vjerovati.Ako je netko pilot,trebao bi letjeti,ako je netko ronioc ,trebao bi roniti,ako je netko padobranac trebao bi skakati s padobranom,ectr.,S čime bi se trebao baviti RADIO AMATER,daj ti meni reci??
   9A2Y

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto osma nam je tek
    • http://http://www.sibenik-meteo.com/komiza/AMP%20Komiza.html
Tko je radioamater?
« Odgovori #4 u: 11. Svibanj 2010, 16:03:30 »
Potpisujem Tihomirov post.

Vrlo je teško, ili bolje rečeno uzaludno uspoređivati neki hobi sa drugim jer svaki od njih ima svoje čari i podvarijante.
Sve ovisi o osbnim sklonostima, mogućnostima i volji pojedinca.

Suma sumarum ............svatko svoj hobi treba upražnjavati na svoj način.

Lijepi pozdrav
Branko 9A7YY

Offline 9A2Y

• Master in Training
Tko je radioamater?
« Odgovori #5 u: 11. Svibanj 2010, 16:37:36 »
    Pa reci brale pravu istinu.Trebamo imati što veći broj  "fiktivnih" radio amatera,kako bi smo mogli održati HRS kao takav.Pa to je prava istina,i za time će težiti IO HRS-a ,na idućoj Sjednici.
   9A2Y

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
Tko je radioamater?
« Odgovori #6 u: 11. Svibanj 2010, 21:19:16 »
Nisam bio off topic. Nisam ni napisao nešto što ne odgovara istini. Zašto je moj post završio u košu? Trebam li prestati javljati se na forumu? Ili... ???

Na Index forumu koji je, unatoč drastičnom padu kvalitete diskutanata, najbolje uhodan forum u Hrvata, moderatori daju obrazloženje zašto nekome editiraju ili brišu post, ili ga pak bacaju u odlagalište. I upozoravaju diskutanta u postu zbog kojega postupaju u skladu sa svojim ovlastima da slijede i druge sankcije ako nastavi u istom tonu. Dakle, točno znaš tko i zašto te je moderirao i što ti slijedi ako nastaviš kršiti pravila foruma. Ne bi bilo loše kad bi se i kod nas to uvelo. Do tada ću ja apstinirati.

Hvala na pozornosti!
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A4GL

• Master in Training
Tko je radioamater?
« Odgovori #7 u: 11. Svibanj 2010, 21:47:37 »
A gje sam ja to rekao da su KV-jaši bolji radioamateri.

Niti si ti to rekao, niti sam ja rekao da si ti to rekao, si ? Damn, ovo je već flejmanje.

S čime bi se trebao baviti RADIO AMATER,daj ti meni reci??

Ukratko: Radio komunikacijama bez ostvarivanja profita.

Wikipedia:
Amateur radio, often called ham radio, is both a hobby and a service in which participants, called "hams," use various types of radio communications equipment to communicate with other radio amateurs for public services, recreation and self-training.
Amateur radio operators enjoy personal (and often worldwide) wireless communications with each other and are able to support their communities with emergency and disaster communications if necessary, while increasing their personal knowledge of electronics and radio theory.
The term "amateur" reflects the principle that amateur radio and its skilled operators are committed to helping communities without financial compensation; whereas commercial radio operates for profit.

Ispričavam se što sam skrenuo sa teme :-\

73 de Tihomir, 9a4gl
-----------
Sa budalama se ne raspravlja !!! Oni te prvo spuste na svoj nivo, a onda te dotuku iskustvom !

