Autor Tema: Kako da im pomognemo?  (Posjeta: 11874 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
Odg: Kako da im pomognemo?
« Odgovori #45 : 08. Srpanj 2009, 16:18:46 »
Nije istina, krivo zboriš, prijatelj Martin. Evo ja sada, po n-ti put pročitao prvi post, da bi ti što točnije odgovorio. Drago ga je otvorio pod tim naslovom jer je uvjeren, kao i ja, i mnogi koji ne pišu, da je IO pogriješio izabravši te i takve moderatore, i pišemo da im otvorimo oči, da Vas maknu, i tada će biti veći red po forumu.
Milan je stalno bio u temi, i bezrazložno ga špotaš.

73, Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #46 : 08. Srpanj 2009, 16:29:10 »
... i pišemo da im otvorimo oči, da Vas maknu, i tada će biti veći red po forumu...

;D

"DX never sleeps..."

Offline 9A2Y

• Master in Training
« Odgovori #47 : 08. Srpanj 2009, 17:05:35 »
   Odgovorit ću i Marku,9A8A.Iznimke ne potvrđuju pravilo.Tvoj je stari pozivni znak iznimka u ovom slučaju.Radiamater može koristiti i predhodni pozivni znak ako želi,ako nije dodjeljen drugom radiamateru.Još i danas,nakon par godine promjene znaka dobijam velik broj QSL karata,za moj stari pozivni znak.
     9A2Y ex 9A4KF Milan

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #48 : 08. Srpanj 2009, 17:19:20 »
   Odgovorit ću i Marku,9A8A.Iznimke ne potvrđuju pravilo.Tvoj je stari pozivni znak iznimka u ovom slučaju.Radiamater može koristiti i predhodni pozivni znak ako želi,ako nije dodjeljen drugom radiamateru.Još i danas,nakon par godine promjene znaka dobijam velik broj QSL karata,za moj stari pozivni znak.
     9A2Y ex 9A4KF Milan

Pozdrav !

Osobni radio amater u 9A može imati samo JEDNU pozivnu oznaku!
Prema važećem Pravilniku 9A4KF se nakon proteka vremena od 5 godina može dodijeliti drugom
radio amateru jer ti imaš drugu pozivnu oznaku. Što bi značilo da ti više nemaš 9A4KF !!! Imao
si ga dok nisi dobio 9A2Y ! I to je to!
QSL karte možeš dobivati dugo poslije ali ako se tvoj znak dodijeli nekome drugome, taj drugi bi trebao
biti pošten i dostaviti ti tvoje QSL karte za veze koje si uradio dok si ti bio vlasnik toga znaka?

73's Mark

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
« Odgovori #49 : 08. Srpanj 2009, 20:30:16 »
Da se nadovežem na Marka, svojevremeno je jedan član HRS-a sa jednoslovčanim znakom tražio da iz portabla (tj. svoje kuće na otoku gdje živi pola godine, kao da  bi oni silni ljudi znali da je on sa te i te  IOTA) radi pod svojim starim (dvoslovčanim)  znakom. Glatko smo ga odbili i dali obrazloženje. Ako netko ima dodatna pitanja, recite i odgovoriti ću vam.

73 de 9a2d

Offline 9A3TA

• Master
    • http://www.procom.hr
« Odgovori #50 : 08. Srpanj 2009, 20:36:25 »
Nekoliko puta off topic:

1. Zadnje riječi kapetana Titanica:  J*ba te led...

2. Bi lepe prosil da se nakon troslovnih, dvoslovnih i jednoslovnih uvedu i pozivni bez ijednog slova... kakvi tek to budu kriteriji trebali... i štele razne...

U školi se to zove: Sjedi, jedan!!!

U biti, nije off topic. Pa i veli naslov: Kako da im pomognemo?

Stara kineska kletva: Dabogda ti format C: ... pa imao vremena sjediti i naučiti bar osnove... da sva tolika buka ima i nekaj malo pokrića...

Pozz Dado, i NKZ...
Prodajem ili mijenjam opremu...

Offline 9A2Y

• Master in Training
« Odgovori #51 : 08. Srpanj 2009, 20:44:58 »
     Pa stvarno ste svi,skupa sa mnom off topic.Pa ja ne koristim svoj stari pozivni znak 9A4KF,u radioamaterskoj komunikaciji.A to što sam ga koristio na HRS forumu,nije prekršen Pravilnik o pozivnim oznakama.Ajte lovit rake.
     Milan 9A2Y ex 9A4KF

Offline 9A3TA

• Master
    • http://www.procom.hr
« Odgovori #52 : 08. Srpanj 2009, 21:34:33 »
OK, imaš pravo...

Ali po tome se ja mogu potpisivat YT2TA... Malo mi je to bez veze...

