Autor Tema: Vox populi  (Posjeta: 181711 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
Odg: Vox populi
« Odgovori #45 : 30. Kolovoz 2007, 10:33:43 »
Kao prvo , nisam ni pretpostavio da si ga ti izbrisao.
Kao drugo, nisam nikada, pa ni sada neću, komentirati širinu ovlasti ijednog moderatora, pa ni administratora.
Želim samo naglasiti nešto drugo, a to je širina izričaja.
Tvorci pravila ponašanja na forumu su (ili bolje rečeno: bi bili) utopijski optimisti ako stvarno misle da će, kada se otvori neki topic, ama svi sudionici, pa i onaj koji ga je otvorio, samo pisati o tome, u najužem smislu riječi. Način izražavanja svakog od nas je različit, neko počme od Kulina-bana, neko je epski širok, neko nešto napiše pa niko ne razumije (zbog komprimiranog sadržaja, a čovjek može biti pametniji od nas sviju) , i sve u tome stilu.
Upravo zato, a i zbog ponašanja admina, (bilo kojeg)moderatora i članstva koji piše, dobro je da postoji topic Vox populi, gdje će ljudi kroz živu riječ ukazati da ne komuniciramo dobro  (u svoj svojoj punini). Ono što je za nekoga "otklizana" tema, za drugoga je argument u diskusiji, i upotpunjivanje slike teme o kojoj se upravo debatira.
Nekoliko mi je prijatelja i poznanika radioamatera u ovoj kalendarskoj godini napisalo u mailovima da je ovaj forum cenzuriran. Na slovenskom su nam napisali da je postao "razvodnjen". Ako je to ono što želimo (ili samo netko to želi), bez iskrica zdrave diskusije, šale ili prisjećanja najnovije povijesti koja nam je ipak učiteljica života, izvolite.
Forum istomišljenika nije i ne može biti forum.
Ja toliko.

73, Koki 9A2JG

P.S. Ceterum censeo ; I dalje sam uvjeren da ma koliko ikoja zemlja ulupala novaca u državni klub, taj ne mora (pod mus) postizati (očekivane) vrhunske rezultate. To pišem kao (bivši) vrhunski sportaš.
« Zadnja izmjena: 30. Kolovoz 2007, 11:29:56 9A2JG »
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #46 : 30. Kolovoz 2007, 10:42:23 »
I živo me interesira zašto svoj vlastiti prilog ne mogu izmijeniti, jer mi nema "kučice" izmijeni. Ali toliki stručnjak za softvere nisam, ali korisnik jesam, i opravdano se bunim.

73, Koki 9A2JG

P.S. Ipak mi tu osobu plaćamo, zar ne?

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #47 : 30. Kolovoz 2007, 11:31:56 »
Hvala na brzoj i učinkovitoj usluzi.
73, Koki 9A2JG

Offline 9A3HP

• Senior Member
    • 9A3HP Zoky
« Odgovori #48 : 30. Kolovoz 2007, 19:00:48 »
Kao  prvo  ovaj  topic  je  fleksibilan   i  mogao  bi  slobodno  nositi  naziv  "Svaštara"  a  da  puno  ne pogriješimo. Nije  niti  štetan.
 Dapače    slažem   se  sa  Emirom  da  postoje  topici  strogo  definirani, sa  preciznom  temom.

Ako  netko  bolje  gleda  nisam  sklon  pisanju  u  određenim  podforumima  ili  topicima, jer   nemam  što  reći  pametno, da pišem  samo  radi  nabijanja   postova   nije  ni  kolegijalno  a  ni  korisno  čemu.

A  oko  tipke  Izmjeni  ili  kako  je  u  većini   foruma  Edit (Bože  me  sačuvaj moram  prevoditi  na  Engleski  da  bih  razumio značenje ;D )  koliko  sam  shvatio   postojala je   veza  između  tipki  Izmjeni Ukloni  oko  čega   je  nastala  panika  i   buka  i   galama  i  sumnjičenje  Silvije.
Ona  je  dala  objašnjenje  da  je greškom  ostavila  mogućnost  uklanjanja cijele  teme, ispričala  se  i  objasnila, to  je  više  nego  korektno.  Iz  toga  sam  izvukao  zaključak  da  je  softverski  tako  rješeno  da  ili  obje  tipke(Edit  i  Delete)  ili  morale   su  biti  uklonjene   ili   obje  ostavljene. Što   nije   bilo  nemoguće  rješiti, ali  zahtjevalo  je  određeno  vrijeme.  Dakle  trebalo   je   raditi  ,  od  galame   ništa  koristi.
Eto   nisam  ni  ja  nekakav  softverski   guru