Offline 9A4AA

• Junior Member
  • **
Tko je radioamater?
« Odgovori #8 u: 11. Svibanj 2010, 22:14:02 »
Sve u koš.... Rasprava  radioamater ili što....osobno wi-fi spadaju u istu kategoriju kao i svi koji koriste mobitel...bez zamjerke i omaložavanja istog....jer i osobno imam boljih rezultata u svom drugom hobiju ali zato to ne mora biti prvo i važno....što se tiče KV,  ok, dajem prednost u toliko što to pripada začetku ovog hobija kao i CW koji pripada povijesti,pa stoga predstavlja osnovu za ovaj naš hobi i njegovo začeće, bez umanjivanja vrijednosti suvremene tehnnike i mogućnosti današnje komunikacije......to je i dalje samo hobi, tj. ili njegovanje tradicije i zadržavanje povijesti, no za hi-fi veze ili radioamaterizam u prvobitnom smislu postoji velika razlika u vještini pa i općem znanju o komunikacijama....P.S. samo osobni stav....73 & GD DX  9A4AA Marko

Offline 9A4GL

• Master in Training
Tko je radioamater?
« Odgovori #9 u: 11. Svibanj 2010, 23:21:24 »
osobno wi-fi spadaju u istu kategoriju kao i svi koji koriste mobitel...bez zamjerke i omaložavanja istog....

Hm, jel oni koji skupljaju QSLke spadaju u istu kategoriju sa skupljačima salveta ? A jel contesteri spadaju u istu kategoriju kao igrači video igrica ? Eh, svašta...  :-X

što se tiče KV,  ok, dajem prednost u toliko što to pripada začetku ovog hobija kao i CW koji pripada povijesti,pa stoga predstavlja osnovu za ovaj naš hobi i njegovo začeće, bez umanjivanja vrijednosti suvremene tehnnike i mogućnosti današnje komunikacije......to je i dalje samo hobi, tj. ili njegovanje tradicije i zadržavanje povijesti

Radioamaterizam NIJE njegovanje tradicije i zadržavanje povjesti, time se bave folklorna društva.
Radioamaterizam je stalno istraživanje, eksperimentiranje i proučavanje uvijek u potrazi za nečim novim i boljim.
No djelomično imaš pravo, sve više ličimo folklornom društvu ::)

73 de Tihomir, 9a4gl
« Zadnja izmjena: 12. Svibanj 2010, 00:15:42 od 9a4gl »
-----------

Offline 9A2QP

• Master
    • http://hamcall.net/call?callsign=9a2qp
Odg: Tko je radioamater?
« Odgovori #10 u: 12. Svibanj 2010, 07:48:47 »
Ma ljudi moji nisu svi koji koriste radiokomunikacije za vezu radioamateri pa zna se cime se RDAIOAMATER bavi i koji su mu interesi odnosno koje sve djelatnosti obavlja pa tako po meni Wifi nema veze sa radioamaterstvom (osim sto koristi radiokomunikaciju pa tako nisu ni radioamateri HRT, Hrvatski radio a bogami ni CB ni radiobaby siter ) Znaci da se radioamater bavi odrzavanjem radioveza na svim radioamaterskim  frekvencijama svim vrstama rada te gradnjama i istrazivanjem prostiranja radiovalova a da bi to mogao mora biti licencirani (polozen ispit za radioamatera operatora) jer inace taj hobi nema svrhu (biti samo graditelj radiouredjaja i ostalih pomocnih uredjaja )Cemu se nazivati radioamater ako ne koristiti osnovne djelatnosti :odrzavanje radioveza sa ostalim radioamaterima , samogradnja RU i pomocnih uredjaja i QSLL( ja volim hodati po prirodi a nisam planinar - tako i samo graditelj uredjaja nemora biti radioamater jer se samo u jednom  segmentu poklapa sa nasim hobijem) I da zavrsim nisu svi i nemoraju biti oni koji se bave elektronikom i radiokomunikacijama radioamateri .
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe

Offline 9A5CW

• Master
« Odgovori #11 u: 12. Svibanj 2010, 09:16:30 »
Tko je radioamater? : onaj tko se bavi bilo kakvim radio-"aktivnim" hobijem.
Tko je istinski radio-amater?: HAM
Ostalo: varijacije na temu ;)
Bye....
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:
Ni EU nije šta je bija, držmo se mi Istre.
On je u Božjim rukama, ka i Papin sobar. Razlika je jedino šta sobar viruje u Boga.

