Autor Tema: Poslanica Rimljanima  (Posjeta: 17055 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5CY

• Master in Training
Odg: Poslanica Rimljanima
« Odgovori #15 u: 21. Svibanj 2008, 16:13:22 »
Branko, zovem se Dean, tako je majka htjela, a ja to ime tako i koristim u RA životu. Sad znaš nešto više o meni  ;)
Ti se meni našao prozvan ?   Ja nisam na nikoga aludirao, čak ni na Kokija i Emira koje navodiš za primjere. Pa i sam sam znao pisati teme izvan HAM sfera, barem onda kada sam se, nićim izazvan, ovdje trebao obraniti. Ako netko baš želi čitati ''red carpet'' tada ga može naći na pregršt drugih web stranica diljem ovog našeg lijepog-zdravog(???) planeta. A mi baš našli o svemu tome pisati na HRSovim stranicama...? Pa ima toliko (u zadnje vrijeme spominjanih) raznih blogova gdje možemo pisati što hoćemo.  Hajdemo se tamo dopisivati.......(ja prvi neću tamo ići...)
E sad, zašto do sada nitko ništa nije poduzeo ?  Pa vjerovatno zato što se svatko boji da će ovdje biti ''zgažen'' od onih koji ovaj forum koriste za svoj ''ispušni ventil.'' Točno je da na temi ''vox populi'' ima najviše teksta, ali valja vidjeti koliko različitih ljudi tamo uopće piše ?  Drugo je pitanje, zašto ima toliko čitatelja ?  Ali ja pitam jeli taj post čita i veći broj drugih amatera koji se ne javljaju ili se to tamo broj čitanja povečava sve češćom provjerom samog autora teksta na pitanje: ''...da vidim, jeli mi netko nešto odgovorio na moje umotvorine? ''
Zamislite samo kad bih rekao da već jednom svi prestanemo pisati o demižonima, prošlim ratnim zaslugama, punicama, a najviše o očitoj mržnji jednih prema drugima. Pa zar nam baš uvijek treba neki ružan rat da bi se moglo Hrvate međusobno zbližiti ? E, sad i ja o politici.  Neću više, al' i ovo samo toliko da poslije netko ne kaže da se ovom naćinu pisanja nije pokušalo stati na kraj. Sad, tko hoće, može ovu tezu zgaziti, a može i pohvaliti (mislim na Tomovu 5To tezu...) pa da vidimo kojih ima više:
-onih koji imaju velika muda, a malo pameti,
-onih koji nemaju muda, a imaju pamet pa šute,
-onih koji imaju i jedno i drugo (ili to samo misle)   .....?

Hajdemo nešto i raditi, imamo akciju u klubu.
Navečer ću doći i ja povećati broj čitanja ovog posta, baš me zanima ima li odgovora na ove moje ''umotvorine''   (huh...moš' si mislit...)

pozdrav Rimljanima

Dean 9A5CY

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #16 u: 21. Svibanj 2008, 16:59:03 »
Istina je uvijek negdje u sredini, ali Dean je stvarno Dean, hi.

Činjenica je da VOX populi nije rubrika, već samodopadan naslov ispod kojeg se krije bezbroj tema i podnaslova pa ga jeteško u to kategorizirati.

Usporedba s RED CARPETOM je i dobr ai nije - dobra, jer, je to sigurno ispod nivoa i ovog pokojnog glasa naroda, ali i signal u kojem smjeru zapravo inklinira znatiželja čitalačke publike

Drugi temeljni problem ovakvog načina izražavanje je stalno odstupanje od teme, što je i logično jer glas naroda je tema svih tema - ne bih htio da sad to netko poveže s knjigom nad knjigama.

Mislim da je HRS forum dovoljno dobro tematski podešen gotovo svim mogućim potrebama koje bi članovi HRS trebali i mogli zadovoljavati ovim putem. Problem u praviklu iskrsne kad se zadovoljavaju neke druge potrebe.

Brankov prijedlog za uvođenjem ispušnog ventila u obliku rubrike AUSPUH je dobra, samo treba povremeno provjeriti da koji lonac ne prosvira pa da se ne obistini ona, uvijek iz istog pera iznikla, izreka o krštenju i produktu meteorizma.

Otišao bih korak dalje i predložio da priloge u toj rubrici mogu čitati samo autori, ali da mi ostali negdje imamo semafor da vidimo tko vodi.

Problem je uvijek u ljudima pa tako ni bengino pitanje tipa "koji urešaj bih kupio, pomozite" postane poligon za pouke iz socijalnih vještina i sasvim nepotrebnih dodataka.

Previše je na ovom forumu bilo nepotrebnih postova, od kojih van svake sumnje određeni dio i sam potpisujem. teško je protiv sebe...

A jedno je sigunro, trebalo bi svakog regsitriranog korisnika ograničiti na najviše 500 postova, pa neka svatko misli kako će ih iskoristiti. A one koji to prijeđu lijepo ispratiti na najbliži otvoreni opseg i mislim da će biti mnogo korisnije za svih.

O onima koji su odavno prešli 1000 postova ne vrijedi trošiti riječi...

GG

Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #17 u: 21. Svibanj 2008, 17:16:46 »
Branko, zovem se Dean, tako je majka htjela, a ja to ime tako i koristim u RA životu. Sad znaš nešto više o meni  ;)
Ti se meni našao prozvan ?   Ja nisam na nikoga aludirao, čak ni na Kokija i Emira koje navodiš za primjere. Pa i sam sam znao pisati teme izvan HAM sfera, barem onda kada sam se, nićim izazvan, ovdje trebao obraniti. Ako netko baš želi čitati ''red carpet'' tada ga može naći na pregršt drugih web stranica diljem ovog našeg lijepog-zdravog(???) planeta. A mi baš našli o svemu tome pisati na HRSovim stranicama...? Pa ima toliko (u zadnje vrijeme spominjanih) raznih blogova gdje možemo pisati što hoćemo.  Hajdemo se tamo dopisivati.......(ja prvi neću tamo ići...)
E sad, zašto do sada nitko ništa nije poduzeo ?  Pa vjerovatno zato što se svatko boji da će ovdje biti ''zgažen'' od onih koji ovaj forum koriste za svoj ''ispušni ventil.'' Točno je da na temi ''vox populi'' ima najviše teksta, ali valja vidjeti koliko različitih ljudi tamo uopće piše ?  Drugo je pitanje, zašto ima toliko čitatelja ?  Ali ja pitam jeli taj post čita i veći broj drugih amatera koji se ne javljaju ili se to tamo broj čitanja povečava sve češćom provjerom samog autora teksta na pitanje: ''...da vidim, jeli mi netko nešto odgovorio na moje umotvorine? ''
Zamislite samo kad bih rekao da već jednom svi prestanemo pisati o demižonima, prošlim ratnim zaslugama, punicama, a najviše o očitoj mržnji jednih prema drugima. Pa zar nam baš uvijek treba neki ružan rat da bi se moglo Hrvate međusobno zbližiti ? E, sad i ja o politici.  Neću više, al' i ovo samo toliko da poslije netko ne kaže da se ovom naćinu pisanja nije pokušalo stati na kraj. Sad, tko hoće, može ovu tezu zgaziti, a može i pohvaliti (mislim na Tomovu 5To tezu...) pa da vidimo kojih ima više:
-onih koji imaju velika muda, a malo pameti,
-onih koji nemaju muda, a imaju pamet pa šute,
-onih koji imaju i jedno i drugo (ili to samo misle)   .....?

Navečer ću doći i ja povećati broj čitanja ovog posta, baš me zanima ima li odgovora na ove moje ''umotvorine''   (huh...moš' si mislit...)

pozdrav Rimljanima

Dean 9A5CY
;)
Pozdrav,čini mi se da o ratu mogu pisati samo ratnici,oni drugi mogu samo nagađati.ljep pozdrav Drago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto osma nam je tek
    • http://http://www.sibenik-meteo.com/komiza/AMP%20Komiza.html
« Odgovori #18 u: 21. Svibanj 2008, 18:59:37 »

Ti se meni našao prozvan ?   

Oprosti Deane zbog pogrešno napisanog imena. Omaklo mi se. :)
I ne, nisam se našao prozvan.

Ja nisam na nikoga aludirao, čak ni na Kokija i Emira koje navodiš za primjere.

Nisam ni ja, a spomenuti dvojac se tu našao sasvim slučajno, ima još puno kandidata.

Zamislite samo kad bih rekao da već jednom svi prestanemo pisati o demižonima, prošlim ratnim zaslugama, punicama, a najviše o očitoj mržnji jednih prema drugima.

Ratovi, mržnja a naročito punice nemaju ništa zajednička s demižonima.
Je li tako Gogo?

Vrlo rado bih vam pomogao u okviru svojih  mogućnosti ali na žalost i moj matični klub mi je predaleko.

A kad si već u klubu, a znam, tamo ima znalaca, animiraj ih, šarmiraj, ma svašta im radi ali neka ne rade samo za klub, neka svoja znanja podijele i s nama ostalima, bilo na forumu bilo u časopisu.

PS.

U sve mi se možeš dirati ali ne diraj mi ........................demejanu.  ;) ;)

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #19 u: 21. Svibanj 2008, 19:29:18 »
Sad će Rimljani poludit, ali ja se nikako ne bih složio s Brankom...

I ratovi, i mržnja, a bogami i punice imaju puno veze s demižanama.

Ali se jedna pijančina zamrzila s drugon? Oli ljudi nisu ratovali i zbog one stvari, a kamoli  vina? I nije se jedan propija zaradi punice...

A budući da je ovo jedan oblični off otopic, evo - sam se kažnjavam s dva dana poštede od foruma...

HIK!
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto osma nam je tek
« Odgovori #20 u: 21. Svibanj 2008, 20:55:39 »
Off topic.

Ali se jedna pijančina zamrzila s drugon? Oli ljudi nisu ratovali i zbog one stvari, a kamoli  vina? I nije se jedan propija zaradi punice...

HIK!

Nisam mislio na big gunove.

Samosankcioniram se.

Offline 9A6KGT

• Average Member
« Odgovori #21 u: 21. Svibanj 2008, 21:10:00 »
Evo, nakon par sati, stvoren je novi VOX POPULI ;D.....

73 de Toni /9A6KGT
CW iliti A1A nije za mlakonje!!!!
A1A iliti CW nije za mlakonje!!!!
UPSsss, to sam već rekao...., al' nema veze, bez antene,hehehee
p.s.
spoznao već od SINCE iliti od DAVNE 1987, a rođen tek 1974

Offline 9A3LI

• Master
« Odgovori #22 u: 21. Svibanj 2008, 21:37:31 »
kuc kuc kuc !!!!
Ima koga doma ?
 ;D

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #23 u: 21. Svibanj 2008, 22:01:52 »
 :'(
Pozdrav,nedostaje ,Koki nema profesora, ako ćemo pošteno bez njih ,njihovog pisanja,novina bi propala,izgubila bi čitateljstvo, prava je šteta zatvoriti,zabraniti pisanje kapacitetu kao što je Koki, ja uspoređujem to ovako gdje bi recimo završio "GLOBUS"bez Tanje Torbarine,tko bi za HTV napravio one krasne putopisne serijale, ili kako god ih nazvali bez jednog Milića,dali možete zamisliti povećanje gledanosti za čak 60% Nove TV,u vrjeme emitiranja serije Lud zbunjen normalan, naravno zabranjujući Kokiju pristup forumu, HRS neće izgubiti novce,ali izgubit će puno više,svi smo bili protiv jednoumlja , a kako ovo nazvati, kada gospodin Saša si uzima zapravo, da brani ,zabrani,kazni,kažnjava,kao da je to njegova privatna prćija,koju mu je netko ostavio u nasljeđe, isti gospodin Saša nekoliko puta me je zvao upozoravao, da nepišem ,prjetio,ako odmah neskinem sljedi kazna i td.toliko ja sada sam sebe kažnjavam solidarno .73 Drago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)
« Zadnja izmjena: 21. Svibanj 2008, 22:59:12 od 9A8DU »
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A3AG

• Senior Member
« Odgovori #24 u: 21. Svibanj 2008, 23:09:52 »
hmmm....

moram priznati da nemam grižnju savjesti zbog izrečenih zabrana već samo žalim što sam neke upozorio da obrišu postove u kojima nasjedaju na provokacije nevezane na radioamaterizam....

Ovo je forum HRS-a i postoje teme, postoji pravilnik, a prije svega postoji nešto, čemu su nas sve učili kada smo stjecali prva iskustva, što se zove HAM SPIRIT (za one kojima je Engleski strani jezik to znači radioamaterski duh).

Već se dugo na ovom forumu uglavnom raspravlja o tome tko je ukrao dnevnice, tko je kriv što je propao klub na Hvaru, zašto je tajnica još uvijek tu, tko više pije, kakve tko ima privatne probleme  i još mnogo toga...

Ako netko misli da je netko pronevjerio novac NAŠEG saveza neka nekim argumentima pristupi organima koji su za to nadležni i zatraži službenu istragu.

Ako se neki klub ugasi to nije zbog NAŠEG saveza već zbog toga što u toj sredini nije bilo dovoljno volje i snage da se on održi

Ako je tajnica (koja po mnogima ne valja), još uvijek tu, najvjerojatnije za to postoje razlozi (HRS vam dođe ko državna firma pa ne možeš samo tako nekome dati otkaz ako za to nemaš valjane razloge; dokumentirane)

Ako netko pije, pije radi sebe a ne da bi nekome dao povoda da to komentira na forumu.

Za puno ovakvih stvari bi se dalo naći objašnjenja i napisati ih.

