Autor Tema: Odlicni programi za konteste...  (Posjeta: 20812 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A4KL

• Newbie
  • *
Odlicni programi za konteste...
« : 20. Listopad 2004, 13:31:37 »
Isproban software za konteste i za logiranje,tko zeli neka pogleda na

www.n3fjp.com

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
Contest log
« Odgovori #1 : 20. Listopad 2004, 20:47:09 »
Pozdrav,

Napokon jedan dobar win contest ukv log, nadam se da radi kao sto je i opisano.
u svakom slucaju 9a4kl pohvala za dobar link,
Hvala

Adam

Offline 9A4HP

• Senior Member
    • http://www.ogulin.hr
aclog 2.4
« Odgovori #2 : 20. Listopad 2004, 22:05:29 »
JA KORISTIM ACLog 2.4 KOJI JE ZA SVAKODNEVNO KORIŠTENJE .ISPROBAN VEC DUZE VRIJEME I RADI BEZ GRESKE KOD MENE.POZDRAV IZ OGULINA DE 9A4HP
9A4HP OGULIN

Offline 9A4KL

• Newbie
  • *
N3FJP
« Odgovori #3 : 21. Listopad 2004, 10:49:41 »
Drago mi je da sa pomogao,ja sam samo par tih programa isprobao i rade kao sat.Skinuo sam ih prije par dana,nazvao Scota i dobio broj unaprijed za koristenje programa CQWW a narucit cu cijeli CD(49 $).

Jedini je problem placanje kod nas.Od svih mogucnosti koje se u svijetu danas pruzaju za transfer novca,mi mozemo koristiti usluge Western Union office-a(koji imaju urede u nekim bankama) ili slati cash u kuverti.(Preporucujem Western Union)

pozdrav

Offline 9A2QP

• Master
    • http://hamcall.net/call?callsign=9a2qp
Log
« Odgovori #4 : 16. Svibanj 2006, 07:44:20 »
:D Pozdrav!
Evo da se i ja ukljucim u raspravu ja koristim vec punih 9 (devet)godina sa softwerom LOGGER 16 a sad posljednjih 4 godine LOGGER32 od Boba Furzera K4CY jako dobar log ima sve integrirano RTTY PSK CW statistike i radi od WIN95 -2000 svi sistemi sad ima najnovija verzija 2.7 i kaj je naj BESPLATAN registrira se na znak kod prvog pokretanja a mogu se i jos logova (drugi koristeni znak) otvoriti inport export redni broj u takmicenju i jos puno toga.
Ako se neko zainteresira nek pita ja stojim na raspolaganju.
Softwer se moze za radioamatere skinuti BESPLATNO na (gdje ima i starijih verzija) :idea:

http://www.logger32.net/
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe

Offline 9A2TK

• Senior Member
« Odgovori #5 : 16. Svibanj 2006, 12:24:56 »
Potpuno podržavam 2QP-a. Logger koristim već godinama bez problema, sada Logger32 2.7.0 verziju.

Tom
9A2TK, Tom
Najte kaj zameriti !!!

Offline S55Z

• Newbie
  • *
« Odgovori #6 : 16. Svibanj 2006, 18:35:17 »
Pozdrav svima,

Ja upotrebljavam N1MM, koji je za HF ctest zakon! Ali za obične veze i sakupljanje diploma nije i zbog toga sam ovih dana skinuo Logger32, koji i naš SCC preporuča, a preveli su čak help i neke djelove programa. A prije sam upotrebljavao Winlog32, koji ima nekih mana, al kad se navikneš ...

Za 50MHz & UP ctest upotrebljavam VHFCtest4Win domačeg avtora S52AA. Ima sve što trebam za ctest (CAT, CW/SSB keyer, statistike, bazu stanica, Cluster, ... poznaje i transverter), a lista korisnika je več poprilično duga (čak DL, OK, OM, HG, 9A, T9, OE, i druge stanice...). Jest, nije besplatan ali i nije toliko skup (25€) a i stalno se radi na usavršavanju. Za aktiviti cteste (kao naš maraton) je besplatan...
73 de Dragan - s55z

Offline 9A2KL

• Master
« Odgovori #7 : 16. Svibanj 2006, 23:40:46 »
Evo da sei ja malo javim. Mislim da imam dosta iskustva barem sto se logova tice jer sam probao skoro sve sto se moze naci. I one koji su free i shareware. Misljenja sam da se korisnik prvenstveno treba sam sa sobom dogovoriti za sta zeli koristiti log. N1MM je odlican logger za HF konteste. Pregledan i brz i lako se posluzuje, daje mogucnost ADI i CABRILLO filea. No to je samo kontesni log jer ostalo sve je komplicirano.
Logger32 je odlican program za vodjenje glavnog dnevnika. Cak je dobar i za psk ali je malo kompliciran kod upisivanja podataka dok se radi PSK. I nije bas komforan za natjecanja u RTTY. Cak ni za rad jer se sa postajom bas mora doci na freq da udje izmedju 2 "brijega". I od svih diploma ima mogucnost vodjenja samo onih standardnih (DXCC, WPX, WAS, WAC.JCC. Za one koji jure diplome najidealniji je LUX-LOG (LX1NO). Ima najvise mogucnosti za pracenje diploma. I to nekih tristotinjak defaultno a vrlo jr lako dodati nove po svom izboru. Ja ih trenutno pratim oko 450 i on to vrlo korektno radi.
Za digitalne komunikacije trenutno na trzistu nema boljeg programa od MIXW 2.16. Lagan je za korisenje, vrlo pregledan, ima svoj master log, i brzo se moze pronaci bilo sta u logu. Ujedno obavjestava o prijasnjim vezama sa satnicama (vrsta rada, band ) lako pretvara cijeli log ili parcijalni dio loga ili po vrsti rada, po zemljama i sl. u ADI ili cabrillo file. Dostupni su i moduli za pojedine konteste pa izracunava i bodove. Jedina mana mu je sto je shereware (15 dana trial ali sve funkcije rade.). Ima import ADI filea i moze posluziti i kao master log. Nije bas komforan za ssb i fm veze ali za rtty i psk je najkomforniji od svih koje sam do sada u zadnjih nekoliko godina isprobao. U kombinaciji sa Lux-logom je po mojem misljenju fantazija za digitalne veze i pracemnje podataka za diplome.
LUX-LOG ....besplatanž
LOGGER32...besplatan
N1MM .........besplatan
MIXW 2.16 ...shareware.

Za 144-10ghz odlican je VUSC for windows. I besplatan je.
73's de Leon 9A9L

Offline 9A2QP

• Master
    • http://hamcall.net/call?callsign=9a2qp
« Odgovori #8 : 17. Svibanj 2006, 06:41:08 »
:D Pozdrav svima !
E Leone sta bi da dobijes crack za MIXWIN 2.08 ili 2.09 zasad ja to koristim vec 2 godine i nista ne pita za registraciju jednostavno i korisno posalji mail ili jos tko zeli pa cu poslati.Ma da ja za digitalne komunikacije koristim takodjer MixWin 2.09 i prezadovoljan sam a za SSTV MMSSTV.
a u kontestu N1MM je nenadmasan stvarno.
Joe 9A2QP :idea:
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe

Offline 9A5CW

• Master
« Odgovori #9 : 17. Svibanj 2006, 07:58:43 »
2QP sta mislis da 2KL nema crack zato i pise o programu ovdje :)
Programa za konteste i za logiranje ima svakakvih, sve ovisi za sta ti treba i koliko je isti user friendly...
Ja za svakodnevnu upotrebu koristim WINLOG32, u kojeg importiram sve veze iz kontesta.
Za KV konteste su tu CT, WF1B, WL, N1MM + MMTTY, MMVARI, RITTY.
CT je moj najomiljeniji a vjerujem da ce WIN-TEST uskoro zamjeniti i dobrahno potuci konkurenciju Windoze programa. EI5DI prelaskom na Windowse je postao freeware ali zato losije kuca CW (sa win_key-om kuca dobro), Dos verzija je bila bez tih mana. Svaki od navedenih programa koristim za neki kontest.
Za UKV: S53WW i LA0FX, radio sam i sa TacLogom. LA0FX je jako slican CT-u pa mi se najvise dopada od ovih navedenih. Nedavno sam isprobao S52AA program koji mi se cini dosta dobar.
Diplome me ne interesiraju pa mi ne treba tako slozen program.
Freeware programa ima svaki dan sve vise ali jos uvijek ne mogu konkurirati ovima koje se placa.
Sve u svemu koliko para toliko i muzike :)
73, Pa3k
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:
Ni EU nije šta je bija, držmo se mi Istre.
On je u Božjim rukama, ka i Papin sobar. Razlika je jedino šta sobar viruje u Boga.

Offline 9A2KL

• Master
« Odgovori #10 : 17. Svibanj 2006, 08:02:51 »
A sta je to CRACK...????
73's de Leon 9A9L

Offline 9A5CW

• Master
« Odgovori #11 : 17. Svibanj 2006, 08:13:22 »
Ruska čokolada...  :P
73, Pa3k 9A5CW
B. Đorđević napisa:
On je u Božjim rukama, ka i Papin sobar. Razlika je jedino šta sobar viruje u Boga.

Offline 9A2KL

• Master
« Odgovori #12 : 17. Svibanj 2006, 08:17:24 »
Ja ipak vise volim HB cokolade.....nisu gorke i tvrde ko ruske..... :lol:
73's de Leon 9A9L

Offline 9A5CW

• Master
« Odgovori #13 : 17. Svibanj 2006, 08:36:36 »
Postao si izbirljiv? :?:
73, Pa3k 9A5CW
B. Đorđević napisa:

Offline 9A2KL

• Master
« Odgovori #14 : 17. Svibanj 2006, 08:46:05 »
O tempora o mores.....HI ...sta se moze. Digli su mi peniju za 16 kn pa sada mogu... 8)
73's de Leon 9A9L