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #12 u: 12. Svibanj 2010, 10:13:26 »
Nisam bio off topic. Nisam ni napisao nešto što ne odgovara istini. Zašto je moj post završio u košu? Trebam li prestati javljati se na forumu? Ili... ???
...
Čekajte malo gospodo! Tko se to igra i premješta tuđe postove kako mu se digne? Ja sam pisao u topicu ADRESAR i odjednom se moj post našao ovdje! Što je ovo? Kakav je to način? Tko je sebi uzeo za pravo da ono što sam ja pisao na jednoj temi i što pripada tamo jednostavno prebaci u neku drugu temu?

Sad mi je zbilja dosta gospodo moderatori! Ili radite svoj posao kako treba ili se maknite i pustite druge da ga rade! Zahtijevam ovdje odgovor na pitanje:

Tko je, zašto i s kojim pravom, prenio moj citirani post iz teme ADRESAR u ovu temu?
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A4GL

• Master in Training
« Odgovori #13 u: 12. Svibanj 2010, 10:21:08 »
Ma ljudi moji nisu svi koji koriste radiokomunikacije za vezu radioamateri pa zna se cime se RDAIOAMATER bavi i koji su mu interesi odnosno koje sve djelatnosti obavlja pa tako po meni Wifi nema veze sa radioamaterstvom (osim sto koristi radiokomunikaciju pa tako nisu ni radioamateri HRT, Hrvatski radio a bogami ni CB ni radiobaby siter )

Dakle, ovjde postoji logički problem. Gle, radioamateri (uglavnom) imaju 2 ruke pa ne možeš zaključiti da svi koji imaju 2 ruke su radioamateri, si ? Tako ni svi koji koriste radiokomunikacije nisu radioamateri, moraju biti ispunjeni i neki drugi uvijeti.
HRT i Hrvatski radio NISU radioamateri, oni se ne bave radiokomunikacijama, ima tu novinarstva, svega pomalo.
OiV se bavi radiokomunikacijama, no oni nisu radio amateri jer su radio profesionalci.
CB se smije koristiti za biznis pa ne može biti radioamaterizam.
Korisnici baby alarma se ne bave radiokomunikacijama već čuvanjem djece, iako radioamater može čuvati dijete to ne znači da onaj tko čuva dijete je radioamater ;D

Znaci da se radioamater bavi odrzavanjem radioveza na svim radioamaterskim  frekvencijama svim vrstama rada te gradnjama i istrazivanjem prostiranja radiovalova a da bi to mogao mora biti licencirani (polozen ispit za radioamatera operatora) jer inace taj hobi nema svrhu"

Gle, tu je puno krivih logičkih zaključaka iz kojih se dalje zaključivalo, no previše mi je za objašnjavati sada i logiku.
Ukratko, ne moraš biti licencirani radioamater da bi se bavio gradnjama i istraživanjem prostiranja radiovalova.
Ispitivanje svrhe hobija bih ostavio filozofima ;D

73 de Tihomir, 9a4gl
« Zadnja izmjena: 12. Svibanj 2010, 10:23:29 od 9a4gl »
-----------

Offline 9A4GL

• Master in Training
« Odgovori #14 u: 12. Svibanj 2010, 10:33:42 »
Čekajte malo gospodo! Tko se to igra i premješta tuđe postove kako mu se digne? Ja sam pisao u topicu ADRESAR i odjednom se moj post našao ovdje! Što je ovo? Kakav je to način? Tko je sebi uzeo za pravo da ono što sam ja pisao na jednoj temi i što pripada tamo jednostavno prebaci u neku drugu temu?

Dakle, točno je da si pisao na temi "ADRESAR", no netočno je što reće da to "pripada tamo". Pravo da to učini moderator nije uzeo, već dobio. I nije samo pravo, već i obaveza da to učini. Ja mu se zahvaljujem što je premjestio "sklizanje sa teme" na prikladno mijesto., iako to ne pripada niti ovdje.

Također mu se unaprijed zahvaljujem za premještanje ovog posta i posta uvrijeđenog kolege na prikladinije mjesto, tj. koš. Pametnome jednom dosta, isn't it ?

73 de Tihomir, 9a4gl
« Zadnja izmjena: 12. Svibanj 2010, 10:46:09 od 9a4gl »
-----------