Autor Tema: Forum i (ne)članovi HRS-a  (Posjeta: 3789 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3KB

• Average Member
Odg: Forum i (ne)članovi HRS-a
« Odgovori #15 u: 18. Kolovoz 2016, 22:44:44 »
Citat:
Naravno da je callbook na stranicama HRSa samo sa članovim HRSa, koga nema u callbooku nije član HRSa !

E kada bi to bilo točno. HRS callbook je neažuran.

73,
Boki

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #16 u: 19. Kolovoz 2016, 09:19:22 »
Jednostavno se više neću javljati, iako možda i pomalo žaliti zbog toga.

Ne razumijem. Zašto se ne bi javljao i komentirao, raspravljao, kritizirao ili hvalio?

Ja sam usporedio tri foruma, i ako ja dobro vidim i razumijem (što ne mora biti točno),
razlika u ta tri foruma je da se na HRS forum mogu registrirati i oni koji nisu članovi
HRS-a, na ARRL-ov samo ako si član ARRL-a (isprobao, potvrdio) i na DARC-ov opet
samo članovi DARC-a (nisam 100% siguran, zato sam zamolio Zika da nam to pojasni).

Registracija na neke forume (amaterski ili ne, svejedno) je automatska, a negdje to
odobrava administrator. To je samo tehnikalija, ne mijenja bit stvari.

Moje mišljenje (nevažno kao i sve drugo što sam napisao na forumu, jer nisam član IO
niti neke radne grupe u HRS-u), dakle ja bih dopustio svim radioamaterima koji to žele
da se registriraju na forum i pišu.

Za teme koje se na bilo koji način tiču rada HRS napravio bi poseban forum kojemu bi
imali pristup sam članovi HRS-a tj. oni koji su platili članarinu.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #17 u: 19. Kolovoz 2016, 10:28:33 »
ovaj forum se takvim ograničenjima lakoćom može svesti na šaku jada koji razglabaju što radi sekretarica

Nadam se da pod "šakom jada" nisi mislio na ljude koji razglabaju što radi "sekretarica" ...

HRS je udruga koja funkcionira u okviru određenih zakona. Jedan od njih propisuje i javnost djelovanja udruga.
Jedan od zadataka HRSa je promičba tehničke kulture s naglaskom na radioamatersku djelatnost. Sprječavanje komunikacije sa zainteresiranima nikako nije u skladu s tim zadacima. Dapače, u suprotnosti je.

Uspoređivanje s ARRL-om i DARC-om i drugima kako bi nešto dokazali nema smisla. Ove godine toliko spominjete Teslu. Da li se on ograničavao uspoređivanjem s drugima ili je smjelo kročio naprijed? Zar mi ne možemo bolje od amera ili njemaca? Možda zbog ograničenja u vašim glavama. Ili zbog nečijij sitnih interesa? Čega se bojite? Da će istina izaći na vidjelo? Treba ići naprijed. Da se mene pita svi, ama baš svi dokumenti HRSa bi bili javno dostupni. A sve strukture HRSa bi imale obvezu sudjelovanja na forumu - u jednom njegovom "službenom" dijelu. I ne mislim kao Martin da zbog toga što nisam u IO moje mišljenje nije važno. Važno je kao i mišljenje bilo kojeg člana članice HRS-a jer bez nas ne bi bilo niti članica HRS-a pa posljedično ni HRS-a. (Iako tajnica misli da smo mi tu radi nje a ne ona radi nas  :P ).

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #18 u: 19. Kolovoz 2016, 10:53:08 »
Uspoređivati ARRL i HRS je skoro isto kao i kruške i jabuke.
I jedno i drugo je voće, tako se i HRS i ARRL bavi radioamaterizmom. To su nam jedine dodirne točke, sve ostalo je takav dijametralno suprotan razmjer da je to skoro pa za ne povjerovati.

Evo ti samo par primjera:

HRS broji 1500 članova (ako i toliko) u biti mi ni nemamo tu informaciju i to je prva razlika.
Osim što točno znaju svoj broj članova i to konstantno objavljuju (za razliku od HRS-a) ARRL članstvo broji oko 740.000 što sam zadnje pročitao.

