Autor Tema: Odlicni programi za konteste...  (Posjeta: 20813 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5CW

• Master
Odlicni programi za konteste...
« Odgovori #15 : 17. Svibanj 2006, 08:52:52 »
16kuna super, ima da grickas jedno te istu cokoladu cijeli mjesec :)
ala ciao...
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:
Ni EU nije šta je bija, držmo se mi Istre.
On je u Božjim rukama, ka i Papin sobar. Razlika je jedino šta sobar viruje u Boga.

Offline S55Z

• Newbie
  • *
« Odgovori #16 : 17. Svibanj 2006, 09:01:57 »
Može li netko napisati nešto o win key - šta to je, kako radi, iskustva ako ima ...  :?
73 de Dragan - s55z

Offline 9A5CW

• Master
« Odgovori #17 : 17. Svibanj 2006, 09:20:06 »
To je PIC el. keyer koji moze raditi samostalno ili spojen na PC.
Kad je spojen na pc preko RS232 dobija komande koje mu da PC i to kuca van. Tj. preko PC ga se moze programirati.
Izgleda da ga dosta ljudi kupuje, neznam zasto, takodjer sve vise programa ima podrsku za njega.
Makar svi ti programi imaju mogucnost spajanja rucica na LPT port i regulaciju brzine kucanja .
K1EL je u proslosti zapoceo sa PIC-evima i izgleda da mu i sa win-keyom dobro ide... Sam IC nije skup i sve je miniaturno tako da je pogodan za portabl rad.
73, Pa3k
p.s. ja ga ne koristim ali ima cini mi se da ga je t93y kupio...
73, Pa3k 9A5CW
B. Đorđević napisa:
On je u Božjim rukama, ka i Papin sobar. Razlika je jedino šta sobar viruje u Boga.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #18 : 17. Svibanj 2006, 09:44:56 »
Citat: "9A5CW"

Izgleda da ga dosta ljudi kupuje, neznam zasto, takodjer sve vise programa ima podrsku za njega.
Makar svi ti programi imaju mogucnost spajanja rucica na LPT port i regulaciju brzine kucanja .

Kad imaš mali hardver (i mali softver) onda to skoro uvijek radi baš onako kako je autor zamislio. Nažalost, s windowsima to nije tako. Možeš ti napisati ne znam kako dobar program ali ako je netko nešto zeznuo u operacijskom sustavu - nastradao si. Zbog toga je u vremenski kritičnim situacijama kao što je cw u kontestima, ms/eme radu i sl. uvijek bolje koristiti hardversku inačicu uređaja. Windowsi jednostavno rade previše stvari odjednom i koliko god brzo radilo tvoje računalo teško je uskladiti da sve radi pouzdano.
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A4CD

• Master in Training
« Odgovori #19 : 17. Svibanj 2006, 11:04:07 »
Programi i znanje su tu ali kada će se neki TOP rezultati
vidjeti konačno i na listama.

73's
Igor
9A4CD

Offline 9A2KL

• Master
« Odgovori #20 : 17. Svibanj 2006, 11:46:25 »
Pa sta cekas Igore. Da vidimo te rezultate. Imas dobar uredjaj, snagu, antene i program.....a i mlad si pa imas volje. Mi starci trazimo ono sto nam nedostaje po pfx ili dxcc
73's de Leon 9A9L

Offline 9A4CD

• Master in Training
« Odgovori #21 : 17. Svibanj 2006, 12:02:40 »
Bojim se Leone da ću uskoro i ja u onaj klub "quarter century"
(alias četvrt stolječa) na HAM radiju i da nisam
više od akcije.

Sad sam već izbirljiv prije mi nije bilo
važno - mislim na contest.

73's
Igor
9A4CD

Offline 9A2KL

• Master
« Odgovori #22 : 17. Svibanj 2006, 12:09:58 »
Pa sto onda prizivas rezultate.....HI....Znas i sam kako je radis kad ti se radi i ne cujes da nesto ima ako ti se ne radi....pa makar vrvilo od DX-ova...