Ajmo u ribe...

Pozz Dado
Prodajem ili mijenjam opremu...

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #53 : 09. Srpanj 2009, 18:13:46 »
Koki kaže da je tema pisanje Izvršnom odboru HRS-a s ciljem da se IO HRS-a upozori o
tome kako moderatore treba smijeniti. Ako je tako, dragi Koki, apsolutno podržavam ideju
da IO HRS razmotri svoju odluku o moderatorima
. Ipak mislim da to treba pisati na adresu IO-a.

Naslov teme je: ''Kako da im pomognemo?''.  Kome kako da pomognemo? IO HRS-s da smjeni
moderatore (i postavi druge, ako su moderatori uopće potrebni)? Moderatorima da bolje i
drugačije rade? Sivim sokolovima da ih spasimo od izumiranja?

Na moju tvrdnju kako se tu radi o sasvim drugim ciljevima nitko ne reagira, ali se javlja Drago,
9A8DU, autor teme s pojašnjenjem što je zapravo želio.

Kratka analiza što u ovome nije dobro, zapravo što je nedopustivo na ovom (i svakom drugom
internetskom forum) i zašto je potreban moderator, potpuno svejedno tko on bio.

Drago, 9A8DU šalje svoj post s pojašnjenjem u 16:03:49 sati (msg 35523).
Ja šaljem svoj post u 16:03:49 sati (msg 35524), u kojem, između ostalog, napominjem da:

...
P.S. Dok sam sastavljao odgovor, preduhitrio me je autor ove teme i sam sebe demantirao.
Dakle, po autoru teme, može se pisati i o spašavanju sivog sokola.

U 16:15:29 Drago mijenja (dopunjuje) svoj post (msg 35523) tako da se gubi poveznica sa mojim postom.

Čitatelj foruma koji čita nakon što je Drago promijenio prije napisani post, može doći do pogrešnog zaključka.

Svaki forum nudi mogućnost promjene već napisanog posta, ali to treba raditi vrlo oprezno i sa promišljanjem.
Konkretno, nakon što je stigao komentar na njegovo pisanje, Drago nije trebao ispravljati napisani post, nego
napisati novi u kojem se može pozvati na svoj napisani post itd…

U ovoj temi, od do sada 52 posta, jako premalo je vezanu uz temu rasprave.
Što mi drugo preostaje, nego zaključiti da cilj rasprave zapravo nije nekome pomoći, nego nešto sasvim drugo.
Demantirajte me.

U gomili beskorisnih riječi ove teme, provukla se zanimljiva rasprava o starim i novim pozivnim znakovima s
osvrtom na primanje QSL karata za stari znak. Definitivno svima korisno, ali ugušeno u korovu beskorisnog pisanja.

...
pa zamislite kazniti nekoga doživotnom zabranom pisanja na forumu,naravno to bi bilo donekle razumno ,kada bi forum bio privatan,kada učesnici nebi bili članovi,ravnopravni članovi HRS-a,koji uredno podmiruju sve obaveze predviđene pravilnikom,pisanje na forumu pod razno ima svoju draž i kod aktivnih učesnika ,kao i kod čitatelja,zašto uskratiti nekome to zadovoljstvo,naravno kada se piše u granicama fer i tolerantnom tonu,žalosti što se od foruma napravi bauk,a od pojedinaca se pokušava praviti neprijatelje,pa mene nemože nitko uvjeriti da je bilo koji učesnik foruma zlonamjeran,
...

Drago, gornje jednostavno nije tako.
1. Članovi foruma nisu samo članovi HRS-a nego ima stotine drugih koji ništa ne plaćaju HRS-u.
Da li to znači da članovi HRS-a na ovom forumu imaju veća prava od drugih radioamatera,
članova ovog foruma i nečlanova HRS-a?
2. O uvredljivom pisanju, klevetanju i izricanju nedokazanih ''istina'' ne treba govoriti. O tome
se među pristojnim ljudima ne raspravlja, jer je svakome jasno da se to ne radi.
3.Zadovoljstvo pisanja na forumu ne može ići na štetu drugih članova foruma.
Znači treba pisati strogo u temi. Sam si napisao zašto.

Isprika svima na podužem postu.

73
Martin 9A2JK

Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #54 : 09. Srpanj 2009, 22:46:48 »
Koki kaže da je tema pisanje Izvršnom odboru HRS-a s ciljem da se IO HRS-a upozori o
tome kako moderatore treba smijeniti. Ako je tako, dragi Koki, apsolutno podržavam ideju
da IO HRS razmotri svoju odluku o moderatorima
. Ipak mislim da to treba pisati na adresu IO-a.

Naslov teme je: ''Kako da im pomognemo?''.  Kome kako da pomognemo? IO HRS-s da smjeni
moderatore (i postavi druge, ako su moderatori uopće potrebni)? Moderatorima da bolje i
drugačije rade? Sivim sokolovima da ih spasimo od izumiranja?

Na moju tvrdnju kako se tu radi o sasvim drugim ciljevima nitko ne reagira, ali se javlja Drago,
9A8DU, autor teme s pojašnjenjem što je zapravo želio.

Kratka analiza što u ovome nije dobro, zapravo što je nedopustivo na ovom (i svakom drugom
internetskom forum) i zašto je potreban moderator, potpuno svejedno tko on bio.

Drago, 9A8DU šalje svoj post s pojašnjenjem u 16:03:49 sati (msg 35523).
Ja šaljem svoj post u 16:03:49 sati (msg 35524), u kojem, između ostalog, napominjem da:

...
P.S. Dok sam sastavljao odgovor, preduhitrio me je autor ove teme i sam sebe demantirao.
Dakle, po autoru teme, može se pisati i o spašavanju sivog sokola.

U 16:15:29 Drago mijenja (dopunjuje) svoj post (msg 35523) tako da se gubi poveznica sa mojim postom.

Čitatelj foruma koji čita nakon što je Drago promijenio prije napisani post, može doći do pogrešnog zaključka.

Svaki forum nudi mogućnost promjene već napisanog posta, ali to treba raditi vrlo oprezno i sa promišljanjem.
Konkretno, nakon što je stigao komentar na njegovo pisanje, Drago nije trebao ispravljati napisani post, nego
napisati novi u kojem se može pozvati na svoj napisani post itd…

U ovoj temi, od do sada 52 posta, jako premalo je vezanu uz temu rasprave.
Što mi drugo preostaje, nego zaključiti da cilj rasprave zapravo nije nekome pomoći, nego nešto sasvim drugo.
Demantirajte me.

U gomili beskorisnih riječi ove teme, provukla se zanimljiva rasprava o starim i novim pozivnim znakovima s
osvrtom na primanje QSL karata za stari znak. Definitivno svima korisno, ali ugušeno u korovu beskorisnog pisanja.

...
pa zamislite kazniti nekoga doživotnom zabranom pisanja na forumu,naravno to bi bilo donekle razumno ,kada bi forum bio privatan,kada učesnici nebi bili članovi,ravnopravni članovi HRS-a,koji uredno podmiruju sve obaveze predviđene pravilnikom,pisanje na forumu pod razno ima svoju draž i kod aktivnih učesnika ,kao i kod čitatelja,zašto uskratiti nekome to zadovoljstvo,naravno kada se piše u granicama fer i tolerantnom tonu,žalosti što se od foruma napravi bauk,a od pojedinaca se pokušava praviti neprijatelje,pa mene nemože nitko uvjeriti da je bilo koji učesnik foruma zlonamjeran,
...

Drago, gornje jednostavno nije tako.
1. Članovi foruma nisu samo članovi HRS-a nego ima stotine drugih koji ništa ne plaćaju HRS-u.
Da li to znači da članovi HRS-a na ovom forumu imaju veća prava od drugih radioamatera,
članova ovog foruma i nečlanova HRS-a?
2. O uvredljivom pisanju, klevetanju i izricanju nedokazanih ''istina'' ne treba govoriti. O tome
se među pristojnim ljudima ne raspravlja, jer je svakome jasno da se to ne radi.
3.Zadovoljstvo pisanja na forumu ne može ići na štetu drugih članova foruma.
Znači treba pisati strogo u temi. Sam si napisao zašto.

Isprika svima na podužem postu.

73
Martin 9A2JK

Pozdrav,Martine nestoji ti ono dasam namjerno dopunio post sa namjerom da stvorim zabunu ,molim ako sam dobro shvatio tvoje pisanje,pod kaznom za doživotno mislio sam konkretno na članove HRS-a,član foruma, odnosno možeš na svakom forumu uzeti učešće pišući i raspravljajući,što se tiče moderiranja iznio sam samo moje razmišljanje i kako to ja doživljavam,a doživljavam da me se kaznilo,kada je netko zloupotrjebio svoje znanje i mogućnosti,pa je napisao što je napisao,pri tome mene potpisujući,na isto sam upozorio Gorana Grubišića ,Goran u isto nije povjerovao,njegovo uvjerenje, možda ja nisam bio dovoljno uvjerljiv,draž pisanja na forumu nisu samo antene i radijski uređaji ,mada gledajući da je ovo radio amaterski forum,možda bi se po vama trebalo držati RA tema,ali to je nametanje,zašto mi nebi raspravljali o moderiranju,zašto nebi raspravljali o pojedincima koji krše pravila foruma,o predsjedniku o tebi Martine o meni ,zašto ja nemogu izraziti svoje mišljenje na neki meni prihvatljiv način,zašto ja martine moram kod tebe ili bilo kojeg moderatora trčat po mišljenje,ako je to tako a očigledno je,hvala ja odustajem idem dalje i dokle tako ,dok svi odemo ili? dok svima ne zabranite pisanje na forumu,pa kome je to Martine u interesu,radio amaterima ljepe naše, jer ovo je ipak, Hrvatski forum, sviđalo se to nekome ili ne,
proći će i vaš mandat ,ništa nije vječno dragi Martine,kako pogledati ljudima u oči kako pozdraviti nekoga tko od tebe okreće glavu,što će reći oni koje ste doživotno kaznili,neznam dali si svjestan/svjesni što znači za kažnjene doživotno,po meni nekoga se može i treba kazniti,ali dragi Martine kazna mora biti odgojna a nikako kontra produktivna,Dragi Martine sa vašim načinom moderiranja,činite teško popravljivu štetu HRS-u,a pojedinci kao Đani,Mirko Marijan u buduće još netko od nas su( KOLATERALNA ŠTETA),mi nismo bitni bitni ste vi.ljepi pozdrav Drago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #55 : 10. Srpanj 2009, 09:27:03 »
OM 9A2D,

ja sam premjestio tvoj post u nevidljivi dio foruma, jer je neprimjeran načinu komuniciranja na ovom forumu.
Budući da je ovaj forum javan (može ga čitati svatko tko ima pristup na Internet) ovakvo pisanje šteti ugledu
svih članova Hrvatskog radioamaterskog saveza, uključujući i one koji nikad nisu posjetili ovaj forum jer
nemaju pristup na Internet.

Apsolutno podržavam tvoje mišljenje tj. neslaganje sa odlukama moderatora na ovom forumu (jednoga ili više
njih, svejedno). Ako misliš da od rasprave na forumu (o načinu rada foruma i moderatora) nema koristi, predlažem
da svoje mišljenje pošalješ članovima Izvršnog odbora HRS-a. Izvršni odbor može u vrlo kratko vrijeme opozvati
svaku odluku moderatora i/ili smijeniti svakog moderatora.

Da ponovim, pisanja pojedinaca na javnom forum kao što je ovaj, narušavaju ugled svih članova Hrvatskog
radioamaterskog saveza čak i onih koji ni ne znaju da postoji ovaj forum (ima ih).

Rasprava o bilo kojoj temi i razlika u mišljenju nisu razlog iznošenja osobnih kvalifikacija, vrijeđanja, a pogotovo
ne prijetnji. Da li treba tražiti zaštitu policije? Kuda nas ovakve rasprave vode? I konačno, ako ovako nastavimo,
da li nam ovakav forum uopće treba? Ako mislite da nam forum i dalje treba, predlažem da pročitate pravila foruma i,
ako mislite da neka od pravila nisu dobra, dajte prijedlog za promjenu. Poziv je za sve članove foruma.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #56 : 10. Srpanj 2009, 09:46:31 »
Ako nastavite sa ovakvim moderisanjem onda će i ovo malo ljudi šta je ostalo prestati da pišu.
Upravo vi HRS-u radite medvjeđu uslugu ali nažalost toga Savez nije svjestan ili ga to ne zanima.

Uz srdačne pozdrave
73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #57 : 10. Srpanj 2009, 09:58:48 »
Ako nastavite sa ovakvim moderisanjem onda će i ovo malo ljudi šta je ostalo prestati da pišu.
Upravo vi HRS-u radite medvjeđu uslugu ali nažalost toga Savez nije svjestan ili ga to ne zanima.

Uz srdačne pozdrave
73,9A6R

Ne slažem se s time.

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
« Odgovori #58 : 10. Srpanj 2009, 10:12:33 »
Nedemokratski je, dragi prijatel Martin, svaki post koji moderatorima ne begeniše, bacati u koš. To sve govori o vama.

Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A6JRZ

• Master
    • Osobna stranica - 9A6JRZ - Zoran Rendula
« Odgovori #59 : 10. Srpanj 2009, 10:19:05 »
Treba čistiti forum i brisati ono što prije nije sancionirano (samo brisati ne kažnjavati retroaktivno).

Očit dokaz broja istomišljenika sa onom drugom stranom (očito je da postoje dvije strane - oni koji podržavaju i oni koji ne podržavaju rad moderatora, ne bih o ostalim podjelama) je broj komentatora na alternativnom forumu (forum za nezadovoljnike :) ).

Najveći problem je neznanje, a to neznanje najčešće nije povezano s radiomaterizmom (nego npr. rad s forumom), pa se zaglibi oko gluposti.

Iako nisam off topic :) može brisanje ovog posta (ipak je ovo radioamaterski forum)

73 de 9a6jrz