U ARRL-u pristupom automatski primaš i njihovo glasilo, kako u papirnatom tako i elektronskom izdanju. Elektronsko izdanje izlazi mjesečno i to cca. 10-tog u mjesecu, ali to je već izdanje slijedećeg mjeseca. Dakle prije 9 dana stigao je Rujanski broj, naravno to se kod nas ne može desiti ni u pričama Ivane Brlić Mažuranić.

O sadržaju tog časopisa, mislim da ne treba trošiti puno riječi, ali ako si bio na ARRL stranicama onda si mogao vidjeti koliko oni daju na važnosti informiranju članstva, i ne samo njih.

Kad smo kod web stranica, dovoljno je vidjeti koliko oni daju važnost članstvu u ARRL-u samim time što odmah ispod skupo plaćenog ICOM oglasa stoji velikim slovima JOIN ARRL a odmah ispod toga isto tako velikim slovima DONATE NOW bez obzira što su jedna od najbogatijih nacija na svijetu. Kako je prikupljanje i objava donacaija te predsatljanje donatora usko posao tajnice, ne bih skretao sa teme  ;D

Uspoređivati se sa ARRL-om...... to mi je na istom nivou kao sinoćnji RTL prilog o Astronomskoj udruzi Vidulini. Opet su se pojavili u javnosti nakon 5 godina otkad su prodali maglu, ne samo gledateljstvu nego i našem Ulipu.  ;D

Offline DK8ZZ

• Master in Training
  • Radio Operator :-)
« Odgovori #19 u: 19. Kolovoz 2016, 11:37:14 »
Jednostavno se više neću javljati, iako možda i pomalo žaliti zbog toga.

Ne razumijem. Zašto se ne bi javljao i komentirao, raspravljao, kritizirao ili hvalio?

Ja sam usporedio tri foruma, i ako ja dobro vidim i razumijem (što ne mora biti točno),
razlika u ta tri foruma je da se na HRS forum mogu registrirati i oni koji nisu članovi
HRS-a, na ARRL-ov samo ako si član ARRL-a (isprobao, potvrdio) i na DARC-ov opet
samo članovi DARC-a (nisam 100% siguran, zato sam zamolio Zika da nam to pojasni).

Registracija na neke forume (amaterski ili ne, svejedno) je automatska, a negdje to
odobrava administrator. To je samo tehnikalija, ne mijenja bit stvari.

Moje mišljenje (nevažno kao i sve drugo što sam napisao na forumu, jer nisam član IO
niti neke radne grupe u HRS-u), dakle ja bih dopustio svim radioamaterima koji to žele
da se registriraju na forum i pišu.

Za teme koje se na bilo koji način tiču rada HRS napravio bi poseban forum kojemu bi
imali pristup sam članovi HRS-a tj. oni koji su platili članarinu.

73
Martin 9A2JK

DARC forum je samo za clanove DARC.
Istina, treba reci da je dosta slabo aktivan. Postoji par drugih foruma koji su puno aktivniji.
73, Zrinko (Zik) DK8ZZ, VE3ZIK, YT3ZZ

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
« Odgovori #20 u: 19. Kolovoz 2016, 12:52:43 »
...
samo članovi DARC-a

Uspoređivati ARRL i HRS je skoro isto kao i kruške i jabuke.
...

Slažem se da je ''Uspoređivati ARRL i HRS je skoro isto kao i kruške i jabuke.''
JOIN ARRL košta 49 dolara bez papirnog časopisa. Sa papirnim časopisom košta 76 dolara.
Jedino što je kod ARRL besplatno to je LoTW i odlazni QSL biro (ne primanje karata!).
Članovima je plaćeno sve što rade za ARRL, a isto tako plaćaju sve što dobivaju od ARRL-a.

Ipak, pokušajmo se držati teme, bar malo.

73
Martin 9A2JK

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #21 u: 19. Kolovoz 2016, 13:13:24 »

Jedino što je kod ARRL besplatno to je LoTW i odlazni QSL biro (ne primanje karata!).

73
Martin 9A2JK

Pozdrav !

Martine od kada je to LoTW besplatan?
Besplatno (za sve) je gore staviti LOG ali ako zelis pregled onda je za clanove cca 45% jeftnije nego za neclanove...

Vidi cjenik na:
http://www.arrl.org/dxcc-awards-fees

Opet izvan teme ali....

73
Mark

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
« Odgovori #22 u: 19. Kolovoz 2016, 15:17:09 »
Da ne širimo temu, vidi odgovor u temi LoTW iskustva.

