Autor Tema: Odlicni programi za konteste...  (Posjeta: 20935 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A4CD

• Master in Training
Odlicni programi za konteste...
« Odgovori #30 : 19. Svibanj 2006, 07:32:39 »
Moja preporuka je također N1MM u njegovoj punoj funkciji.

Program ima sve od prosječnog korisnika do naprednih funkcija koje
zahtjevaju puno više strpljenja i mogučnosti.

Open Source je samo način da više ljudi mogu participirati u razvoju
ali i u dodavanju novih kontesta (kao npr. 9A CW contest več duže vrijeme).

Nije nužno imati zadnji up-date da bi stvar hodala, (iako je preoporučljivo a, uz sve to još i besplatno) nego je stvar u stabilnosti sistema u cjelini.

Meni iskreno N1MM nije nikad "otkazao poslušnost" iako "BUG" od VF-a ne smatram kao software problem.

Onaj tko misli "voziti" N1MM na starim kantama bolje da nađe neki
manje zahtjevniji program.

73's
Igor
9A4CD

Offline 9A2KL

• Master
« Odgovori #31 : 19. Svibanj 2006, 07:36:30 »
UPSSSSS. BUG od VF-a.   Meni se to nikada nije pojavilo kod N1MM. Mozda zato sto nemam lineara.....hehehehe
73's de Leon 9A9L

Offline 9A4CD

• Master in Training
« Odgovori #32 : 19. Svibanj 2006, 08:00:45 »
Ne znam Leone, koristim N1MM malo manje od 3 godine s linearom i nikad nije bilo problema na kraju. Cabrillo file je uvijek bio spreman 5 minuta iza contesta u potpunosti. Tako da je provjereno da radi, barem kod mene.

73's
Igor
9A4CD

Offline 9A2KL

• Master
« Odgovori #33 : 19. Svibanj 2006, 08:10:40 »
Ma Igore....te probleme imaju oni koji napapre vise nego sto im jeftini kablovi mogu podnijeti. Dobri kablovi antenski, dobre antene-rezonanntne, dobri napojni kablovi i sve je ok. Ali kad se radi sa sa skupim linearima i srot antenama i nekim skalamerijama od kompjuktora onda ima VF-a i u frizideru i na pegli...HI
73's de Leon 9A9L

Offline 9A5K

• Master
    • http://www.9a5k.com
« Odgovori #34 : 19. Svibanj 2006, 09:06:00 »
Ne mogu odoliti.....

Baš me zanima po čemu N1MM pripada Open Source koncepciji software-a?
I baš me zanima koliko prisutnih u ovoj diskusiji (ili na kraju na ovim stranicama) koriste npr. Open Source operativni sustav?  :wink:
Mislim, kad je to toliko bolje od komercijalnih software-a...

Iskreno, da me se krivo ne shvati, nemam ništa protiv Open Source koncepcije, čak naprotiv.
Ali, realnost je realnost, zar ne?