Ono zbog čega su naši kolege Koki i Djani dobili zabrane je sustavno provociranje i vrijeđanje drugih radioamatera. Sve su te polemike oni mogli obaviti sa gospodom koje se to tiče ili ih prijaviti sudu časti NAŠEG saveza. Ako je nekome do Kokijevih monologa i vapaja za pažnjom neka mu otvori stranicu na netu pa neka tamo piše (najvjerojatnije će biti dobra posjećenost).

I još bih dodao da ovaj forum nije moja privatna prćija (prije bi se reklo da su si to pravo prisvojili neki drugi članovi), nitko mi je nije ostavio u nasljeđe , a zabrane i isključivnja su sastavni dio posla svakog moderatora na bilo kojem forumu, a ovo što je napisano na temu vox populi nije pluralizam već nešto što nema veze sa zdravom pameću.

Malo sam odužio i nadam se da nikoga nisam povrijedio, a ukoliko netko misli da nisam dovoljno kompetentan za moderiranje ovog foruma postoji I.O. koji me imenovao pa me isto tako može i razriješiti...

73 iz Ludbrega,

Saša, 9A3AG

Offline 9A2KO

• Average Member
« Odgovori #25 u: 22. Svibanj 2008, 08:56:06 »
Napokon prava stvar , sve pise u pravilima Foruma.
Pravila nisu da se tumace, vec da se provode.
Administratori i moderatori, reagirajte na prvu loptu i nedopustite razvodnjavanje tema, krivica je i na vama.

Veliko radioamatersko srce, puno razumjevanja i ljubavi, poneki puta mora brze zakucati.
Saša, gumicu u ruke....

U Crikvenici kiša pada.
9A2KO Eduard

Offline 9A4GL

• Master in Training
    • http://ham2.cc.fer.hr/9a4gl
« Odgovori #26 u: 22. Svibanj 2008, 09:51:21 »
Ako je tajnica (koja po mnogima ne valja), još uvijek tu, najvjerojatnije za to postoje razlozi (HRS vam dođe ko državna firma pa ne možeš samo tako nekome dati otkaz ako za to nemaš valjane razloge; dokumentirane)

Što je mobing?

mobing (work abuse, employee abuse) je specifični oblik ponašanja na radnom mjestu, kojim jedna osoba ili skupina njih sustavno psihički (moralno) zlostavlja i ponižava drugu osobu, s ciljem ugrožavanja njezina ugleda, časti, ljudskog dostojanstva i integriteta, sve do eliminacije s radnog mjesta. Zlostavljana je osoba bespomoćna, u nemogućnosti je da se obrani. Takve se aktivnosti odvijaju najmanje jednom tjedno, tijekom najmanje šest mjeseci.

:-[ :-\ ::) :o

73 de Tihomir, 9a4gl
« Zadnja izmjena: 22. Svibanj 2008, 10:24:06 od 9a4gl »
-----------
Sa budalama se ne raspravlja !!! Oni te prvo spuste na svoj nivo, a onda te dotuku iskustvom !
Tihomir Heidelberg, 9a4gl
email: _NOSPAM_9a4gl@hamradio.hr

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto osma nam je tek
« Odgovori #27 u: 25. Svibanj 2008, 11:54:05 »

Dok god većina članova foruma bude pasivna i čekala da im netko nešto servira, do tada će nam forum biti ovakav kakav je sada.
Stoga dragi moji tipkovnice u ruke i pišite  o radioamaterskim temema, meni osobno će biti veoma drago.

Kave li divote,
kakve li ljepote,
nema šušura,
nema Kokija nema Djanija..........prekrasno.

A radioamaterskih tema nigdje na vidiku, pa nije vrag da nitko ništa nezna.
Srećom  ovaj vikend je WPX pa Ivo nešto napiše.

Evo ja ću prvi.
Hoćete li pjesmu ili recitaciju?

I neka mir
na tvom forumu vlada,
mir tvojim aktivatorima na pučini
i tvome danu sto se pun propagacija budi.

Rasti sretan da svi narodi vide
sa strana svih, sa juga i sjevera,
kako se rađa i kako se voli,
kako se brani RA pokret u hrvata.

I neka mir
nad tvojim ljudima vlada,
mir tvome administratoru i tvome članu,
mir pobočniku i tvome čuvaru,
mir tvojoj sreći na zemlji i u zraku,
u pjesmi uređaja
i u sjaju antena.

Rasti i cvjetaj .............

;)  ;)  ;)

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #28 u: 25. Svibanj 2008, 13:23:22 »
Jeli se ova pisma slučajno poklopila sa datumom ili...... ?

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto osma nam je tek
« Odgovori #29 u: 25. Svibanj 2008, 13:37:26 »
Ništa moj Reni u životu nije slučajno, ma koliko mi mislili drugačije.  ;)