73
Martin 9A2JK

Offline 9A2Z

• Master in Training
« Odgovori #23 u: 19. Kolovoz 2016, 22:18:24 »
Citat:
Naravno da je callbook na stranicama HRSa samo sa članovim HRSa, koga nema u callbooku nije član HRSa !

E kada bi to bilo točno. HRS callbook je neažuran.

73,
Boki

U pravu si. To nitko nije dirao više od deset godina. I to je slika rada našeg HRS-a. Valjani popis članova HRS-a ne postoji.
Dali ima netko ovdje  iz IO da mi odgovori, zašto je to tako? Dali je to posao tajnica (sekretarica) imamo ih na sreću dvije
ili bi trebalo platiti nekoga izvana da nam to sredi. Pa to je najvažnije za svaku udrugu pa tako i za HRS da se vidi momentalno pravo stanje svih članova. Callbook bi se trebao sređivati svake godine nakon uplaćene članarine. Neki članovi odlaze, novi dolaze  u callbooku se ništa ne mijenja.

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #24 u: 20. Kolovoz 2016, 07:06:52 »

U pravu si. To nitko nije dirao više od deset godina. I to je slika rada našeg HRS-a. Valjani popis članova HRS-a ne postoji.
Dali ima netko ovdje  iz IO da mi odgovori, zašto je to tako? Dali je to posao tajnica (sekretarica) imamo ih na sreću dvije

Pozdrav !

Evo ima jedan iz IO-a da ti odgovori iako se cesto vidimo ali mozda zbog drugih da napisem nesto  ;D

Spisak clanova i CALBOOK nije isto ???

U CALLBOOK idu podaci samo onih koji to zele, a spisak clanova, po zakonu mora voditi svaka udruga?! Ako ne postoji i nije azuran onda su i Skupstine u najmanju ruku "sumnjive"..hi Do sada je spisak clanova vodila Ljilja, a dalje ce to (pretpostavljam) biti posao Marije?
Inace, svi clanovi Skupstine HRS-a, prije Skupstine, dobivaju brojcani spisak koji klub ima koliko clanova i koliko zastupnika imaju u Skupstini..itd..
Sto se tice CALLBOOK-a ne znam da li je i kada je posljednji puta azuriran? Ne znam ciji je to posao u HRS-u, nama na IO-u to bude prezentirano na nacin da ce to "odraditi strucna sluzba" ??
Po meni, taj CALLBOOK bi trebalo napraviti slicno QRZ.COM-u pa tko zeli neka upise svoje podatke. Za ostale izdane pozivne oznake bi uz pozivnu oznaku dodao ime i prezime i eventualno mjesto prebivanja? Ne znam da li je to u skladu sa Zakonom o tajnosti podataka i kolko je to veliki posao za unijeti podatke ali tako bi to meni bilo prihvatljivo..hi..

73
Mark

Offline 9A2Z

• Master in Training
« Odgovori #25 u: 20. Kolovoz 2016, 07:53:03 »
Zahvaljujem poštovani zastupniče IO HRS-a na iscrpnom odgovoru. Vjerujem da će uskoro novo rukovodstvo HRS-a srediti sve evidencije koje do sada nitko nije dirao godinama.  Ja znam puno članova HRS-a iz mojega okruženja koji žele biti uvršteni u callbook ali ih nema na tome mjestu.

LP

« Zadnja izmjena: 20. Kolovoz 2016, 07:54:56 od 9A2Z »

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #26 u: 20. Kolovoz 2016, 09:01:34 »

Pozdrav !

Evo ima jedan iz IO-a da ti odgovori iako se cesto vidimo ali mozda zbog drugih da napisem nesto  ;D

Spisak clanova i CALBOOK nije isto ???