No, da se vratim na topic.
N1MM probao još u prvim verzijama, tamo negdje krajem prošlog stoljeća...
U par navrata pratio razvoj, instalirao i deinstalirao.
Napokon, ponovo ga probao u CQ WW SSB prošle godine.. i to samo iz razloga
korištenja dvije sound blaster kartice u svrhu miksanja audia što mi je trebalo
za SO2R.. Da ne zaboravim, hardware dovoljno jak, bar ja mislim da je tako.. Da ne bude
zabune: Pentium IV 2.4 GHz, 1 GB RAM .. Valjda dovoljno, zar ne?
Nema upadanja VF-a i sličnih problema, niti na jednom bandu.
Do 500 qsos čisto OK.. nakon toga, počinju problemi.. Otprilike kojih 10-ak ispada programa,
i konačni raspad cijele priče usred pile-up na 21 u nedjelju popodne..
I tu sam potrošio kojih 45 minuta da bih posložio bazu, tj. iz iste spasio što se spasiti da..
Osim toga, prilikom zvanja CQ, reprodukcija wav file-a iz N1MM uredno šteka, ako je malo više veza u logu...
I tako to... O mreži neću ni razmišljati, a čujem da se i zanimljive stvari sa serijskim brojevima
događaju u multi op okruženju....  :wink:
I što sad? Software je free.. Mogu se žaliti kome hoću, a software ionako nisam platio, pa se ostaje za nadati da
će drugi puta biti bolje... Osobno, razvoj aplikacije u VB6 ide brzo i više manje lako, i svaka čast autorima na rezultatima..
No, s obzirom na zahtjevnost na aplikaciju vezano uz kucanje CW i/ili reprodukciju WAV file-a za
pozivanje CQ i slično, definitivno tu dolazi do raznih problema i VB6 tu nije dorastao situaciji.
Eto, to su moja iskustva s N1MM...
Prije N1MM godinama sam radio s CT-om, koji drži određeni standard u svijetu contest software-a.
Dolaskom novije generacije računala, ja sam prešao na Writelog, koji koristim zadnjih par godina, tj.
do ozbiljnije pojave Win-Test software-a. Po meni, jedini nedostatak Writelog-a je skupoća..
Dakle, osnovna licenca je 70 USD, što i ne bi bilo tako strašno kad to ne bi vrijedilo točno 1 godinu za
mogućnost upgrade-a... Nakon toga, po 30 USD svake godine za produženje mogućnosti za upgrade.
No svejedno, po meni jako dobar software, pogotovo u multi op okruženjima i prvi software koji
ima mogućnost naknadne sinhronizacije baze u slučaju ispada mreže. I dakako, još jedna od prednosti
mu je mogućnost pisanja dodatnih contest modula, što otvara mogućnosti za podrušku za bilo koji contest,
pa čak i za ove naše lokalne, s pomalo čudnim propozicijama. :-)
Plus dakako još mnoštvo toga, no da ne idemo sad u sve detalje.
I zadnji krik mode, Win-Test.
Nakon određenog vremena proučavanja, odlučio sam se za Win-Test u CQ WW CW contestu prošle godine.
Dakako, niti ovo nije free software. Licenca je 35 Eur, no, nema dodatnih plaćanja svake godine za mogućnost
upgrade-a. Plaća se samo u slučaju promjene major release-a, no o tom po tom..
Uglavnom, Win-Test je preuzeo CT layout u potpunosti, te nastavio s dodavanjem novih stvari.
Osim toga, u kombinaciji s EZMaster-om predstavlja po meni najbolje što postoji na tržištu danas.
A moja iskustva u CQ WW CW su jako pozitivna i toplo ga preporučam. Kroz cijeli contest software je radio
bez ijedne greške, bilo kakvog ispada i slično. Nije primjećena nikakva razlika u performansama od
početka do kraja contesta, bez obzira na broj veza u logu.

Za one koje zanima više:

http://www.n1mm.com
http://www.writelog.com
http://www.win-test.com

Eto, toliko od mene za ovaj puta.. :-)

73,
Krešo - 9A5K

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
« Odgovori #35 : 19. Svibanj 2006, 09:41:52 »
Krešman, lijepo si ti to nama objasnio. A reci mi kakvo je tvoje mišljenje o Klog-u (HI!)??? Zainteresirani mogu pogledati na www.kreso.com .

73 de 9a2d

Offline 9A5K

• Master
« Odgovori #36 : 19. Svibanj 2006, 10:09:35 »
Citat: "9a2d"
Krešman, lijepo si ti to nama objasnio. A reci mi kakvo je tvoje mišljenje o Klog-u (HI!)??? Zainteresirani mogu pogledati na www.kreso.com .

73 de 9a2d

E moj Kefa...
Kad bi bilo više vremena, možda bi i nešto bilo od toga...
Ovako, teško i sporo..

Makar se trenutno radi na nečemu što se zove KLS.net  ....
Za sada samo za moju dušu.. a možda i drugi dobiju uvid uskoro..  :lol:

73,
9A5K

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
« Odgovori #37 : 19. Svibanj 2006, 10:19:46 »
Razmišljaj ti sada o WRTC-u. A koji log ćete tamo koristiti, ako nije vojna tajna?

73 de 9a2d

Offline 9A5K

• Master
« Odgovori #38 : 19. Svibanj 2006, 10:36:36 »
Citat: "9a2d"
Razmišljaj ti sada o WRTC-u. A koji log ćete tamo koristiti, ako nije vojna tajna?

73 de 9a2d

Naravno da nije vojna tajna.
Naš izbor za WRTC je WinTest.

73,
9A5K

Offline 9A3OS

• Average Member
« Odgovori #39 : 19. Svibanj 2006, 11:56:03 »
Citat: "9a5k"
Ne mogu odoliti.....

Baš me zanima po čemu N1MM pripada Open Source koncepciji software-a?
I baš me zanima koliko prisutnih u ovoj diskusiji (ili na kraju na ovim stranicama) koriste npr. Open Source operativni sustav?  :wink:
Mislim, kad je to toliko bolje od komercijalnih software-a...

Ne bi se ja trudio objašnjavati što je Open Source filozofija i koje prednosti donosi od komercijalnih programa nekome kome je Microsoft zapačen u glavi.

No, da se vratim na topic.
N1MM probao još u prvim verzijama, tamo negdje krajem prošlog stoljeća...
U par navrata pratio razvoj, instalirao i deinstalirao.
Napokon, ponovo ga probao u CQ WW SSB prošle godine.. i to samo iz razloga
korištenja dvije sound blaster kartice u svrhu miksanja audia što mi je trebalo
za SO2R.. Da ne zaboravim, hardware dovoljno jak, bar ja mislim da je tako.. Da ne bude
zabune: Pentium IV 2.4 GHz, 1 GB RAM .. Valjda dovoljno, zar ne?
Nema upadanja VF-a i sličnih problema, niti na jednom bandu.
Do 500 qsos čisto OK.. nakon toga, počinju problemi.. Otprilike kojih 10-ak ispada programa,
i konačni raspad cijele priče usred pile-up na 21 u nedjelju popodne..
I tu sam potrošio kojih 45 minuta da bih posložio bazu, tj. iz iste spasio što se spasiti da..
Osim toga, prilikom zvanja CQ, reprodukcija wav file-a iz N1MM uredno šteka, ako je malo više veza u logu...
I tako to... O mreži neću ni razmišljati, a čujem da se i zanimljive stvari sa serijskim brojevima
događaju u multi op okruženju....  :wink:
I što sad? Software je free.. Mogu se žaliti kome hoću, a software ionako nisam platio, pa se ostaje za nadati da
će drugi puta biti bolje... Osobno, razvoj aplikacije u VB6 ide brzo i više manje lako, i svaka čast autorima na rezultatima..
No, s obzirom na zahtjevnost na aplikaciju vezano uz kucanje CW i/ili reprodukciju WAV file-a za
pozivanje CQ i slično, definitivno tu dolazi do raznih problema i VB6 tu nije dorastao situaciji.
Eto, to su moja iskustva s N1MM...

Moja su iskustva na sreću malo optimističnija. Imao sam prilike raditi zadnje 2 godine u 2 najpopularnija kontesta u kalnedaru, s nekoliko kompjutora povezanih u mrežu, sa spojenim radio controlom, supportom za dvk, telnetom. Broj veza koji je bio napravljen višestruko nadmašuje brojku koju je Krešo uspio napraviti. Moram priznati da je i RF bio nešto veći.

Nikad nije izgubljena ni jedna veza, dvk support je radio perfektno bez ogzira na veličinu baza, intenzitet mrežnog prometa, količine podataka koji su dolazili s klastera.

Software se nije ni jednom srušio.

I još jedna sitnica ...

Meni je sasvim svejedno ko će koristiti kakav contest logging software i koji su njegovi razlozi za to.

Nije problem ni dati $70 za Writelog, ali zašto bi to čovjek činio kad ima bolji software zabadava ?

73
Sam, 9a3os

Offline 9A5K

• Master
« Odgovori #40 : 19. Svibanj 2006, 12:09:56 »
Citat: "9a3os"

Ne bi se ja trudio objašnjavati što je Open Source filozofija i koje prednosti donosi od komercijalnih programa nekome kome je Microsoft zapačen u glavi.

He,he... direkt u glavu, ha?

Sam prijatelju, a na čemu si sad ovo napisao? Jel ti se na stroju vrti Microsoft OS ili ?  :wink:
A ni sa N1MM bez Microsofta ne možeš... :-)

No, rekoh ti već da mi nije namjera svaditi se oko Open Source filozofije i sličnih stvari..
Moja iskustva s N1MM software-om su takva kakva jesu...
Moguće ja negdje griješim ili jednostavno nemam sreće s tim N1MM..