Nisam  plaćenik  HRS    ali  dok  sam  ja  bio  na  nekom  drugom   forumu  moderator  pa  administrator, nikome   se  ja   nisam  niti   morao  niti  htjeo  opravdavati. To  je  takvo  pravilo  a  Silvijina   dobra  volja  da  nam  se  ispričava    i  objašnjava.
ja  ziher  nebih   se  ispričavao  nikome. To  ne znači  samovladu, iako  konačna  i  neopoziva  odluka  administratora  ili  moderatora    ipak  je  strogo  uvjetovana  i  sa  dobrim  razlogom. Postoje  pravila  koja  rijetko  tko  čita  a  prava  svi   znaju  tražit
i
;D

Postoje  pravila ponašanja  i  baš  zbog  tih  pravila  koje  prihvaćamo  ulaskom  na  forum  , potvrđujemo  da  je  riječ  Administratora  zadnja i  nema  rasprave. Pa  prihvatili  smo  pravila.  ???  O  svemu   ostalom  možemo  pričati.  Ali  "vagati" odluku  moderatora  ili  administratora jel  ispravna  ili  nije  ,  nemamo  pravo, izgubili  smo ga  registracijom  i  ulaskom  na  forum.

9a0test

• Gost
« Odgovori #49 : 31. Kolovoz 2007, 00:05:34 »
testni post

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #50 : 31. Kolovoz 2007, 05:40:37 »
Baš zato je testnom postu mjesto na testnom forumu, a ne ovdje. Ali vidjeli smo da šiba ne radi jednako (to nije ona šiba koja je utekla iz Raja). Radi toga i piše Vox populi.

73, Koki 9A2JG

Offline 9A3HP

• Senior Member
    • 9A3HP Zoky
« Odgovori #51 : 01. Rujan 2007, 00:29:44 »
Iskreno   mi  je  drago  što  postoji  ovakav  topic  gdje  se   mogu  u  djelove   rastaviti  sve   stvari  i  koje  valjaju   u   koje  nevaljaju   i   zajedno  potražiti  rješenje ;D
Jedina  poveznica  što  su  amaterski  problemi.

A  vidiš  da  lijepo   pitati   više   pomogne  nego  sva   galama  ovog  svijeta. 8)

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #52 : 01. Rujan 2007, 06:52:06 »
Točno kolega. Mala digresija, ne valjaju se ipak (po svim dosadašnjim hrvatskim pravopisima) piše odvojeno. A nisam ništa u rodu s ministrom Primorcem.
73, Koki 9A2JG

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #53 : 01. Rujan 2007, 08:48:47 »
Iskreno   mi  je  drago  što  postoji  ovakav  topic  gdje  se   mogu  u  djelove   rastaviti  sve   stvari  i  koje  valjaju   u   koje  nevaljaju   i   zajedno  potražiti  rješenje ;D
 8)
Ovakva tvrdnja implicira puno stvari. Ja ću se osvrnuti samo na jedan aspekt. Daje se iluzija da sve valja, a eto, javlja se jedan , kojemu, izgleda, ništa ne valja. Da to nije tako , a nije, dat ću na primjeru ove web stranice najbolji primjer.

Od kada je novi dizajn stranice stalno mi piše da imam 39 novih poruka, ja nemam nijednu novu, a ja to ne mogu izbrisati, niti na to utjecati. Pisao ja o tome, javili se i drugi s istim problemom, ali plaćena osoba za to ne trza.

Kada se idem propisno i proceduralno odjaviti sa weba, ne mogu ponovo ući, nego se moram logirati sa lozinkom koju sam imao 2004. kod PRVE uspostave veze i logiranja. Aktuelni password ne reagira. E sad dolazi zucker zu ende : ako jednostavno izađem sa stranice, bez log off, mogu ponovo ući bez teškoća i bez ponovnog logiranja.

U novom dizajnu nemamo chat rooma. Znam neko će (opravdano) reći bolje i da ga nema nego da se "prisluškuje i nadgleda pod falšim imenom", ali tamo su si ljudi imali što reći. Pogotovo u sferi DX-a i QSL-iranja.

Čuvari sustava promptno reagiraju kada se javi nepodoban post (čitaj : kada se po njihovom mišljenju nepotrebno spominje Njegovo ime), a kada smo trpili početkom godine desetine uvredljivih postova, na svim osnovama, od vjerskih do nacionalnih, onda je čvrsta šiba bila na čekanju. Iznosili su na desetine neistina, "ključari" ovog weba nisu reagirali.

U tom svjetlu je onda normalno da se 90% članstva ovdje ne javlja, od onih 10% ostatka 5 posto samo čita, a ostatak "aktivno" učestvuje.