U CALLBOOK idu podaci samo onih koji to zele, a spisak clanova, po zakonu mora voditi svaka udruga?! Ako ne postoji i nije azuran onda su i Skupstine u najmanju ruku "sumnjive"..hi Do sada je spisak clanova vodila Ljilja, a dalje ce to (pretpostavljam) biti posao Marije?
Inace, svi clanovi Skupstine HRS-a, prije Skupstine, dobivaju brojcani spisak koji klub ima koliko clanova i koliko zastupnika imaju u Skupstini..itd..
Sto se tice CALLBOOK-a ne znam da li je i kada je posljednji puta azuriran? Ne znam ciji je to posao u HRS-u, nama na IO-u to bude prezentirano na nacin da ce to "odraditi strucna sluzba" ??
Po meni, taj CALLBOOK bi trebalo napraviti slicno QRZ.COM-u pa tko zeli neka upise svoje podatke. Za ostale izdane pozivne oznake bi uz pozivnu oznaku dodao ime i prezime i eventualno mjesto prebivanja? Ne znam da li je to u skladu sa Zakonom o tajnosti podataka i kolko je to veliki posao za unijeti podatke ali tako bi to meni bilo prihvatljivo..hi..

73
Mark

Moram priznati da mi uopće nije jasno odakle te ideje da HRS nema evidenciju članstva - članice su udruge, tj klubovi - kao i svih onih koji uz klupsku članarinu plaćaju i danak savezu?

Jednako kao što mi nije jasna priča da je Ljilja u tom pogledu vodila neku svoju privatnu evidenciju pa je nakon njenog odlaska u mirovinu ostao vakuum po tom pitanju. Ako i jest, to je njena stvar i ne utječe na dostupnost podataka o kojima s priča.

Ako takva pitanja postavlja i član IO koji redovito sjedi na sjednicama, a dolazi i u HRS - pitam se ko je tu lud ???

Odavno nemam veze sa HRS, ali sjećam se da je svojedobno ustanovljena elektronička baza podataka, ali drugo je pitanje tko je sve osim Ljilje imao volju i potrebu da se njome i služi. Uz nju je postajala i klasična papirna evidencija, ali je možda stajala na ormaru previsoko, iznad 150 cm od poda, pa do nje nije lako doći...
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #27 u: 20. Kolovoz 2016, 09:21:08 »

Jednako kao što mi nije jasna priča da je Ljilja u tom pogledu vodila neku svoju privatnu evidenciju pa je nakon njenog odlaska u mirovinu ostao vakuum po tom pitanju. Ako i jest, to je njena stvar i ne utječe na dostupnost podataka o kojima s priča.

Tko je to napisao i gdje? Ja u svom postu nisam !

Svima je (valjda) jasno da HRS organizira polaganje ispita?
Ispite polazu pojednici, a ne klubovi ?
Kada polazis ispit HRS te uvede u evidenciju operatora i tamo ostanu podaci bez obzira sto su clanice HRS-a klubovi, iako bi se oko toga isto dalo godinama diskutirati? Najjednostavnije rjesenje je da HRS postane HRK (Hrvatski Radio Klub) ali tada clanovi HRK-a ne bi bili klubovi nego pojedinci. ali sto bi u tom slucaju bilo sa klubovima?
Ima puno toga "ali", za sada slijedimo Zakon o tehnickoj kulturi koji je donesen jos davno i treba najprije njega izmjeniti pa onda ici dalje.....

73
Mark

Offline 9A2TE

• Junior Member
  • **
« Odgovori #28 u: 20. Kolovoz 2016, 09:28:30 »
Pozdrav
ne razumijem daj pojasni

Ako takva pitanja postavlja i član IO koji redovito sjedi na sjednicama, a dolazi i u HRS - pitam se ko je tu lud ???

ne zelim glumiti odvjetnika ali

na osnovu cega si iz Markove izjave dosao do toga da je Ljilja vodila svoj privatni spisak

ljepo je napisao da je Ljilja vodila spisak i iz cijele se izjave moze zakljuciti sto je tocno da svaka udruga MORA voditi spisak clanova

malo manje napadanja a vise konstruktivnih prijedloga nam ne bi skodilo

Stjepan

Ps. e vidim da je dok sam pisao Mark vec isto primjetio

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #29 u: 20. Kolovoz 2016, 09:37:36 »
Ako ne postoji i nije azuran onda su i Skupstine u najmanju ruku "sumnjive"..hi

Nisam ni rekao da sam zaključak o evidenciji izvukao iz Markovog posta, ne znam zašto vam je to palo na pamet?

Pasus započinje s "Jednako kao što mi nije jasna priča da je Ljilja u tom pogledu..." i ni iz čega se ne bi reklo da to ima veze s Markom...zato jer i nema.

Sori ako sam vas zbunio...

NKZ
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti