Autor Tema: Vijesti na naslovnoj stranici  (Posjeta: 16644 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6JRZ

• Master
    • Osobna stranica - 9A6JRZ - Zoran Rendula
Odg: Vijesti na naslovnoj stranici
« Odgovori #15 : 22. Travanj 2011, 17:20:57 »
Vijest napisana prošle godine, aktualna je i ove godine ;)
Nema tu provjere, to je vijest/članak napisana tog datuma
73 de 9a6jrz

Offline 9A3Z

• Junior Member
  • **
« Odgovori #16 : 22. Travanj 2011, 17:35:22 »
Znam ja dobro da je to kopirano od lani, no objavljena je danas pa treba ići današnji datum. To su ti temeljna pravila novinarstva.

Offline 9A2HM

• Senior Member
« Odgovori #17 : 22. Travanj 2011, 18:22:26 »
...To su ti temeljna pravila novinarstva.
...ali naše stranice ne uređuju novinari a kamoli profesionalci.
Kulturan i dobronamjeran "prijatelj" bi poslao PM ili mail uredniku, ovako kao da se čeka u zasjedi da netko nešto pogriješi pa da se o tome može na široko i dugačko.

K
« Zadnja izmjena: 22. Travanj 2011, 18:24:03 9A2HM »
73 de Kreso

Offline 9A6JRZ

• Master
« Odgovori #18 : 22. Travanj 2011, 20:12:20 »
Znam ja dobro da je to kopirano od lani, no objavljena je danas pa treba ići današnji datum. To su ti temeljna pravila novinarstva.
Tu izmjenu može napraviti samo Marko izmjenom u bazi podataka. Datum kreiranja vijesti se ne može izmjeniti editiranjem vijesti.
« Zadnja izmjena: 22. Travanj 2011, 20:17:32 9A6JRZ »
73 de 9a6jrz

Offline 9A8MM

• Master in Training
    • http://www.rkp.hr
« Odgovori #19 : 22. Travanj 2011, 20:35:18 »
Tu izmjenu može napraviti samo Marko izmjenom u bazi podataka. Datum kreiranja vijesti se ne može izmjeniti editiranjem vijesti.

Ovo nije u potpunosti točno - prilikom editiranja vijesti može se promijeniti i datum vijesti i datum objave.

Ipak, mislim da bi ispravnije bilo ovakve stvari prijavljivati web uredniku na mejl ili preko kontakt forme.

Marko, 9A8MM

Offline 9A7PJT

• Master in Training
    • tonkojursky
« Odgovori #20 : 22. Travanj 2011, 20:48:11 »
    Lapsus  scribo   , . .. kome  se to  nije  dogodilo   ?

73 PJT
uvik kontra, uvik kontra uvik kontra, takva sorta uvik kontra, takva sorta kad je nije, kad nije je je

Offline 9A3Z

• Junior Member
  • **
« Odgovori #21 : 22. Travanj 2011, 20:52:45 »
    Lapsus  scribo   , . .. kome  se to  nije  dogodilo   ?
                                                                                                                             73 PJT

Samo onome tko ništa ne radi. Inače, to bi se moglo svesti pod lapsus calami. Lapsus scribo ti baš i nije nešto  ;D

Offline 9A6JRZ

• Master
« Odgovori #22 : 22. Travanj 2011, 21:01:44 »
Ovo nije u potpunosti točno - prilikom editiranja vijesti može se promijeniti i datum vijesti i datum objave.
Datum Nastanka - ups, pa stvarno se da editirati  datum nastanka  :-[
Web urednik se mora uozbiljiti da ne štuca zbog sitnica  ;D
73 de 9a6jrz

Offline 9A3Z

• Junior Member
  • **
« Odgovori #23 : 22. Travanj 2011, 21:25:03 »
Kulturan i dobronamjeran "prijatelj" bi poslao PM ili mail uredniku, ovako kao da se čeka u zasjedi da netko nešto pogriješi pa da se o tome može na široko i dugačko.
K

Samo da ti velim, kad ovako pišeš, da je bilo i situacija kad je web urednik (ili webmaster) zbog neznanja napravio takvu pogrešku koja je mogla stajati HRS velikih novaca, a da u Savezu uopće nisu toga bili svjesni. Takve stvari smo, na sreću, uspješno riješili tihom diplomacijom tako da ni Savez niti odgovorna osoba u Savezu nisu bili dovedeni u situaciju da moraju odriješiti kesu.

Offline 9A2HM

• Senior Member
« Odgovori #24 : 22. Travanj 2011, 21:51:35 »
Veliko Hvala
73 de Kreso

Offline 9A3Z

• Junior Member
  • **
« Odgovori #25 : 22. Travanj 2011, 21:56:51 »
Nisam te tražio, no hvala lijepa. Ti očito nemaš pametnijeg posla u životu.  ;D

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #26 : 11. Prosinac 2011, 21:56:28 »
Okupljanje u Osijeku je bilo i prošlo a na naslovnici web-a još uvijek svjetluca banner koji najavljuje okupljanje 29. svibnja ove godine... ???

I ne samo taj nego i za CQ WPX kontest 29/30. svibnja o.g.
Nije baš u redu sam sebe citirati ali ovo se i dalje događa. Stigla jer nova metla, evo za nju posla - očistiti naslovnicu portala od svih prošlih-završenih događanja i na naslovnici držati samo najave predstojećih događanja koja slijede u narednih, recimo, mjesec dana ili manje. Ostatak prostora kojega nije moguće popuniti vijestima i najavama mogao bi se, i trebao, popuniti reklamama kako bi se prihodom od njih pokrili troškovi hostinga i slično.
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #27 : 11. Prosinac 2011, 22:54:26 »
OK Damire. Prihvaćam sve sugestije. Može ovdje, može na moj mail a može i na PM. Molim za samo malo strpljenja prije nego što počnem sa čišćenjem. Sa vijestima krećem već od sutra......
Sada mi je prioritet uspostaviti otvoreni kanal sa uredom HRS-a, managerima i ostalim "funkcionerima" kako bih imali informacije sa najviše razine. Naravno, bit ću dosadano drzak, kao i obično :)
« Zadnja izmjena: 12. Prosinac 2011, 10:30:38 9A1AA »
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #29 : 22. Veljača 2012, 12:42:21 »
Ne vidim u čemu je problem  ???
Ja nisam rekao da je ovo nova vijest. Samo sam je naglasio na naslovnici jer tamo nije bila.
To je uvodnica za slijedeću vijest koja će biti da je ARRL obrisao sa liste DXCC entiteta Maliy Visotskaiy.....

Možda je zbunjujući naslov "novi" pa ću to promjeniti.....

Kada korisnici ove web stranice (i foruma) budu shvatili da će za sve nas biti korisnije da neku interesantnu informaciju pošalju web uredniku umjesto da je "puknu" prvo na forum ili je (što je još gore) zadrže samo za sebe, tada ćemo dobiti i kvalitetniju web stranicu.

PS. U svakom slučaju zahvaljujem na upozorbi jer je naslov ipak bio malo "nespretan"

« Zadnja izmjena: 22. Veljača 2012, 12:51:41 9A1AA »
73, Ivo 9A1AA