To pitanje moras onda usmjereno postaviti mladjahnima jer pred njima je DXCC....HI   :lol:
73's de Leon 9A9L

t92rmj

• Gost
Re: Odlicni programi za konteste...
« Odgovori #23 : 17. Svibanj 2006, 13:12:15 »
Citat: "9a4kl"
Isproban software za konteste i za logiranje,tko zeli neka pogleda na

www.n3fjp.com
:roll:

Offline 9A3OS

• Average Member
« Odgovori #24 : 17. Svibanj 2006, 17:22:41 »
CT je moj najomiljeniji a vjerujem da ce WIN-TEST uskoro zamjeniti i dobrahno potuci konkurenciju Windoze programa.

Jako, jako teško.

Sam, 9a3os

Offline 9A5CW

• Master
« Odgovori #25 : 17. Svibanj 2006, 19:51:50 »
3os : Bus videl prijatel :)
2KL vidim da si qrv na 50MHz... slusao sam qso s57rr...
73
73, Pa3k 9A5CW
B. Đorđević napisa:

Offline 9A2KL

• Master
« Odgovori #26 : 17. Svibanj 2006, 20:43:59 »
5CW ..mora se malo. Kad ide ide. Bilo je lijepo otvaranje na 50.
73's de Leon 9A9L

Offline 9A3OS

• Average Member
« Odgovori #27 : 18. Svibanj 2006, 08:47:08 »
73

Uvjerljivo najbolji logging software koje se može naći na tržištu je N1MM logger. To nije ništa čudno, jer komercijalni software nikako ne može potuči Open Source koncepciju.

Vidim da je dosta ljudi ovdje na forumu prepoznalo tu nepobitnu činjenicu.

Posebno bi ohrabrio multi-user ekipe da koriste taj program. Mreža mu stvarno izvrsno radi a to sa sigurnošću mogu reći jer sam software isprobao u uvjetima i na način koji si u Hrvatskoj rijetko ko može priuštiti.

Što se CT-a tiče, one koji ga koriste bi ohrabrio da razmisle koristiti software novije generacije.

Današnje (ozbiljno) kontestiranje se više ne svodi samo na hardware. Software igra bitnu ulogu i onaj koji ima bolji i koji ga zna bolje koristiti je u prednosti.

Ja sam puno radio s CT-om, na žalost, razvoj tog softwarea je stao, platforma OS na kojoj on radi je umrla prije nešto više od 10 godina i nije mi ostalo ništa više nego da mu se zahvalim i povjesno oprostim od njega.

73
Sam, 9a3os

Offline S55M

• Senior Member
    • http://www.s55m.com
« Odgovori #28 : 18. Svibanj 2006, 10:30:29 »
Citat: "9a3os"
73

Uvjerljivo najbolji logging software koje se može naći na tržištu je N1MM logger. To nije ništa čudno, jer komercijalni software nikako ne može potuči Open Source koncepciju.

Vidim da je dosta ljudi ovdje na forumu prepoznalo tu nepobitnu činjenicu.

Posebno bi ohrabrio multi-user ekipe da koriste taj program. Mreža mu stvarno izvrsno radi a to sa sigurnošću mogu reći jer sam software isprobao u uvjetima i na način koji si u Hrvatskoj rijetko ko može priuštiti.

Što se CT-a tiče, one koji ga koriste bi ohrabrio da razmisle koristiti software novije generacije.

Današnje (ozbiljno) kontestiranje se više ne svodi samo na hardware. Software igra bitnu ulogu i onaj koji ima bolji i koji ga zna bolje koristiti je u prednosti.

Ja sam puno radio s CT-om, na žalost, razvoj tog softwarea je stao, platforma OS na kojoj on radi je umrla prije nešto više od 10 godina i nije mi ostalo ništa više nego da mu se zahvalim i povjesno oprostim od njega.

73
Sam, 9a3os

IDEM!
Adi
Koper-Istra

Offline 9A5CW

• Master
« Odgovori #29 : 18. Svibanj 2006, 20:12:44 »
Je je dobar je on, ali ne zaboravite na bugove tijekom kontesta i download zadnje verzije :)
73
73, Pa3k 9A5CW
B. Đorđević napisa: