Autor Tema: Poslanica Rimljanima  (Posjeta: 16761 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A7LFZ

• Newbie
  • *
    • http://www.koki.hr
Odg: Poslanica Rimljanima
« Odgovori #30 : 27. Svibanj 2008, 07:09:07 »
Nerado se javljam, ali, poradi korektnog informiranja RA javnosti u 9A nalazim za dužnost informirati da je moj suprug 9A2JG podnio tužbu, Sudu časti HRS-a, protiv 9A3AG, a poradi javnog iznošenja neistina.

Pustimo pravnu državu da radi svoj posao, i uzdržimo se od komentara.
Vjerujemo u nju, i na ovom mjestu ćemo Vas izvijestiti o pravomoćnoj presudi, s ma kakvim ishodom.

Magdalena 9A7LFZ

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #31 : 27. Svibanj 2008, 07:43:03 »
Vivat, crescat, floreat patria nostra!

Preživili bi mi nekako i bez ove obznane, ali neka nje.

S tim da je u ovom slučaju utakmica neravnopravna, jer moderator uvijek gubi...

Ali isto mi se čini da ga pravna država, pravomoćnma presuda i slična terminologija nekako ne spadaju u ovu priču...

Ali - neka i taj Sud konačno nešto radi, kad već nema drugih problema u našoj pravnoj državi.

I sad, ko  će iščekat ishod, odnosno pravomoćnu presudu...

Držimo palčeve...

GG
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A7LFZ

• Newbie
  • *
« Odgovori #32 : 27. Svibanj 2008, 08:10:57 »
Upozorio me suprug, ako se iko javi, bit će to GG.
U staroj , dobroj i oprobanoj maniri, balansira na oštrici prijave.
Naime, u hrvatskom rječniku ne postoji riječ obznana.
Svi koji su završili pučku školu poznaju taj izraz, koji se ISKLJUČIVO veže uz zloglasnu Obznanu, vezano uz šestojanuarsku diktaturu, i sve ostale poznate nam povijesne činjenice.
I ostali izričaji GG idu u smjeru da je moderator žrtva, a kao, eto, čeka se rezultat pravorijeka Suda časti.
Sreća naša što čitatelji znaju čitati napisano.

Magdalena 9A7LFZ

Offline 9A3AG

• Senior Member
« Odgovori #33 : 27. Svibanj 2008, 08:23:20 »
sam malo "guglal"....

kopirano sa "http://hr.wikipedia.org/wiki/Obznana"

Riječ obznana izvedena je iz glagola obznaniti, tj. "objaviti, staviti na znanje, proklamirati". U retoričkom (svečanom, prenaglašenom) stilu izražavanja znači proglas, sa pojačanim značenjim naredbe, direktive, dekreta: "obavezni ste primiti ovo na znanje i po tome postupati, nemate pravo priziva, tko se ne pokori, biti će kažnjen". Ranije se ponekad, rijetko, upotrebljavala u nenaglašenom smislu za oglas.

Kada se piše Obznana, sa velikim slovom, misli se na tako naslovljen dekret vlade Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca od 30. prosinca 1920, kojim su sužena razna demokratska prava građana »u nužnoj obrani države«. Produljenje tog propisa bio je Zakon o zaštiti države 4. kolovoza 1921.

.......

ima još na gornjem linku...

izgleda da ili ovi koji su ovo pisali nemaju pojma kaj pišu ili je možda netko drugi pobrkao lončiće

U svakom slučaju raduje me što sam prijavljen sudu časti i s nestrpljenjem očekujem rezultate "procesa" u nadi da će čast pobijediti (o motivima prijave ne bih komentirao).

srdačan pozdrav Magdaleni i njenom suprugu Kokiju iz vjetrovitog i sunčanog Ludbrega

Saša, 9A3AG

p.s. ovo pisali se misli na ove što pišu na vikipediji
« Zadnja izmjena: 27. Svibanj 2008, 09:00:41 9a3ag »

Offline 9A7LFZ

• Newbie
  • *
« Odgovori #34 : 27. Svibanj 2008, 08:31:49 »
Današnja generacija misli da je sve u Google-u.
Potpisnica ovog posta veoma dobro zna što piše, jer, GG je samo nestavljanjem velikog O izbjegao prijavu. Izričaj i sa malim o je neuobičajen u obraćanju na ovim prostorima.
I običnom čitatelju je jasno da nije riječ o nikakvoj "obznani" nego o informaciji. Ali, vrana vrani oči ne kopa.

I da bi bili ravnopravni, kad ste se već drznuli komentirati tijek i način postupka, pripustite mog supruga na forum, da Vam može odgovoriti.

Ovako, GG i Vi stvarate "atmosferu" koja je sve, samo ne fair.

Ipak vjerujemo u pravnu državu. Za nju su se i borili. Neki.

Magdalena 9A7LFZ

P.S. I da Vas korigiram, nismo "pisali", nego sam pisala, i potpisala se.
« Zadnja izmjena: 27. Svibanj 2008, 08:36:13 9a7lfz »

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #35 : 27. Svibanj 2008, 09:10:02 »
Izgleda da ipak znam što i kako pišem, što u ova mračna vremena nije lako, jer se čovjek na oštrici lako poklizne.

Radije ne bih potezao jezično pitanje pod ovom egidom, da nas zločesti Rimljanin ne baci lavovima pa će nam biti svejedno tko oznanjuje da postoji veš mašina.

Osim toga, povlačenje paralele između Obznane iz 1920. i ove iz 2008. ne samo da je deplasirano, već je na razini autogola na oštrici noža. Nije dovoljno samo čitati, ponekad treba dobro zapamititi, a uvijek je poželjno i shvatiti napisano.

Ali dopuštam, obznana 2008 zvuči jednako ex-temporalno kao i Izviješće iz 1980. Ovaj put je veliko slovo "I" stavljeno s namjerom, jer se po hrvatskom pravopisu misli na konkretno izvješće (i ovaj put malo "i" s punim opravdanjem).

Uz svo dužno poštovanje, nema potrebe za odgovorom supruga Đorđevića, budući da pitanje nije ni postavljeno, posebno ne njemu. Izričaj, uz ostalo , ne ide za tim da je moderator žrtva, naravno, već za tim da je isti unaprijed izgubio, jer su oba pravorijeka Suda časti unaprijed na njegovu štetu. Kako ne bih opet pogriješio u izboru velikog ili malog slova, držat ću se sigurne staze: cum grano salis - sapienti sat...

Isto tako, ne sumnjam da će g. Đorđević koji sada iz pozadine prati razvoj događaja, iskoristiti priliku i obznaniti (malo "o") svoje stajalište prvom mogućom prilikom.

A do tada, kao i svakom prilikom, svako dobro, od zdravlja pa dalje.

GG

Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A7LFZ

• Newbie
  • *
« Odgovori #36 : 27. Svibanj 2008, 09:16:51 »
Bude Vam g. Đorđević odgovorio, 20. lipnja 2008. u 06:00, bez brige.

Magdalena 9A7LFZ

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #37 : 27. Svibanj 2008, 10:18:54 »
Ma stvarno ne treba, nemam ja pitanja pa ne treba ni odgovor.

Samo mi vrag ne da mira pa mi se stalno vrti ono "s ovih prostora" i opet mi se čini da je najbolje ne potezati jezično pitanje bez prijeke potrebe, obzirom da mi se čini da je kovanica nastala u vrijeme kad je bilo skoro skaredno spominjati notornu činjenicu, tj državu koje više nema. E sad, kako se i preko granice koristi ista složenica u istom smislu , ispada da se ništa nije promijenilo, osim nečega.

Ubi me prejaka reč... reče jedan pjesnik čijeg se imena ne sjećam, a izgleda da ni poslije svoje prve obznane stih nije izgubio na snazi, jer prije ili kasnije dug jezik nam se o glavu razbije...

Ako nas reč ne ubije, 'oće sunce danas...

GG

« Zadnja izmjena: 31. Svibanj 2008, 21:41:37 9a6c »

Offline 9A3BIM

• Junior Member
  • **
« Odgovori #38 : 31. Svibanj 2008, 20:18:20 »
Bude Vam g. Đorđević odgovorio, 20. lipnja 2008. u 06:00, bez brige.

Magdalena 9A7LFZ
eto.... ;D ;D ;D

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #39 : 20. Lipanj 2008, 10:52:14 »
Kako je piva moj susid Vice Vukov : Samo sam bregima dragim obećal, da vrnul se bum nazaj, u jednoj od najljepših pjesama što sam ikada čuo.

Ne bi komentirao postupke moderatora, jer čim ga drže, znači da im paše.

Ima materijala kamaru, ali neka prođu IOCA mega tour, prijatelj Gianfranco i Jabuka, pa ćemo natenane.

E, moj narode...

Dobar ulov, mirno more, puno QSL-ki (ne iz DL, nego iz Lijepe naše), i pomak na HR-u,

73 Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #40 : 20. Lipanj 2008, 14:06:41 »
Vratija se Koki - di je bija .....
 ;D

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #41 : 20. Lipanj 2008, 14:31:47 »
Pozdrav QV, vidiš ja ka i svaki koji se vrati iz pržuna, pokoran , tih, čak i ne repliciram sveznamu Gogi, na temu da je veš mašina jezična kovanica (preuzeta u cijelosti iz njemačkog jezika) udomaćena ne samo u Hrvata, nego i šire. Koliko će trajat, baš kao i Đekna, ne zna se . Ne urednik.

Sad će on, prišapnut ću Vam šta će reć : Vidite ono tamo pod Nabava uređaja, moj kadar, kod mene bija na tečaju, zna se...samo tako.

73, Koki 9A2JG

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #42 : 20. Lipanj 2008, 16:25:52 »
 :D
Pozdrav,Koki dobro nam došao,veselime tvoj povratak.
73 za sve Drago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

n1yu

• Gost
« Odgovori #43 : 20. Lipanj 2008, 18:50:24 »
Nema vise Feral Tribuna ali nam se bar Koki vratija!  I lipo vrime...

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #44 : 21. Lipanj 2008, 06:13:30 »
Eto, sada kada je "uskrsnuo" sudac Maksimović, i ponovila se Ljubljana 71', konačno se možemo vratiti amaterskim telopima i oglasima.
Uređivač stranice je mogao staviti reklamu za Toma, Nenu , Tibora i Gianfranca, kad već nije prošli misec za 4KW i ekipu sa Plitvica!
Non e mai e troppo tardi.

73, Koki 9A2JG