Autor Tema: Forum i (ne)članovi HRS-a  (Posjeta: 3790 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3LI

• Master
Forum i (ne)članovi HRS-a
« u: 18. Kolovoz 2016, 00:35:20 »
Adame, molim te suzdrži se od komentara na rad saveza dok nisi član. Je, jedan djelić tvog poreza ide u HRS. Ali to ti ne daje pravo da komentiraš rad organizacije koje nisi član. To slobodno možeš u birtiji ali na javnom forumu ne.  Naravno, sve ostale teme u kojima se javljaš i u kojima si stručniji čak i od mene  ;D ;D ;D su dobrodošle

Komentirati može svatko, pa i kumica na placu može komentirati rad HRSa i Vlade RH ali ne može sudjelovati u njenom radu, zato jer nije član, a javni forum ili javna birtija je potpuno ista stvar s razlikom što u birtiji možeš biti donekle anoniman a na ovom forumu ne, prema tome svaki komentar i kritika su vjerojatno dobrodošli.
I ja bi komentirao ili ocijenio rad tajnice ali je ne poznam, nikad je vidio, nikad je trebao pa to veselje ostavljam drugima.
 ;D
« Zadnja izmjena: 18. Kolovoz 2016, 18:25:37 od 9A1AA »

Offline 9A2Z

• Master in Training
Odg:Forum i (ne)članovi HRS-a
« Odgovori #1 u: 18. Kolovoz 2016, 14:44:12 »
Adame, molim te suzdrži se od komentara na rad saveza dok nisi član. Je, jedan djelić tvog poreza ide u HRS. Ali to ti ne daje pravo da komentiraš rad organizacije koje nisi član. To slobodno možeš u birtiji ali na javnom forumu ne.  Naravno, sve ostale teme u kojima se javljaš i u kojima si stručniji čak i od mene  ;D ;D ;D su dobrodošle

Komentirati može svatko, pa i kumica na placu može komentirati rad HRSa i Vlade RH ali ne može sudjelovati u njenom radu, zato jer nije član, a javni forum ili javna birtija je potpuno ista stvar s razlikom što u birtiji možeš biti donekle anoniman a na ovom forumu ne, prema tome svaki komentar i kritika su vjerojatno dobrodošli.
I ja bi komentirao ili ocijenio rad tajnice ali je ne poznam, nikad je vidio, nikad je trebao pa to veselje ostavljam drugima.
 ;D

Darko !! Ovo što si napisao stvarno nema nikakve logike. HRS i nekakva BIRTIJA nije isto. Nije ti u redu ta usporedba. Ovo je javni forum ali, samo za ČLANOVE  RADIO AMATERA HRS-a tako da kumice s placa nemaju tu što tražiti.  Ako se netko ispisao samovoljno iz HRS-a nema više nikakvih prava, neke diskusije na stranicama HRS-a o radu HRS-a. Ti su radio amateri ograničeni samo za svoj samostalni rad i što ih više briga za sve što se dešava u Savezu. Takvima treba zabraniti bilo kakve diskusije na forumu HRS-a jer vidimo od tih otpisanih, da te diskusije nisu dobro namjerne.
Ne razumijem te osobe zašto to rade. Nitko nikoga ne prisiljava na NIŠTA. Samovolja je takvih da su otišli i dobro da su otišli ali zašto nisu principijelni u tome do kraja. Čemu sada laprdati po svemu i svačemu a veze sa time nemaju nikakve.
« Zadnja izmjena: 18. Kolovoz 2016, 18:26:17 od 9A1AA »

Offline 9A6WW

• Master in Training
Odg: Forum i (ne)članovi HRS-a
« Odgovori #2 u: 18. Kolovoz 2016, 18:16:14 »
Bez namjere da se miješam u sukus teme, neke me stvari jako smetaju.

Citat:
...Ovo je javni forum ali, samo za ČLANOVE  RADIO AMATERA HRS-a tako da kumice s placa nemaju tu što tražiti.  Ako se netko ispisao samovoljno iz HRS-a nema više nikakvih prava, neke diskusije na stranicama HRS-a o radu HRS-a. Ti su radio amateri ograničeni samo za svoj samostalni rad i što ih više briga za sve što se dešava u Savezu. Takvima treba zabraniti bilo kakve diskusije na forumu HRS-a jer vidimo od tih otpisanih, da te diskusije nisu dobro namjerne.

Kao prvo, kontradikcija javni forum i forum samo za članove. E pa gdje je tu logika na koju se pozivaš?

A ostalo što si napisao jednostavno nije istina (može biti da bi ti tako želio). Svi oni koji imaju pristup forumu sa login i pwd mogu učestvovati u svim forumskim diskusijama. Koliko znam, site ima i članove iz drugih država. Npr. ja sam danas član HRS ali sutra možda neću biti, al vjerojatno ću moći pisati na forumu, osim ako se ne prihvati tvoja sugestija da takvima treba zabraniti diskusiju.

Sri Štef, možda ti se ovo neće sviđati, ali tak je...

73
Zvonko
« Zadnja izmjena: 18. Kolovoz 2016, 18:27:04 od 9A1AA »

Offline 9A1AA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #3 u: 18. Kolovoz 2016, 18:33:40 »
Izvukao sam nekoliko postova iz teme "Rad tajnice.........." koji su interesantni ali pod drugom temom......

9A6WW je u pravu. Svi mogu pisati u svim temama iako bi dio foruma "Članske diskusije" trebao biti samo za članove HRS-a.
Bilo je ideja da se ograničavanje pristupa samo za članove HRS-a tom dijelu Foruma napravi još ove godine no o tome i budućnosti Foruma će ipak odlučiti novi Izvršni odbor.

73, Ivo 9A1AA

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #4 u: 18. Kolovoz 2016, 18:40:56 »
Ivo,

Znam da je bilo i takvih ideja, no ukratko, mislim da bi se ovaj forum trebao ponositi činjenicom da i amateri koji su članovi drugih udruga doprinose njegovom sadržaju. I činjenicom da unatoč svakakvim bedastoćama koje su se na njemu dale pročitati, ima publiku i izvan 9A.

73

Offline 9A2Z

• Master in Training
« Odgovori #5 u: 18. Kolovoz 2016, 19:00:20 »
Bez namjere da se miješam u sukus teme, neke me stvari jako smetaju.

Citat:
...Ovo je javni forum ali, samo za ČLANOVE  RADIO AMATERA HRS-a tako da kumice s placa nemaju tu što tražiti.  Ako se netko ispisao samovoljno iz HRS-a nema više nikakvih prava, neke diskusije na stranicama HRS-a o radu HRS-a. Ti su radio amateri ograničeni samo za svoj samostalni rad i što ih više briga za sve što se dešava u Savezu. Takvima treba zabraniti bilo kakve diskusije na forumu HRS-a jer vidimo od tih otpisanih, da te diskusije nisu dobro namjerne.

Kao prvo, kontradikcija javni forum i forum samo za članove. E pa gdje je tu logika na koju se pozivaš?

A ostalo što si napisao jednostavno nije istina (može biti da bi ti tako želio). Svi oni koji imaju pristup forumu sa login i pwd mogu učestvovati u svim forumskim diskusijama. Koliko znam, site ima i članove iz drugih država. Npr. ja sam danas član HRS ali sutra možda neću biti, al vjerojatno ću moći pisati na forumu, osim ako se ne prihvati tvoja sugestija da takvima treba zabraniti diskusiju.

Sri Štef, možda ti se ovo neće sviđati, ali tak je...

73
Zvonko

Zvonko, dobro sam napisao. Trebao bi biti forum kojega mogu svi čitati (javni) ALI samo članovi HRS-a mogu pisati komentirati. Vjerujem da će novo rukovodstvo uskoro tako i napraviti što je i logično. Neznam, kako mogu članovi drugih udruga sa svojim diskusijama na forumu HRS-a nešto dobro doprinositi. Svi koji žele diskutirati, o nečemu raspravljati mogu se učlaniti u HRS i to je to, vrlo jednostavno. Ti možeš biti član nekoliko udruga, legitimni član i tada možeš diskutirati o svemu ako ti to čini zadovoljstvo.

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #6 u: 18. Kolovoz 2016, 19:16:01 »
Štef,

Sve ovo kaj si napisal ne stoji, ali posebni naglasak na:
Citat:
Neznam, kako mogu članovi drugih udruga sa svojim diskusijama na forumu HRS-a nešto dobro doprinositi.

Pa ni HRS nije u izdvojenom svijetu. Ovaj forum osim naših formalističkih prepucavanja ipak odrađuje neke puno šire radioamaterske teme.

A ovo što ti zagovaraš, je ko kontrolira forum taj kontrira 9a radioamatere. Oni koji misle drugačije ne postoje jer ih se ne čuje. Ne brinem zbog toga, jer je to u današnje vrijeme nemoguće... ali tada bi bar neki živjeli u iluziji da se svi s njima slažu?  Štef, takva su vremena prošla.

Lijep pozdrav.
« Zadnja izmjena: 18. Kolovoz 2016, 19:17:40 od 9a6ww »

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #7 u: 18. Kolovoz 2016, 19:20:23 »
Pa naravno da svi registrirani članovi foruma mogu slobodno pisati o čemu žele i komentirati na način koji žele dok je to u skladu sa pravilima foruma.
Tako to funkcionira u demokraciji.

Selektivno nekome uskratiti pravo komentiranja na forumu bi vjerovatno ubrzo dovelo do toga da bi takav forum postao sterilan i ubrzo se "ugasio".
Imali smo puno upitnija dešavanja na forumu gdje su registriarani članovi foruma a iz drugih država oglašavali svoje proizvode a imali su uhodani posao i firmu. Nekima je isto uskraćeno dok su neki i dalje to isto radili. Selektivni pristup je tu najgori.

Ja nisam nikoga uvrijedio sa činjenicama koje sam iznio. Ako se nekome ne sviđaju, mogu se suprostaviti kontra argumentima.

Mislim da je ogledan primjerak ovoga što sam naveo HRVHF forum. Iako je bio stvarno korektan i na nivou i moglo se puno stvari naučiti i saznati, dovoljno je da su nekolicina odlučila ne pisati i forum je postao svrha samome sebi, da troši mjesto na serveru.

Ja znam da bi većina forumaša i onih koji samo čitaju htjela da im forum više liči na tehnički priručnik ali to jednostavno u 9A nije moguće. Nije moguće iz jednostavnog razloga što se razina znanja koja se usvaja na tečajevima spustila na takvu razinu da čisto sumnjam da bi itko od njih prošao recimo najosnovniji ARRL pisati test koji je još uvijek baziran na poznavanji osnova elektrotehnike, elektronike i radio komunikacija.

Kako onda ni komentirati i raspravljati o temama (koje bi većinom trebale biti usvojene na tečajevima).

Dakle, do novog IO (a vjerovatno i dalje) ...

pozdrav

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #8 u: 18. Kolovoz 2016, 19:35:25 »
Budući da se volimo uspoređivati sa drugima, sad je evo prilika da usporedimo usporedivo:
HRS forum, ARRL forum i DARC forum. Izvolite provjeriti, a ja sam vidio ovo:

HRS forum:
– može se registrirati svaki radioamater iz cijelog svijeta i pisati na forumu.
- forum ima pravila i moderatora koji ima ovlasti zabraniti pisanje na forumu privremeno, a u slučaju ponavljanja i trajno.

ARRL forum:
- može se registrirati samo član ARRL-a i pisati na forumu. Nečlanovi ne mogu pisati na forumu, ali mogu čitati.
- forum ima pravila i moderatora koji ima ovlasti zabraniti pisanje na forumu privremeno, a u slučaju ponavljanja i trajno.

DARC forum:
- može se registrirati samo član DARC-a i pisati na forumu. Nečlanovi ne mogu pisati na forumu, ali mogu čitati.
To sam shvatio iz pravila foruma. Budući da sa njemačkim jezikom nisam na ''ti'' lijepo molim Zika, DK8ZZ, da nam ovo
potvrdi ili negira.

Pravila na sva tri foruma su u principu ista. Jedina je razlika što su njihova napisana kratkim rečenicama, ali sadržaj je isti.
Moderator, privremena zabrana pisanja do trajnog isključenja.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A2Z

• Master in Training
« Odgovori #9 u: 18. Kolovoz 2016, 19:50:51 »
Štef,

Sve ovo kaj si napisal ne stoji, ali posebni naglasak na:
Citat:
Neznam, kako mogu članovi drugih udruga sa svojim diskusijama na forumu HRS-a nešto dobro doprinositi.

Pa ni HRS nije u izdvojenom svijetu. Ovaj forum osim naših formalističkih prepucavanja ipak odrađuje neke puno šire radioamaterske teme.

A ovo što ti zagovaraš, je ko kontrolira forum taj kontrira 9a radioamatere. Oni koji misle drugačije ne postoje jer ih se ne čuje. Ne brinem zbog toga, jer je to u današnje vrijeme nemoguće... ali tada bi bar neki živjeli u iluziji da se svi s njima slažu?  Štef, takva su vremena prošla.

Lijep pozdrav.

Dobro sam napisao. Ako nisi član HRS-a ti možeš pisati, laprdati o svemu i svačemu i ništa od toga. Kao da nisi ništa napisao. Tko tako radi samo stvara probleme tamo gdje ih nema. Razumiješ sada???
O kontroli foruma ili nekoga nije bilo riječi. To je tvoje neko čudno za mene razmišljanje. Kome je stalo da se vrate neka prošla vremena?
Vjerujem da će novo rukovodstvo HRS-a napraviti malo više reda oko toga svega.

« Zadnja izmjena: 18. Kolovoz 2016, 19:56:09 od 9A2Z »

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #10 u: 18. Kolovoz 2016, 20:07:47 »
Martine,

Ne može se registrirati bilo ko iz cijelog svjeta nego samo onaj kome je od admistratora foruma odobren pristup.

Ja sa pisao i na slovhf forumu iako nikad nisam bio član Zrs.
Pogledaj malo doprinos nekih ne-hrs forumaša po korisnim temama, a ne u laprdanjima ovakve vrste kao što mi upravo radimo.

Da, mi se ne možemo uspoređivati s ARRL jer oni su stvano sami sebi dovoljni. Al u našim okvirima, kao što je to Adam dobro primjetio, ovaj forum se takvim ograničenjima lakoćom može svesti na šaku jada koji razglabaju što radi sekretarica i ko joj je to dozvolio, i ostale beskonačne teme o trošenju našeg novca od članarine. Tako i tako ovaj forum nije daleko od toga i već polako postaje sam sebi svrha, koja nema nikakve veze s radioamaterstvom i onim čime se radioamateri stvarno bave.

Da ne bude zabune, nisam ja protiv toga da se osim stručnih tema kritički piše o Hrs. Dapače, upravo obrnuto, ja sam tu često bio kritičar bez dlake na jeziku. A nekima bi bilo lijepo kad bi to bilo pod malo čvršćom kontrolom.

Neću se žaliti ako se desi suprotno. Jednostavno se više neću javljati, iako možda i pomalo žaliti zbog toga.

73

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #11 u: 18. Kolovoz 2016, 20:55:27 »
kako sam i ja djelomično odgovoran za ovu temu da pojasnim što sam mislio. Nemam ništa protiv da bilo tko i odkud god bilo piše na forumu o radioamaterskim temama. Radio amaterizam je širok te tema i podtema ima tisuće. Ali o radu HRS-a mogu pisati i rad HRS-a mogu komentirati samo članovi HRS-a. S obzirom da je cijeli forum otvoren za sve mislim da bi bilo korektno od nečlanova da se suzdrže.

73 Damir

Offline 9A3LI

• Master
« Odgovori #12 u: 18. Kolovoz 2016, 21:27:27 »
kako sam i ja djelomično odgovoran za ovu temu da pojasnim što sam mislio. Nemam ništa protiv da bilo tko i odkud god bilo piše na forumu o radioamaterskim temama. Radio amaterizam je širok te tema i podtema ima tisuće. Ali o radu HRS-a mogu pisati i rad HRS-a mogu komentirati samo članovi HRS-a. S obzirom da je cijeli forum otvoren za sve mislim da bi bilo korektno od nečlanova da se suzdrže.

eh, ah, mogu se sudržati ako nemaju što za napisati, ako imaju, zašto ne kad je forum tako napravljen da mogu.
Admin vjerojatno može otvoriti neke teme kojima nemaju svi pristup za pisanje, samo čitanje, ja bi takve teme vezao za callbook bazu
koga nema u callbook bazi nemože pisati na temu rada HRSa, IO itd ..
Naravno da je callbook na stranicama HRSa samo sa članovim HRSa, koga nema u callbooku nije član HRSa !
 :P   ;D   ;D

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #13 u: 18. Kolovoz 2016, 21:35:08 »
Citat:
Nemam ništa protiv da bilo tko i odkud god bilo piše na forumu o radioamaterskim temama. Radio amaterizam je širok te tema i podtema ima tisuće. Ali o radu HRS-a mogu pisati i rad HRS-a mogu komentirati samo članovi HRS-a.

A što ćemo s onima koji se o ovo pravilo ogriješe? Izbaciti ih iz foruma ?   

Nek samo oni razglabaju o tehnici, antenama i sličnim bedastoćama ali o nas nek se ne diraju...

Ili kao što kaže moj prijatelj Štef, forum je javan, svi ga mogu čitati, ali pišemo samo "mi". Slijedeći korak je vjerojatno malo pročistiti i taj "mi", i eto ti idealnog foruma...

Toliko od mene o ovoj temi, daljnja diskusija bi bila stvarno neproduktivna.

Lijep pozdrav svima.

Offline 9A2Z

• Master in Training
« Odgovori #14 u: 18. Kolovoz 2016, 22:15:57 »

9A6WW
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
A što ćemo s onima koji se o ovo pravilo ogriješe? Izbaciti ih iz foruma ?   

Nek samo oni razglabaju o tehnici, antenama i sličnim bedastoćama ali o nas nek se ne diraju...

Ili kao što kaže moj prijatelj Štef, forum je javan, svi ga mogu čitati, ali pišemo samo "mi". Slijedeći korak je vjerojatno malo pročistiti i taj "mi", i eto ti idealnog foruma...

Toliko od mene o ovoj temi, daljnja diskusija bi bila stvarno neproduktivna.

Lijep pozdrav svima.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Neznam Zvonko zašto bi netko nekoga izbacio. Svi koji nisu članovi HRS-a sami sebe su izbacili. Tko nije član HRS-a ne treba više  brinuti o radu HRS-a. Pa zato je otišao iz HRS-a jer ga to ne zanima.
Neznam dali si ti član HRS-a ? Ako jesi čemu takve diskusije. Ako nisi imaš dozvolu za rad, uživaj samostalno u ovom lijepom hobiju.
Lijep pozdrav
Prijatelj Štef
« Zadnja izmjena: 18. Kolovoz 2016, 22:17:53 od 9A2Z »