Autor Tema: Vijesti na naslovnoj stranici  (Posjeta: 16645 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
Vijesti na naslovnoj stranici
« : 22. Listopad 2009, 19:29:02 »
Naslov UPUTSTVA ZA UREĐAJE na početnoj stranici ja bih preveo u UPUTE..., te u daljem tekstu riječ uputstvo/uputstva zamijenio rječju uputa/upute. Nekako mi je milozvučnije ;)
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
Odg: Vijesti na naslovnoj stranici
« Odgovori #1 : 23. Listopad 2009, 16:52:50 »
Naslov UPUTSTVA ZA UREĐAJE na početnoj stranici ja bih preveo u UPUTE..., te u daljem tekstu riječ uputstvo/uputstva zamijenio rječju uputa/upute. Nekako mi je milozvučnije ;)

Ah, zar ne bi to trebao biti "naputak za uporabu" ?   ;D
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #2 : 24. Listopad 2009, 21:38:51 »
Mogao bi biti, zašto ne, ali prihvatimo ovaj put kompromisni priručnik... ;)
73 Damir 9A3VV
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #3 : 18. Lipanj 2010, 23:44:05 »
Okupljanje u Osijeku je bilo i prošlo a na naslovnici web-a još uvijek svjetluca banner koji najavljuje okupljanje 29. svibnja ove godine... ???

I ne samo taj nego i za CQ WPX kontest 29/30. svibnja o.g.
« Zadnja izmjena: 18. Lipanj 2010, 23:48:32 9A3VV »
73 Damir 9A3VV

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
Vijesti na naslovnoj stranici
« Odgovori #4 : 26. Kolovoz 2010, 09:43:57 »
Zamolio bih glavnog urednika HRS web portala da ne radi blog stranicu sa vijestima iz ljetnog kampa.. ionako će to izaću u HRS-u časopisu. Izviještaji svakog pojedinog dana nisu neka vijest.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #5 : 26. Kolovoz 2010, 10:44:59 »
Moje mišljenje je da vijesti iz ljetnog kampa treba biti.
Onome kome nisu zanimljive može ih jednostavno preskočiti.

Naravno da se ne može svakome ugoditi. Ja sam primjerice protiv
da se kao vijest objavljuju informacije kako ARRL priznaje neki
znak za DXCC diplomu. Za takve ''vijesti'' postoji forum.

Svatko ima pravo na svoje mišljenje.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A9DR

• Newbie
  • *
« Odgovori #6 : 26. Kolovoz 2010, 11:23:44 »
A, evo, ja za razliku od drugih rado čitam te vijesti iz ljetnog kampa...

Oduševljen sam idejom, realizacijom te ideje, mjestom održavanja, programom aktivnosti i ljudima koji se nesebično bave mladim naraštajem radioamatera. Sa zanimanjem pratim kako je osmišljen radni dan, što klinci tamo rade, radioamaterski projekti, astronomija, slobodno vrijeme...

To mi se čini toliko dobrim da ozbiljno razmišljam kako nagovoriti mlađeg sina, dvanaestgodišnjaka koji je pokazao zanimanje za radioamaterizam, da se dogodine i on uključi te da umjesto ljetnog besposličarenja tamo, u poticajnom okruženju, nauči puno lijepih i korisnih činjenica i vještina, uključujući i telegrafiju.

Ni meni se nisu sviđale neke stvari na našim stranicama, posebno ono što se događalo na forumu, ali forum mi je (zaslugom moderatora) opet postao ugodno mjesto za čitanje.

Tako i sve drugo, nekome je nešto važno i zanimljivo, a drugome nešto što je u opreci s zanimanjem onog prvog. Važno je da su nam stranice informativne, a ono što vam nije zanimljivo - preskočite i ne čitajte. Bez zamjerke.

I na kraju, čestitke i izrazi poštovanja svima koji svoje vrijeme nesebično poklanjaju za dobrobit mladog naraštaja radioamatera.

Dubravko, 9A9DR

Offline 9A6JRZ

• Master
    • Osobna stranica - 9A6JRZ - Zoran Rendula
« Odgovori #7 : 26. Kolovoz 2010, 12:48:07 »
Slažem se s Dubravkom i Martinom, a još bi dodao samo par riječi.
Sva sreća pa još ima ljudi koji hoće raditi s djecom i sa onima koji žele nešto naučiti

I ja bih išao na tako nešto, ali to mi je preskupo, za to sam prestar (žena me ne bi pustila :) ).
Jedva čekam neki susret s Zdenkom (9A3UJ) pa da malo ispitam o radioamaterskom kampu

Pozdrav svima na Mosoru
73 de 9a6jrz

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #8 : 26. Kolovoz 2010, 12:49:28 »
Kao i u svim stvarima u životu ne treba pretjerivati ni sa svakodnevnim izvješćima sa Mosora.Pogotovo ovo šta su jeli,jesu li se SMS-ali ispod jastuka,jeli hrenovke,palačinke.To možda zanima njihove roditelje i to je normalno ali sam siguran da ih svakodnevno kontaktiraju putem GSM mreže.Neznam koliko se CW-a može naučiti u 7 dana?Ako je mogu savladati u tako kratkom roku onda im skidam kapu do poda jer to graniči sa čudom.Moja je generacija a i one prije mene"tukla"tečaj punih 6 miseci.Neznam,možda su ova današnja dica pametnija,naprednija,ko će ga znat?
Možda će već tjedan nakon tečaja moć radit i u kojem WW kontestu...21 stoljeće je,sve je moguće ;)

Dobra zabava i nedajte se smesti

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #9 : 26. Kolovoz 2010, 13:44:14 »
Točno, sa ničim ne treba pretjerivati (čak ni sa DX-evima   ;)).
Reni, detalje koje spominješ da nisu važni za vijesti, zapravo su jako važni.
Kad bi ova web stranica bila samo za članove HRS-a (a Bogu hvala, nije!)
onda ti detalji ne bi bili važni.

Za sedam dana djeca mogu naučiti sasvim dovoljno telegrafije.

Svima ''dobra zabava i nedajte se smesti''.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A6JRZ

• Master
    • Osobna stranica - 9A6JRZ - Zoran Rendula
« Odgovori #10 : 26. Kolovoz 2010, 13:59:05 »
Reni, možda ne treba pisati o tome što su jeli na ovom portalu (ali na nekoj web stranici treba i to), ali treba pisati i to što više i češće. Zahvaljujući takvom pisanju tj. izvješćivanju s akcija naš klub će ipak nešto dobiti neplaniranih sredstava (naravno ne novac), a nama neophodnih.

73 de 9a6jrz

Offline 9A6BRC

• Junior Member
  • **
« Odgovori #11 : 26. Kolovoz 2010, 14:12:25 »
A zašto moga posta nema ? Što sam ja to toliko loše ili neistinito rekao da je to zaslužio !! Je li i to vid demokracije
na stranicama HRS-a ? ono što mi se ne sviđa u koš , najlakše tako, ali onda to nije demokracija ??
Tko god da je bacio, pogriješio je.

Ivica, 9a6brc

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #12 : 26. Kolovoz 2010, 14:43:18 »
Uvijek ce biti zadovoljnih i nezadovoljnih i sam sam takav nesto mi se svidja nesto ne.
Ono sto mi nije interesantno jednostavno preskocim i ne citam.
Na autorima (piscima) vijesti iz kampa je da osmisle nacin na koji ce njihovi tekstovi biti interesantniji. Da treba pisati o kampu, treba. Vjerojatno i roditelji, prijatelji te dijece svrate na ove stranice ako nista drugo pogledati fotografije. U danasnje vrijeme skoro pa ako nesto nije objavljeno na internetu nije se ni dogodilo.

Van teme, osvrt na prijasnje postove
Prva slova telegrafije koja sam naucio bila su Pirot Foca, trajalo je jednu skolsku godinu.
Nije bitno dali ce oni savladati telegrafiju u tih par dana (nemoguca misija osim ako nemaju vec nekog znanja) bitno je da imaju interesa i volje da nauce. Uostalom za odrzat vezu u danasnje vrijeme uz prave programe i racunar ne moras ni znati telegrafiju i ona ce s vremenom postati dijelom digitalnog nacina rada. Kad izmisle procesor koji tvoje misli pretvara u govor bez da otvaras usta i bude dostupan sirim masama isto ce se dogoditi sa govornim vrstama rada.

Sad kad pogledam te slike za tri dana i nema bas nesto. Mozda bi bilo dobro da glavni i odgovorni napravi poseban direktorij za te slike da se ne mijesaju sa ostalima.
« Zadnja izmjena: 26. Kolovoz 2010, 14:49:04 9a4oe »
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #13 : 22. Travanj 2011, 16:21:03 »
Vjerojatno ce u kantu za smeti!
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A3Z

• Junior Member
  • **
« Odgovori #14 : 22. Travanj 2011, 16:58:50 »
Ja kad negdje nešto objavim, pregledam to prije nego li postane javno svima za gledanje, a i nakon što postane svima javno za gledanje. U novinarstvu nikad dosta provjera. Trebaju godine da se stekne takvo iskustvo.