I ne tvrdim da je jedan software zakon, a ostalo ništa ne valja..
Činjenica da je N1MM besplatan, već samim time mu daje neke prednosti.
Meni osobno više odgovaraju drugi koje sam naveo i to je to..

Pa tko što voli ....

73,
9A5K

Offline 9A2X

• Junior Member
  • **
« Odgovori #41 : 19. Svibanj 2006, 13:20:29 »
imho, wintest, ct, n1mm i writelog su dobri programi.

9A5K wrote:

>I tako to... O mreži neću ni razmišljati, a čujem da se i zanimljive stvari >sa serijskim brojevima događaju u multi op okruženju....

bok krky1,
zanima me citirana podtema - mozes o tome  detaljnije  ?

krky2

Offline 9A5K

• Master
« Odgovori #42 : 19. Svibanj 2006, 13:39:19 »
Citat: "9a4pa"

>I tako to... O mreži neću ni razmišljati, a čujem da se i zanimljive stvari >sa serijskim brojevima događaju u multi op okruženju....

bok krky1,
zanima me citirana podtema - mozes o tome  detaljnije  ?

krky2

Bok imenjače...

Naravno da mogu, ali ne znam koliko je to zanimljivo za ostatak društva koji čitaju.
Ukratko, koliko sam imao prilike vidjeti kroz support forum, primjetih da je bilo nekih većih
problema sa serijskim brojevima kad se radi multi op. Budući ste vi jedna od ustaljenih ekipa na multi op području,
ne znam kako to kod vas funkcionira. No, sad vidim da niste radili WPX pa onda ništa od toga.
Ili mi je to ostalo u sjećanju od komentara iz 9A7A log-a za 9A CW contest. Ne znam više.

U svakom slučaju, kao što sam već napisao, nemam nekih komentara na rad mreže u N1MM, jer to osim za probu
na 2 PC-ja doma, nisam niti isprobavao dalje.

No, problem serijskih brojeva je već više manje standardno poznat, i podjednak je problem u više manje svim poznatim software-ima..

73,
9A5K

Offline 9A2X

• Junior Member
  • **
« Odgovori #43 : 19. Svibanj 2006, 15:18:49 »
9A5K wrote:

>Ukratko, koliko sam imao prilike vidjeti kroz support forum, primjetih da >je bilo nekih većih
>problema sa serijskim brojevima kad se radi multi op. Budući ste vi jedna >od ustaljenih ekipa na multi op području,
>ne znam kako to kod vas funkcionira. No, sad vidim da niste radili WPX pa >onda ništa od toga.

to je to, okej. ako slucajno nachujes nesto korisno o ovom problemu javi !
(fyi, poceli smo raditi wpx, ali je jura uskocio na 21 nakon izgubljenih 45 minuta oko brojeva ;)

Offline 9A3OS

• Average Member
« Odgovori #44 : 19. Svibanj 2006, 16:57:43 »
Citat: "9a3os"

He,he... direkt u glavu, ha?

Sam prijatelju, a na čemu si sad ovo napisao? Jel ti se na stroju vrti Microsoft OS ili ?  :wink:
A ni sa N1MM bez Microsofta ne možeš... :-)

No, rekoh ti već da mi nije namjera svaditi se oko Open Source filozofije i sličnih stvari..
Moja iskustva s N1MM software-om su takva kakva jesu...
Moguće ja negdje griješim ili jednostavno nemam sreće s tim N1MM..

I ne tvrdim da je jedan software zakon, a ostalo ništa ne valja..
Činjenica da je N1MM besplatan, već samim time mu daje neke prednosti.
Meni osobno više odgovaraju drugi koje sam naveo i to je to..

Pa tko što voli ....

73,
9A5K

Jest, imaš pravo, zakopao sam se u Microsoft preko glave i sad se ne mogu iz toga izvuči van :-)) (a mislim da nisam jedini)

Imaš i pravo što se tiče izbora softwarea. Ne tvrdim ja da samo jedan put vodi do slobode :-))

73
Sam, 9a3os