Pojedinci ovdje (već više puta) su napisali da su ovdje bezveznjaci koji nemaju šta radit. Interesantne su dvije činjenice u svezi toga. To uvijek pišu isti i to kad ih se tema "očeše", i odgovor uvijek slijedi u "male ure". E sad neka čitateljstvo vidi i zaključi tko "jariće krsti".

Imao bih još, ali neka, da nije predugo...

73, Koki 9A2JG

Offline 9A3HP

• Senior Member
    • 9A3HP Zoky
« Odgovori #54 : 01. Rujan 2007, 23:12:17 »
Citat:
Od kada je novi dizajn stranice stalno mi piše da imam 39 novih poruka, ja nemam nijednu novu, a ja to ne mogu izbrisati, niti na to utjecati. Pisao ja o tome, javili se i drugi s istim problemom, ali plaćena osoba za to ne trza.

To   nije  ništ  neobično  i  meni  piše  da  imam  nepročitane  poruke  a  kad  kliknem  u  inboxu   nema. Ustvari  jedan   dio  znam  od   kog   su  došle  te  poruke  ali  meni  komp  bio  u  kvaru   pa  nisam  mogao  čitati  ;D  poslije  se sistem   srušio  i  došla   automatska   zastara  poruka,  tako  da  i   dalje  stoji  da  imam  u  inboxu  nepročitane  a  nemam.  Nemam   niti  taj  broj  poruka  imam  neke  novije  koje  sam  pročitao  ali  ovdje  ih  ne pokazuje.  Kao  da  nisu   stigle ;D  a  ja  dao  replay  već  na  te  nove   "stealth" ;D  poruke.  Ma  nije  mi  Primorac  ni  rod  nit  čovjeka  znam   ali  imam  gadnu  naviku  zalijepiti  negaciju  i   glagol ;D  ali  mislim  da  to  nije  i  neće  biti  problem   koliko  neke  druge  stvari  koje  se prečesto  javljaju.  Zato  velim  ima  na  ovom  webu  posla  do  preko  glave.  8) 

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #55 : 04. Rujan 2007, 07:48:43 »
Kaže naš narod : Dok dite ne počme plakat, mater ne vadi sisu. Dica su se već i naplakala, kad eto jutros gledam, bez "novih" poruka! E pursi muove! Znači sve se može kad se hoće.

Htio sam samo par riječi o callbooku. HRS je mudro prenio loptu u šesnaesterac 9A6JRZ, i ko Poncije Pilat opro ruke.
A to nije, i ne može biti samo njegova briga i obaveza. O tome se moraju stalno brinuti plaćene osobe, a ne volonteri. Jer, u konačnici, operatora u RH (a i šire) na ovoj HRS-ovoj stranici samo interesira callbook, i (skoro) ništa više.
Ovako on volontira, ne smiješ mu ništa (samim time) ni prigovoriti, i onda je to jedan proces koji traje... Svi šute, i puštaju da tako voda teče, jer je tako najlakše.

Imamo još tako par volonterskih funkcija, čije nositelje ne smiješ prozivati zbog pridjeva, i tako to ide.

73, Koki 9A2JG

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #56 : 04. Rujan 2007, 08:46:36 »
Obađem ovaj forum, i vidim, nazočni moja malenkost, 9A3LD + 1 skriven! Gledam , i ne vjerujem svojim očima. Je li ovo u onom stilu : Ko se nije skrio , magarac je bio! Ili, osim članova i gostiju postoji i kategorija skriveni? Tihi i Prle?

73, Koki 9A2JG

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #57 : 04. Rujan 2007, 09:26:17 »
I još jedno slovo...
Broj posjeta topicu Callbook - 800, QSL received - 1060.
Za pametne, dovoljno.

73, Koki 9A2JG

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #58 : 04. Rujan 2007, 11:29:09 »
Ahaaaa,

Znaci zavrsila turisticka sezona u dalmaciji,
long time no see you

QV

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #59 : 04. Rujan 2007, 12:39:42 »
Bog QV, čitam upravo gore napisano : On line 2JG, 1UN, 2D + 1 skriveni i 0 gostiju.
Mislim dati prijedlog da, kako sa strane postoje rubrike Gostiju online (trenutno 26) i Korisnika online (trenutno 23), uvedemo i Skrivenih online (jer na "vrućim" topicima ima uvijek barem po jedan). Mogli bi ih i nazvati kodnim imenima npr. Adrijana, Vučko ili Zagi. Podsjetilo bi nas na neispunjena obećanja (u uređajima, poslije MIS-a, ZOI i U87) šire društvene zajednice prema RA pokretu. Neko je pod drugim topicom spomenuo P210 i HT800, ali ne želim RA pokretu bacati sol u živu ranu...

Ostaj mi zdravo i veselo,

73, Koki 9A2JG

P.S. Sezona je bila debakl, pusti šta pišu po novinama...