Autor Tema: Tko je radioamater?  (Posjeta: 8771 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A4AA

• Junior Member
  • **
Odg: Tko je radioamater?
« Odgovori #30 u: 13. Svibanj 2010, 22:04:01 »
Citat:
E, to može svaka baba! Telegrafiju baš ne može...

;) ;D

Offline 9A2QP

• Master
    • http://hamcall.net/call?callsign=9a2qp
« Odgovori #31 u: 13. Svibanj 2010, 22:50:21 »
E pa 9A3LI nisi bas u pravu neko tko se nemoze potruditi da nesto i nauci (moze i po vezi poloziti ispit za radioamatera operatora ? pa kad ima i u ispitnim komisijama ljudi koji neznaju telegrafiju a nisu bas ni u elektronici potkovani pa ipak ispituju hi hi ali zna se i uz naknadu daju papire a da clan nije ni pristupio ispitu hi hi u Koprivnici npr.) tako da se nakon polozenog ispita moze smatrati RADIOAMATER-om .Damire bravo imas potpuno pravo onaj koji se trudio da polaze ispit za radioamatera operatora MORAO bi znati barem osnove telegrafije ono najminimalnije pocetnicka brzina odasiljanja i primanja morzeovih znakova ,pa ljudi moji to nam je svima osnovno za komuniciranje svim radioamaterima svijeta a tko hoce neka se opredjeli sto ga vise interesira gradnje ,DX-ovi ili digitalne komunikacije.
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe

Offline 9A3LI

• Master
« Odgovori #32 u: 13. Svibanj 2010, 23:00:15 »
A što ako ga zanima isključivo rad na amaterskim opsezima? To se zove amaterski radio-operator, on položenim ispitom dokazuje da je za to kvalificiran. Ako ima lovu kupi si uređaje i antene i radi, održava veze, ako nema - radi na klupskim uređajima. I to je to... Poznajem neke vrhunske amaterske radio-operatore (neki su, doduše, profesionalni radio-telegrafisti koji su i amaterski-radio-operatori) koji lemilicu nisu uzeli u ruke, ali kad uzmu tipkalo (taster) i to ono obično (pješaka) milina je slušati ih... Za mene je, makar tebi to izgledalo smiješno i prevaziđeno, TO doživljaj! Njima zavidim i njih poštujem!
To nisu amateri, to su profesionalci na radioamaterskim opsezima.
 :)
Amaterske radio-operatore koji tipkalo nisu uzeli u ruke, niti znaju što bi s njim, a imaju pozivnu oznaku i pojavljuju se na amaterskim opsezima - ne priznajem, pa kom' pravo, kom' krivo. E, to može svaka baba! Telegrafiju baš ne može... :P
Ponovno telegrafija na ispitima, od kad?

Danas? Ima ih i više nego dobrih u obje oblasti, ali ima i umišljenih ignoranata koji misle da su popili svu pamet svijeta i da je samo ono što oni rade ono pravo, Bogom dano, a sve ostalo - bezvezarija. E pa neće biti!
Ni jedan kremenko se tu ne prepoznaje?
 ;D
Nikako da priznate da vas vrijeme gazi, opako.
 ;D

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #33 u: 13. Svibanj 2010, 23:11:57 »
Dragi moj trili, da skratim:

1. To su profesionalni telegrafisti ali, ponavljam, i amaterski radio-operatori, dakle radio-amateri.

2. Nažalost, telegrafija više nije obvezna na ispitu za amaterskog radio-operatora, ali da živi - živi, i budi siguran da će vas, pametnjakoviće, nadživjeti!

3. Vidim, ti si se prepoznao :P
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A4GL

• Master in Training
    • http://ham2.cc.fer.hr/9a4gl
« Odgovori #34 u: 13. Svibanj 2010, 23:20:40 »
Amaterske radio-operatore koji tipkalo nisu uzeli u ruke, niti znaju što bi s njim, a imaju pozivnu oznaku i pojavljuju se na amaterskim opsezima - ne priznajem, pa kom' pravo, kom' krivo. E, to može svaka baba! Telegrafiju baš ne može... :P

Takooo je, i ne samo to, svako tko hoće završiti fakultet treba znati raditi sa šiberom, ipak su to osnove znanosti ::) Bez obzira što mu to ne treba, to se mora znati ;D
Stvarno vas ne kužim, ponašate se kao poštanske markice, mislite da ak radioamatera bude manje da budete time vrijedniji ?

A zašto reće da meni radio operator izgleda "smješto i prevaziđeno" ? Gdje sam ja to rekao ? Pa ja sam radio operator. No, eto, saznao sam da se i meni diviš i poštuješ me, hvala ti.

73 de Tihomir, 9a4gl
-----------
Sa budalama se ne raspravlja !!! Oni te prvo spuste na svoj nivo, a onda te dotuku iskustvom !
Tihomir Heidelberg, 9a4gl
email: _NOSPAM_9a4gl@hamradio.hr

Offline 9A2QP

• Master
    • http://hamcall.net/call?callsign=9a2qp
« Odgovori #35 u: 13. Svibanj 2010, 23:21:53 »
Tak da ti je jasno 3LI nas zaljubljenika u telegrafiju ima puno i uvijek ce nas biti jer to je nesto posebno i predivno znati i koristiti se time a one lijencine koje nisu mogle nauciti neka im bude zao sto nisu kompletni radiooperatori.Moja necaka je sa 10g (slijepa od rodjenja) naucila telegrafiju ,samo se malo treba potruditi.
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #36 u: 13. Svibanj 2010, 23:29:08 »

Takooo je, i ne samo to, svako tko hoće završiti fakultet treba znati raditi sa šiberom, ipak su to osnove znanosti ::) Bez obzira što mu to ne treba, to se mora znati ;D
Stvarno vas ne kužim, ponašate se kao poštanske markice, mislite da ak radioamatera bude manje da budete time vrijedniji ?

A zašto reće da meni radio operator izgleda "smješto i prevaziđeno" ? Gdje sam ja to rekao ? Pa ja sam radio operator. No, eto, saznao sam da se i meni diviš i poštuješ me, hvala ti.

73 de Tihomir, 9a4gl
Javio se i naš logičar :P Neću komentirati tvoje pisanje ali reci mi samo gdje sam se to ja tebi obratio? Ako si telegrafist kao oni o kojima sam pisao - svaka ti čast, divit ću se i tebi, samo mi dokaži da kucaš kao, recimo, ex YU4RR, jedan od tih na koje sam mislio! Bez toga naja-baja divljenje i poštovanje. Sorry...

PS: Ili ako mi dokažeš da si konstruktor kao, recimo, Mirko Vožnjak! Bez toga jok!
« Zadnja izmjena: 13. Svibanj 2010, 23:36:20 od 9A3VV »
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A4GL

• Master in Training
« Odgovori #37 u: 13. Svibanj 2010, 23:47:15 »
Neću komentirati tvoje pisanje ali reci mi samo gdje sam se to ja tebi obratio?

Skoncentiraj se na diskusiju i nauči se quotati pa ti neće biti problem pratiti, kao ni ostalima. Manje zamjenica, pa ćeš biti konkretniji. Ja sam očekivao da se obraćaš sugovorniku, no znam i ja pogriješiti.

Ako si telegrafist kao oni o kojima sam pisao - svaka ti čast, divit ću se i tebi

So what ako znam telegrafiju, ne doživljavam to kao vrhunac svoje karijere i ne maltretiram ostale da je moraju znati. Tko voli nek izvoli...

samo mi dokaži da kucaš kao, recimo, ex YU4RR, jedan od tih na koje sam mislio! Bez toga naja-baja divljenje i poštovanje. Sorry...

Ja ti više nisam opretrećen sa performansama u telegrafiji, više nisam tak mali da se time opterećujem... Danas sam prezadovoljan sa 245 znakova u minuti u RUFZu, davne 2002, vidi http://www.db0anf.de/app/bbs/messages/show-1BCDB0NOS01W i ne mislim taj rezultat poboljšavati.
Je, i ja se budem tebi divio kada budeš izgledao kao Claudia Shiffer, do onda sorry :P

PS: Ili ako mi dokažeš da si konstruktor kao, recimo, Mirko Vožnjak! Bez toga jok!

Djete drago, koliko ti imaš godina ? Ma znam ti ja neka imena koja su i pametnija od njega, a od tih ti nema pametnijih na svijetu. Ali neću ti reći...

73 de Tihomir, 9a4gl
« Zadnja izmjena: 13. Svibanj 2010, 23:55:27 od 9a4gl »
-----------
Sa budalama se ne raspravlja !!! Oni te prvo spuste na svoj nivo, a onda te dotuku iskustvom !

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
« Odgovori #38 u: 14. Svibanj 2010, 06:59:11 »
VV, budući da Tihomira znam od njegovih malih nogu, dajem ti osobnu preporuku da sa njim ne repliciraš, jer dečko ima i znanje i pamet.

73 de 9a2d

Offline 9A4GL

• Master in Training
« Odgovori #39 u: 14. Svibanj 2010, 08:35:43 »
VV, budući da Tihomira znam od njegovih malih nogu, dajem ti osobnu preporuku da sa njim ne repliciraš, jer dečko ima i znanje i pamet.

Bok Kefa...

pa imam ja dovoljno godina da se branim od diskvalifikacija... a i dopustim ja njima malo...  :-\
Budu oni shvatili da nije radioamaterizam samo "folklor skupljanja salveta", još malo pa se budu oni penjali po brdima i postavljali digitalne linkove, samo je pitanje trenutka ;)

73 de Tihomir, 9a4gl
-----------

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
« Odgovori #40 u: 14. Svibanj 2010, 11:21:35 »
Reni, nemoj me krivo shvatiti, čovjeka moraš i osobno upoznati da bi stekao pravo mišljenje o njemu. Virtualni svijet je virtualni svijet.

GL, ajde kad budeš dolazio u DA, nađi me da se nađemo.

73 de 9a2d

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #41 u: 14. Svibanj 2010, 11:53:23 »
Kefa prijatelju,ti me poznaješ tko sam,što sam i kakav sam.Ali nekima kao meni svaki drugi post završi u košu
a njegov niti jedan a ima razloga da ih se baci.Omalovažava ne samo mene već i ogroman dio RA zajednice u 9A!!I moj prethodni post je bačen u koš.Ovaj je možda to i zaslužio ali ja hoću i da se Tihomirovi tamo smjeste OK?Ne tražim ni više ni manje.On KONSTANTNO kao da neće vrijeđa,omalovažava,podmeće,tuče ne ispod pojasa već na elementarne vrednote RA pokreta uopće.PA JESTE LI VI SLIJEPI PORED ZDRAVIH OČIJU??
A lozinke za ovaj forum imaju svi!Od bivših predsjednika,moderatora,administratora,čistačica,podvornika,moj dragi susid u ostavci itd itd.Nered,nered,nered i tako u nedogled.Kefa nisam pijan ni lud,ti to dobro znaš.

Moje poštovanje.

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
« Odgovori #42 u: 14. Svibanj 2010, 12:34:18 »
o kojem se omalovažavanju i blaćenju radi? netko je usporedio wi-fijaše sa korisnicima mobitela, a zatim je 9A4GL povukao paralelu i usporedio sakupljače QSLki sa sakupljačima salveta, te nas contestere sa igračima video igrica.

drugo je to što neki nazivanje wi-fijaša korisnicima mobitela ne smatraju uvredom pa im serija uvreda počinje od salvete, a svakako je onda dodatno najlakše sve odmah vaditi iz konteksta...  

meni je žao što neki godine staža direktno i isključivo povezuju sa vlastitom kompetentnošću i znanjem, no to je sukob generacija koji se ne javlja samo u radioamaterizmu, zato i imamo jako puno praznih klubova jer mnogi jednostavno nisu u stanju komunicirati i surađivati sa mlađom generacijom koja nije spremna trpiti napade egotripera koji su ostali živjeti u 70 i 80im godinama (primjer Radmana i rasprave sa Đikićem i mladim znanstvenicima - samo što je Radman bio netko i nešto u povijesti, a mnogi naši ni to)

73,
Hrle - 9A6XX
« Zadnja izmjena: 14. Svibanj 2010, 12:38:44 od 9A6XX »

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #43 u: 14. Svibanj 2010, 12:41:59 »
Oni imaju Radmana a mi Horvata pa opet dobro.I po znanju su tu negdje ;)

9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
« Odgovori #44 u: 14. Svibanj 2010, 13:01:01 »
šta sad očekuješ? da ti nešto kažem pa da na sva zvona vičeš kako te ljudi ovdje vrijeđaju?

zatvaranje teme s moje strane, pametnome dosta  ;D ;D

73,
Hrle - 9A6XX